menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

STVR ponúkne poslucháčom počas leta pestrý program

| STVR , Tlačová správa
STVR ponúkne počas letných mesiacov poslucháčom naprieč svojimi rozhlasovými okruhmi pútavé programy. V ponuke budú premiérové relácie, ale aj reprízy obľúbených programov.

Rádio Slovensko ponúkne svojim poslucháčom počas prázdninových mesiacov zvýšený podiel letných hitov. Hudobný dramaturg Rado Mešša pripraví na každý deň o 11.00 h rubriku Letná pesnička Rádia Slovensko, kde predstaví najväčšie letné hity hudobnej histórie. Počas júla aj augusta sa zvýši účasť redaktorov na viacerých kultúrnych podujatiach, z ktorých budú robiť živé vstupy do vysielania. Koncom júla štartujú Letné olympijské hry a Rádio Slovensko bude denne vysielať Olympijské štúdioOd 5. augusta sa začne 4. ročník projektu Rádio Slovensko Slovensku, v ktorom moderátorka Marianna Kovácsová postupne predstaví 15 príbehov ľudí s ťažkým osudom, ktorí sú odkázaní na pomoc iných. Poslucháči môžu darcovskou sms podporiť ktorýkoľvek z odvysielaných príbehov a prispejú tak ku ich kvalitnejšiemu životu.

Koncom augusta spustí Rádio Slovensko dennú rubriku, v ktorej bude až do polovice októbra mapovať históriu a priebeh Slovenského národného povstania, ktorého 80.výročie si pripomenie 29.augusta. Počas leta stiahne Rádio Slovensko z vysielania diskusné politické relácie a spravodajské špeciály - Sobotné dialógy, K veci, Z prvej ruky a do polovice júla zachová len formát Otvorene s Annou Vargovou. Letnú prestávku budú mať aj relácie Svet hudby, Kontakty a Nočná pyramída, ktorá bude vysielaná len v reprízových častiach. V priebehu letných prázdnin sa nebude vysielať ani relácia Hosť Rádia Slovensko a popoludňajší moderovaný prúd sa začne už od 13.00 h.

Rádio Devín ponúkne svojim poslucháčom v rámci Operného Rádia Devín o 19.00 h dva záznamy z Metropolitnej opery z New Yorku a pripomenie si 100. výročie autora Beruccia Busoniho. Letné augustové soboty budú zamerané na operetu a poslucháči si budú môcť vypočuť Jána Móryho s La ValliéreGejzu Dusíka a jeho Hrnčiarsky bál, či slávne operety Emmericha Kálmána, Franza Lehára a Franza von Suppé. Formát Ars musica bude v lete patriť ľahším témam a skladbám z kategórie BEST OF klasickej hudby vo vynikajúcich interpretáciách. V obľúbenej piatkovej hudobnej relácii o 19.00 h s názvom Letné Koncertné Rádio Devín ponúkne záznamy z koncertných štúdií Slovenského rozhlasu.

Folkové leto so Soňou Horňákovou, vždy v stredu o 15.00 h, uvedie aktuálne aj nadčasové, slávne hudobné tituly z diskografie domácich a zahraničných pesničkárov. Pondelky o 19.00 h budú patriť mapovaniu svetových podujatí s dôrazom na open air akcie ako napríklad koncert v berlínskom amfiteátri Waldbühne s Berlínskou filharmóniou, BBC Proms, alebo La Phil v Hollywood Bowl. Rádio Devín zaradí počas leta v skrátenom čase od 14.00 do 15.00 h obľúbenú reláciu Ladeniev pondelky od 15.00 do 16.00 h ponúkne rozhlasové hry, vo štvrtky hry pre mládež a v piatky fíčre. V soboty ráno od 7:30 vytvára priestorpre Audiodokument RD, od 8.00 do 10.00 h zdvojnásobí vysielací priestor pre rozprávkovú hru.

Rádio Regina Západ prinesie 5. júla do rozhlasového éteru zostrih hudobno-slovného spomienkového pásma z Divadla Jána Palárika v Trnave k 70. narodeninám Juraja Nvotu a akustický koncert k 50. jubileu hudobníka a speváka Luda KurucaOd 15. do 17. augusta z Agrokomplexu v Nitre ponúkne Rádio Regina Západ okrúhle stoly, záhradkársku poradňu, publicistiku a hudobné pozdravy. Okrem toho počas oboch letných mesiacov zavíta Rádio Regina Západ medzi svojich poslucháčov a ozve sa naživo z týchto podujatí: v nedeľu 30. júna z Požitavských folklórnych slávností, 6. júla z Pukanských remeselníckych trhov, 10. augusta zo Svetového festivalu čipky v Piešťanoch a 11. augusta zo Slávností spevu a tanca Červeníka.

