menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme One Man Show alebo technik + moderator

31 príspevkov
LuboTS (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
LuboTS (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
10.10.2007 17:00
0
0

Prečo mi to napísalo dva krát...

LuboTS (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
LuboTS (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
10.10.2007 16:58
0
0

Áno, cez víkend večer. Okrem tých dvoch aj Jeremy. Ten však teraz cez týždeň vysiela s technikom. Vysielanie s technikom malo svoj význam niekedy dávno keď vysielal napr. Let's Fun Karol a Miňo alebo ešte dávnejšie Truhlík a Mirec. Technik občas niečo vykrikoval, púšťal rôzne smiechy alebo rôzne pazvuky či jingel potom bude haló. Vtedy to bolo super. Že by to dnes už poslucháč nebral a považoval by to za trápne? Tie Let's Funy kde technici šantili je už minulosť. Je iná doba. Áno, cez víkend večer. Okrem tých dvoch aj Jeremy. Ten však teraz cez týždeň vysiela s technikom. Vysielanie s technikom malo svoj význam niekedy dávno keď vysielal napr. Let's Fun Karol a Miňo alebo ešte dávnejšie Truhlík a Mirec. Technik občas niečo vykrikoval, púšťal rôzne smiechy alebo rôzne pazvuky či jingel potom bude haló. Vtedy to bolo super. Že by to dnes už poslucháč nebral a považoval by to za trápne? Tie Let's Funy kde technici šantili je už minulosť. Je iná doba.

Palo (neregistrovaný, 213.151.246.xxx)
Palo (neregistrovaný, 213.151.246.xxx)
10.10.2007 15:24
0
0

No aj mne sa viac paci vysielanie moderatora a technika, najma to, ked panuje v studiu dobra nalada a zabava a pocut v pozadi aj technika.. Jaj, kde su tie casy, ked som pocuval radia pre zabavu, kde som sa tesil na kazdy vstup.. No teraz to je len o opakujucej sa hudbe..

Marek (neregistrovaný, 84.47.23.xxx)
Marek (neregistrovaný, 84.47.23.xxx)
09.10.2007 21:53
0
0

Obcas vo Funku to taha sam Junior alebo Kava.

Gabo (neregistrovaný, 195.62.17.xxx)
Gabo (neregistrovaný, 195.62.17.xxx)
09.10.2007 00:54
0
0
...

sorry, nemas pravdu, nie len funko a fm-ko pouziva dvoch ludi... kopec, viem o com hovorim, radii pouziva dvoch ludi, nalad si regionalky a pocujes sam...

MAJAK (neregistrovaný, 84.245.64.xxx)
MAJAK (neregistrovaný, 84.245.64.xxx)
08.10.2007 21:38
0
0
klasika

najlepsie je podla mna technik+moderator ale nech to neni tak hnusne oddelene sklom, najlepsie je to normalne otvorene v jednej miestnosti vsetci

LuboTS (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
LuboTS (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
08.10.2007 16:28
0
0

Tuším už iba Fun rádio a _FM máva moderátor technika. Všetky rádiá idú systémom One Man Show. Kedy sa to zmení aj v týchto rádiách?

huno (neregistrovaný, 62.168.109.xxx)
huno (neregistrovaný, 62.168.109.xxx)
13.06.2005 14:14
0
0

vsetko je len otazkou toho ci ten druhy clovek bude technik alebo produkcny/telefonista

DJ Catman (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
DJ Catman (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
13.06.2005 10:54
0
0
to Huno

*M* ma v tomto pravdu, ze to co si popisal ty, tak to mozno len v tych vacsich radiach. v tych mensich (aj toto tu kde som ja) ma moderator pripravene maximalne tak skladby a reklamy a vie o urcitej pevnej strukture (napriklad 16:00 idu spravy, po 16:30 sutaz, 17:30 inzercia, atd...), jingle, podmazy, predely a ostatne si vsak nahadzuje sam, telefony zdviha tiez sam, smsky a e-maily cita a vybavuje tiez sam.

