menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme ..je mi z toho do placu ;-(

9 príspevkov
Matej (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Matej (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
29.04.2007 21:53
0
0

Máte pravdu, dobre tu už raz bolo ešte, že je tu FM, kvôli nemu sa oplatí mať v domácnosti rádioprijímač

MAJAK (neregistrovaný, 89.173.26.xxx)
MAJAK (neregistrovaný, 89.173.26.xxx)
26.04.2007 11:28
0
0
;)

thx

Viera (neregistrovaný, 206.116.169.xxx)
Viera (neregistrovaný, 206.116.169.xxx)
25.04.2007 17:36
0
0
:o)

Uplne s tebou suhlasim. Ani by som to nenapisala lepsie. Ja mam podobny nazor ale na byvale radio B1. Dnes sa stali z neho teple melodie, ktore vraj podla prieskumu maju vysoku pocuvanost. Ako sa tu niekto vyjadril v inom "chlieviku" ich cielom je oblbnut posluchaca a zarabat co najviac. S tych poznamok zakomplexovanych ludi si nerob nic. Ti sa pustili aj do mna. Nemaju co ine robit, tak si tu zvysuju svoje vlastne sebavedomie na ukor inych. Taki ludia vzdy boli, su a bohuzial stale budu. V kazdom pripade som sa potesila, ze sa nasiel konecne aj niekto iny, kto si otvorene napisal svoj nazor ohladne zmien radii na SK.

MAJAK (neregistrovaný, 85.216.189.xxx)
MAJAK (neregistrovaný, 85.216.189.xxx)
25.04.2007 16:41
0
0
re: SDX

a ja sa pomodlim za teba, ze si si ju precital

SDX (neregistrovaný, 85.216.193.xxx)
SDX (neregistrovaný, 85.216.193.xxx)
25.04.2007 16:36
0
0

Majak, vecer sa za teba pomodlim, ked uz si tu napisal takuto dlhu esej.

Peter Kotrčka (neregistrovaný, 62.168.84.10.bdsl.xxx)
Peter Kotrčka (neregistrovaný, 62.168.84.10.bdsl.xxx)
25.04.2007 11:15
0
0
nooo

no hej, ale ked si povieme, ze plnoformatove "celoplosne" radio potrebujem povedzme 8 percent pocuvanosti, aby si na seba zarobilo, tak ked sa blizi k tej hranici, su dve moznosti. 1. zvysit atraktivitu vysielania (tazka cesta) 2. znizit naklady (lahka cesta, papa moderator, papa vtipne vysielanie). Nakoniec si napr. Funradio vystaci s jednym napalenym CD, tocenym dookola cely den, nejakym automatickym zaradovacom reklamy a riaditelom s tucnym platom :-)

Tom (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
Tom (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
25.04.2007 10:03
0
0
Re MAJAK

uplne s tebou suhlasim!!!no bohuzial dnes uz nejde radiam o pohodu posluchaca ale len o to ako co najviac zarobit!!!!!

zuzana (neregistrovaný, 194.160.214.xxx)
zuzana (neregistrovaný, 194.160.214.xxx)
25.04.2007 09:50
0
0
majak

chudacik moj :o))))

MAJAK (neregistrovaný, 85.216.189.xxx)
MAJAK (neregistrovaný, 85.216.189.xxx)
25.04.2007 06:28
0
0
..je mi z toho do placu ;-(

