"Rádio Frontinus začínalo v priestoroch o rozmeroch cca 2 x 2 m, vo výškovej budove Vural. Miestnosť, oblepená kartónmi od vajec, slúžila ako štúdio. Vysielač bol umiestnený v miestnosti, ktorá slúžila ako únikový východ - to prinášalo problémy s jej uzamykaním. Anténny systém bol na streche budovy. Rádio nemalo telefónnu linku ani kancelárie," píše Rádio Frontinus o začiatkoch vysielania na svojom webe.
Názov stanice odkazuje na meno rímskeho štátnika - Sextus Iulius Frontinus počas svojho života na začiatku nášho letopočtu (asi v rokoch 40 – 103) pôsobil za vlády cisára Nervu ako správca akvaduktov, preslávil sa ako autor odborných diel, obzvlášť o rímskych vodovodoch. Práve v Žiline sa nachádza najväčší akvadukt na Slovensku.
Rádio Frontinus sa od začiatku svojho vysielania profiluje ako stanica, ktorá sa venuje najmä lokálnej hudbe a spravodajstvu. V éteri sa pravidelne vysielajú rozhovory s domácimi a zahraničnými hudobníkmi, reportáže z kultúrneho a spoločenského života regiónu, ako aj aktuálne spravodajstvo z domova a zo sveta.
Dlhé roky lokálne rádio sa neskôr presadilo i v regióne Kysúc a Turca. Signál je dnes možné prijímať v okolí Žiliny na frekvencii 104,6 MHz, Čadce na 96,1 MHz a Martina na 96,2 MHz. V súčasnosti je Rádio Frontinus jednou z najpočúvanejších rozhlasových staníc v Žilinskom kraji, podľa údajov na jej webe si ju pravidelne ladí takmer 37-tisíc poslucháčov.
Posledných pár rokov sa však stanica zviditeľnuje najmä v negatívnom svetle. Od Rady pre mediálne služby (predtým Rady pre vysielanie a retransmisiu) sa jej za porušenia zákonov ušlo niekoľko vysokých finančných pokút. Rada má pravidelne na stole podnety k diskusnej relácii Debata na telefón alebo na nevyvážené spravodajstvo či šírenie propagandy a konšpirácií.
Ani tisícové pokuty však vysielanie Rádia Frontinus doposiaľ neohrozili a tak je v súčasnosti druhou najdlhšie vysielajúcou komerčnou rozhlasovou stanicou v slovenskom éteri, ktorá od začiatku nezmenila svoj formát ani identitu. Dlhšie je v éteri už iba Fun rádio, ktoré spustilo vysielanie o tri roky skôr.