menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme České rádiá

387 príspevkov
Jazz_Laco
Jazz_Laco
10.11.2023 13:56
1
1
Počúvanosť....

Celoplošné rádiá - denná počúvanosť:
ČRo Radiožurnál
Impuls
Evropa 2
Blaník
Frekvence 1
ČRo Dvojka
ČRo Plus
ČRo Vltava

Nadregionálne rádiá - denná počúvanosť
KISS
Hitrádiá
Beat
Country
Rock
Fajn Radio
Rádio Čas

Podiel rádií na trhu
Blaník
Impuls
ČRo Radiožurnál
Evropa 2
Kiss
Frekvence 1
Hitrádio
ČRo Dvojka
Country
Rock
Beat

https://www.mediaguru.cz/clanky/2023/11/radiozurna…

LuboTS
LuboTS
02.11.2023 19:27
2
0
Fajn

České CHR Fajn rádio má nové logo
https://www.radiohouse.cz/%f0%9f%a7%a1-fajn-radio-…
To je zatiaľ použité na sociálnych sieťach rádia, web rádia zatiaľ používa doterajšie logo.

LuboTS
LuboTS
26.09.2023 20:00
2
0
Radio Energic

V ČR začalo včera vysielať nové Rádio Energic. Jeho domovom je Mladá Boleslav. Vysiela len v DAB-e. A samozrejme na webe. Mal by to byť formát CHR, ale príliš profesionálne mi to nepríde. Ak chcete, pozrite si web a prípadne si ho aj pustite.
https://radioenergic.cz/

LuboTS
LuboTS
01.09.2023 09:43
1
0
Novinky v Media Bohemia

V ČR je Media Bohemia možno niečo podobné ako u nás Bauer Media, ale je úplne česká. Má svoje rádiá ktoré sú podobné s tými našimi z Baueru. Media Bohemia oznámila novinky v ich rádiách pred novou sezónou
https://www.radiohouse.cz/skupina-media-bohemia-oz…

PeterDX
PeterDX
11.08.2023 23:32
1
0
Rádio KISS slaví historicky nejlepší čísla poslechu...
dxsi
dxsi
30.07.2023 19:51
0
1
@ atasion Signal radio CZ

Ano kto ma rad 80s urcite Signal radio dobry vyber
Pocuvam pravidelne v sobotu ( repriza stredu) o 18.00 vyber svetovych hitparad s Martinem Hovorkou ( inak je to moderator radia Kiss ktory jede na Kiss aj sobota nedela dopoledna )

Jazz_Laco
Jazz_Laco
30.07.2023 12:23
2
1
SK a Signál

Lebo na Slovensku rádiá kopírujú jedno od druhého. Momentálne je "moderné" mať dvoch moderátorov, rehotať sa na každej blbosti, bez ohľadu na tom, či je to vtipné alebo nie. Opakovať jingle o najlepších hitoch 8x za hodinu a podobne. Už chápem, prečo Bauer a Fun kúpili rádiá a zablokovali rozhlasový trh. Majú strach, že by prišiel niekto lepší, originálny a šikovnejší.....

atasion
atasion
30.07.2023 09:35
2
1
Signal radio

Nechápem, prečo nemôže aj u nás vysielat take rádio ako je Signal radio CZ. Kvalitna hudba 80 toky a k tomu občas prijemny vstup moderátora. Žiadne trápne hlášky, rehotanie sa odveci.

Jazz_Laco
Jazz_Laco
24.07.2023 14:23
2
0
Ráidio Prostor

Hudba - zachytil som rock - skupiny Clout a The Pretenders, ale aj slovenskú kapelu Desmod a teraz hrá Lana Del Rey

Jazz_Laco
Jazz_Laco
24.07.2023 13:56
2
1
Rádio Prostor

V Čechách dnes odštartovalo nové celoplošné rádio Prostor. Formát rádia je talk/news, čiže bude ponúkať hlavne správy, rozhovory, politika, publicistiku, ekonomické spravodajstvo, biznis, šport, relácie o kultúre a modernom životnom štýle. Od 18:00 do 6:00 sa bude preberať vysielanie BBC World Service. Čo sa týka hudby, tej bude oveľa menej ako ponúkajú iné rádiá a bude rôznorodá....

https://www.radioprostor.cz

Jazz_Laco
Jazz_Laco
23.07.2023 17:55
2
0
Súkromné rádiá v ČR...

