menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme kvalitný širokopásmový zosilňovač k antene emme esse

22 príspevkov
stanly (neregistrovaný, 212.81.16.xxx)
stanly (neregistrovaný, 212.81.16.xxx)
15.07.2010 15:49
0
0
od Stanly

Mám emme esse 41TLK - 3 LINE. Na googly som našiel aj predzosilovač emme esse pre tieto antény, vyzerá ako tušková 1,5V bateria a našrobuje sa do antený namiesto fkonektora. Nikde som však nenašiel aké s ním majú užívatelia skúsenosti, takže neviem či si ho mám cez interneť objednať. Asi sa skúsim poobzerať na tie tvoje typy. Širokopásmový zosilovač chcem aj kôli tomu, aby som ho využil aj po pridaní ďalších muxov na iných kanáloch.

jaro (neregistrovaný, 194.1.157.xxx)
jaro (neregistrovaný, 194.1.157.xxx)
15.07.2010 13:10
0
0
dvbt

pri výbere zosilovača je dôležité šumové číslo-čím menšie tým lepšie.Ty zrejme potrebuješ pásmový zosilovač UHF a s možnosťou regulácie.Ja osobne mám dobré skúsenosti s výrobkami od VF TECH Prievidza ,aj s Schwaiger alebo RTV Trenčín.Pre teba by bol možno vhodný Smart micro -má zosilnenie na UHF 19db a má tri výstupy na tv.Aj cenove je prijatelný.Má ešte aj nápájanie predzosilovačov.Ešte napíš akú máš antenu.

stanly (neregistrovaný, 212.81.16.xxx)
stanly (neregistrovaný, 212.81.16.xxx)
15.07.2010 11:05
0
0
od Stanly

Bývam v Žirany (15km od Nitry), bohužial je to v kotline, t.j. nemám priamy výhlad skoro nikde a ani na zobor, v tomto smere signálu mám kopce. Som asi prvý čo sa v obci pokúša o dvbt príjem, pretože väčšina tu ide na satelity a aj ja. Keďže mám TV s dvbt, aj ja so sa rozhodol to skúsiť. Antenáry v tejto obci nemajú žiadne skúsenosti s príjmom dvbt tak som kúpil anténu na doporučenie predajcu a vyliezol na strechu a testoval som príjem.Trvalo to pol dňa a tu sú moje výsledky: v smere na zobor chytám signál 60%, kvalita 50%, v smere na sitno signál 50% a kvalita 70%, avšak dosť to kolíše, neviem či sú to odrazy pretože oba vysielače vysielajú na 21k a to ešte som nespomenul aj štúrovo a to je tiež na 21k. Analóg tu chytáme hlavne v smere na sitno, zobor sa nedá kôli tým kopcom. Celkom dobre sa tu dá chytať Maďarsko na analog. Po viacerých pokusoch sa mi aj podarilo naladiť dvbt Budapešť (62k a 55k) asi 20 staníc, ale väčšina je kódovana. Sú však v lepšej obrazovej kvalite ako naše. Sila signálu bola 4% a kvalita 30%, takže je to úplne na hranici príjmu. ( pokial antenu neotočím správne na hor. alebo vert. polohu nechytám ani Slovensko a ani Maďarsko). Ten zosilovač potrebujem hlavne na stabilizovanie toho kolísania signálov na slovenské dvbt a ako som už spomínal, chcem ho rozbočiť na 3 TV a tu mám problém, že rozbočovače spôsobili pokles kvality aj signálu skoro o 50% a to mi už kockovalo a pri tom kolísní sem tam aj vypadlo. Rada od niekoho skúseného aký typ širokopásmového zosilovača použiť, kedže na viacerých forach som sa dočítal, že nie všetky sú vhodné pre dvbt ,by mi velmi pomohla, aby som zbytočne nekupoval mačku vo vreci. Ďakujem.

K (neregistrovaný, 94.125.217.xxx)
K (neregistrovaný, 94.125.217.xxx)
14.07.2010 18:32
0
0
X

nic, toto asi nema zmysel, uz je mi celkom jasne o co ide... hraj si dalej...maj sa!

XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
14.07.2010 18:20
0
0
...

Pre K , jemu signal siel aj pred tym nie sak az tak kvalitne ako teraz, dovod hlavny podla mna je ze antenu dal na druhu stranu domu, kde ten signal je lepsi, on sak mal antenu natocenu cez ten kopec na vysielac, ja som ju otocil oproti kopcu co je oproti tomu vysielacu a obraz ako vysity. A este, mas pravdu neviem kde byva Stanley, neviem co chce chytat to je samozrejme. Len som ja osobne napisal co mne aj inym vo viacerych pripadoch pomohlo

Pre Jara - Zasuvku som meral, byvam na dedine setko mam cez prepätove ochrany (nie tie TESCO a pod. za 500 sk), lebo kolisanie hlavne cez den 190 - 250 V ako bez problemov, robilo to aj v inych zasuvkach, este je jedna moznost ze trosku ten poťak zadrhava v tom mieste kde je jojka, skusim ho este prestriekat kontoxom, je mozne ze chyba nastava aj tam. A prijimam Analog, na digital este neplanujem zatial, ale idem kupit Set-top-box tak hadam pre buducnost

K (neregistrovaný, 94.125.217.xxx)
K (neregistrovaný, 94.125.217.xxx)
14.07.2010 18:05
0
0
XxX

no dobry si, tak sa toho drz a nerob instalacie po nete, ked nevies z indicii od toho co sa pytal, ktore musis vediet na instalaciu, ani trt! nevies kde to je, co prijima, ako silno, a asi X dalsich veci.

len si hovorim, ze co si tym chtel povedat, ze obraz ako vysity? to akoze si svojou odbornou cinnostou a zazracnymi rukami ho dostal do tej anteny? ked je v mieste kvalitny signal, tak to nastavi aji opica. a este pises ze pred tym to tam kamos chytal, cize stale nechapem co ako si dokazal take zvlastne ci chcel povedat? ze si natocil antenu a obraz ide... hmm kde isiel aj predtym.

jaro (neregistrovaný, 194.1.157.xxx)
jaro (neregistrovaný, 194.1.157.xxx)
14.07.2010 18:03
0
0
dvbt

Takto na dialku ti neviem poradiť,príčin môže byť ale viacej.Ani si nespomenul či prijímaš cez dvbt alebo analog.Analogový signál nezahltí tak lahko analogový tuner , na rozdiel od digitálneho.Problém by lahko odhalilo zmeranie signálu na zásuvke.

XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
14.07.2010 17:51
0
0
A este som chcel

Jaro a K , antenarcine sa nejako aktivne nevenujem. Ked mi znamy zavola ze treba nieco urobit ,,, minule jeden menil strechu a presuval antenu a nevedel akosi zamerat vysielac (byva v doline), zavolal ja som po ceste zistil vysielac, a prisiel k nemu, natocil som na oproti nachadzajuci sa kopec (ISTEBNE) a hura obraz ako vysity, nepotreboval som merak, proste ty chodis anteny pravidelne montovat, ja totiz nie

XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
14.07.2010 17:48
0
0
No vedel

Zdochlo auto Aky motor Diesel ci Benzin ,,,,,, jedna z moznosti zadrelo motor dosiel benzin nafta ,,,,, viac veci neda sa to len tak ze povedat v aute je vela veci co mozu za jazdy zlyhat

Pre JAra: No ohladom toho zahltenia prijimaca na tu antenu pre TV co mam doma chytam 5 pr. 1, 2, Markiza, Joj a Tv LIPTOV, Joj mi ide na velkom OVP pekne cisto aj v celom dome na vsetkych TV, ale minule som si do kuchyne priviedol koaxial priamo od zosilnovaca a napojil nan maly baterkovy/sietovy Tv prijimac, setky programi idu normalne, ale ako nahle prepnem na jojku, raz ide raz nejde straca sa zvukova modulacia, ale na ostatnych TV to nerobi. Je mozne ze tomu "sumitku" zahltila Jojka vstup?

