menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Rádio Slovensko verzus ČRo1 Radiožurnál

13 príspevkov
Jozefes (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Jozefes (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
16.08.2006 23:08
0
0
Vlastná skúsenosť na LW 270 kHz.

Chcem pridať aj ja svoj názor ohľadom hud. a spravodajského štýlu Čro. 1, nakoľko patrím k jeho pravidelným poslucháčom so spústou vypočutých príspevkov, správ, a reportáží, mne nepripadá unavujúci alebo dokonca nezáživný.Práve naopak Čro.1 má čo sa aj hudby týka naozaj vyberané finesy, ktoré neraz trefne padnú do práve prežívaného.A aj ten spôsob moderovania je vycibrený hlavne, v rannom bloku tá rečová kadencia je ohromujúca všetko klape na jednotku skrátka profi.
Ale hlavne, a dúfam že to aj tak zostane, Čro.1mi nikdy neublížil hudbou typu rapperskej uličnej lúzy a im podobným prípadom hoci chápem že komercii sa nedá vyhnúť.Moja poklona patrí hud. týmu za to že niekedy zahrá aj také české hudobné skvosty ktoré by som na slovenskom rádiovom trhu nikdy nespoznal.Okrem i. Radiožurnál vytvára trendy ktoré berú aj iné rádiá potom ako samozrejmosť ale to je vporiadku.

David (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
David (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
15.07.2006 14:51
0
0
for Palo

Na Petrzalskej strane Dunaja idu Rakusaci v pohode.No ja osobne som v tieni na druhej strane tak chytam /chytal som/ ORF1,2 a MTV1,TV2.Rakusanov priamo z Viedne a Madarov z Gyoru.RTL Klub som doma nenaladil mozno aj kvoli chybajucej antene na ich kanal v STA.Tak isto ATV+.Ja osobne pozeram TV cez UPC.Z radii chytam 89.9 Radio Wien,99.9 OE3,105,8 Kronehit Radio tieto stereo na kus dratu.Potom na 100.5 Danubius no to uz iba mono.Este ich par naladim no kvalita kolise podla pocasia tak to nemam ani na predvolbe.Kedysi sirilo aj UPC signal Ceskych,Rakuskych a Madarskych stanic no zrusili to.Kamarat byva v starom meste.Antenu tam samozrejme na fasadu nemoze dat a skusil DVB-T a chyta to doma na prutovu antenu.Obraz ako vino zatial prenasaju Jednotku ,Markizu,Jojku a Ta3 a par radii.Analog na vnutornu antenu bol nepozeratelny. Taxikari to bezne maju pustene v aute aj pocas jazdy obraz je v pohode bez vypadkov.Uz ,aby to rozbehli po celom Slovensku.

PALO (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
PALO (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
15.07.2006 11:10
0
0
for DAVID

STV máme z 3 vykrývačov ČADCA1-Husárik,ČADCA2-Zákopčie a ČADCA3-U Líšky-tieto prenášajú signál STV1 a STV2./mesto sa nachádza v členitom teréne-niekoľko dolín v tvere roztvoerenej dlane-preto toľko vykrývačov na STV/Vraj sa to preberá z Krížavy.
Markíza a JOJ majú svoj minivysielač na sídlisku Žarec,na streche jednoho z vyšších panelákov,tak aby to bolo schponé pokryť CA a okolie cca 5 KM okolo.
Česi idú z vysielačov Frýdek-Místek/Lysá Hora-najlepší signál,aj na teleskop.anténu v prenos.tv.Potom Ostrava-Hošťálkovice-tam už treba aspoň anténu-sito,ale dá sa.
Poliaci idú z vysielačov: Wisla-Skrzyczne/Beskydy-opäť v poho aj na teleskop.ant. na sídlisku Kyčerka,Sídlisku III ,Martinkov Potok a čiatočne Žarec.Inde treba aspoň-anténu sito.ďalším vysielačom potom je KATOWICE.Tam už treba anténu ,ale dá sa.
ps: ide vám v BA aj rakúska ATVplus amaď.RTL KLUB?

David (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
David (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
14.07.2006 16:30
0
0
Pre Pala /CA/

A slovenske TV chytas tiez s Krizavy ,ked ti to ide v pohode /okrem jednotky/?.V Ba chytis ORF1,2 MTV1 ,TV2 dalej v devinskej za z druhej strany Malych Karpat uz v pohode aj Novu z Brna.S TV a radiom maju tie iste problemy aj v Devine ,kde chytaju komplet rakusanov na kus drotu a zo slovenskych len Jednotku a Dvojku /je tam maly dokrivac/.Tiez su v zakrite za kopcom.No pred rokom ci dvoma im tam dotiahli UPC.