Na záver spomeniem niektoré regionálne a lokálne rádiá. Najprv však napíšem niečo o rádiu Proglas. Je to súkromná kresťanská nezisková stanica, ktorá vysiela bez reklamy. Financovaná je z dobrovoľných príspevkov. Má vlastné štúdiá v siedmych mestách. Preberá aj české vysielanie rádia Vatikán. Vysiela rôzne kresťanské relácie pre rodinu, deti alebo seniorov, kontaktné relácie. Vysiela FM a DAB+.

Medzi významné regionálne stanice patrí rádio Čas. Dostupné je cez FM a DAB+ na Morave a Sliezsku. Rádio vysiela modernú hudbu zo začiatku 21. storočia a vybrané hity z 80. a 90. rokov.
Sesterskou stanicou rádia Čas je rádio Čas Rock. Vysiela na FM a DAB+ v Moravskosliezskom kraji. Ako už z názvu vyplýva, hrá české a svetové rockové pesničky.

Ďalej nasleduje Rádia Dychovka. Vysiela na FM v Južných Čechách a na SV a DAB+. Hrá dychovú a ľudovú hudbu z Čiech, Moravy, Sliezska a Slovenska.

RFI - Radio France International - vysiela na FM v Prahe a prenáša medzinárodné vysielanie francúzskeho rozhlasu.

Netro Life Radio - vysiela lokálne v FM pásme v Českých Budějoviciach. Ponúka najaktuálnejšie hity a spravodajstvo.

Radio Česká Kanada. Toto označenie patrí pre územie v okolí Slavoníc a Jindřichovho Hradce. Vysiela v pásme FM. Ponúka regionálne správy a rozhovory so zaujímavými ľuďmi. Hudobne ponúka rôznorodú muzika, podporuje rôzne regionálne kapely.

Radio Krokodýl je regionálne rádio sídliace v Brne a vysielajúce pre Južnú Moravu. Hudobne je orientované na konzervatívneho poslucháča, hrá hity 80., 90. a zo začiatku 21. storočia. Ponúka regionálne správy a informácie a nechýba ani dopravný servis.

Rádio Otava - je to rádio Práchenského Kraja (Písek, Strakonice, Blatná) vysielajúce v pásme FM. Hrá väčšinou českú a slovenskú hudbu od 60. rokov až po súčasnosť. Je určené pre strednú generáciu 25 - 50 rokov.

Free Radio - Lokálne rádio, ktoré vysiela v Brne. Je určené pre mladých ľudí. Ponúka hlavne tanečnú hudbu.

Radio Haná - vysiela FM v Olomouckom kraji. Ponúka hudbu 80. a 90. rokov a spravodajstvo z Olomouckého regiónu. Sesterskou stanicou je Rádio Haná Skyrock, ktoré sa orientuje na rockovú hudbu.

Radio Jih - regionálna stanica, ktorá sídli v Hodoníne a vysiela pre Južnú Moravu. Ponúka samozrejme regionálne spravodajstvo a popovú a tanečnú hudbu. Sesterskou stanicou je Radio Jih Cimbálka. Ponúka folklórnu hudbu z Hodonínska, vysiela lokálne správy, informácie pre turistov, relácie o víne, pozvánky na akcie.

Rádio Orlicko - regionálne rádio vysielajúce FM v Ústí nad Orlicí a Hradec Králové. Okrem správ ponúka alternatívnu hudbua podporuje aj rôzne regionálne kapely.

Radio Metropole - vysiela FM v Olomouckom regióne, je to metropolitné, mestské a študentské rádio. Formát stanice je Urban Contemporary - chillout, ambient, alternatíva, tanečná hudba.

Radio Relax - je regionálne rádio dostupné v pásme FM, ktoré má štúdio v Kladne. Ponúka spravodajstvo, regionálne informácie a vysiela súčasnú aktuálnu hudbu.

Rádio Jihlava - lokálne rádio, vysiela v FM. Je to hudobno-zábavné rádio so spravodajstvom a informáciami. Ponúka Oldies formát so zameraním na folk, country pop a soft rock

Jazz_Laco
Jazz_Laco
22.07.2023 21:01
1
0
Súkromné rádiá v ČR....

