menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Je dnešná hudba naozaj horšia?

13 príspevkov
LuboTS
LuboTS
10.10.2017 22:45
0
0
...

Čo je zlá a čo je dobrá hudba je asi ťažké povedať, keďže asi nás tu nie je veľa takých, čo poznáme noty, akordy, nástroje, zvuky... Môžeme hovoriť o tom čo sa nám páči a čo nie. Môj názor je taký, že v každom období vznikli nejaké zaujímavé skladby, albumy, prišli nové tváre... A to určite platí aj o súčasnosti a verím že bude platiť aj o budúcnosti. Dobrá hudba jednoducho vznikala, vzniká a určite ešte aj vznikne

P.A.T (neregistrovaný, 95.102.165.xxx)
P.A.T (neregistrovaný, 95.102.165.xxx)
10.10.2017 22:14
0
0
qwertz4WSx

Skúste si vypočuť gregoriánsky chorál a zistíte o čom je kvalita.

Pe3k
Pe3k
10.10.2017 22:03
0
0
Dávid

Za socíku nám tu tlačili socpop a pár hitov zo zahraničia, ponuka bola mizerná a ak sa niečo uchytilo, spieval si to celý národ mesiace. Elektronická hudba bola práve v tom období, ktoré opisuješ :)) Dnes je hudby pretlak, máš prístup k akejkoľvek piesni sveta, ktorá sa ocitne v éteri. Rádiový playlist netvorí z 2/3 domáca produkcia ako kedysi, dnes je to naopak. Aj preto hity vnímaš okrajovo, lebo nové piesne valcujú éter a hity rýchlo striedajú nové - čo tu nebolo.

ixos (neregistrovaný, 188.167.255.xxx)
ixos (neregistrovaný, 188.167.255.xxx)
10.10.2017 20:05
0
0
Dnešná hudba

Dávid, trafil si kliniec po hlavičke. Súhlasím. Len keby každý Boží deň nevrzúkali a neomieľali rádiá stále tie isté pesničky verklíkovo dokolečka dokola. Interpreti a skupiny majú kopec dobrých pesničiek, ale hrajú sa iba tie tzv. vychytané.

NickNameTV (neregistrovaný, 95.105.176.xxx)
NickNameTV (neregistrovaný, 95.105.176.xxx)
10.10.2017 19:57
0
0
80 90 0

Ja počúvam skôr pesničky z 80 90 a nultých rokov. Tie dnešné pesničky sa dosť zhoršili lebo tú hudbu robia váčšinou na počítači. Kedysi to vôbec nerobili.

Dávid (neregistrovaný, 195.91.73.xxx)
Dávid (neregistrovaný, 195.91.73.xxx)
10.10.2017 17:05
0
0
Dnešná hudba

Podľa mňa je dnešná hudba horšia. Pesničky 60. až 90. rokov väčšinou boli také dobré, že keď som počul jednu dobrú pesničku páčila sa mi, tak som to dokázal počúvať aj celé dni, týždne, mesiace dokonca aj roky. Súčasné pesničky, ktoré sa mi páčia, tak tie 2-3 krát vypočujem a stačilo, ale nehovorím, že medzi dnešnými pesničkami nie sú dobré, lebo sú aj fajn pesničky, ale oveľa menej ako v minulosti. V 70. rokoch bola dobrá disco hudba, v 80. rokoch italo disco a v 90. rokoch eurodance ale aj mnoho iných. Ešte v 0.rokoch bola taká dosť počúvateľná hudba, ale po roku 2010 čoraz horšia. Môžno raz bude lepšia. Preto radšej počúvam Oldies 60. až 90. roky, ale veľa krát aj 0. roky, a súčasnú najmenej.