Rádio Regina Stred zavíta v rámci letnej programovej štruktúry na folklórne festivaly. Poslucháči si vypočujú priame prenosy z Horehronských dní spevu a tanca v Heľpe, zavítajú na festival do Východnej, či na Jánošíkové dni v Terchovej. Živé vstupy redaktorov priblížia program Podpolianskych slávností v Detve, Klenovskej rontouke, Kolieska v Kokave nad Rimavicou, Podroháčskych slávností v Zuberci i Hontianskej parády v Hrušove. V cykle s názvom Na výlet s... ponúkne RRS počas pracovných dní tipy na letné výlety v Banskobystrickom a Žilinskom samosprávnom kraji. Okrem toho bude pokračovať aj projekt spolupráce RRS a ČRo Ostrava „Sami a predsa spolu“ v júli z Budatínskeho hradu v Žiline a v auguste zo Zámku v Hradci nad Moravicí.

Rádio_FM sa počas letných mesiacov stane „festivalovým rádiom“. Naživo bude vysielať z najväčšieho slovenského festivalu, z Pohody na trenčianskom letisku. Svojim poslucháčom prinesie prúdové vysielanie, ale i množstvo exkluzívnych koncertov. Súčasťou letnej programovej štruktúry bude každý pracovný deň o 12.00 h Letný mix_FM, hodinovka exkluzívnych dídžejských setov. Tie ponúkne Rádio_FM aj počas víkendov, vrátane záznamov koncertov pod hlavičkou programov Singall_FM, Fresh_FM, Pohoda_FM LIVE. Chýbať nebude ani víkend venovaný BBC6 Music Festivalu a Festivalu Eurosonic. Na záver sezóny ponúkne toto hudobné rádio vlastný Festival Rádia_FM.

Radio Slovakia International bude počas leta pokračovať cyklom Poznáme sa? k 20.výročiu vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie, ktorý sa začal vysielať 1. mája a potrvá až do konca augusta 2024. Každý týždeň predstavuje dve členské krajiny z hľadiska kultúrnych dominánt a rôznorodosti, ale aj hodnotenia vzájomných vzťahov medzi Slovenskom a konkrétnou krajinou. Časť respondentov v týchto krajinách žila alebo žije, iní pochádzajú z krajín Európskej únie a ich domovom sa stalo Slovensko. RSI prináša ich skúsenosti a poznatky, zisťuje ich názor o Slovákoch, ale aj to, čo by našinci mohli odpozorovať zo života v cudzine. Priestor dostávajú aj veľvyslanci krajín EÚ na Slovensku, či tí naši, v jednotlivých krajinách.

Rádio Junior tradične ponúkne prázdniny plné dobrodružných príbehov. Po niekoľkých rokoch sa do programu vracia aj rozhlasová verzia indiánskych príbehov náčelníka Apačov. Čítanie na pokračovanie podľa slávneho románu Karla Maya Winnetou bude v interpretácii Juraja Predmerského stálicou tohtoročného letného vysielania. Každý júlový deň bude vo vysielaní Rádia Junior počuť aj fenomenálny hlas Borisa Farkaša, a to z rôznych etáp jeho života. Boris Farkaš oslávi 4. júla svoje sedemdesiatiny. Jeden z najpopulárnejších hercov rozhlasového archívu bude aj hosťom novej relácie z cyklu Čo by bolo, keby..., kde si spolu s ním na jeho najkrajšie rozhlasové úlohy zaspomínajú Tomáš Bartoněk a Rozália Vlasková.

Prelom júla a augusta bude Týždňom plným atmosféry, kde sa poslucháči nadýchnu zo všelijakých rozprávkových atmosfér, dokonca aj jednej festivalovej, keďže Rádio Junior vrátane Škriatka Breptíka zavítajú na Festival Atmosféra od 2. do 4. augusta na lúke pri obci Hontianske Nemce. Koniec leta bude tento rok patriť 80. výročiu Slovenského národného povstania. Hrdinov odboja, ale aj všakovakých rozprávkových odvážlivcov si Rádio Junior pripomenie v Rebelskom dvojtýždni od 19. augusta do 2. septembra.

Rádio Litera obohatí svoju letnú vysielaciu štruktúru o spomienku na skvelé rozhlasové úlohy čerstvého sedemdesiatnika Borisa Farkaša. Vďaka festivalovej spolupráci s najstarším hudobným festivalom na Slovensku, Slovenským alternatívnym letom, sa od 15. júla do 21. júla poslucháči ponoria aj do rôznych literárnych alternatív. Počas augusta si Rádio Litera bude pripomínať 80. výročie Slovenského národného povstania a poslucháči si budú môcť vypočuť 20 a viac rokov nevysielané programy z rozhlasového archívu.

Súvisiace články

Súvisiace rádiá

pridať príspevok  Diskusia k článku: žiadny príspevok

K tomuto článku zatiaľ nie je žiadny diskusný príspevok.
Pridajte prvý príspevok!

Aktuálne články

Počúvanosť
piatok, 19.7.2024
1.
21,11%   + 0,79%
2.
18,07%   - 1,12%
3.
10,14%   - 0,23%
4.
9,38%   - 0,25%
5.
7,43%   - 0,27%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 19.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over