menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

RTVS pripravila pre poslucháčov Silvester plný zábavy a premiérový nový rok 2024

| RTVS , Tlačová správa
Na prelome roka si RTVS pre poslucháčov pripravila bohatú ponuku programov, v ktorých sa skrýva nielen množstvo zábavy, ale aj hudby, umenia, rozhovorov či zaujímavých faktov.
RTVS pripravila pre poslucháčov Silvester plný zábavy a premiérový nový rok 2024
zdroj: Image by BiZkettE1 on Freepik / Radia.sk

Nebudú chýbať premiéry rozhlasových hier, obľúbených zábavných relácií a koncertov. Vstup do nového roka bude pre rozhlasových poslucháčov RTVS rozhodne nezabudnuteľný.

Rádio Slovensko

V posledný deň roka 2023 ponúkne Rádio Slovensko silvestrovské vydania humorne a oddychovo ladených cyklických relácií. Už krátko po 9.00 h sa ozvú Silvestrovské Spojky Adely Vinczeovej, a po nich Silvestrovská Skúška siréno 11.05 h ponúkne Rádio Slovensko poslucháčom Silvestrovské PostojačkyO 13.05 h si poslucháči budú môcť vypočuť rozhovor s hercom Petrom Sklárom, známom nielen z rozhlasových dramatizácií, ale aj televíznych seriálov. Aj tohto roku pripravujú redaktori spravodajstva a aktuálnej publicistiky Silvestrovský Rádiožurnál a špeciálne silvestrovské bude aj vydanie motoristického a dopravného magazínu Pozor, Zákruta! po 17.00 h. O 18.05 h predvedú v rozhlasovom éteri Rádia Slovensko herecké umenie Radošinské naivné divadlo v absurdnej komédii Besame mucho alebo Čo sa skrýva v kufri (a v nás)Od 21.05 h až do polnoci bude poslucháčov zabávať kontaktová relácia Rada Meššu Silvester na Slovensku plná párty hitov a živých rozhovorov.

Nový rok 2024 privíta Rádio Slovensko novoročným príhovorom generálneho riaditeľa RTVS Ľuboša Machaja. Nebude chýbať ani Novoročný príhovor prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorý si poslucháči budú môcť vypočuť o 13.00 h. Novoročná Nočná pyramída privíta hosťa Tomáša Fabinyho - vášnivého cestovateľa, ktorý porozpráva o svojich zážitkoch z ciest a o miestach, kde oslavoval príchod nového roka.

V prvý januárový týždeň zhrnie Rádio Slovensko vždy po 17.00 h dôležité medzníky a udalosti uplynulého roka. V pondelok to bude To naj z vysielania v roku 2023, v utorok Kultúra 2023, v stredu Šport 2023, vo štvrtok Slovensko 2023 a v piatok Svet 2023.

V sobotu 6. januára na sviatok Troch kráľov sa poslucháči môžu započúvať do rozhovorov s troma kráľmi. O 12.10 h budú hosťami v štúdiu herci Stano Král, Milo Kráľ a hudobný skladateľ Martin Kráľ. Trojkráľové popoludnie prinesie ďalšie vydanie obľúbenej relácie Vlada Franca Túto hudbu mám rád, do ktorej pozval slovenskú herečku Kamilu Magálovú.

Rádio Regina

Silvestrovské humoristické retro Rádia Regina naštartuje o 09.05 h pásmo imitácií a paródii so Štefanom Skrúcaným a Borisom Ďuričom Dvaja za všetkých. Dvojhodinový blok úsmevného slova od po 13.00 h prinesie scénky rozhlasových humoristov, ktorí sa nechali inšpirovať Dobšinského rozprávkami, vracia sa herecké Senior-duo Ivan Krivosudský a Viliam Polónyi, a na Linke dôvery si posťažuje Peter Bzdúch. Tretí silvestrovský blok zábavy z rozhlasového archívu odštartuje o 18.15 h komédia Radošinského naivného divadla z roku 1976 pod názvom Aj tí naši pijávali, a následne sa v Silvestrovských diskošokoch slova ujme prvá dáma slovenského humoru Magda Paveleková ako rekvalifikovaná diskdžokejka a speváčka. Výber zo zlatého fondu rozhlasovej zábavy uzavrie silvestrovský program Sedem bez záruky, v ktorom Elene Vacvalovej na jej mierne provokačné otázky vtipne odpovedal Milan Lasica, Marián Leško, Oľga Feldeková a Marián Geišberg. Premiéru na stanici Rádio Regina bude mať o 20.00 h program Tam u nás, ROŠAMBO - Barbora Botošová a vyvrcholenie koncoročného vysielania na Regine bude patriť Silvestrovskej diskotéke s moderátorom Mirom Čiefom.

Rádio Regina Západ ponúkne o 11.00 h silvestrovské vydanie zábavníka Pichli vidly a o 12.30 h rodinný seriál Život s vôňou vanilkyPo 16.00 h obľúbený hudobný týždenník Hitparáda Ľuba Černáka.

