menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

V Banskej Bystrici už rok vysiela lokálne BB FM rádio

| BB FM rádio , Tlačová správa
Presne pred rokom začalo na frekvencii 94,7 MHz v Banskej Bystrici vysielať BB FM rádio. Za prvý rok svojho vysielania prinieslo svojim poslucháčom nielen najaktuálnejší prehľad o dianí v Banskej Bystrici či na cestách regiónu, ale prostredníctvom rozhovorov priblížilo aj viac než 350 osobností. Popri tom sa stihlo zapísať aj do Knihy slovenských rekordov letným moderátorským maratónom.
V Banskej Bystrici už rok vysiela lokálne BB FM rádio
zdroj: BB FM rádio

„Je až neuveriteľné počuť popri prechádzke mestom, v koľkých prevádzkach a predajniach si ľudia úplne spontánne naladili naše bystrické rádio. Koľko ľudí si medzi sebou odporúča naše relácie, koľko vodičov uprednostňuje naše vysielanie kvôli jeho aktuálnosti a lokálnosti. BB FM rádio žije s mestom a mesto žije s ním a to je záväzok pre ďalší rozvoj nášho programu i zlepšovanie dostupnosti,“ hodnotí programový a hudobný riaditeľ BB FM rádia Filip Roháček.

BB FM rádio má v programovej oblasti pre rok 2022 viacero ambícií. „Etablovanú štruktúru plánujeme ďalšej skvalitňovať. Tento rok je významný konaním komunálnych i krajských volieb, pre ktoré pripravujeme na regionálne pomery jedinečný projekt, ktorý postupne predstavíme verejnosti. Spolu s črtajúcim sa čiastočným uvoľnením kvót na povinné vysielanie slovenskej hudby máme zároveň pripravených niekoľko nových hudobných formátov,“ doplnil Roháček.

Už spusteniu projektu rádia predchádzal zo strany jeho zakladateľov nielen prieskum záujmu o formát mestského rádia, ale aj aktívna komunikácia s možnými obchodnými partnermi. Práve to sa v náročnom období poznačenom svetovou pandémiou ukázalo ako kľúčové.

„Napriek veľmi náročnému roku, ktorý sme ako spoločnosť prežívali, sa lokálne rádio ukázalo ako zaujímavá platforma pre komunikáciu miestnych firiem a značiek. Spätná väzba od klientov je výborná a s mnohými práve v týchto dňoch predlžujeme spoluprácu na ďalší rok. To je skvelý signál pre dlhodobé udržanie projektu mestského rádia v Banskej Bystrici,“ hovorí prevádzkový riaditeľ BB FM rádia Peter Jarkovský.

Spolu s etablovaním rádia na trhu súvisí aj zámer ďalšieho skvalitňovania technickej stránky vysielania. BB FM rádio získalo rozhodnutím Rady pre vysielanie a retransmisiu v závere minulého roka ďalšiu doplnkovú frekvenciu v Banskej Bystrici.

„Napriek rozmachu online platforiem je pre rádio vysielanie v FM pásme stále kľúčové a absolútne dominantné. Aj preto reagujeme na tipy a pripomienky našich poslucháčov aj po technickej stránke. Nová frekvencia bude určená pre zlepšenie pokrytia v mestskej časti Uhlisko a niektorých ďalších. Pred nami je ešte viacero administratívnych procesov, ale pracujeme na tom, aby sme v priebehu tohto roka doplnkovú frekvenciu spustili,“ doplnil technický riaditeľ BB FM rádia Rudolf Kubík.

Programová štruktúra BB FM rádia

Základ vysielania BB FM rádia tvorí pätica spravodajcov, ktorá sa stará počas celých siedmich dní v týždni o aktuálne spravodajské informácie z regiónu i Slovenska, monitoring športového diania či lokálnu predpoveď počasia a pohľad na cesty v regióne vždy o celej. Počas pracovných dní je aktuálny dopravný servis súčasťou vysielania každú pol hodinu.

K BB FM rádiu už neodmysliteľne patrí Ráno s BB FM s Martinom, Emou a Karolínou, Popoludnie s BB FM, v ktorom sa moderátori striedajú pri predstavovaní zaujímavých tém a spovedaní rozličných hostí, ale aj jednotlivé tematické relácie.

Vždy vo štvrtok o 13:30 je pevnou súčasťou vysielacej štruktúry relácia Na slovíčko s Karolínou Piliarovou o aktuálnych témach komunálnej politiky či spoločenského života v Banskej Bystrici. V rovnaký deň po 20:30 je na programe hitparáda BB chart s Radom Oravkinom, v ktorej dostávajú priestor na prezentáciu svojej tvorby nielen miestni hudobníci. V piatok popoludní sa zas prezentujú najmladší členovia redakcie v relácii Školáci či redaktori rádia pripravujúci reportáže o novinkách športového či kultúrneho života Banskej Bystrice. Piatkový i sobotný večer po 21:00 otvára pravá oldies party Diskoguľa 90‘ v podaní dídžeja Štefana Ištoka.

O víkendovú pohodu sa v sobotu dopoludnia stará Zuzana Sucháň Filipková v relácii rozhovorov s inšpiratívnymi Banskobystričanmi pod názvom Aj toto je Bystrica. V nedeľu po 10-tej hodine zas banskobystrickým éterom znejú slovenské a české Hity z pásky v rovnomennej hitparáde. Záver týždňa potom podvečer uzatvára relácia Bystrická hodinka, v ktorej poslucháči z úst historikov či turistických sprievodcov zistia viac o minulosti svojho mesta.

Popri tom sa rádio hudobne zameriava na pop-rockové hity od 80-tych rokov až po výber absolútnych noviniek.

BB FM rádio vysiela prostredníctvom frekvencie 94,7 MHz v Banskej Bystrici a okolí. Jeho vysielanie je dostupné aj online prostredníctvom webu www.bbfm.sk či mobilnej aplikácie BB FM rádio z Google Play a App Store. Archívy rozhovorov a rozhovorových relácií sú dostupné prostredníctvom platforiem Spotify, Apple Podcasts a ďalších.

Súvisiace články

Súvisiace rádiá

pridať príspevok  Diskusia k článku: žiadny príspevok

K tomuto článku zatiaľ nie je žiadny diskusný príspevok.
Pridajte prvý príspevok!

Aktuálne články

Najčítanejšie články
Počúvanosť
utorok, 11.6.2024
1.
21,56%   ± 0,00%
2.
17,78%   - 0,54%
3.
12,20%   + 0,18%
4.
9,59%   - 0,13%
5.
7,76%   + 0,33%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 11.6.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
II. - IV. etapa 2024
1.
31,1%   - 0,3%
2.
22,1%   + 0,4%
3.
21,5%   - 0,3%
4.
18,5%   + 0,4%
5.
16,0%   - 0,1%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, II.-IV./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
23. týždeň 2024 03.06.2024 - 09.06.2024
1.
Album
Ella Henderson
Alibi Ft. Rudimental
2.
Album
Cyril
Stumblin' In
3.
Album
Sia
Gimme Love
4.
Album
Lost Frequencies & Tom Gregory
Dive
5.
Album
Dua Lipa
Training Season
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over