menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Rádio Best FM

1862 príspevkov
MINO Z KOSIC
MINO Z KOSIC
17.08.2023 15:58
3
0
Zmeny v Best FM

Pohnú sa ľady v Rádiu Best FM,s odchodom riaditeľa D.Kalného?

LANGER
LANGER
28.07.2023 21:06
0
1
Párty NIGHT

Dobre, už začínajú fakt hity... xD

LANGER
LANGER
28.07.2023 21:03
0
2
Mimo témy, Párty NIGHT

Jasné, jasné... Ako inak musí začať Párty NIGHT na Bestku ako klasicky prvá pesnička Bring me Edelweiss xD :D

E//: Laco, potom sa vyjadrím. :D

Jazz_Laco
Jazz_Laco
28.07.2023 14:51
2
2
Best...

Ja napríklad počúvam jedno zahraničné rádio kde nemajú komplikovanú programovú štruktúru. V pondelok až piatok je moderované iba ranné a poobedňajšie vysielanie, v piatok od 19:00 tam pribudne jedna moderovaná relácia so speváčkou a od 21:00 sa vysiela vikendová mixpárty s moderátorom, v sobotu celý deň bez moderátorov a od 21:00 je groove party s moderátorom. A každú hodinu sa vysielajú správy - od 6:00 až do 24:00!!! V pohode to takto funguje už niekoľko rokov...

Niečo podobné si viem predstaviť aj na Beste. Čiže zbytočne nekomplikovať programovú štruktúru. Na začiatok úplne stačí moderovaná ranná a poobedňajšie show - postačí jeden moderátor do každej z nich - zvyšok času len hudba. V piatok od 21:00 do 01:00 moderovaná "The Best Oldies Party" a v sobotu nonstop hudba až do 21:00, potom môže nasledovať moderovaný 4-hodinový blok "The Best Oldies Party". Neskôr, keď sa rádio stabilizuje a začne zarábať, môžu pribudnúť aj ďalší moderátori....

Problémom je Česká a Slovenská hudba, lebo existuje kvóta, ktorá hovorí koľko jej musí byť vo vysielaní. Že to poškodzuje rádio, ľuďom v parlamente bolo asi ľahostajné. Nech sa na verejnoprávnom rádiu Slovensko hrá iba Slovenská hudba a uvidíme, ako nasr*ní ľudia prestanú počúvať toto rádio.

LANGER
LANGER
28.07.2023 13:55
0
1
Čo keby...

Ono by bolo super keby tam príde nový investor a zároveň teda nové vedenie... To máš pravdu. :-)
Niekto kto má teda peniaze, chuť no a zamestnať tam aspoň teda moderátorov na to ON AIR vysielanie. Aspoň teda cez ten pracovný týždeň a pozmeniť doteraz ten program. I keď musia hrať nejaký formát tej Československej a trochu z módnej hudby, o tom viem, že niekoľko percent musia dodržiavať.
Posilniť trochu aj tú hudobnú scénu, rozšíriť ten playlist, vymyslieť niečo s hudobným producentom.
Doteraz ten program cez sobotu je v podstate: Classic Hits Best FM, potom od 6:00 do 9:00 je Československý odvar, potom Víkend s Best FM, potom opäť od 18:00 Československý odvar a od 21:00 do 00:00 Párty NIGHT.
V nedeľu tiež isto, ale od 22:00 je Classic Kids Best FM.
Cez týždeň klasicky do 6:00 Classic Kids Best FM, nasleduje Dobré ráno s Best FM, potom je Dobrý deň s Best FM od 10:00 - 14:00? Pokračujeme s Popoludním na Best FM do 18:00. Klasický Československý odvar do 22:00 a potom konečne moje obľúbené Classic Kids Best FM.
Za mňa by už mohli zrušiť Československý odvar alebo konečne pridať rozšírenejší playlist do nich. To sa každý druhý deň točia pesničky. Ja ešte žasnem keď sa púšťajú CZ/SK songy počas dňa... :O
Moja najobľúbenejšia časť ako som spomínal je Párty NIGHT alebo každý deň (výnimka piatok, sobota) 22:00 do 6:00.
Dúfajme, že príde nový investor čím skôr, nezmení formát sloganu, ale opäť naberie novú silu a rozšíri pokrytie... To moderované vysielanie chyba. Hlavne Monika a Ďuro, čo bola dvojica ranná :D :D :D
A ten WEB, akože je mi na ... z neho. Neaktuálne, nezabezpečené. Aspoň o to sa starať.
Ako sa vraví, we will see....