Nasledovať bude prehľad súkromných rádií v Českej Republike.
Vlastníkom prvej skupiny je spoločnosť Radio Active:
- Evropa 2 - vysiela FM a DAB+. Ponúka formát Contemporary Hit Radio a je určené pre mladých poslucháčov 15 - 35 rokov. Medzi najznámejších moderátorov patrí Leoš Mareš v jeho rannej show od pondelka do piatku. Je to druhé najpočúvanejšie rádio v ČR
- Frekvence 1 - dostupné je fm a DAB+. Ponúka rôzne rozhovory na politickú tému ale aj aktuálne spoločenské udalosti, správy a popovú hudbu s veľkým podielom českej a občas aj slovenskej hudby. Medzi známych moderátorov patrí Andy Kraus. Čo sa týka počúvanosti, umiestilo sa na piatom mieste.
- Radio Bonton - Vysiela FM a DAB+. Ponúka české a časom overené svetové hity. V rebríčku počúvanosti je až na mieste 36
- Dance radio - Dostupné je v Prahe na FM a samozrejme aj v DAB+. Ponúka tanečnú hudbu.
- Pigy Rádio - Detské rádio vysielajúce v DAB+, ponúka rozprávky, pesničky a rôzne detské zábavné relácie.

Spoločnosť Media Bohemia prevádzkuje tri rádiá:
- Rádio Blaník - Vysiela FM a DAB+ a je určené pre poslucháčov 30+. Ponúka hlavne české pesničky ale vyskytnú sa tam aj zahraniční. Chýbať nesmie regionálne spravodajstvo. Je to štvrté najpočúvanejšie rádio.
- Fajn Radio je určené pre mladých od 15 do 29 rokov a vysiela FM . Hudobný formát je CHR, ponúka zábavu, súťaže, informácie a spravodajstvo
- Rock Radio - Vysiela v pásme FM. Ako už z názvu vyplýva, ponúka rockovú hudbu. Slogan je "Rock je slušná muzika". Je na 10. mieste v rebríčku počúvanosti.
- HitRádio - vysiela FM a sú to samostatné rádiá fungujúce v sieti. Hudobný formát je Adult Contemporary a je určená pre poslucháčov od 25 do 45 rokov. Každé z týchto rádií ponúka regionálne správy a informácie.

Rádio United prevádzkuje 6 rádií:
- Rádio KISS - vysiela FM a DAB+, ponúka Adult Contemporary formát, určené je pre poslucháčov 25 - 45 rokov. Je to šieste najpočúvanejšie rádio.
- Rádio Country - vysiela FM a DAB+. Ponúka country, folk, gospel, trampská hudba, bluegrass. V rebríčku počúvanosti jej patrí siedme miesto.
- Rádio Beat - Dostupné cez FM a DAB+. Ponúka rockovú hudbu, hlavne žánre rock, hard & heavy z rokov 60' až 80' rokov. Je deviate v počúvanosti.
- Signál Rádio - vysiela FM a DAB+, ponúka svetové piesne 80' rokov
- Radio 1 - vysiela FM a DAB+, ponúka alternatívnu hudbu a kultúru, donedávna vysielalo iba v Prahe, ale už sa rozširuje aj do iných miest.
- Radio Spin - vysiela hudbu R&B, hip hop, Rap a Dance

Spoločnosť LONDA prevádzkuje 3 rádiá
- Rádio Impuls - vysiela FM a DAB+, Počúvajú ho ľudia od 30 do 60 rokov, ktorí majú radi české pesničky. Je na treťom mieste počúvanosti.
- Rádio Český Impuls - Vysiela SV, FM a DAB+. Ponúka čské pesničky 60. až 80. rokov.
- Rádio Rock Zone - Vysiela FM v Prahe a DAB+. Ponúka modernú rockovú hudbu a pražské dopravné informácie

Spoločnosť SPM média:
- Radio Prostor - vysielať začne 24. júla a vysiela na frekvenciách bývalého rádia BBC World Service. Bude ponúkať informácie, fakty, názory, osobnosti a životný štýl

Spoločnosť Joe Media ponúka dve stanice:
- Color Music Radio - vysiela v niektorých mestách na FM a DAB+. Ponúka rôzne - menšinové hudobné štýly ako hip hop, funk, rap, etno, world music, reggae, italodisco. Je to hudba, ktorú bežne nepočuť v iných rádiách.
- Rádio Hey - Vysiela FM a môžete tam počuť pop rock, a rock.