K (neregistrovaný, 94.125.217.xxx)
K (neregistrovaný, 94.125.217.xxx)
14.07.2010 17:20
0
0
XxX

no dávaš rady po nete a vobec nevies aka je situacia na mieste, tak to si asi taky dobry, ze si aj tie svoje instalacie robil po nete :-D citam, citam, prispevok laika, a nie je tam vobec, absolutne nic, nula, coho sa da chytnut! cize: rada nie je mozna!
pocuj, idem si tak autom, zdochlo... stojim tu v horucave pri ceste, vies mi poradit co s tym moze byt? je to cerveny Peugeot... a dolezite info, autoradio je Blaupunkt!

jaro (neregistrovaný, 194.1.157.xxx)
jaro (neregistrovaný, 194.1.157.xxx)
14.07.2010 17:17
0
0
dvbt

bolo by vhodné keby Stanly aspoň uviedol z ktorého vysielača bude prijímať signál a zhruba z akej vzdialenosti.Aspoň by sme vedeli aké anal.kanály môžu byť potencialnym zdrojom problémov. Totiž ak by si Stanley ,podla rady XxX kúpil v dobrej viere širokopásmový zosilovač trebárs s G 30 db, tak by sa dosť pravdepodobne mohlo stať,že si zahltí prijímač a nič by sa nevyriešilo.Ak má Stanley dostatočný signál na jednom tv -bez rozbočovača, tak je potom nutné iba minimálne zosilnenie -to by mohol vyriešiť aktívny rozbočovač REGULOVATELNY- napr. Previs ATR 4 (0-11dB).Aktívny rozbočovač by sa nastavil iba na úroveň potrebnú pre stabilný príjem.Ale aj táto moja rada je iba strielanie od klávestnice.A ešte dodám že meranie signálu je najdôležitejší a prvý krok k správnemu čo najrýchlenejšiemu nastaveniu antenneho systemu.Preto sa čudujem pánovi XxX že nazýva meranie \" odborný termín\", a ako len zdroj zarábania penazí.Ja si neviem predstaviť, že by ma niekto zavolal na inštaláciu napr. sk a hu muxov , a ja by som tam prišiel naslepo bez meráku.Asi by som tam laboroval tri dni a bol by som potom fyzicky aj psychicky zničený.Moja skúsenosť je taká že takmer každá montáž je individuálna- z rôznych dôvodov.A čo je pre elektrikára šroubovák, tak to je pre antenárov merák.Ale na to že to musí byť tak som prišiel velmi rýchlo.Investícia je velká ale šetrí to čas,nervy a peniaze.

XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
14.07.2010 17:07
0
0
Ano normalne cez Web

Fakt sprosta otazka, asi ma mala nastvat :D skor som sa zasmial. Pocuj K ,,,,, aspon porad tomu Stanlymu nieco laicke, lebo technickemu vysvetleniu nepochopi ako to udal.

K (neregistrovaný, 94.125.217.xxx)
K (neregistrovaný, 94.125.217.xxx)
14.07.2010 17:04
0
0
XxX

a to si inštaloval tým luďom antény po internete alebo po telefone?

XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
14.07.2010 15:27
0
0
ja sa vadit nechcem

Ludom ktorym som anteny instaloval su spokojny do teraz, prijem maju kvalitny nikto mi este nepovedal ze by nieco prestalo fungovat, taky aky mali prijem pred 5 rokmi maju do teraz taky ,,,, tiez chceli monotvat vela zbytocnych zariadeni, merat signal a co ja viem co este. a pri tom im staci par smerovych anten a jeden linkovy zosilnovac, ja nechavam rozhodnutie na kazdom cloveku, kto si chce vybrat volbu kvalifikovaneho odbornika nech si ho vyberie.