*M* (neregistrovaný, 84.47.59.xxx)
*M* (neregistrovaný, 84.47.59.xxx)
13.06.2005 08:35
0
0
One Man Show

All: Dakujem za reakcie

Pato (b1): Mas absolutnu pravdu :-) A s www.allmusic.com som samozrejme nemal v umysle znevazovat Vasu pracu - aj ja mam tu stranku pri vysielani otvorenu :-)
Aj ja vinsujem kolegom z (b1) ALL THE BEST !

No Name: ... fakt sa da vsetko naucit - aj vysielat *one man show *. Niekto ma k technike vseobecne lepsi vztah, niekto horsi, ale po urcitom case sa to da naucit.

@: ...v tomto s Tebou absolutne suhlasim !

mw : ... aj napriek relativne pevnej strukture MA clovek pri *one man show* co robit. Vstupuje sa po 1-2 pesnickach a tam fakt nie je VELA casu. A co sa tyka tych informacii - vid nizsie :-)

huno: ... v mnohych veciach suhlasim, akurat by som rad pripomenul, ze TEAM ludi na vysielanie jednotlivych relacii je mozno vo vacsich radiach (FUN-inak happy birthday, huno :-) , EXP, OKEY, TWIST, ci _FM). Dovolim si tvrdit, ze vo zvysku prevazne regionalnych radii si TAKMER vsetky VECI na vysielanie pripravuje / zhana moderator sam. A to iste plati aj pre mixovanie. Maloktore "mensie" radio si moze dovolit mat STUFF rozsireny o produkcnych, telefonistov, "programatorov" playlistov, a pod.. Kedze si "z branze", urcite vies, ze funckie su "KUMULOVANE" - sekretarka / produkcna, moderator(ka) / produkcna, hudob. dramaturg / moderator a pod. Spravar robi aj redaktora a beha s minidiscom po akciach a casto to aj striha a taak :-) Vobec to nie je IDEALNE, ale peniazkov nie je na zvys. Ono aj zrusenie technikov a nasledne *one man show* system je skor krokom k redukcii nakladov. Ale slovensky trh je maly a ked chce radio prezit - bojuje aj takym sposobom. Faktom je, ze by v ziadnom pripade NEMAL "trpiet" posluchac - a myslim, ze vsetci pre to robime maximum ...

Juuuj, ako udernicky som skoncil :-) ... No nic - odo*mna na dnes aspon tolko.

huno (neregistrovaný, 85.216.134.xxx)
huno (neregistrovaný, 85.216.134.xxx)
13.06.2005 01:34
0
0

ja sice uz skoro 9 rokov pracujem ako technik ale priklanam sa k one man show.
v tejto dobe vacsinu veci za teba urobi pocitac. samozrejme relacia musi byt dopredu pripravena po vsetkych strankach. vysilanie one man show sice vyznie tak ze jeden clovek si urobi vsetko ale nie.
dobra produkcna pripravi do plachty vseko co je povinne odvysielat. to sa zaroven objavi v playliste pripravene len spustit (hovorim o nahranych prispevkoch, uputavkach, jingle k rubrikam, k reklamnym rozhovorom su pripravene podmazy+reklamne jingle) reklamy su uz tiez pripravene iba na spustenie. technika je strasne daleko. staci sa v tom len orientovat.
dvihanie telefonov ma na starosti telefonistka a podobne
vysielajuci moderator, ktory si dobre pripravi relaciu dopredu uz len sleduje plachtu a pusta pesnicky.
najdolezitejsie je si uvedomit ze za 30 sekund sa da toho stihnut strasne vela.
technik je ako tak potrebny ak v relacii ide predovsetkym o to co hovori moderator a hudba je len ako doplnok (talk show a pod) ale aj to zalezi od jeho sikovnosti a moznosti techniky a moze to byt bez technika.

gicci (neregistrovaný, 80.253.105.xxx)
gicci (neregistrovaný, 80.253.105.xxx)
13.06.2005 00:56
0
0
one man show vs. technik

ja som iba obycajny posluchac, no mne sa viac paci ked do eteru hovoria dvaja.podla mna kombinacia moderator + technik, ktory nema problem cas od casu nieco povedat je idealna kombinacia.