Medzi významnejšie rádiá patrí aj Classic Praha a ExpresFM patriace majiteľovi spoločnosti Seznam.cz.
- Classic Praha - vysiela v Prahe na FM a hrá klasickú hudbu za posledných 500 rokov, ale aj filmovú a jazzovú hudbu.
- Expres FM - moderné metropolitné rádio vysielajúce v Prahe (plánujú expandovať) na FM a DAB+. Hrajú aktuálnu hudbu od indie rocku cez elektro-pop až po house alebo drum and bass.

V treťom pokračovaní sa pozrieme na regionálne a lokálne rádiá.

Jazz_Laco
Jazz_Laco
22.07.2023 17:02
3
0
Rádiá v ČR

Dnes prinášam prehľad rádií v Českej Republike. Dôraz budem klásť na FM vysielanie.
V Čechách okrem verejnoprávneho rozhlasu sú rádiá rozdelené medzí 6 mediálnych skupín.

Verejnoprávny rozhlas v ČR prevádzkuje 12 celoplošných a 14 regionálnych staníc. Samozrejme, všetky sú dostupné na DAB+ a niektoré aj FM.
- Český rozhlas Radiožurnál - vysiela na FM a DAB+. Je orientované na aktuálne spravodajstvo a publicistiku, každú polhodinu vysiela správy a dopravný servis. Je to najpočúvanejšie rádio v ČR.
- Český Rozhlas Radiožurnál Šport - Vysiela v DAB+. Je orientované na športové prenosy, vstupy ze štadiónov, magazíny o profesionálnom a amatérskom športe, rozhovory, reportáže a spravodajské relácie.
- Český Rozhlas Dvojka - vysiela na FM a DAB+. Vysiela zábavné, vzdelávacie, historické, hudobné relácie, rozhlasové hry, čítanie na pokračovanie. Ďalej relácie o vede, pre deti, každý deň môžete počuť rozprávku na dobrú noc. Chýbať nesmú správy vysielané každú hodinu. Je ôsmym najpočúvanejším rádiom v ČR.
- Český Rozhlas Vltava - vysiela na FM a DAB+. Orientuje sa na klasický hudbu - staršiu a súčasnú, Veľký podiel má aj jazz a alternatívna hudba. Nechýbajú aj literárne relácie a kultúrna publicistika. Čo sa týka počúvanosti, je na 14. mieste.
- Český Rozhlas Plus - stanica je dostupná na FM a DAB+. Je to formát talk/news a vysiela analytickú publicistiku.
- Český Rozhlas Radio Wave - vysiela na DAB+. Ponúka širokú škálu podcastov a relácií pre mladých. Počuť tam môžeme elektropop, indie rock, rap, tanečnú a urban hudbu. Ale nechýba ani funk, hip hop, world music, rap. Publicistické relácie a podcasty mapujú kultúru, zábavu, módu, vzdelávanie, náboženstvo, cestovanie, životný štýl a spoločenské udalosti.
- Český Rozhlas D-due. Vysiela na DAB+. Ponúka klasickú hudbu od renesancie až po súčasné diela 21. storočia.
- Český Rozhlas Jazz. Dostupná na DAB+. Rádio orientované na súčasný jazz orientovaný na európsku tvorbu.
- Český Rozhlas Pohoda - Vysiela na DAB+. Určená na program pre seniorov. Využíva archívne nahrávky ČRo Dvojky a ČRo Regióny. Môžete tam počuť hlavne českú hudbu - country, pop, folklór, swing, dychovku a relácie o zdraví, histórii, vedy, vzdelávaní, medziľudských vzťahoch.
- Český Rozhlas Rádio Junior. Dostupná je na DAB+. Určená je hlavne deťom. Vysiela hlavne detské pesničky, rozprávky, dobrodružné príbehy, vtipné hlášky, detské správy. Maskotom stanice je Ušoun Rušoun, postavička strašidla s veľkými farebnými ušami.
- Český Rozhlas Rádio Junior Plus - Dostupná v DAB+ a vysiela pesničky pre deti.
- Radio Prague International - Vysiela cez internet, na krátkych vlnách a cez satelit. Ponúka rôzne relácie v angličtine, ruštine, nemčine, ukrajinčine, francúzštine a španielčine.

