menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme SRo1 SLOVENSKO a SRo4 REGINA.Duplicita niektorých relácií

130 príspevkov
Pavol (neregistrovaný, 78.98.194.xxx)
Pavol (neregistrovaný, 78.98.194.xxx)
18.08.2009 20:17
0
0
astrid+general

vyzriet myslim tak, ze nebudu robit brepty a naucia sa robit poriadne spravy, jednoducho aj ich prejav bude lepsi a dufam, ze sa naucia aj robit trosku investigativnejsiu novinarcinu... co je na prejave ako z 56-eho??
tak ci tak, ked chystaju zelenu vlnu, musia tam zamestnat cloveka, ktory to bude spracuvat a nejakych asistentov co budu dvihat telefony... cize ak chcu ZV, musi tam byt clovek, co bude robit dopravu, tak ako v exprese alebo na vive...
a s generalom suhlasim...

Generál (neregistrovaný, 213.151.218.xxx)
Generál (neregistrovaný, 213.151.218.xxx)
18.08.2009 16:54
0
0
RE:pe3k

A čo chceš počuť...tú klišé vetu čo hovoria na Slovensku teraz? Premávka je pokojná, žiadne obmedzenia nie sú hlasené? Alebo Všetky úseky ďiaľníc, ciest prvej triedy a ostatných ciest sú zjazdné?Veď to je hádam jasné, pokiaľ neohlásia nehodu, obmedzenie a pod.Prípadne potrebuješ hlásenie o tom, že povrch cesty je mokrý? Prepáč, ale pozriem sa pred seba a vidím!
Musím Ti oponovať, ale informácie o obmedzeniach, kolónach, nehodách, uzavierkách a čakacích dobách obsahujú dopravné servisy, sú to prvé informácie a až potom sú hlásenia o radaroch a hliadkach. A prečo nie?
A nemám pocit, že to odpútava pozornosť, lebo potom by odpútavalo pozornosť aj ostatné vysielanie. Keď Ti to robí problém, vymontuj si rádio, daj si baretku na hlavu a tralákaj sa 50 po cestách...ale nečuduj sa, keď budem po Tebe trúbiť.
Ja jazdím 80 tisíc km ročne výhradne po SR, pravidelne prispievam do dopravných servisov a nemyslím si, že by boli robené zle. Akurát ten na Exprese počúvam tak, že vždy po celej a o pol prepnem na Expres, Vivu, vypočujem a vrátim sa k SRO 1. Neviem či je to náhoda,ale väčščinou funguje, že sa servisy neprekrývajú(idú po sebe).

Pe3k (neregistrovaný, 80.87.209.xxx)
Pe3k (neregistrovaný, 80.87.209.xxx)
18.08.2009 11:27
0
0
nazor

Predovsetkym si myslim, ze u nas neexistuje dopravny servis! Ten ma informovat o obmedzeniach, kolonach, nehodach, uzavierkach, cakacich dobach a pod. U nas su skor policajne informacie, ktore zbytocne odputavaju pozornost...

Dufam, ze nova ZV sa neznizi na uroven slovenskeho standardu :-(

astrid (neregistrovaný, 85.216.154.xxx)
astrid (neregistrovaný, 85.216.154.xxx)
18.08.2009 11:19
0
0
Pavol

ako myslis vyzriet? tebe sa viac pacia spravari, ktori maju prejav ako z 56-teho? ozaj, nemyslite si, zeby bolo lepsie, keby dopravny servis dalej citali spravari...a usetrili by sa tym peniaze na novy dopravny tim?

Pavol (neregistrovaný, 78.98.12.xxx)
Pavol (neregistrovaný, 78.98.12.xxx)
18.08.2009 09:11
0
0
@Gulius+astrid

Pokial viem, malo by to byt verejne, sak kazdy sa bude moct zapojit do toho, to je tak ako expres a viva... sami by si pod sebou podpilili konar, kebyze to nedaju na verejnost... mne uputavky nevadia, ale mas pravdu, ze su na jedno kopyto od 90. rokov...
a k astrid: moderatori sprav su podla mna dobri... az na niektorych novsich, ktori este potrebuju vyzriet, by som povedal, ze su profesionali a robia svoju pracu tak ako maju, len niekedy im asi chyba odvaha trosku investigativnejsie podrypnut :)

astrid (neregistrovaný, 85.216.154.xxx)
astrid (neregistrovaný, 85.216.154.xxx)
17.08.2009 18:08
0
0
?