Jazz_Laco
Jazz_Laco
28.07.2023 11:44
1
1
Best a investor

Tam potrebuješ investovať peniaze, potrebuješ niekoho, kto má k dispozícií voľný kapitál a je ochotný podržať rádio aspoň v prvej etape, kým nezačne zarábať....

Najprv je potrebné získať späť frekvencie, ktorých sa rádio vzdalo a plus ďalšie, ktoré sú voľné. To Ti rada nepridelí, pokiaľ nepreukážeš, že rádio má na účte veľa peňazí a zároveň musíš presvedčiť radu, že máš stratégiu, ktorá bude úspešná....

Na absolútny základ potrebuješ dvoch moderátorov - jeden na ranné vysielanie a jedného na poobede - a dvoch správárov, ktorý by pracovali obdeň a pracovali by od 6:00 do 18:00. Ďalej potrebuješ manažéra stanice, ktorý by sa zároveň staral o reklamu a marketing. Otázka znie, ako by rádio vyriešilo PN niektorého z nich a dovolenku. Zároveň treba zrátať, aké by boli náklady na mzdy týchto piatich ľudí a treba vedieť aké sú prevádzkové náklady rádia (platby za vysielač, nájom, energie, platby do SOZA, aj správy z tlačovej agentúry niečo stoja)....

Rádio Best má potenciál generovať tržby minimálne niekde okolo 300.000,- €. Na to však je potrebný nový - finančne zabezpečený - majiteľ a nový manažér stanice, ktorý bude do rádia fanatik a bude vedie vedieť že prvé roky to nebude bohvieako zaplatené, ale neskôr dostane viac....

LANGER
LANGER
28.07.2023 10:26
0
1
Pokračovanie...

Čo keby bol iný manažér a vedenie rádia?
Ako to, že p. Kalný "chcel" obnoviť moderované vysielanie po covide a nič z toho? Namiesto toho sa zrušili frekvencie a stále bez nejakého posunu a ešte horšie...
Ostali už len moderátori správ a to Miro Held a Lucia Slováková, ináč nič...
Mne sa strašne voľakedy ľúbili tie ranné show čo tu boli a čo sa s nimi stalo? Proste sa postupne obmedzilo moderovanie a potom sa už úplne zrušilo.
Prečo? Ja by som bol úplne šťastný keby je aspoň Ráno a Popoludnie s Best FM moderované ako pred 'xy' rokmi.
Lenže treba chcieť aj investovať, nie len vynášať... :)

Jazz_Laco
Jazz_Laco
27.07.2023 22:44
1
1
@LANGER

A za koľko eur by to ten človek chcel robiť? Predpokladajme, že taký moderátor by robil od 6:00 do 10:00, to sú 4 hodiny vysielania plus hodinka na prípravu - čiže 5 hodín denne. Ak by to robil na živnosť, dostával by možno 1000€ mesačne, ročne je to 12.000,- €. Tržby rádia Best sú asi 52.000,- € ročne, čo je pätina tržieb. Majú problémy s peniazmi, nemajú ani na prevádzku vysielačov, nieto ešte na nového moderátora. Taký človek musí mať príjemný mikrofonický hlas, musí byť komunikatívny, pohotový, musí mať všeobecný prehľad - to len tak nenájdeš na ulici.....

Pre porovnanie, tržby Trnavského rádia sú 317.000,- €. Ak by malo Best takéto tržby, mohlo by byť niekde úplne inde - čo sa týka kvality a úrovne. Napríklad Rádio BB FM v Banskej Bystrici generuje tržby 94.000,-€.

LANGER
LANGER
27.07.2023 21:47
2
1
Moderátor

Myslíte si, že by zobrali aspoň nejakého moderátora aspoň na reláciu Dobré ráno na Best FM? Potešil by som sa celkom keby tam je niekto ráno... :D

LANGER
LANGER
22.07.2023 21:57
3
5
Palčeky

Kto tu furt palčekuje na moje príspevky proti? :D

LANGER
LANGER
21.07.2023 22:02
4
4
Jingle po 22:00

Konečne niečo čo som minulý týždeň nepočul vo výbere...
Objavil sa tam George Michael, ďalej pesnička Take me away a tretej neviem názov :D :D

LANGER
LANGER
21.07.2023 21:30
4
3
@JaSomJa:

Vlna ma nebaví, hlavne ten playlist. To je katastrofa. Už to nie je čo bývalo.....
Asi prídem propagovať do Best FM reláciu Dobré ráno... :D :D :D

LANGER
LANGER
21.07.2023 21:28
5
3
@JaSomJa:

Je to pravda, ja toto rádio počúvam asi odkedy vzniklo a počúvam ho denne (keď sú to na podmienky).
Všímam si tieto detaily už pekne dlho, ale pre mňa sú najkrajšie vianočné jingle keď je (nultá hodina). Proste TOP.
Škoda, že to nemajú potiahnuté aspoň do Troch kráľov tie vianočné jingle no...
Vlna je odpad, fuj. Od nového vedenia také hrozné zmeny, to rádio sa mi stalo nepočúvateľným a keď počujem tie jingle tak sa mi nožík vo vrecku otvára. A ten ich playlist....
Mám rád rýchle a objektívne správy, široký výber hudby a žiadne rehotanie sa ako koza.
Za mňa Bestko. Síce chýbajú mi starí moderátori, hlavne dialógy s Richardom Direrom, ale čo už....
Teraz mi stačí len počúvať piesne v práci a makať :D :D :D

JaSomJa
JaSomJa
21.07.2023 21:16
0
4
LANGER

Ty musíš mať to akože rádio Best FM veľmi rád, keď o ňom neustále píšeš. To ja som o Exprese nikdy takto vo veľkom nepísal. Dám Ti tip na Silvestra, urob podobný súboj ako robím ja, akurát že Ty medzi Best FM a Vlnou napríklad ????

LANGER
LANGER
21.07.2023 21:04
3
2
Pesničky a strih

Prajem pekný večer,

dnes začína Párty NIGHT. Naladil som si, 20:59 jingle a hneď za tým ešte jedna pesnička...
Hrala síce ani nie jednu minútu a hneď strih a bolo 21 hodín... Na čo to je dobré? Ani sa nedokončil prvý refrén piesne a hneď šup jingle bolo 21 hodín...
Ináč dnes dance-dance, síce táto pesnička vždy chodí do jinglu (Bring my Edelweiss - to je pravidelne každý piatok vždy o 21:00 a nehovoriac o tom, že dnes som bol šokovaný, že do tohoto jinglu nebola pridaná pesnička Tell me why, ktorá sa tam točí skoro vždy :D)
Som zvedavý na výber po 22:00.

krtko original
krtko original
21.07.2023 14:44
3
0
...

To som teda dosť dlho nepočúval 88,6 keď som nezaregistroval ich zmenu na rockové rádio. Ak dobre pozerám tak od 2017 zmenili formát. Pamätám ešte časy keď mali slogan "Wir spielen was wir wollen."

Jazz_Laco
Jazz_Laco
21.07.2023 14:33
2
1
Rock

Ale ber do úvahy, že keby tam hral iba hard rock, heavy metal, trash metal, tak by to nepočúval skoro nikto - to by ľudí po pár hodinách rozbolela hlava. Rádio musí mať poslucháčov - preto aj ten a mainstreamový a klasický rock....

David1
David1
21.07.2023 14:24
1
1
rock

aspoň viidíš ten guláš.. ešte mäkšie ako náš Rock pod Expresom

Jazz_Laco
Jazz_Laco
21.07.2023 14:17
2
1
Playlist

Teraz zaznel jingel "Das Osterreische Rock Radio"

https://myonlineradio.at/radio-88-6/playlist

Jazz_Laco
Jazz_Laco
21.07.2023 14:14
2
1
@David1

No teraz ho počúvam. Akurát tam ide Avenged Sevenfold a musím povedať že je to poriadna heavy metal pecka, potom nasledovala skupina Poison - hard rock, ďalej nasledovala alternatívna rocková skupina Jimmy Eat World. Pred tým som počul Led Zeppelin...
Však preboha, sú tam relácie ako Kingas Rock Talk, Rock lexikon, súťaž s názvom Rocksperte, podporujú rockový event v Grazi, pozri sa na ich internetový obchod, ponúkajú tričká ktoré pripomínajú rock a to poriadne tvrdý

David1
David1
21.07.2023 13:52
0
1
rock na SK

Veď som písal dlhy a následný krach.. čiže rockové rádia sa tu nikdy neuživili.. ani samohrajka Aligátor..
Pusti si 88,6 a budeš počuť v reáli ten rock :)

Jazz_Laco
Jazz_Laco
21.07.2023 13:36
2
1
@David1

Dôvody krachu boli výkonné ženevské frekvencie a z toho vyplývajúce dlhy alebo bezradnosť majiteľa (Rocková Republika)....