Rádio Regina Stred o 15:05 hrozprúdi žartovné rozprávanie a piesne v podaní folklórnych skupín a ľudových hudieb zo stredného Slovenska v programe Na Silvestra veselo.

Rádio Regina Východ ponúkne na Silvestra tri novinky. Po 07.30 h to bude program s názvom Za tarhami še potarhame, ktorý prinesierýdzo spišský príbeh z doby nedávno minulej nielen o tom, čo sa stane, keď sa človek zapletie s cirkusantmi. Silvestrovský Úsmevník o 11.00 h ponúkne výber najlepších scénok a hudobných vystúpení za rok 2023 a po 15.00 h sa poslucháči zabavia s Domim Halym v Silvestrovskom štúdiu dobrej nálady.

Nový rok 2024 privíta Rádia Regina o 09.00 h Novoročnou rímsko-katolíckou svätou omšou z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici. O 14.05 hponúkne Rádio Regina priamy prenos Novoročného koncertu „...len jednu lásku mám...“ z koncertného štúdia Slovenského rozhlasu v Bratislave.

V sobotu 6. januára ponúkne Rádio Regina trojkráľové folklórne relácie Klenotnica ľudovej hudby a Husličky z javora. O 19.00 h sa poslucháči môžu tešiť na vianočný Klub rusínskych osobností s pravoslávnym popom Pavlom Novákom, ktorý porozpráva o pravoslávnych vianočných tradíciách a vianočných koledách.

Rádio Devín

Rádio Devín sa na záverečný deň roka pozrie v rôznych formátoch. Napríklad prostredníctvom fíčru autora Jána Klímu Humor v hudbe o 17.00 h, v rozhlasovej dramatizácii klasickej Tajovského komédie o ženskej tvrdohlavosti Ženský zákon o 22.00 h a v hudobných reláciách. Pestrá silvestrovská paleta Hudby zo slovenských filmov so začiatkom o 20.30 ha poslednú hodinu pred polnocou dá Rádio Devín zbohom starému roku výberom hudby redaktorov Silvie Zvarovej, Jána Klímu a Zuzany Adamkovičovej.

Nový rok privíta Rádio Devín Novoročným matiné, v ktoromzaznejú reprezentatívne diela významných slovenských skladateľov Eugena Suchoňa, Alexandra Moyzesa, Ilju Zeljenku a Ivana Hrušovského.0 19.00 h ponúkne Rádio Devínposlucháčom krásny sviatočný zážitok Novoročným koncertom: Slovenské aj svetovéIde ozáznam slávnostného, záverečného koncertu Bratislavských hudobných slávností 2023 v podaní Slovenskej filharmónie a dirigenta Tomáša Netopila.

6. januára Traja králi prinesú na vlny Rádia Devín koledy kresťanov byzantského obradu v relácii Musica folklorica. O15.30 h zazniezáznam slávnostného koncertu Českého a Slovenského rozhlasového zboru Sviatočný vokálny koncert.

Rádio_FM

Rádio_FM na Silvestra 31. decembrav sviatočnom vysielanípoteší poslucháčov nahrávkami z tohtoročného festivalu Pohoda: o 10.00 h s kapelou Midi Lidia o 13.00 hs britskou indie rockovou skupinou Wet Leg. Silvestrovský večer od 18.00 h bude patriť moderátorskej a autorskej dvojici Daniel Baláž a Pavol HubinákOd 20.00 h do polnoci bude Silvester_FM plný exkluzívnych DJ-ských setov, ktoré ponúknu postupne Nika, Kinet, David zo Senca a Tibor. Po polnoci ich vystriedajú Galager, Yanko, Lixx, Skank, Tono S., Beyuz, Potkan a ráno na Nový rok bude mať DJ-ský silvestrovský set v rukách Daniel.

Na Nový rok 2024 o 13.00 h zaznie záznam z festivalu Pohoda 2023, na ktorom sa predstavil drum and bassový popový projekt Meowlau x Val. Od 17.00 h ponúkne Rádio_FM koncert britskej rockovej kapely Yard Act. Na Troch kráľov o 17.00 h uvedie Rádio_FM koncert EBU.

Rádio Patria

Rádio Patria sa bude lúčiť s rokom 2023 programom Bye, bye 2023, ktorý odvysiela medzi 14.00 h a 18.00 hToto humorné publicistické pásmo s najznámejšími hlasmi vysielania v réžii Ágnes Bárdos bude na Silvestra.

Nový rok 2024 bude aj v znamení Hudobných spomienok na divadlo v roku 2023, v ktorých zaznejú ukážky z premiér SND, NDKE, Jókaiho divadla, Budapeštianskej Opery na opernej, muzikálovej a baletnej scéne so sprievodným slovom Attilu Lovásza.