...síce teraz trochu od veci...ale aj tak..co si myslite o moderatoroch spravodajstva v rozhlase?...ti vlastne doteraz citali dopravu...ale tak celkovo..vas nazor?

Gulius (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
Gulius (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
17.08.2009 13:02
0
0
@Pavol

Nie bohužial neviem, kedže sa opäť upravovali logá jednotlivých staníc s dôrazom ich viac identifikovať, dúfam, že konečne upravia aj chaos v programovej štruktúre jednotlivých rádií, najmä Slovensko (omše a relácie vhodné na reginu, či Devín by mali odtiaľ konečne zmiznúť) Necháme sa prekvapiť :-)
Čo sa týka zelenej vlny, myslím, že ten projekt vyzerá dobre, len dúfam, že to bude fungovať verejne (ako napr. Expres, Viva) a nie len pomocou ,,zelených anjelov"
P.S. Môj osobný názor je, že by upútavky mohli trochu zdynamizovať, prídu mi také monotónne a pomalé, myslím upútavky na relácie a selfpromo stanice + reklamy vyrábané u nich. Je to rovnaké od 90-tych rokov :-(

Pavol (neregistrovaný, 78.98.203.xxx)
Pavol (neregistrovaný, 78.98.203.xxx)
17.08.2009 08:48
0
0
@Gulius

Gulius, mas nejake informacie o uprave vysielania od septembra okrem Zelenej vlny? :) Tu som zaregistroval uz aj ja vcera, chvalabohu, ze ju budu mat, tymto naozaj ohrozia expres :) Ak vies nieco o nejakych inych novinkach este okrem tohto, napis sem prosim :)

Gulius (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
Gulius (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
16.08.2009 11:38
0
0
Novinky zrejme od septembra

Hádam to konečne upravia od septembra. Inak vo vysielaní som zaregistroval kampaň s číslom 0800 900 800 - bezplatná linka Zelenej linky :-) Expresu hádam konečne odzvonilo :-D

Pavol (neregistrovaný, 78.98.1.xxx)
Pavol (neregistrovaný, 78.98.1.xxx)
27.07.2009 20:32
0
0
@Robert

presne tak, vysielanie cez pracovne dni sa da povedat, ze maju fajn, len ta nedela doobedu ma nevyslovne stve... to by mal byt radiovy prime-time, sak v telke vtedy idu glupoty, ta preco nedaju nieco normalne, co by uputalo posluchacov, uz som to tu x-razy navrhoval, ze nieco ako vikendove dobry den slovensko, mohli by tam byt informacie o kulturnych podujatiach, turisticke tipy, jednoducho nieco na povzbudenie ludi, zeby nesedeli doma na zadku ale nieco zmysluplne robili.. napriklad... ta bac! omsa, bac! zabavnik a bac! rozpravka tam davno nema co robit...
okrem toho, dedko je rusnak, babka nie, ale nepocuvali NEV :)

Robert (neregistrovaný, 89.173.40.xxx)
Robert (neregistrovaný, 89.173.40.xxx)
27.07.2009 14:05
0
0
@Pavol

Pod pojmom "priserny hybrid" nemam na mysli to, ze je obsah zly, naopak, asi by sme tazko hladali relaciu v podani SRo, ktora by sa dala oznacit za vyslovene zlu. Mam na mysli to, ze su pomiesane jablka z hruskami. Pekne to napisal jeden nasvtevnik z CR, ktory si naladil Radio Slovensko ako spravodajsky okruh a potom bac! - rozpravka, bac! - omsa, bac! - zabavnik a pod. Voci ziadnej konkretnej relacii nemam vyhrady, co sa tyka jej kvality, ale jednoducho ked si rano zapnem Radio Slovensko, resp. sa nim necham budit, rad by som pocul spravodajstvo nez ohladu na to, ci je pracovny den alebo vikend. Za posledny rok sa rozhlas zmohol akurat na to, ze v nedelu dopoludnia odstranili jednu duplicitnu relaciu, ale takym sposobom, ze rozpravka stale bezi na Radiu Slovensko! a Regina dava cosi ine. Omsa stale bezi na oboch okruhoch a potom na Radiu Slovensko nalseduje nejaky zabavnik. T.j. cele nedelne dopoludnie je z hladiska spravodajstva uplne nulove.