slon (neregistrovaný, 77.247.224.xxx)
slon (neregistrovaný, 77.247.224.xxx)
02.02.2015 09:51
0
0
no

takto. hovorime o hudbe z radii, na to som upozornil uz v prvom prispevku. pointa toho clanku ktory uvadzam je ze dnesna hudba sa viac homogenizuje a ze je hlucnejsia nez kedysi, cim skladby v sebe nieco stracaju na ukor toho hluku.
samozrejme tak ako aj pisem v prvom prispevku nevylucujem fakt ze z dob minulych si vyberame hudbu casom overenu ktora sa nam paci a mylne sa domnievame ze vtedy bola lepsia. samozrejme ze aj vtedy bol nejaky priemerny mainstream. nevylucujem dokonca ani tu eventualitu ze to ze mam moznost sa dozvediet o tolkych ludoch (z diskucii nasich aj zahranicnych, clankov, alebo osobnych rozhovorov) ze je dnesna hudba na prd nie sposobene tym ze by bolo vela ludi ktorym sa nepaci, ale jednoducho tym ze vdaka internetu sme prepojenejsi a mam tak moznost sa dozvediet nazory ludi o ktorych by som pred rokmi nevedel.
no napriek tomu vsetkemu mam stale pocit ze predsa len mozno na tych reciach cosi bude. ze hudba sa predsa len natolko homogenizuje ze sa tym stiera individualita. a skutocne mnohe skladby hoci sa tvaria inak, zneju velmi podobne. ja to neviem tak fundovane vysvetlit pretoze nie som hudobnik, nestudoval som konzervatorium. ale tvrdia to aj ludia v hudbe vzdelani a aj laici ako ja. proste hudbne spolocnosti produkuju hudobne hity mozno viac podla nejakej sablony nez tomu bolo kedysi. a jedine cim sa snazia zaujat je imidz spevaka. cim kontroverznejsi, viac cool, alebo cim viac sexy tym lepsie. na ukor hudby. mam pocit ze hudba sa stava soundtrackom k imidzu a ze kedysi to bolo viac naopak. ze hoci aj vtedy spevakov sprevadzal imidz, tak napriek tomu v popredi bola hudba.

kamil (neregistrovaný, 141.0.9.xxx)
kamil (neregistrovaný, 141.0.9.xxx)
16.12.2014 19:13
0
0
RE: slon

Dik za link, ten vyzkum je uz 4 roky stary, ale ja som sa o nom dozvedel az teraz vdaka tebe. Analyzovali 1 mil. skladieb od 45 tis. intepretov. Nejaksi som sa nedozvedel akych a stahovat 280GB sa mi ozaj nechce. Ale tipujem, ze je to predovsetkym amerikano-angloidna, pripadne inokrajinna s globalnym uspechom.

To co pustaju komercne celoplosky nebolo nikdy to najlepsie co sa vo svete v danom obdobi vytvorilo. Je to komercia ktora sa vybera tak aby zasiahla co najvacsiu masu ludi svojou melodiou, v poslednej dobe pazvukmi a ruchmi. Z tohto pohladu je pre mna uplne rovnaka, ani lepsia, ani horsia, proste taka Easy.

LuboTS (neregistrovaný, 185.26.180.xxx)
LuboTS (neregistrovaný, 185.26.180.xxx)
16.12.2014 17:31
0
0
@TakyBa

Skús si ešte raz pozorne prečítať celý môj príspevok a nevytrhávať jednu vetu z kontextu. Ale ak si menej chápavý, skúsim o tom trošku viac. Slon sa pýtal že či je súčasná hudba horšia ako tá minulá. Ja som napísal že hudba nie je zlá či dobrá podľa toho že z akého je obdobia. Keďže neviem čo ho viedlo k takýmto úvahám, napísal som že súčasná hudba sa dosť hrá v rádiu. A trošku doplním, tak ako 90-te roky to nie je len DJ Bolo a Kelly Family, ale aj veľa inej hudby, tak aj súčasnosť nie je len David Guetta či Katy Perry. Aj keď na druhej strane ten prvý je uznávaný DJ a okrem známych hitov z rádií dokáže aj iné veci a tá druhá určite spievať vie, niektorí posudzujú hudbu podľa toho, že čo je hit, to je zlé a čo je alternatívne je dobré. Pre takýchto ľudí je však obrovský problém že napríklad alternatívny a hotový formát majú veľmi veľa spoločných skladieb a interpretov, ale to už je o inom ako o úvahách či je súčasná hudba horšia ako minulá

takyBa (neregistrovaný, 85.162.228.xxx)
takyBa (neregistrovaný, 85.162.228.xxx)
15.12.2014 23:38
0
0
LuboTS

a tym padom,ze ked radia hraju dnesnu hudbu,tak musi byt dobra?