K (neregistrovaný, 94.125.217.xxx)
K (neregistrovaný, 94.125.217.xxx)
14.07.2010 14:59
0
0
pre XxX

presne tak, nič si nevidel... a o čom tu hovorím? o prípade tohto človeka! Mohl si vidieť za 10 rokov hocičo, ale nevidel si u neho nič, iba jeho dotaz ktorý nič nehovorí. Ak sa tomu venuješ 10 rokov tak si sa toho vela nenaučil. Ja sa tomu tiež venujem asi 10 možno 15 rokov, ale to je fuk, ale základný poznatok je, že bez pritomnosti na mieste nevie nikto nič ani keby sa tomu venoval 100rokov! A to je základné pravidlo anténariny! Bez znalosti čo v danom mieste sa vyskytuje na antene, nevie nikto nič. Iba jasnovidec s krištálovou gulou. Tak ako píše Jaro. Chudácí tí, ktorým radia kvazi-odbornici po nete aký dať zosilňovač!

XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
14.07.2010 14:19
0
0
Jaro

Odpoveď typu stačí kúpiť linkový zosilňovač bola povedaná v skratke, pretože Stanly jasne uviedol že je laik, tak som mu tu nerozpisoval 1500 terminov s ktorych je potom kazdy zmateny ,,, radsej menej ale viac ako vela a hovno s toho vies? Ja sa stanlymu snazim poradit zatial prve kroky ktore by mal urobit nez ako vy mu tu radite odborne terminy ako dat merat signal a to je zadarmo alebo co ,,,, radsej mu poradte ako to moze zaciatocnicky poskusat a nie ho hned trieskat ku nejakemu odbornikovy ktory uz pomaly len za radu pyta 2 €

jaro (neregistrovaný, 194.1.157.xxx)
jaro (neregistrovaný, 194.1.157.xxx)
14.07.2010 12:35
0
0
pre XxX

Aj keď sa venuješ anténam 10 rokov, asi si sa toho veľa nenaučil- bez urážky.Odpoveď typu-"stačí ti kúpiť linkový zosilovač" hovorí za všetko.
Pre Stanly: vyvaruj sa radám kváziodborníkom,ktorý sú zrejme podla rád aj jasnovidci.

XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
14.07.2010 08:07
0
0
Akoze pre K

Akoze nic som nevidel hej ,,,,, antenam sa venujem cez 10 rokov v tazkych Severnych podmienkach, kde prijem najme v dedinach medzi kopcami je na beznu antenu velmi tazky oriesok, ja osobne doma niesom az tak v hornatom terene, ale na beznu antenu chytis len lokalne vysielace, cez leto aj poprad a vychod. Zabudas na to Stanly ma antenu na streche, nezabudaj na to ze kvalitny kabel ma minimalne straty na kratku vzdialenost a nevravim ze ked ho popchas poza hocijake skary strati signal, su to minimalne db, ktore poznat najmä pri dalekom prijime, to ze ho tak ci tak napcham hned za antenu mi v dialkovom prijme moc nepomoze, pretoze ty potrebujes nahradit stratu v kabli (v dialkovom prijime) nie ze budem mat "nahon" lepsi, lebo kabel mi to niekde tak ci tak "vytrati". Koaxial co ide k antenam ktore mam na streche a kym ten signal pride k zosilnovacu prebehne dobrych 50 metrov. Ja som skusal, lebo mi znamy poradil tak ako radis ty K, ze ku antene, ex Slager a Danubius, F1 RadioZET PL a Radiozet SK hral ako mrtvemu po hrobe ,,,,, ako som dal ku koncu, signal sa mi omnoho zlepsil, jednoznacne tvrdim to co aj ostatny, treba sa hlavne popitat takeho co sa tomu aktivne venuje, tiez zalezi co chces setko prijimat ...... popripadne skusat, kedy je signal najlepsi

K (neregistrovaný, 94.125.217.xxx)
K (neregistrovaný, 94.125.217.xxx)
13.07.2010 22:52
0
0
XxX

tak tohoto uzivatela by som vobec nepocuval, trepe 2 somariny na 3! Kvalitny kabel ma minimalne straty na par metroch v dome, a nie ze po par zahyboch se ztrati, to asi pouziva kabel na 220V! A ked sa pouziva zosilnovac, ktory je vybrany pro tu lokalitu a prijem, tak sa dava co najblizsie antene, 3/4 daleko od anteny je platny asi ako Slota v Madarsku.