Robert (neregistrovaný, 89.173.40.xxx)
Robert (neregistrovaný, 89.173.40.xxx)
27.07.2009 13:59
0
0
@Pavol

Pokial Tvoji starki nie su Rusini a ani ich specialne nezajima rozhlasove vysielanie, nemali to preco riesit. Rusinske vysielanie bolo na SV podobne ako madarske tu na dolniakoch. Siril ho napr. vysielac Stakcin.

Robert (neregistrovaný, 89.173.40.xxx)
Robert (neregistrovaný, 89.173.40.xxx)
27.07.2009 13:54
0
0
Re: nepochopim jedno

Lebo jednotny okruh Patria, kde bolo vsetko pod jednou strechou, po zruseni SV vysielacov takto rozdelili na madarske vysielanie a NEV. Dovod je asi ten, ze madarske a rusinske vysielanie teraz nema rovnaky uzemny dosah. Vysielace, ktore vycelnili pre madarsku Patriu, asi nedostatocne pokryvaju uzemie, kde ma byt dostupne rusinske vysielanie, t.j. vychod.

S tym hrubym textom na konic jednoznacne suhlasim. Dufam, ze toto debilne riesenie je docasne a ze sa opat dockame jednotneho narodnostneho okruhu ako tomu bolo minuly rok. Vsak uz spsutili nejake slabsie SV vysielace a teraz idu uzatvarat zmluvy so statom, tak nech sa cinia.

Tom (neregistrovaný, 78.141.102.xxx)
Tom (neregistrovaný, 78.141.102.xxx)
27.07.2009 13:49
0
0
SRo5

702 KHz pokryva iba cast uzemia okolo KE ......kvalitny prijem bol na 702KHz este do nedavna v PO pokryte bolo takmer cele vychodne slovensko o vysielac v PO ma SRo nadalej zaujem ale pre tuto dobu je pre SRo prilis nakladny.....

урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
27.07.2009 12:58
0
0
nepochopim jedno

o 18:00 prepinaju patriu na devin a na radio_fm o 18:00 zacina na regine rusinske popripade romske vysielanie preco to nedaju na patriu 702 KHz pokryva oblast rusinov popripade by trebalo obnovit vysielac v stakcine na 864 KHz pre skvalitnenie prijmu v niektorych oblastiach kde ziju rusini ma pokrytie aj 106,7 MHz REGINA MA BYT REGIONALNE VYSIELANIE NIE NARODNOSTNE

Pavol (neregistrovaný, 78.98.1.xxx)
Pavol (neregistrovaný, 78.98.1.xxx)
27.07.2009 12:43
0
0
@Robert

dakujem robert, len tak mimochodom, ja som vychodnar :)) ze boli len na vychode tie okruhy, ale starki sa na to nepamataju, oni to tak nesledovali...
Tiez si myslim, ze mas pravdu s tymi tromi okruhmi... nech je Slovensko Slovenskom takym jak je teraz bez tych nepotrebnych hluposti, ktore tam nemaju co robit, jednoducho spravodajstvo a publicistika pretkavane velkym mnozstvom hudby, podla mna menej slovenskej a viacej svetovej a aj takej, ktora teraz leti, jednoducho byt s tou hudbou kus odvaznejsi :))
podla mna slovensko nie je priserny hybrid, sak ho vacsinu casu slucham a ak by to bolo take priserne, ta preladim, ne? :) Ale myslim si, ze ten rodinny a vzdelavaci okruh chyba, tam by sa dalo toho popchat viac do toho okruhu... potom cisto narodnostno etnicky okruh a samozrejme Regina s 24 hodinovym vysielanim z BA, BB a KE... a povazujem za urgentne spratat tie vsetky hluposti zo slovenska, ako som to tu uz x raz pisal...