Robert (neregistrovaný, 82.119.115.xxx)
Robert (neregistrovaný, 82.119.115.xxx)
12.07.2006 21:35
0
0

Ako som uz niekolkokrat pisal na konkurencnom fore, zakladnym problemom Radia Slovensko je, ze to je hybrid - spravodajsky a rodinny okruh zaroven. Historicky je to asi dane tym, ze Radio Ceskoslovensko sa odbavovalo z Prahy, takze kym Slovaci neboli s obsahom spravodajstva spokojni a vytvorili si konkurencny Radiozurnal na 1. narodnom okruhu (Radio Bratislava), na druhej strane Cesi prevadzkovali cisto rodinny narodny okruh Radio Praha.

Velka chyba sa stala, ked sa delila CSFR - federalny spravodajsky okruh Ceskoslovensko sa na Slovensku zrusil bez nahrady, lebo za existencie 1. narodneho okruhu vo vtedajsej (a vlastne aj dnesnej) podobe nikto necitil potrebu nadalej prevadzkovat dalsi spravodajsky okruh. Spravne riesenie by vsak bolo byvalo pokracovat v prevadzkovani byvaleho federalneho okruhu vo vlastnej rezii a prinavratit 1. okruhu rodinny format.

V danej dobe na to existovali technicke podmienky vo vtedajsom pasme OIRT. Dnes je uz situacia podstatne horsia. OIRT je zrusene a pri deleni zenevskych frekvencii Slovensky rozhlas neprejavil zaujem o dostatocny pocet, aby mohol prevadzkovat dalsi okruh. Dokonca nepytal ani o frekvencie pre Radio Regina, ktoreho dnesne pokrytie tomu zodpoveda.

Naschodnejsie riesenie v tomto momente je pretvorit Radio Slovensko na cisty spravodajsky okruh a zacat prevadzkovat celoplosny rodinny okruh aspon na frekvenciach Radia Regina. Tieto velmi casto preberaju program Radia Slovensko, takze je tam urcoty priestor. Tento zarodok celoplosneho rodinneho okruhu by mohol eventualne prejst na 24-hodinove vysielanie, ked sa na to vytvoria technicke podmienky, napr. v ramci pozemskeho digitalneho vysielania. Potrebu takehoto okruhu by si vsak museli najprv uvedomit v SRo a neprichadzat stale s chorymi napadmi na rozne redukcie a zlucovanie.

Argument, ze sme prilis mala krajina, velmi neobstoji. V CR su v prevadzke na VKV 4 celoplosne okruhy, 1 regionalny okruh. V DVB-T su dalsie 3 okruhy. Okrem toho CRo 6 na strednych vlnach a satelite.

juraj (neregistrovaný, 87.197.187.xxx)
juraj (neregistrovaný, 87.197.187.xxx)
11.07.2006 19:59
0
0
Pre Pe3K

Aj ja si to myslim. Slovensky rozhlas ponuka nieco pre kazdeho. Nehovorim, len o prvom okruhu, ale o vsetkych piatich. Som prekvapeny, ze na niekoho hlasy v Rozhlase posobia unudene. Ovela radsej pocuvam, tieto flegmatickejsie hlasy/vid Lydia Mrazova/, ako nejaka moderatorku, pri ktorej mam pocit, ze sa 4 hodiny pocas vysielania usmieva/vid Petra Strižkova/

Pe3k (neregistrovaný, 195.91.54.xxx)
Pe3k (neregistrovaný, 195.91.54.xxx)
10.07.2006 11:23
0
0
sro

Mne uplne vyhovuje to nase radio. Ked ma omrzi, mam ovladac a preladim... Vecer mi nereze pocuvat i zaujimave diskusie, tak pozeram tv, pocuvam ine stanice, surfujem... Vysielat moderovane relacie v noci? Pre koho? Tych 5000 zaujemcov? Kazdy - ci uz pracuje, soferuje ci iba nespi uprednostni skor pohodovu hudbu.
Moderatori su podla mna na urovni. Prebieha neustala vymena, len to nie vzdy kazdy postrehne.
Sro ma este slabiny, no rovnako ich maju Cesi, Nemci, Francuzi... Tak sa tolko nehanbime za to svoje a budme hrdi na vysledky a pokroky...

