menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme DAB/DAB+ na Slovensku

2721 príspevkov
PeterDX
PeterDX
29.06.2022 20:53
0
0
Nové DAB+ vysielače

Trenčín - Nad Oborou, 12C, ERP 4,70 kW od 1. júla 2022
Rimavská Sobota - Palaská, 11C, ERP 5,00 kW od 1. augusta 2022

https://www.rundfunkforum.de/viewtopic.php?f=11&t=…

david11 (neregistrovaný, 62.168.115.xxx)
david11 (neregistrovaný, 62.168.115.xxx)
10.06.2022 14:03
0
0
BA Kamzík 3,6kW

Pokrytie má celkom slušné s uvedeným výkonom smer severovýchod , kde je hlavný smer žiarenia.

jurajc
jurajc
10.06.2022 12:29
0
0
a co zbytok Slovenska?!

…niekto pisal, ze ludia su cez den vacsinov v meste v praci ale za to nie vsetci sedia na riti a pocuvaju radio, kedze robia v hluku strojov….
..u nas mame akurat Slovensko a Vlnu v analogu, nic ine kvoli kopcom dookola, bude sa riesit aj toto? ci sa bude vsetko pchat iba do miest?

wood (neregistrovaný, 46.175.7.xxx)
wood (neregistrovaný, 46.175.7.xxx)
10.06.2022 09:56
0
0
Dubník DAB

Potom sa to azda vypne ? Prípadne sa predĺži povolenie ?

Chápem tomu správne, že so spustením Dubníka, sa asi preladí Heringeš na 10C aby to bolo na rovnakej frekvencii ?

Rasťo (z Prešova) (neregistrovaný, 93.34.91.xxx)
Rasťo (z Prešova) (neregistrovaný, 93.34.91.xxx)
10.06.2022 09:26
0
0
@ wood

Najnovšie povolenia sú pre vysielače Borský Mikuláš – Dubník (6D), Košice – Dubník (10C) a Košice – Heringeš (10C). Prvý menovaný vysielač môže šíriť signál s maximálnym povoleným výkonom 10 kW ERP, zvyšné dva po 5 kW. Všetky nové povolenia sú platné zatiaľ len do konca roka 2022.

Vzhľadom k tomu, že je to len dokonca roka, predpokladám, že ho spustia čím skôr.

wood (neregistrovaný, 46.175.7.xxx)
wood (neregistrovaný, 46.175.7.xxx)
10.06.2022 09:12
0
0
Dubník KE - DAB

Je šanca že to DAB z Dubníka spustia ešte tento rok ?

Rasťo (z Prešova) (neregistrovaný, 93.34.91.xxx)
Rasťo (z Prešova) (neregistrovaný, 93.34.91.xxx)
10.06.2022 09:10
0
0
Heringeš

Fintice (Prešov), na kopci smerom na Záhradné: Jedine s externou anténou a to ešte na hranici príjmu, ale bez výpadkov signálu.
Takže do 5kW Dubníka vkladám nádeje.

Kamilik1 (neregistrovaný, 89.173.10.xxx)
Kamilik1 (neregistrovaný, 89.173.10.xxx)
10.06.2022 07:29
0
0
Dab+Dubnik v Michalovciach

ako reagoval spravne jeden pan,ked doleti do michaloviec signal z heringesa,hoci na hrane a to su anteny a vyzarovaci diagram uplne opacnym smerom,tak ten dubnik bude ist paradne aj vo vnutri domu,ci bytu,co som zatial u mna nezazil ani z heringesa,co je aj z vonkajsou antenouna hrane ,poliaci z rzesowa idu lepsie ,ale vo vnutri akonahle zavriem okno,tak tak je koniec,ale dubnik pojde aj vo vnutri,len by trebalo komercne radia tam dat,ponuka je biedna

**** (neregistrovaný, 24.134.195.xxx)
**** (neregistrovaný, 24.134.195.xxx)
10.06.2022 06:16
0
0
Re:

Už bolo na čase poriešiť ten Dubník aj keď 5kW nie je veľa ale berme to, že ešte to nebude finálny výkon.Ale vzhľadom na umiestňovanie vysielača pokrytie bude slušne počítam, že polovica východu bude mať signál.Ak si zoberieme kde zaletel signál z utopeného Heringeša.