Rádio Slovakia International

Krajanská redakcia: Slovenským krajanom v materčine ponúkne RSI na Silvestra reláciu zostavenú z archívu rozhlasového humoru, v ktorom budú počuť Milana Lasicu, Jula Satinského, Michala Dočolomanského, Pavla Zednikoviča a ďalších. Na Nový rok si budú môcť vypočuťpublicistický materiál o histórii vzniku samostatnej Slovenskej republiky6. januára 2024 sa sviatku Zjavenia Pána aj sviatku Troch kráľov bude venovať etnologička Katarína Nádaská.

Anglická redakcia: Silvester v angličtine bude v znamení hudby, odznejú NAJ skladby roka, slovenské hudobné novinky roka 2023, nebudú chýbať rozhovory s interpretmi a skladateľmi, ktorí v odchádzajúcom roku odišli do hudobného neba. Nový rok prinesie rozhovor s politológom o rozdelení Československa i o 20 rokoch oboch krajín v EÚ. 6. januára sa poslucháči dozvedia o slovenskej tradícii výroby ľudových čiapok pre Troch kráľov.

Nemecká redakcia: Ponúkne poslucháčom Silvestrovské pozdravy zo slovenských inštitútov vo Viedni a v Berlíne, pozvánky na top-podujatia v roku 2024, Silvestrovské vydanie poslucháčskej listárne - pozdravy poslucháčov k Novému roku a Hudobnú kapitolku. 1. januára, v deň vzniku SR, sa redaktori zamerajú na vznik samostatného Slovenska 1.1.1993 v rozhovore s historikom Dušanom Kováčom zo SAV a 6. januára predstavia etnologičky slovenské trojkráľové tradície.

Francúzska redakcia: Pripravila vo francúzštine prehľad najdôležitejších udalostí roka a Silvestrovskú listáreň – pozdravy od poslucháčov z celého sveta. V prvý deň nového roka zaznejú vyjadrenia cudzincov, ako trávia Silvester na Slovensku. 6. januára redakcia ponúkne vysvetlenie, ako vznikol sviatok Troch kráľov a aké sú tradície na Slovensku v tento deň.

Ruská redakcia: Pre rusky hovoriacich poslucháčov RSI pripravuje na 31. decembra informácie o tom, ako sa v Bratislave oslavuje Silvester, o sviatočnej atmosfére, tradíciách Silvestra a chýbať nebudú pozdravy redaktorov RSI. 1. januára sa poslucháči dozvedia o úspechoch SR v medzinárodnej politike, a tiež prečo Slováci milujú Slovensko. Tradície Troch Kráľov, História Betlehemov, Pravoslávne Vianoce –Roždestvo  to je program RSI v ruskom jazyku v sobotu 6. januára.

Španielska redakcia: Prinesie na Silvestra ukážku zo záznamu rozprávačského predstavenia „Bolo raz jedno utopické putovanie po rozprávkach v siedmych jazykoch”, ktoré sa tento rok konalo v Bratislave. Predstavenie pripravili viacerí európski rozprávači, ktorí oživujú tradičné rozprávačstvo v Európe. Bohdan Ulašin, vtipným spôsobom vyrozpráva Jánošíkov príbeh. Silvestrovské bude aj spomínanie na humor nedávno zosnulého Tomáša Janovica. 1. januára zaznejú v španielčine Pozdravy a želania od poslucháčov z piatich krajín, nebude chýbať spomienka na vznik SR, či krátke politicko-ekonomické zhrnutie a zhodnotenie roka 2023. 6. januára za Trojkráľovými tradíciami vycestujú redaktori na slovenský vidiek, kde sa udržiavali najrýdzejšie.

Vo všetkých šiestich jazykových blokoch si budú môcť poslucháči vypočuť novoročný prejav prezidentky slovenskej republiky Zuzany Čaputovej.

Súvisiace články

Súvisiace rádiá

pridať príspevok  Diskusia k článku: žiadny príspevok

K tomuto článku zatiaľ nie je žiadny diskusný príspevok.
Pridajte prvý príspevok!

Aktuálne články

Počúvanosť
štvrtok, 29.2.2024
1.
21,30%   + 0,15%
2.
19,19%   + 0,35%
3.
11,70%   - 0,18%
4.
9,61%   - 0,19%
5.
8,19%   + 0,04%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 29.2.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
XI. etapa 2023 - I. etapa 2024
1.
31,5%   ± 0,0%
2.
22,7%   - 0,1%
3.
21,6%   - 0,4%
4.
17,4%   + 0,3%
5.
16,4%   - 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, XI.-I./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
8. týždeň 2024 19.02.2024 - 25.02.2024
1.
Album
Dua Lipa
Houdini
2.
Album
Kenya Grace
Strangers
3.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
4.
Album
Lost Frequencies
The Feeling
5.
Album
Thirty Seconds To Mars
Seasons
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over