tweest (neregistrovaný, 217.73.22.204.adsl.vnet.xxx)
tweest (neregistrovaný, 217.73.22.204.adsl.vnet.xxx)
10.07.2006 10:53
0
0
U mňa taktiež ČRo1 - Radiožurnál

1.ja chytám ČRo 1 Radiožurnál tu v PD pohodička na 95.1 a ešte aj ČRo 3 Vltava niekde okolo 106,5.
2.U mňa vyhráva ČRo oproti SRo - odôvodnenie české hlasy príjemnejšie a flexibilnejšie, slovenské znudené - ako keby sa už nevedia dočkať konečnej minúty vysielania
to ostatne čo utvrdzuje moje rozhodnutie je rozhádezané po ostatných diskusiach na radia.sk ... nemam chuť to opäť vypisovať...okrem iného to bolo aj kvalita webu, moderovanie po polnoci, niektore relácie hodiace sa na iný okruh, a iné... :-)

PALO (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
PALO (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
10.07.2006 10:39
0
0
for David

áno,na ich stránkach je CA vyznačená,že sa tu niečo plánuje:červené pole na mape,ale nič sa tu nedeje a mapka je rovnaká už niekoľko rokov.Pritom by si mali švihnúť,lebo v prihraničných oblastiach je problémom si niečo koordinovať.Zatiaľ tak urobili :EXPRES,LUMEN,VIVA a FRONTINUS.
A TV?Na klasickú anténu v CA naladíš: STV1,STV2,JOJ,MARKÍZA/STV2a JOJ v pohode,MARKÍZA tiež až na malé výpadky-ale dá sa,a najhoršie je to s STV1-mono v pohode,ale pri stereu to desne šuští.
Potom tu máme ČT1,ČT2,PRIMA a NOVA.a z poľských TVP1,TVP2,TVP3,POLSAT,TVN.
Jednozna čne všetko záleží,kde sa nachádzaš.
Najlepší dosah majú ČT1,TVP1,TVP2 a POLSAT-aj na drôtiku pri vývode do antény hocikde v meste.
Na tie ostatné síce treba anténu,ale to je predsa logické.Ak je anténa tak až na menšie výnimky je to ok.Mám aj kábel-"akože "kábel,operátor si tu niekedy mení programy ako chce.Pred mesiacom vymenili TVP2 za TV PATRIOT zo Žiliny,ale po týždni poliakov museli dať späť,ľudia ich išli zožrať.
Kedysi sme tu mali aj francúzske ARTE/FRANCE5,potom keď prešli na digitál tak nám dali z analógu TV5 EUROPE a keď aj ono prešli na digitál,tak tam dali ďalších nemcov z analógu-asi sa operátorovi nechce kupovať digitál.

David (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
David (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
09.07.2006 11:53
0
0

Ja moc nemozem porovnavat CRO1 a SRO1 lebo okrem prihrancnych oblasti ho chytis iba na dlhych vlnach.Pamatam si vsak stanicu Ceskoslovesko a to bol nonstop prud hudby a publicistiky.Po rozdeleni CSFR na Slovensku tento format prebralo SRO1 len ciastocne.Rozhlasovych hier je tam sice v tejto dobe podstatne menej.No jeden z dovodov bude asi aj sucasne pokrytie Slovenska radiom Devin .Spravodajstvo na SRO1 hodnotim vysoko no zisla by sa obmena jinglov /dopravny servis,hodinovy jingel,radiozurnal,zakruta a pod./ a vacsia dynamika vysielania.Po hudobnej stranke sa zlepsilo nehraju tam v takej miere slagre z minulosti/chvala bohu to presunuli na reginu/.Viac sa tam objavuje hudba "80 a "90 rokov plus sucasny pop. Clovek uz vo veku 25 a vyssie baziaci po informaciach to uz vydrzi v pohode pocuvat.To ,ze to Pali nemozes pocuvat v Cadci tu vieme vsetci. Skus bombardovat mailami SRO nech tam daju vykrivac.Niekde na ich strankach su aj zakreslene planovane nove vysielace /dokryvace/ a Cadca tam je vyznacena.Telka ti tam ide v pohode alebo mas kablovku?