Robert (neregistrovaný, 89.173.40.xxx)
Robert (neregistrovaný, 89.173.40.xxx)
27.07.2009 11:58
0
0
@Pavol

Aspon strucne Ti popisem historiu:

V CSSR fungovali 3 celoplosne okruhy:
1. Hviezda - federalny spravodajsky okruh
2. Bratislava - narodny "rodinny" a vzdelavaci okruh, taka vsehochut (v CR bola Praha)
3. Devin - naordny umelecky okruh (v CR bola Vltava)

Tieto okruhy boli sirene na VKV (OIRT).

Regionalne vysielanie fungovalo ako odpojovaky z okruhu Bratislava. Narodnostne vysielanie (madarske) fungovalo ako odpojovaky z vysielania Hviezdy na SV.

Vysielanie NEV som za socializmu nikdy nepocul, bolo len na vychode, takze neviem, ako bolo prevadzkovane.

Po prevrate v r. 1989 zacala Slovenska republika fungovat ako stat v state. Kedze vysielanie okruhu Hviezda (po prevrate premenovany spat na Ceskoslovensko) bolo odbavovane z Prahy (kde boli fyzicky umiestneni aj slovenski redaktori), Slovaci si zacali robit vlastne spravodajstvo v ramci okruhu Bratislava. Dovtedy na okruhu Bratislava nebol ziaden poludnajsi zurnal, v ramci CSSR tuto ulohu plnila vylucne Hviezda. A v ramci CSFR to mal byt nasledovnik - Ceskoslovensko, co sa vsak Slovankom pre jeho centralne odbavovanie z Prahy nepacilo.

Po rozdeleni CSFR 1.1.1993 bol okruh Ceskoslovensko na uzemi Slovenska vypnuty. V CR pokracoval dalej ako Radiozurnal.

Byvaly okruh Bratislava bol zmeneny na Slovensko 1, neskor Radio Slovensko a zacal plnit funkciu byvalych okruhov Ceskolovensko a Bratislava. Tymto vznikol tento priserny hybrid, ktory sa napriek opakovanym vyhlaseniam vedenia rozhlasu nepodarilo preformatovat na nieco rozumne.

K zasadnej chybe doslo v momente delenia CSFR, kedy sa okruh Ceskoslovensko nemal zrusit bez nahrady, ale dalej sa mal prevadzkovat s tym, ze vysielanie by bolo, samozerejme, odbavovane z Bratislavy a prevzal by na seba funkcie povodneho okruhu Ceskoslovensko. Tento sa mohol volat trebars Radio Slovensko, ako neskor premenovali povodny okruh Bratislava.

A povodny okruh Bratislava sa mal vratit k svojej povodnej funkcii, t.j. cisto ako rodinny a vzdelavaci okruh. To, co dnes robi CRo 2 Praha.

Za sucasnej situacie nemame poriadny spravodajsky okruh, nemame poriadny rodinno-vzdelavaci okruh a aj regionalne vysielanie zivori, lebo je to vsetko natlacene do 2 okruhov namiesto potrebnych 3.

Robert (neregistrovaný, 89.173.40.xxx)
Robert (neregistrovaný, 89.173.40.xxx)
27.07.2009 11:33
0
0
Re: pre micu

Ja mam greckokatolicke omse velmi rad, svojho casu so mich aj pravidelne pocuval na NEV. Ale to uz tiez patri minulosti, lebo v ramci univerzalneho kurvenia SRo je narodnostne vysielanie porozhadzovane po Regine a uz ani poriadne neviem, ako a kedy vysielaju a ci je to vobec jednoliaty blok ako predtym.

урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
27.07.2009 10:53
0
0
pre micu

bola by si prekvapena kolko takych ludi po slovensku je stbakov a tajnych agentov tiez ktory su zrazu veriaci ked mame na slovensku 80 percent veriacich mozno 30 percent z nich veri normalne nie sa len pretvaruje som za omse ale nie duplicitne a nie 4-krat po sebe rimskokatolicku raz evanielicku a stale toto dookola som greckokatolik a veru uz davno som na verejnopravnom rozhlase nepocul nasu omsu i ked kazdu druhu sobotu na lumene ide ale verejnopravny rozhlas by mal sluzit pre vsetkych a ta evanielicka je na verejnopravnom rozhlase tiez zriedka ked sa uz do niecoho pustili nech to aj vyvazia

mica (neregistrovaný, 89.173.87.xxx)
mica (neregistrovaný, 89.173.87.xxx)
27.07.2009 10:33
0
0
Robert