je to uz velmi davno, co som naposledy pocul v rozhlase zaujimavu relaciu, prijemnu muziku a travil som pri v jeho spolocnosti takmer cely den. dnes odvsadial pocuvam len stale to iste - hiphop, r'n'b, nejake sezonne hitovky. na tom by este nebolo nic zle a ani zvlastne, avsak ked podobne melodie zneju neustale dookola, a co je zarazajuce, dokonca aj rovnake skladby niekolkokrat za jedno doobedie na jednej, a tej istej stanici, nemozno to pocuvat. proti samotnym vymenovanym hudobnym stylom nemam osobne nic, sice ich nepreferujem, ale budis, je to styl ako ktorykolvek iny. ja mam napriklad rad trance a urcite formy house-u a hard dance-u a techna, ale tiez nemozem pocuvat cely den to iste, ci uz styl, a este nebodaj tu istu skladbu.
dnes je tomu inak, zapnem radio a nenaladim si tu-ktoru stanicu v tom-ktorom case preto aby som pocuval tu-ktoru specificku relaciu, ale dnes je zrejme trendy aby sa profilovali rozhlasove stanice na typ "zapnem kedykolvek pocas dna a viem aka hudba pojde" V tom pripade nechapem preco neexistuje aj stanice ktora vysiela aj nieco ine ako oblubene hitovky hlupych 13-15rocnych babeniek a chlapcov ktori sa hraju na niekoho kym nie ani zdaleka nie su...
Nejde vsak len o hudbu ktora sa stale opakuje ako zo zaloopovaneho audio-dvd a tym o jej jednotvarnost, ide aj o pestrost relacii a komunikacii speaker/listener. Nie nadarmo vznikli nazvy ako kontaktne relacie, alebo identifikacia typu programu pre RDS "VARIOUS"
Asi som na tuto dobu narocny posluchac, ale skor si myslim, ze doba je narocna na posluchacov.
Sice sa vravi, ze ludia udavaju dobe, co chcu pocuvat, ale skor si myslim ze je to ako zacarovany kruh, pretoze prave rozhlas, pripadne aj televizia k nam posluchacom (divakom) prinasaju novinky, ktore sa snazia pretlacit a preto ich hravaju tak casto az si ich vacsina z nas oblubi. Ale zamyslime sa, musia to skutocne byt len tie a ziadne ine? Ako by to vyzeralo, keby sa vysielalo z kazdeho stylu nieco nove, a tym padom by sa vytratilo opakovanie sa nielen jedneho stylu, ktorey momentalne u mladeze leti, tym netvrdim ze som stary paprdo :P, ale aj samothych jednotlivych skladieb. Dalsou moznostou by bolo keby existovalo viacero sukromnych stanich ako napriklad v USA, kde je moznost vyberu podla druhu hudby, co vsak na Slovensku asi nie je velmi realne.
Podla mojho skromneho nazoru by najlepsou alternativou bolo keby existovalo radio, ktore by jednak pocas dna v hlavnom vysielacom case (aspon sa mi tak zda ze primetime je pocas dna, usudzujem tak na zaklade sadzobnika pre reklamny priestor) vysielalo 80-90% aktualnych trendy hitov, ktore su v danom obdobi popularne a IN, a s bliziacim sa vecerom by sa relacie viac specifikovali na urcity druh vysielania. Mozno to tak v daktorych radiach platilo v 90tych rokoch, ale neviem preco by to tak nemohlo fungovat aj teraz, urcite by to ocenilo viac ludi. Najlepsim prikladom pre takyto typ vysielania moze byt starsie Fun radio, pripadne v dacom aj Hviezda FM. Teraz jedine co sa priblizuje spominanemu obrazu "vhodneho" radia je v sucasnosti asi iba SRo 4 [Marcelove] Radio_FM, ale ani to mi akosi nepride take stopercentne, ako som bol kedysi zvyknuty na stare Fun radio.
Viem, hovorim stale iba o fun radiu, no a co, ja som ho maval rad, bolo to najlepsie radio, a bolo dobre aj vdaka skvelemu teamu, ktory ho tvoril. Pocnuc moderatormi, cez techniku, sekretariat, hudobne oddelenie, spravodajstvo, az po dopravny servis ktory nebyval az tak dolezitou sucastou vysielania. Doba vsak pokrocila a nastupom toho drbnuteho nemenovaneho radia ktore ma logo v tvare horiaceho pismena X, ktore zacal kazdy pocuvat len kvoli tomu ze je doprava vysielana 24/7, a to v 30min intervaloch, sa to akosi zacalo kazit.
Expres sa posluchacsky rozrastol a mozno aj tym ze to bolo nieco novsie ako dovtedy sa stal takym uspesnym, a ja im to prajem, ved kazdy podnikatel chce byt uspesnym. Len ma mrzi ze vplyvom vysledkov prieskumu pocuvanosti boli ostatne stanice nutene prisposobit svoje vysielanie. Ja netvrdim, ze som zaryty FUNAK, casto som pocuval aj radio Koliba, ale taktiez zmenou na radio OKEY uz prestalo byt posluchacsky atraktivnym, dokonca az chaotyckym. Do roku 2004, alebo tak do polky 2005, neviem uz presne sa fun radio dalo pocuvat, potom to uz bolo zvacsa o superstar, zrusenie relacii fun fatal, music files, hotline a podobne.. ; mne osobne chybaju aj ine relacie z predoslych obdobi, ale tie sa zevraj zrusili pre nizku pocuvanost - priklad fun mastermix, ale na tom mam svoj nazor :/
To ze sa este predtym vyparil z radia Klingac (a predtym Balu a tak a pod.) nedavam nejako moc do suvisu, ale mozno to pokladat za akusi predzvest dacoho ineho, zleho, (?) ...nevedno.
Potom odrazu aj K-Fun ktory sa dost uchytil a byval celkom vtipny zacal byt nejaky posahany, mne osobne v nom napriklad chybal Boris. Mozeme preskocit rozne odchody moderatorov/technikov z radia a prejst na pressent day. Rozne personalne zmeny (hlavne v hudobnej dramaturgii - absencia niekolkych postaviciek funka..), samozrejme aj samotny riaditel, vyondeny Patrik Z. (juj ten ujko s ch mi je taky nesympaticky). V sucasnoti je posledny rok FUN radio absolutne najhorsie radio, aspon pre mna, a teraz?! Teraz ked je zrusene uplne vsetko a ide tam len hudba a okrem run-funu ktory sa este ako tak da, FUN RADIO JE NEPOCUVATELNOU STANICOU.