@ (neregistrovaný, 195.91.57.xxx)
@ (neregistrovaný, 195.91.57.xxx)
12.06.2005 01:44
0
0
one man show vs. technik

Moj nazor je, ze one man show je vo velkej miere aj o cloveku, ktory vysiela. Urcite su ludia, ktorym tento sposob absolutne vyhovuje, ktorym menej a ktory su sice dobri speakeri, ale technicke antitalenty. Ti sa v radiu kde to ide len one man show neuplatnia, aj ked by v eteri boli ako speakeri dobri. One man show je dobra na nenarocne programy - denne, vecerne, nocne vysielanie. Ranny a popoludnajsi prime-time v kazdom radiu je narocny na obsah, informacie, prispevky a tam si myslim ze je podla mna NUTNY technik. Rovnako ako n specialne programy - hitparady, talk show, kde moderator potrebuje svoj mozocek 100% venovat narocnemu hovorenemu slovu a nemusi sa zaoberat aj tym, co pusta.

mw (neregistrovaný, 85.216.147.xxx)
mw (neregistrovaný, 85.216.147.xxx)
11.06.2005 13:53
0
0

ako kde. niekde sa pripravy zvuk a dotvara sa program alebo potom naopak, urobi sa komplet scenar a dotvara sa zvuk. v kazdom pripade robit creativne zvuk aj obsah je pri one man show nemozne. samozrejme hovorim a primetime [vecer, v noci, eventualne dopoludnia to az taky problem nie je]

NoName (neregistrovaný, 213.81.166.xxx)
NoName (neregistrovaný, 213.81.166.xxx)
11.06.2005 03:39
0
0
pohľad

Ja som si "OMS" predstavoval akosi tak, že pesničky, jingle, predely a reklamy sú už vopred predpripravené za pomoci technikov a moderátor už len počas vstupu pauzne stroj, prípadne dá nejaký jingel, a tak. Neviem si predstaviť, že niektorí moderátori by zvládli náročnejšie počítačové postupy. Už len s toho čo písal "M" sa mi to zdá viac ako nereálne. Nebudem menovať tých niektorých moderátorov, aby sa neurazili, ale neverím, že by to zvládali sami.

mw (neregistrovaný, 85.216.147.xxx)
mw (neregistrovaný, 85.216.147.xxx)
11.06.2005 00:25
0
0
to Pato

ranne bloky maju vacsinou rovnaku [pevnu] strukturu cize ide o rutinu. nehovoriac o tom, ze informacie ti nosi spravar/ka. ranne bloky sa vysielaju velmi dobre aj ako one man show. narocnejsie programy ako hitparady a podobne sa teraz aj tak vo vacsine radii nahravaju vopred... *M* popisal skor popoludnajsi scenar relacie. dynamicke podanie je bez technika takmer nemozne...

pato [ b1 ] (neregistrovaný, 62.168.109.xxx)
pato [ b1 ] (neregistrovaný, 62.168.109.xxx)
10.06.2005 20:51
0
0
to *M*

No netusim sice kto si,ale vyznas sa teda riadne:o} Evidentne si kolega,vsak starec? Myslim,asi nejaky nepriamy kolega z ineho radia,kedze do toho tak vidis [ dost presne detaily uvadzas]
Samozrejme v mnohom mozem s tebou iba suhlasit,az na vynimku o b1tke.Je sice pravda,ze ideme zvacsa po kazdej 3tej skladbe ,ale su aj vynimky hlavne rano -takze to tiez nie je nejaka " brnkacka" ani u nas..aby si niekto zase nemyslel,ze si len nohy vylozime a obcas tukneme do pultu :o}
p.s.: s tym allmusic.com,nemas az tak celkom pravdu.Neviem ako je to u vas,ale obcas [ tu u nas ] cloveku aj v tej sklerotickej hlave nieco este zostane:o}
Tak pekny vecer [den] a vsetko dobre...