PALO (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
PALO (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
09.07.2006 11:12
0
0
ja uprednostňujem ČRo1-Rádiožurnál

mám na to niekoľko dôvodov:
1.jednoznačne lepší signál ČRo1.Ak nepočítam DV,tak ho tu naladím na 3 fekvenciach:VAL.MEZ-92.5,OSTRAVA 101.4 a TŘINEC.VAL.MEZ a OSTRAVA idú dokonca aj stereo s RDS.
Sro bohužiaľ v Čadci naladíš z Krížavy na 97.2,ale iba v centre a na jednom sídlisku a aj to iba mono.Inde nič.Ja bývam na opačnom konci mesta ,sídlisko je na kopci a tak aspoň naladím monosignál z Námestova.A keď sa rozhodli opustiť AM,tak som takmer úplne bey SRo1.
2.Juraj,to,čo ti chýba na ČRo1 sa vysiala na ČRo2-PRAHA,hry a podobné programy.
3.Nočné vysielanie Rádiožurnálu,to nie je len hudba ale aj hovorené slovo.A je ho tam oveľa viac ako na SRo1.
4.Spravodajstvo Čro1 je stručné a dynamické.Aj SRo má spravodajstvo na vysokej úrovni,ale pripadá mi také akési ospalejšie.
5.Štve ma,že SRo1 a SRo4 mi pripadajú v mnohom duplicitné/rovnaké.Niekedy mi to pripomína stanicu BRATISLAVA z roku 1985.Aj keď regionálne vysielanie z BB,ktoré si niekedy naladím na AM 864kHz je naozaj výborné.
6.Dobré diskusné programy Rádiožurnálu sa proste nedajú prepočuť.
---u nás v rodine bolo/a je/ na starom rádiu naladené "ČESKOSLOVENSKO-HVIEZDA",to už je zvyk.
---Hudobná dramaturgia Čro1 je prispôsobená ,aby ich počúvali ľudia vo veku 25-50rokov.
---ČRo mi veľmi pripomína hlavný program Franc.Rozhl. RADIO FRANCE INTER,niekedy si naladím na DV.
Suma sumárum,netvrdím,že SRo1 je horšie,ale pokiaľ tu nebude signál,aby som nemusel vykrúcať anténu na všetky strany-a to aj vonkajšiu,nielen teleskop.,ostáva mi y verejnoprávnych iba Čro 1-Rádiožurnál alebo POLSKIE RADIO PROGRAM3-TRÓJKA.

juraj (neregistrovaný, 87.197.101.xxx)
juraj (neregistrovaný, 87.197.101.xxx)
08.07.2006 00:20
0
0
SRo1 je lepsie

Myslim, ze radio Slovensko je na vyssej urovni. Co sa tyka informacii aj moderatorov. V CRo1 mi vadi aj hudobna dramaturgia. Nerozumiem jej. Pride mi uplne nelogicka. Napriklad pri Studiu svet ide piesen zvacsa z krajiny z ktorej bol prispevok. To je podla mna logicke. Pri Zapisniku zahr. spravodajov to tak nieje. Taktiez, len same spravodajstvo a publicistika na CRo1 mi pride unavne. Kralikovci, alebo ina rozhlasova hra na SRo1 mi pride ako fajn osviezenie. Taktiez hlavne spravodajstvo o 12.00 na SRo mi pride ovela kvalitnejsie. Jedine co by som SRo vytkol, je podla mna dost maly pocet vyslanych redaktorov. Tu ma CRo prevahu. Treba spravodajcov aj v Rakusku, na Ukrajine, vo Velkej Britanii, V Cine, Juznej Amerike.CO mi vsak na Slovensku chyba je radio typu Cesky rozhlas 6. To je nedostatok SRo.

Peter (neregistrovaný, 85.248.106.xxx)
Peter (neregistrovaný, 85.248.106.xxx)
05.07.2006 08:37
0
0
Rádio Slovensko verzus ČRo1 Radiožurnál

Porovnajte tieto 2 rádiá. Čo vám chýba vo vysielaní rádia Slovensko?

Počúvanosť
piatok, 19.4.2024
1.
21,24%   - 0,02%
2.
18,73%   - 0,58%
3.
12,44%   + 0,52%
4.
9,01%   - 0,08%
5.
7,62%   - 0,29%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 19.4.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
XII. etapa 2023 - II. etapa 2024
1.
31,3%   - 0,2%
2.
22,2%   - 0,5%
3.
21,6%   ± 0,0%
4.
17,8%   + 0,4%
5.
16,2%   - 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, XII.-II./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
14. týždeň 2024 01.04.2024 - 07.04.2024
1.
Album
Dua Lipa
Houdini
2.
Album
Thirty Seconds To Mars
Seasons
3.
Album
Sia
Gimme Love
4.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
5.
Album
Cyril
Stumblin' In
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over