Poslednou kategóriou je regionálne vysielanie. Štúdiá sú situované v každom krajskom meste. Regionálne vysielanie je dostupné na FM a DAB+.
- Brno - Rozhlas Južnej Moravy. Evergreeny, informácie, vzdelávanie a zábava.
- České Budějovice - Reportáže z Južných Čiech, pesničky na želanie, dychovka.
- Hradec Králové - Regionálne spravodajstvo, zábava, pesničky, súťaže
- Karlovy Vary - Zábavní hostia, užitočné rady a správy zo Západu ČR
- Liberec - Správy zo Severného Česka, zaujímaví hostia, užitočné rady
- Olomouc - Správy, reportáže, zábava a dobrá hudba
- Ostrava - Správy, rozhovory, magazíny, pesničky na želanie, dychovka
- Pardubice - Informácie, hudba a zábava pre Východné Čechy
- Plzeň - Zábavní hostia, užitočné rady a správy zo Západu Čiech
- Rádio Praha - Práve teraz v Prahe, zaujímaví hostia, hity 80' a 90' rokov
- Region - Informácie zo Stredných Čiech, České pesničky, zábava
- Sever - Správy zo Severných Čiech, zaujímaví hostia, užitočné rady
- Vysočina - České pesničky, zaujímaví hostia, správy a dopravné informácie
- Zlín - Rozhlas pre Zlínsky Kraj

PeterDX
PeterDX
19.07.2023 11:22
0
0
Rock Rádio

PTY POP M.

JaSomJa
JaSomJa
23.06.2023 17:53
0
8
Príspevok je skrytý z dôvodu udelenia veľkého počtu záporných hodnotení. Zobraziť príspevok
Jazz_Laco
Jazz_Laco
23.06.2023 16:26
4
1
JaSomJa...

No nerozumieť českému jazyku - tak s tým som sa už dlho nestretol....

JaSomJa
JaSomJa
23.06.2023 16:13
0
10
Príspevok je skrytý z dôvodu udelenia veľkého počtu záporných hodnotení. Zobraziť príspevok
Jazz_Laco
Jazz_Laco
23.06.2023 15:13
2
0
Radio Prostor....

Radio Prostor zahájí 24. července, nahradí Radio Z

https://www.mediaguru.cz/clanky/2023/06/radio-pros…

LuboTS
LuboTS
21.06.2023 12:00
1
0
...

Asi sme to nechceli, ale tušili sme, že je to len otázka času. Expres FM bude mať za mikrofónom umelú inteligenciu
https://www.cas.sk/clanok/2811981/take-nieco-tu-es…

PeterDX
PeterDX
07.06.2023 18:20
0
3
Jaromír Nohavica (rodák z Ostravy)

Dnes (07.06.2023) slávi 70. narodeniny.

Sandra atomova blondyna
Sandra atomova blondyna
11.04.2023 23:27
3
12
Príspevok je skrytý z dôvodu udelenia veľkého počtu záporných hodnotení. Zobraziť príspevok
Laik
Laik
11.04.2023 23:16
3
0
Rádio SPIN
Sandra atomova blondyna
Sandra atomova blondyna
11.04.2023 19:03
0
10
Príspevok je skrytý z dôvodu udelenia veľkého počtu záporných hodnotení. Zobraziť príspevok
Poland
Poland
28.03.2023 15:53
0
1
Koniec Radia Dálnice

Upresní, že Rádio Dalnice bude vypnuté 31. marca 2023. Dôvodom je prechod na podcasty.
Súťaže budú vyhlásené na frekvencii po Rádiu Dalnice, je však možné, že sa rozmiestnenia vysielačov zmenia.

Počúvanosť
pondelok, 27.11.2023
1.
19,66%   - 1,31%
2.
19,16%   + 4,15%
3.
11,88%   - 1,20%
4.
11,74%   + 5,13%
5.
8,33%   + 2,21%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 27.11.2023
podiel [%] celkovej počúvanosti
2. + 3. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,15%   - 0,16%
2.
14,15%   - 0,11%
3.
9,54%   - 0,20%
4.
8,22%   + 0,11%
5.
8,02%   + 0,19%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
2. + 3. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
VII. - IX. etapa 2023
1.
32,3%   ± 0,0%
2.
22,9%   ± 0,0%
3.
22,3%   ± 0,0%
4.
17,0%   - 0,3%
5.
16,9%   - 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, VII.-IX./2023
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
47. týždeň 2023 20.11.2023 - 26.11.2023
1.
Album
Lost Frequencies
The Feeling
2.
Album
Anne-Marie
Unhealthy (Feat. Shania Twain)
3.
Album
Nico Santos
Number 1
4.
Album
Selena Gomez
Single Soon
5.
Album
Topic & Hrvy
All Or Nothing
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over
×