Ver mi, že 88,6 je rockové rádio. Ich slogan je "So Rockt Das Leben"

Silný hráč kašle na nejaké rockové rádio, iba čo obsadil frekvenciu v BA....

David1
David1
21.07.2023 13:04
2
1
Rock na SK

SK a CZ hudobný vkus je diametrálne odlišný. Tu všetky rockové rádia skrachovali. Rakúske 88,6 nie je ani náhodou rockové. Je to hudobný guláš..
Na SK to môže fungovať jedine ako nízkonákladovka pri silnom hráčovi.

Jazz_Laco
Jazz_Laco
21.07.2023 11:38
3
1
Rock...

No napríklad v Čechách máš dve "celoplošné" rockové rádiá - Beat a Rock Radio, plus v Prahe funguje aj tretie - RockZone. Vo Viedni máš tiež 2 rockové rádiá, jedno lokálne Rock Antenne a jedno nadregionálne radio 88.6 - čo je dôkaz, že rockové rádiá tu môžu fungovať. Samozrejme s nízkovýkonnými vysielačmi, ktoré sú lacnejšie na prevádzku. Anténa Rock mala problém so ženevskými frekvenciami, ktoré nedokázala zaplatiť a skončila s dlhmi, Rebeca - ako si napísal - to isté. No a Rocková Republika - tam Martin Lengyel asi očakával výsledky hneď, plus nemal kapitál, aby rádio podržal, menil tam formáty ako ponožky. Pre mňa osobne je sklamaním, že Bauer neexpanduje so svojim Rockovým Rádiom po Slovensku - príležitosti na to mal....

Preto som aj napísal môj príspevok. Rádio Best jednoducho vyčerpalo svoj potenciál, oni sa už nemajú kam posunúť - maximálne do priepasti. A ako napísal počúvajúci LANGER, pokiaľ sa tam vysielajú správy z minulého týždňa tak to svedčí o bezradnosti.....

Viem si predstaviť, že nové rockové rádio by hralo cez deň klasický, mainstreamový prípadne soft rock a po 19:00 by sa mohol vysielať aj progresívny a alternatívny rock, prípadne aj niečo tvrdšieho žánru. Pokiaľ by to bolo doplnené nejakými športovými informáciami a klasickými správami, mohlo by to byť atraktívne rádio hlavne pre mužskú populáciu....

Paloo
Paloo
21.07.2023 10:41
3
0
Jazz LAco

mohli, aj nemohli...uz tu boli pokusy s takmer celoplosnym rockovym radiom...a akosi to nestatsne skoncilo (Antena Rock),aj ked som ho casto zaregistroval naladene....mali sme tu multiregionalne rockove radio Rebecca z Martina, tiez lahlo -asi koli silnym Zenevam...najlepsia bola asi Rockova Republika ...
Vseobecne bol asi problem obohranosti piesni, kedze Antena Rock tocila dokolecka tie iste rockove songy .... ved mohli aj zaexperimentovat s inymi skladbami... ved taka Metalica ci iron Maiden , mali aj kpec inych dobrych skladieb, nielen tie najchytlavejsie obohrane hity...
Podobne Best FM, Vlna ci Melody, akoze kvali oldies-ale stale tie iste oldies kolotocove odrhovaky - preto mam radsej holanske Radio 10 ak chcem starsie pesnicky a pod...
Cize u nas by sa aj mozno dokazali uchytit po jednej ci dvoch cisto rockove alebo oldies, ale chce to obmenu playlistov....

Počúvanosť
streda, 15.5.2024
1.
21,27%   + 0,29%
2.
18,70%   + 0,24%
3.
11,95%   - 0,43%
4.
9,44%   + 1,30%
5.
9,14%   - 0,55%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.5.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
I. - III. etapa 2024
1.
31,4%   + 0,1%
2.
21,8%   - 0,4%
3.
21,7%   + 0,1%
4.
18,1%   + 0,3%
5.
16,1%   - 0,1%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, I.-III./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
19. týždeň 2024 06.05.2024 - 12.05.2024
1.
Album
Cyril
Stumblin' In
2.
Album
Sia
Gimme Love
3.
Album
Ella Henderson
Alibi Ft. Rudimental
4.
Album
Dua Lipa
Houdini
5.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over