DJ Catman (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
DJ Catman (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
10.06.2005 10:59
0
0
to Pato

mno nehovorim vseobecne o vsetkych moderatoroch, samozrejme. ale jednoducho su tu aj take pripady, ako som uviedol. Je tu jednoducho niekolko takych moderatorov, ktori si podklady na svoju relaciu (nejake zakladne body, nehovorim, ze vsetko citaju a neimprovizuju) pripravia doma, pred vysielanim v kancelarii (namiesto v studiu), pripadne niekde inde, vytlacia si ich na papiere a prinesu do studia. Asi je im to pohodlnejsie z papiera, nez ako z monitora, co sa ani necudujem, pretoze dost ludom je pohodlnejsie necitat velmi dlhy text (dlhy e-mail, navod na obsluhu nejakeho pristroja v PDFku, ...) priamo na obrazovke, ale vytlacia si ho najprv.

*M* (neregistrovaný, 84.47.59.xxx)
*M* (neregistrovaný, 84.47.59.xxx)
10.06.2005 09:09
0
0
To pato (b1)

Ved prave o TO ide, ze v G3 zatial NIKTO roky nevysiela (aj ked Bar, alebo Markus su tam od zaciatku :-) ... ale rec bola o relativne novsich babach). Ale suhlasim s tym, ze postupne sa da cvikom dosiahnut vsetko - a "one man show" nie je vynimkou.
Tiez zalezi na formate radia. Vo Vasom pri frekvencii 1 vstup za 3-4 pesnicky je to "tazka pohoda" a clovek stiha aj kuk na www.allmusic.com a pod. :-) ... Horsie je to, ked je program dynamicky - vela rubrik, jinglov, predelov, reklam a pod. Ver mi, ze aj clovek skusenejsi za mikrofonom ma co robit, aby stihol davat pozor na to CO HRA, aky jingel sa tam hodi, ktory sa nehral v tejto hodine, kde je ta rubrika - ma uvod a zaver, ake rklamy idu na X:15, X:30, X:45, ktora uputavka, ci je intro NAOZAJ to, co je napisane, aka SMS prisla - mozem to zahrat? - uplynuli od posledneho hrania 4 hodiny? a pod. Zamerne uz neuvadzam veci ako "orezanie" pesnicky na zaciatku a na konci a vypocutie si, ci sa to mixne OK. A to uz radsej nespominam relacie ako PESNICKY NA ZELANIE, kde treba chodit aj po kazdej ... No a a k tomu treba pridat pripravu na vstup. Hladanie aktualnych infosiek na i-nete, spracovanie dopravneho servisu, pocasia a pod.
Podla mna ONE MAN SHOW nie je az taka jednoducha vec. Ale ako som spominal - da sa. Velmi vsak zalezi na formate radia a relacii. Ak je to nieco a la Musicola - v poho. Format b1 - tiez relativne v poho ... ale ranne vysielanie, resp. popoludnie - to uz je zlozitejsie. Tam sa technik vyslovene pyta. A k tomu ATMOSFERA, ked vysielaju dvaja je takmer nenapodobitelna.
Posledna moja poznamka. Neskusenost moderatora pri mixovani dynamickeho vysielania (rano, popoludnie) skor uskodi celkovemu programu a neviem, ci usetrene prostriedky za to stoja. Bohuzial TREND "one man show" radii k nam dorazil a je asi fakt NEZADRZATELNY...

pato (b1) (neregistrovaný, 62.168.109.xxx)
pato (b1) (neregistrovaný, 62.168.109.xxx)
10.06.2005 04:33
0
0
to Dj Catman and all:

No tak to je mi vas v radiu G3 uprimne luto.Ze tvoji kolegovia este neobjavili nieco take ako je word a citacka z compu:o)
Alebo aj ano,len im to ide lepsie z papiera? A co takto moderovat z hlavy / v pripade beznej improvizacie samozrejme/.
Kazdopadne,neviem asi som z ineho cesta ,ale takyto problem,co si nizsie popisal,by sa uz v zabehnutom radiu,medzi "akoze zabehnutymi" djmi fakt nemal vyskytovat a je to dost smutne...
K tejto teme este len tolko,ze jevsetko fakt len vecou vkusu a sikovnosti toho ktoreho moderatora-radiodja.Vyborne to vystihol Dysko.Je evidentne ze robi,alebo robil v radiu.:o) Vsetko sa da...pri " narocnom programe" ako je napr.obsahovo nabita ranna show s hostami a prip.vystupenim kapely,je vsak uz nemyslitelne,aby to bolo na 100percent ciste v podani "one man show".´=tu sa priklanam aj k technikovi.
Ostatok sa uz ale zvladnut ( dlhorocnym treningom a skusenostami ) da a pri one man show systeme vysielania,nemusi ist vsetko zakonite na ukor jedneho,ci druheho.Vsetko je to iba o konk.JEDINCOVI co sedi v studiu.Takze objektivne sa to hodnoti velmi tazko.Ja osobne som za "one man show".
hmm...ze by preto,lebo sam tak pracujem ? :o)) no asi je to aj tym...:o)) tak nech sa dari ,kolegovia:o)
/ aj kolegom s technikmi /

DJ Catman (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
DJ Catman (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
07.06.2005 21:44
0
0

tak tak.

@ (neregistrovaný, 84.47.36.xxx)
@ (neregistrovaný, 84.47.36.xxx)
07.06.2005 00:00
0
0
NoName

DJ Catman je z Radia G3.

NoName (neregistrovaný, 213.81.166.xxx)
NoName (neregistrovaný, 213.81.166.xxx)
06.06.2005 22:07
0
0
DJ Catman

Super, tak na tom som sa výborne pobavil. A z ktorého rádia si, ak smiem vedieť?

DJ Catman (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
DJ Catman (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
06.06.2005 20:31
0
0

mno ale to musi byt fakt dobry boss, aby to stihal.
Poviem ti len jednu zakladnu vec, ktoru tlciem one-man-show moderatorom v nasom radiu do hlavy a nenaucia sa to a nenaucia. a pritom je to banalita: "prosim ta, ked kecas do podmazu a chces po tom odpalit jingel, stiahni tu sablu s podmazom, je to trapne ked do jinglu sa este 1,5sec faduje podmaz. papier z ktoreho citas si polozis na pult a mas volne obidve ruky".
a myslis ze to robia? ale kde. v jednej ruke drzia papier, druhou si zapnu mikrofon, zoslabia podmaz a rozpravaju. po dokonceni svojho vstupu odpalia jingel, na sablu sa vykaslu, vypnu mikrofon a polozia papier......

Matuloo (neregistrovaný, 84.245.98.xxx)
Matuloo (neregistrovaný, 84.245.98.xxx)
06.06.2005 19:45
0
0
Nooo

Tak milí priatelia.. Ja si osobne myslím a je to iba môj subjektívny názor, že moderátor môže v pohode zvládať obydve tieto činnosti úplne v pohode.. Ak sa to naučí, tak by nemal mať problém s technikou ani s mikrofónom. Dá sa úplne v pohode tieto dve činnosti zahrnúť do jednej a je na svete dobrý program.. Ďakujem za pochopenie:))))

Počúvanosť
štvrtok, 28.3.2024
1.
20,47%   - 0,30%
2.
17,26%   - 1,14%
3.
11,49%   - 0,38%
4.
8,90%   - 0,46%
5.
8,86%   + 0,68%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 28.3.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
XI. etapa 2023 - I. etapa 2024
1.
31,5%   ± 0,0%
2.
22,7%   - 0,1%
3.
21,6%   - 0,4%
4.
17,4%   + 0,3%
5.
16,4%   - 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, XI.-I./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
12. týždeň 2024 18.03.2024 - 24.03.2024
1.
Album
Dua Lipa
Houdini
2.
Album
Cyril
Stumblin' In
3.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
4.
Album
Teddy Swims
Lose Control
5.
Album
Thirty Seconds To Mars
Seasons
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over