Jedine vdaka Marcelovi existuje na Slovensku jedina schopna rozhlasova stanica, a este aj do tej musel dakto zacat sparat - ten Machaj zakomplexovany.... no, skoda reci. FM je dobra stanica, vazme si ju, ze ju mame, skoda len ze nema taku exkluzivnu frekvenciu v Bratislave aku vlastni Funko, a vobec, teraz tie celkom nezmyselne koordinacie frekvencii SRo... tiez na grc :-! (puke). A najvacsou skodou je ze nema aky tvrdy zvuk, ako radio s najtvrdsim zvukom na slovensku - Fun radio. Snad raz za xy rokov dostane omega financne prostriedky na vykorigovanie zvuku, ktore skor omylom ako umyselne budu urcene na technicke ucely a nie do vrecka akehosi riaditela, pricom vsetky prostriedky okrem reklamy (ktorej v Sro skutocne nie je az tak vela) idu z koncesov.
No takze tak..
..je mi z toho do placu ;-(

Počúvanosť
streda, 24.4.2024
1.
21,46%   + 0,29%
2.
18,45%   - 0,10%
3.
12,08%   - 0,05%
4.
9,73%   + 0,06%
5.
7,77%   - 0,03%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 24.4.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
XII. etapa 2023 - II. etapa 2024
1.
31,3%   - 0,2%
2.
22,2%   - 0,5%
3.
21,6%   ± 0,0%
4.
17,8%   + 0,4%
5.
16,2%   - 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, XII.-II./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
16. týždeň 2024 15.04.2024 - 21.04.2024
1.
Album
Dua Lipa
Houdini
2.
Album
Cyril
Stumblin' In
3.
Album
Sia
Gimme Love
4.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
5.
Album
Kygo Ft. Ava Max
Whatever
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over