. (neregistrovaný, 84.245.120.xxx)
. (neregistrovaný, 84.245.120.xxx)
10.06.2022 04:43
0
0
Marián - KE

Ostatné s DAB+ pokryje Kráľova hoľa, Kotník, Magura, Magurica, Dievčenská skala, Stropkov, Kráľovký Chlmec resp. Trebišov

MAJAK
MAJAK
09.06.2022 22:51
0
0
SFN DAB

ten Borský Mikuláš je smiešny... 6D?
Asi si niekto nedal lieky

Palo2 (neregistrovaný, 85.237.234.xxx)
Palo2 (neregistrovaný, 85.237.234.xxx)
09.06.2022 17:59
0
0
Súhlasím

Myslím si, že 5 kW je fajn, no ideálne by bolo 10 kW, pripadne aj viac. Nitra ide 20 kW pokiaľ viem a vďaka vyzarovaciemu diagramu ju nechytíš v okolí Dunaja na Slovensku, aspoň mne to nešlo.

Marián - KE (neregistrovaný, 88.212.11.xxx)
Marián - KE (neregistrovaný, 88.212.11.xxx)
09.06.2022 17:13
0
0
Dubník

Ak to spustia s 5kW výkonu, bude to počuť do Maďarska, na Ukrajinu a možno aj trochu do Poľska. Michalovce, Vranov, Trebišov, Humenné, Snina a Sobrance pôjdu bez problémov a na diaľnici v Štrbe sa DAB z Krížavy automaticky preladí na Dubník. Medzi Popradom a Braniskom môžu byť sem-tam nejaké výpadky, ale od konca tunela smerom na Prešov bude dostatočný signál. Problém môže byť tokajská oblasť a okresy Kežmarok, Bardejov, Stará Ľubovňa, Rožňava a Gelnica. Tam to bude zrejme bez šance

Palo2 (neregistrovaný, 188.120.23.xxx)
Palo2 (neregistrovaný, 188.120.23.xxx)
09.06.2022 16:52
0
0
Ad wood

Marián, myslím si, že 5kW by malo stačiť na pokrytie signálom Michaloviec, no v zásade platí, že vyšší výkon, napr. 10 kW by bol lepší.

ing. stransky (neregistrovaný, 37.120.165.xxx)
ing. stransky (neregistrovaný, 37.120.165.xxx)
09.06.2022 14:34
0
0
najlepšie dab pokrytie

Realne pokrytie bude také dobré ze z toho všetci padnete na prdel

wood (neregistrovaný, 46.175.7.xxx)
wood (neregistrovaný, 46.175.7.xxx)
09.06.2022 14:20
0
0
DAB - Košice Dbník

Ak sa spustí ten 5 kW Košice – Dubník, aké to môže mať reálne pokrytie ? Budú pokryté napríklad také Michalovce ? Či som priveľký optimista ?

PeterDX
PeterDX
09.06.2022 08:41
0
0
Towercom získal nové povolenia pre vysielače DAB+ na západnom aj východnom Slovensku
Dabko (neregistrovaný, 46.34.228.xxx)
Dabko (neregistrovaný, 46.34.228.xxx)
12.05.2022 06:51
0
0
RSI

Kedy zaradia do DAB+ aj RTVS RSI ako 24-hodinový stream, doteraz tam je len ako vyplnenie vysielacieho času na pozícii RTVS PATRIA

michal5888 (neregistrovaný, 84.47.46.xxx)
michal5888 (neregistrovaný, 84.47.46.xxx)
04.05.2022 18:31
0
0
analog vs digital

