menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie
Definitívny zoznam kandidátov do Rady RTVS ešte nie je

Definitívny zoznam kandidátov do Rady RTVS ešte nie je

| SITA

Zoznam kandidátov na troch členov Rady Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) zatiaľ nie je definitívny. Mediálny výbor ho skompletizuje, až keď bude mať potrebné poklady od všetkých kandidátov. Definitívny menoslov tých, z ktorých by mal parlament zvoliť nových troch členov Rady RTVS, by mal byť jasný o týždeň. Spolu dostal Výbor Národnej rady SR pre kultúru a médiá 36 návrhov na kandidátov na člena Rady RTVS.

Parlament by mal na prvej schôdzi v novom roku 2013 zvoliť troch členov Rady RTVS. Dôvodom je, že 11. februára sa skončí funkčné obdobie v rade trom jej členom - Vladimírovi Talianovi zastupujúcemu v rade rozhlasové vysielanie, Milanovi Antolovi za oblasť televízneho vysielania ako aj predsedovi rady Miroslavovi Kollárovi, ktorý je v rade za ekonomiku. Podrobností o Rade RTVS, jej poslaní a činnosti možno nájsť na webstránke RTVS.

Za oblasť rozhlasového vysielania prišlo mediálnemu výboru deväť návrhov na kandidátov za člena Rady RTVS. Sú medzi nimi: Igor Gallo (návrh predkladá Horský film Poprad, n.f.), Eva Jaššová (OZ Panslovanská únia), Dušan Koblišek (Zväz automobilového priemyslu SR), Ľubomír Lintner (Creo/ Y&R), Michal Michalič (Asociácia súkromných lekárov SR a Slovenský olympijský výbor), Daniela Rodinová (Zväz slovenských vedecko-technických spoločností), Eva Sisková (OZ Top centrum podnikateliek), Tamara Valková (Slovenský syndikát novinárov) a Štefan Wimmer (Štúdio Lasica & Satinský).

Za oblasť televízneho vysielania dostal výbor 19 návrhov na kandidátov, z nich šesť nesplnilo podmienky zaradenia do voľby. Ide o týchto 19 kandidátov: Milan Antol (OZ PO Art), Vladimír Bednár (OZ Chotár), Bohumír Bobocký (OZ Filmová únia), Ján Dianiška (Spolok kpt. J. Nálepku - Repkina a Bardejovská tel. spoločnosť, s.r.o.), Vladimír Dobrovič (Únia slovenských novinárov), Štefan Fejko (Akadémia umení v B. Bystrici), Ján Füle (Akadémia médií v Bratislave), Marián Gábor (Leonard TV Productions), Jozef Chudík (Slovenská asociácia novinárov), Pavel Jacz (AZEN), Ľubomír Lintner (Creo/ Y&R), Ján Kubáň (Spišský dejepisný spolok), Eva Sisková (OZ Top Centrum podnikateliek), Valéria Hrtánková, Jarmila Karasová, Monika Kozelová (Slov. aliancia ochr. zvierat), Ján Litecký - Šveda (občianska iniciatíva), Jarmila Michalovová (Zväz Rusínov - Ukrajincov a Slovenské národné múzeum) a Juraj Zábojník (OZ Les). Do voľby neboli posunutí títo šiesti z nich: V. Hrtánková, J. Karasová, M. Kozelová, J. Litecký - Šveda, J. Michalovová a J. Zábojník.

Do Rady RTVS chce za oblasť ekonómie kandidovať osem ľudí, z ktorých jeden nesplnil podmienky zaradenia do voľby. Výbor dostal návrhy na kandidátov: Martin Grešš (Nezes), Dušan Koblišek (Zväz automobilového priemyslu SR), Andrej Kramár (Nadácia Antona Tunegu), Peter Kubica (Pro Art Agency), Vladimír Sečka (Nezes), Jaroslav Šoltys (OZ Alitera), Elena Šrámková (SOZA a OZ Romaňi Paťiv) a Jana Golembiovská (Združenie severného Podpoľania), ktorá však dodala nečitateľné kópie dokladov a preto tento návrh výbor neprijal.

Podľa predsedu Výboru NR SR pre kultúru a médiá Dušana Jarjabka (Smer-SD) sa výbor bude musieť stretnúť k téme ešte raz. Dôvodom je, že deväť z kandidátov nedodalo kompletné údaje o praxi alebo chceli kandidovať do rady za viacero oblastí. Výbor od nich očakáva kompletné údaje do konca tohto pracovného týždňa. Zároveň sedem z navrhovaných kandidátov nespĺňa podmienky na zaradenie do voľby.

Z kandidátov, ktorých po doplnení údajov zaradia do voľby, sedem nepredložilo podrobný časový harmonogram praxe, ktorý by potvrdil dĺžku potrebnej odbornej praxe alebo riadiacej praxe. Doplniť to najneskôr v piatok majú - Vladimír Dobrovič, Ján Füle, Martin Grešš, Eva Jaššová, Milan Michalič, Daniela Rodinová a Eva Sisková. Sisková, ale aj ďalší dvaja kandidáti - Dušan Koblišek a Ľubomír Lintner uviedli viac oblastí, v ktorých ako odborníci budú v rade zastupovať, uviesť musia iba jednu z nich. Kandidáti, ktorým chýbal údaj o praxi a tí, čo chceli kandidovať do rady za viac oblastí, musia výboru predložiť do troch dní, najneskôr v piatok 1. februára, doplnené údaje. Ak tak nespravia, do voľby ich nezaradia. Mediálny výbor sa pre krátkosť času rozhodol, že bude komunikovať e-mailom.

Súvisiace rádiá

pridať príspevok  Diskusia k článku: žiadny príspevok

K tomuto článku zatiaľ nie je žiadny diskusný príspevok.
Pridajte prvý príspevok!

Aktuálne články

Počúvanosť
štvrtok, 14.1.2021
1.
23,66%   ± 0,00%
2.
13,11%   + 0,04%
3.
12,88%   - 0,12%
4.
12,54%   + 0,27%
5.
4,61%   + 0,01%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 14.1.2021
podiel [%] celkovej počúvanosti
2. + 3. vlna 2020 (kĺzavé dáta)
1.
17,36%   - 0,28%
2.
14,95%   - 0,08%
3.
10,16%   - 0,03%
4.
8,11%   + 0,15%
5.
7,35%   + 0,34%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
2. + 3. vlna 2020 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
X.-XII. etapa 2020
1.
34,3%   + 0,1%
2.
24,9%   + 0,4%
3.
23,8%   + 0,1%
4.
19,1%   + 0,4%
5.
16,7%   + 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, X.-XII./2020
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
1. týždeň 2021 04.01.2021 - 10.01.2021
1.
Kygo & Donna Summer
Hot Stuff
2.
Joel Corry feat. Mnek
Head & Heart
3.
Vize & Tom Gregory
Never Let Me Down
4.
Twocolors
Lovefool
5.
Ofenbach & Quarterhead feat. Norma J. Martine
Head Shoulders Knees & Toes
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Katy Perry
Never Really Over