Je to ako pise "jaro", takto se neda poradil, lebo nikto nevie ake signaly ta antena v skutocnosti prijima, moze tam byt silny analog, atd. Zosilnovac sa voli podla toho co sa nameria na antene, a nie takto po internete. Naozaj to nie je mozne, z principu veci, ako funguju. Doporucujem popytat sa po okoliu na profesionalneho antenara. Ale nie ze to meria set-top-boxom, profika ktory sa tomu rozumie.

XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
13.07.2010 15:48
0
0
Linkový

Stačí ti kúpiť linkový zosilňovač ja používam osobitne pre R a TV ,,,, pre R mam stary Telefunken kvalitny a spolahlivy, a pre TV som kupil novy HQ Ant Amp, a veselo ,,,,,,, zbytočne ti je pchať zosilňovač pred anténu pravdu ti poviem, antena chyti to co chyti ,,,,, aj ked zosilnis "nahon" tak ti to nic nepomoze, lebo v koaxiali po par zahyboch a metroch je signal opat v strate. Zosilnovac daj par metrov pred TV alebo ako si udal pred rozbocovac, najlepsie tak to 3/4 kabla od anteny Ale overila sa mi davnejsie jedna pomocna vec, ked som prijimal iba R ,,, zosilnovac jeden som dal ako "nahon" a druhy hned pred TV ,,,,, pomer bolo skoro rovnaky ,,,, tam zase bola dlha cesta kabla, to chce len nervy a cas setko sa da spravit

jaro (neregistrovaný, 194.1.157.xxx)
jaro (neregistrovaný, 194.1.157.xxx)
13.07.2010 15:47
0
0
zosilovač

Tažko radiť,keď informácie úplne chýbajú. nevieme aké sú hodnoty signálu na antene, a či bude prijímaných viac kanálov atd.Takisto je riziko, že pri zosilení celého pásma bude zosilený aj možný prítomný silný analogový kanál,ktorý vám zahltí vstup prijímača.Idealne bude asi zavolať niekoho zmerať signál.Inak hrozí okrem straty času,nervov aj finančná strata.

stanly (neregistrovaný, 212.81.16.xxx)
stanly (neregistrovaný, 212.81.16.xxx)
13.07.2010 15:22
0
0
kvalitný širokopásmový zosilňovač k antene emme esse

Chcel by som poradiť, kedže som laik, aký širokopásmový zosilňovač kúpiť k anténe emme esse a ako ho pripojiť (netreba z antény niečo odmontovať) , alebo stačí prerušiť len koax a vložiť ho asi 5m za antenou, nakoľko mám už anténu na stožiary na streche a z demontážou je dosť problém. Zosilňovač chcem taktiež aj z ďalšieho dôvodu, lebo chcem urobiť aj rozvod po dome na 3 tv a pri zaradení rozbočovačov rapídne klesá signál aj kvalita. Za každú radu vopred všetkým ďakujem.

Počúvanosť
piatok, 19.4.2024
1.
21,24%   - 0,02%
2.
18,73%   - 0,58%
3.
12,44%   + 0,52%
4.
9,01%   - 0,08%
5.
7,62%   - 0,29%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 19.4.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
XII. etapa 2023 - II. etapa 2024
1.
31,3%   - 0,2%
2.
22,2%   - 0,5%
3.
21,6%   ± 0,0%
4.
17,8%   + 0,4%
5.
16,2%   - 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, XII.-II./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
14. týždeň 2024 01.04.2024 - 07.04.2024
1.
Album
Dua Lipa
Houdini
2.
Album
Thirty Seconds To Mars
Seasons
3.
Album
Sia
Gimme Love
4.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
5.
Album
Cyril
Stumblin' In
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over