Robert_BA
na sk pasmo od 66 mhz nieje mozne dat
natolko na tychto frekvenciach operuju rozne služby a ich zmena by bola naročna a komplikovana radovo miliardy €
vypišem ti čo všetko je vysielane od 66mhz
66-67 MHz POHYBLIVÁ civ.
5.164 Pohyblivá mil. Obranné systémy
67-68 MHz POHYBLIVÁ mil. Obranné systémy
5.164
68-74,8 MHz PEVNÁ 68-74,8 MHz POHYBLIVÁ okrem leteckej civ. PMR duplex +9,8 MHz
Amatérska 69,9-70,5 MHz
73,3-74,1 MHz Obranné systémy Pohyblivá okrem leteckej mil.
LETECKÁ RÁDIONAVIGÁCIA 74,8-75,2 MHz presne
ILS-Instrument landing system
ILS (Instrument Landing System) je pristávací systém, systém automatického priblíženia lietadla k dráhe. ILS sa delí na viac kategórii CAT I., CAT II., CAT III., pričom pri CAT II. a CAT III. dokáže lietadlo samo pristáť na autopilota, autoland. Stačí ak pilot nastaví frekvenciu ILS, aktivuje Approach autopilota a lietadlo dosadne samo.
75 MHz - VHF traťové návestidlo
87,050 a 87,100 MHz povelové súpravy pre
nevidiacich a slabozrakých; to su len zakladne služby ale ich radovo viac tieto frekvenci sa pouzivaju podla ženevskej dohody či uz kvoli šireniu rušeniu od kolitych štatov a to by musela vsetky staty EU vratane statou mimo EU prekordinovat frekvencie

PeterDX
PeterDX
02.05.2022 06:41
0
0
Avis 10B - upresnenie informácie

Dobrý deň,

Individuálne povolenie č. 19 10 65 1 001 na používanie frekvencie Banská Bystrica - Panský diel 10B je platné do 30.09.2022.

S pozdravom,

Ing. Miroslav Hreus,
vedúci Oddelenia rozhlasovej služby

Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb
Továrenská 7, P.O.BOX 40
828 55 Bratislava 24

Slovenská republika

PeterDX
PeterDX
01.05.2022 14:12
0
0
Na Slovensku je aktívnych aktuálne iba šesť DAB+ vysielačov, jeden bol v tomto týždni vypnutý
PeterDX
PeterDX
28.04.2022 22:35
0
0
Avis 10B - údajne koniec povolenia

Nové zatiaľ nebolo podľa všetkého vydané.

eskamilo1
eskamilo1
26.04.2022 14:17
0
0
Trenčín

Ahojte. Neviete náhodou kedy majú spustiť ten avizovaný vysielač v Trenčíne?
Dík za info (ide tu síce Nitra, ale občas vypadáva)

PeterDX
PeterDX
26.04.2022 14:05
0
0
Teraz som skúšal...

...a nejde.

Bobo69 (neregistrovaný, 78.99.69.xxx)
Bobo69 (neregistrovaný, 78.99.69.xxx)
26.04.2022 10:33
0
0
Avis 10B

ide

Počúvanosť
piatok, 6.11.2026
1.
20,10%   - 0,01%
2.
13,95%   - 0,10%
3.
13,65%   - 0,08%
4.
11,89%   - 0,39%
5.
6,62%   - 0,19%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 6.11.2026
podiel [%] celkovej počúvanosti
1. + 2. vlna 2026 (kĺzavé dáta)
1.
14,26%   - 0,28%
2.
10,29%   - 0,24%
3.
9,82%   - 0,33%
4.
9,31%   + 0,47%
5.
8,01%   + 0,04%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
1. + 2. vlna 2026 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
VII. - IX. etapa 2026
1.
28,8%   + 0,4%
2.
22,2%   + 0,5%
3.
19,5%   - 0,1%
4.
17,5%   - 0,3%
5.
17,3%   - 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, VII.-IX./2026
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
44. týždeň 2026 26.10.2026 - 01.11.2026
1.
Album
Temper City
Self Aware
2.
Album
Alex Warren
Passenger
3.
Album
Teddy Swims
Mr. Know It All
4.
Album
Katseye
Animal
5.
Album
Shakira & Burna Boy
Dai Dai
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over