LuboTS (neregistrovaný, 82.145.217.xxx)
LuboTS (neregistrovaný, 82.145.217.xxx)
15.12.2014 19:36
0
0
@slon

Neviem kedy a kto povedal že hudba je dobrá či zlá podľa toho že z ktorého obdobia pochádza. Je veľmi veľa dobrých skladieb v súčasnosti, aj v 90-tych rokoch vzniklo veľa dobrého... No a skús si všimnúť že rádiá súčasnú hudbu dosť hrajú. Takže sa vôbec nezamýšľaj nad tým že súčasná hudba je zlá

slon (neregistrovaný, 77.247.224.xxx)
slon (neregistrovaný, 77.247.224.xxx)
15.12.2014 14:05
0
0
výskum

Neviem či sem môžem dať odkaz na iný web ale kto je zvedavý a zdatný v angličtine tu je link
http://www.smithsonianmag.com/smart-news/science-p…

slon (neregistrovaný, 77.247.224.xxx)
slon (neregistrovaný, 77.247.224.xxx)
15.12.2014 14:03
0
0
je dnešná hudba naozaj horšia ?

Ok odhliadnuc od toho že sú aj internetové rádiá prípadne že si človek môže cez mp3 alebo cd počúvať čo sa jemu páči - je dnes na výber menej zaujimavejšia hudba než kedysi ? Aspoň čo sa týka hudby ktorú má človek možnosť počuť z rádií. Všimol som si aj na zahraničných diskusiách ale aj pri osobnom kontakte že sa vela ludí stažuje na to aká je dnes hudba o ho... . Hovorím si je to naozaj tak alebo je to len nejaka nostalgia, činebodaj nejaky snobizmus ? Ale stažuje sa aj vela mladých. Hovorím si ok asi to bude tým že hudba z časov minulých je hudba časom overená a teda má svoje kvality, ale neznamená to že v tých časoch nebola aj nekvalitná hudba. Znamená to len tolko že dnes si vyberáme z minulosti len tie kvalitné časom overené čerešničky. Ok iste je na tom kus pravdy. Ale stále mi tu čosi nesedí. Nie som hudobne vzdelaný ale jednoducho už dlho mám pocit že dnešná hudba je jednotvárna a nepočujem tam žiadny významnejší progres.
Nevravím že všetko čo sa zhruba poslednú dekádu, alebo posledné roky hrnie z rádií je šit, vždy sa dá niečo nájsť. Natrafil som ale na jednu štúdiu. Ja ich vždy beriem s určitou rezervou ale možno na tejto čosi predsa len je. Hovorí o tom že dnešná hudba je viac homogénna, že v minulosti bola pestrejšia. To by aj sedelo vzhladom na to že dnes je to hlavne o peniazoch a velké hudobné spoločnosti šijú hudbu na mieru podla šablón pre masy alebo určité masy ludí a možno ju tak svojim spôsobom vlastne spriemerujú. Hlavne sa boja vybočiť, zaujať sa pokúšajú skôr cez imidž speváka. Ved ked človek sleduje hudobný priemysel tak čo najviac vyčnieva ? Nejake zaujimavé zmeny v hudbe samotnej ? Ani nie, skôr sú to samotní interpreti a ich akože "kontroverzný" a "šokujúci" prípadne hrozne "cool" život :-)
Neviem, taký mám pocit

Počúvanosť
štvrtok, 18.4.2024
1.
21,26%   - 0,39%
2.
19,31%   - 0,26%
3.
11,92%   + 0,02%
4.
9,09%   + 0,12%
5.
7,91%   - 0,18%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 18.4.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
XII. etapa 2023 - II. etapa 2024
1.
31,3%   - 0,2%
2.
22,2%   - 0,5%
3.
21,6%   ± 0,0%
4.
17,8%   + 0,4%
5.
16,2%   - 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, XII.-II./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
14. týždeň 2024 01.04.2024 - 07.04.2024
1.
Album
Dua Lipa
Houdini
2.
Album
Thirty Seconds To Mars
Seasons
3.
Album
Sia
Gimme Love
4.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
5.
Album
Cyril
Stumblin' In
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over