...aaa predsa len.... no neviem, kto by potom pocuval Slovensko1, keby tam cely den mleli len spravodajstvo..ved viete dobre, aku ma nizku sledovanost TA3...teraz je to dobre vyriesene..aj tak je tam viac spravodajstva a publicistiky ako ostatnych relacii...a tie ostatne relacie to aspon trochu ozivuju a nie je to monotonne

mica (neregistrovaný, 89.173.87.xxx)
mica (neregistrovaný, 89.173.87.xxx)
27.07.2009 10:29
0
0
vysvetlenie

...fajn, akceptujem vase nazory....
...len pripomienka k pisatelovi- s tym dlhym nazvom:) to, ze niektori polittici boli predtym komunisti a teraz stoja prvi na prijimani neznamena, ze ostatni ludia na Slovensku su taki...veru nie su! a mozno si az teraz uvedomili, ze to, co vtedy robili, nebolo spravne...nuz ludia su rozni...ale to sem teraz nechcem pliesť....takze bavme sa dalej o verejnopravnom rozhlase:)

Pavol (neregistrovaný, 78.98.199.xxx)
Pavol (neregistrovaný, 78.98.199.xxx)
26.07.2009 21:09
0
0
@Robert

Robert, nepamatam si ten okruh zruseny pri deleni starej republiky, lebo pri vzniku samostatnej SR som mal 3 roky :)) taze len navrhujem to, s cim mam skusenosti :) radiozurnal ako cesky rozhllaas nepocuvam, taze neviem co oni vysielaju, ale mas pravdu, nech je to spravodajsko-publicisticky okruh, bez THMR, omse, zabavnika, citania na pokracovanie, ciest, zrkadlenia a podobnych kraviniek

Robert (neregistrovaný, 89.173.40.xxx)
Robert (neregistrovaný, 89.173.40.xxx)
26.07.2009 21:04
0
0
@Pavol

Obavam sa, ze to beznadejne solichanie tzv. spravodajskeho Radia Slovensko je dane tym, ze rozhlasu chyba okruh nerozvazne zruseny pri deleni CSFR. Keby z Radia Slovensko spravili dosledne spravodajsky okruh, akym je Radiozurnal, pre cele rodinne, regionalne, vzdelavacie a pod. vysielanie by zostala len Regina. Ale radsej nech je Radio Slovensko poriadny spravodajsky okruh, ako tento galimatias.

Pavol (neregistrovaný, 78.98.199.xxx)
Pavol (neregistrovaný, 78.98.199.xxx)
26.07.2009 20:53
0
0
moderovane vysielanie v nedelu

Som velmi zvedavy, kedy sa konecne kompetentne hlavy v obratenej pyramide ZOBUDIA a zavedu na nedelu doobedu namiesto tych vsetkych somarin, ktore na informacnom verejnopravnom radiu nemaju co robit, moderovany vysielaci blok, vikendove Dobry den Slovensko... Omsa patri na Reginu, tota relacia pre deti takisto... a sobotne THMR o 14,00 uz davno malo hostovat na Devine, takisto ako aj Literarna revue...ROZHLAS, ZOBUD SA!

урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
26.07.2009 18:57
0
0
doplnok

a pre krestanov je aj radio 7

Počúvanosť
streda, 27.3.2024
1.
20,77%   + 0,23%
2.
18,40%   - 0,71%
3.
11,87%   - 0,22%
4.
9,36%   + 0,08%
5.
8,18%   + 0,20%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 27.3.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
XI. etapa 2023 - I. etapa 2024
1.
31,5%   ± 0,0%
2.
22,7%   - 0,1%
3.
21,6%   - 0,4%
4.
17,4%   + 0,3%
5.
16,4%   - 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, XI.-I./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
12. týždeň 2024 18.03.2024 - 24.03.2024
1.
Album
Dua Lipa
Houdini
2.
Album
Cyril
Stumblin' In
3.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
4.
Album
Teddy Swims
Lose Control
5.
Album
Thirty Seconds To Mars
Seasons
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over