menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme L-rádio

369 príspevkov
lokalpatriot (neregistrovaný, 178.41.93.xxx)
lokalpatriot (neregistrovaný, 178.41.93.xxx)
31.03.2010 18:25
0
0
prejedani sa

pozor na prejedenie sa, niekt. songov, ktore u Vas pocuvam uz od zaciatku? + postupne sa zacinam prejedat aj moderatoriek, ale inak dobre - a tie jingle naozaj zmente a bude to tip top

metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
31.03.2010 14:16
0
0
Leon

na tvoju otazku odpovedam ano ,som z LM a prevazne pocuvam L-ko v aute, ked beham po liptove. Este reagujem na obal: suhlas, ale vzdy je nejake ale......asi ziadne lokalne radio si nedovoli zaplatit cloveka, ktory sa bude hrajkat v studiu desiatky hodin a za to dostane par eurikov. Stara pravda hovori: kazdy clovek ma svoju cenu a väcsinou nas bezcenny ludia nezaujimaju a o tom to aj je. Ak si zozeniete sikovneho, tak vam nieco raz za cas urobi za super cenu ,alebo zadarmo, ale nie sustavne, tam totizto vznika to, ze na ukor jednych aktivit, prichadza o tie efetivne. Myslim si, ze lokalne radia sa v priebehu 4 - 5 rokov pozberaju aj po tejto stranke. U celostatnych je to vyriesene uz teraz.

-r- (neregistrovaný, 121.242.41.67.static-pune.vsnl.net.xxx)
-r- (neregistrovaný, 121.242.41.67.static-pune.vsnl.net.xxx)
31.03.2010 09:23
0
0
obal

treba im zmeniť obal stanice Jingle a podobne, niektoré majú dokonca takú istú zvučku ako uvádzajú na reprízu - otras, ale az jeden jingel na popoludňajsie vysielanie je však celkom počuvatelný, chýbajú mixovné 3-4 pisne a do toho jingel s nejakou identifikáciou stanice, promo na specialne relacie - nie v style pocuvajte v tedy a v tedy... z toho, čo od zaciatku odvysielali sa da nieco poriadne vyrobiť - ale s kvalitnou hudbou, nie s hudbou zo zahrobia... "chcem vediet, co sa okolo mna deje" atd.

leon (neregistrovaný, 193.200.150.xxx)
leon (neregistrovaný, 193.200.150.xxx)
30.03.2010 14:40
0
0
leon

Metafyzik

musím samozrejme súhlasiť.... metafyzik ty si z LM /RK /LH alebo počúvaš cez net?

-r- (neregistrovaný, 121.242.41.67.static-pune.vsnl.net.xxx)
-r- (neregistrovaný, 121.242.41.67.static-pune.vsnl.net.xxx)
30.03.2010 07:45
0
0
hudba

hudba je lepsia a este urcite bude

metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
30.03.2010 00:03
0
0
fuha

ale davate tomu L-radiu riadne zabrat. Musim niektorym oponovat hlavne co sa tyka hudby, lebo ta nabrala poriadne zlepsienie, tak predpokladam, ze kto v tychto dnoch pise kritiku na hudbu v L-ku, tak ho nepocuva. Co sa tyka moderatorov, ja osobne by som okamzite jedneho vyhodil, ale su tam aj taky, ktori makaju aj kvalitne napriek tomu, ze predtym v ziadnom radiu nerobili a su to Petra Bukova a Jakub Haluska, profika Johnyho spominat nemusim, to je iny level a tymto ich pozdravujem. K moderovanym casom tolko: ak ma co povedat moderator, tak v primeranej dlzke svojich vstupov mi nevadi cele hodiny, ale ked je v radiu amater, bez myslienky, pripravy, vyslovnosti atd. ,tak radsej nech je cely cas hudba. Uz minule som tu pisal, ze keby sa vo vsetkych radiach vypol moderatorom internet ,tak to by ste videli, ake ticho by nastalo, pretoze netvoria, ziadna kreativita, ziadna improvizacia, chyba mi kombinacia: speaker-dj-zabavac. Citat pikosky, bulvar a tragedie vie kazdy, kto vie citat, ale malo ktory moderator vie posluchacov namotat na svojej ja, na svoju osobnost na svoj vytvor, hudobne definovane feeling, divadelne - umelecky performance.

ja (neregistrovaný, 178.41.112.xxx)
ja (neregistrovaný, 178.41.112.xxx)
29.03.2010 20:53
0
0
PHM

v PHM má S rozhlas jednu zasadnú nevýhodu, nedokáže ho lokalizovať len na cielené mestá ako napríklad regionálna stanica.
A podľa môjho počutia pokiaľ ide len o PHM v Sro, tak informácie majú neaktuálne na rozdiel od L-Radia
Zelení anjeli Sro asi často čerpajú aj informácie z biedne aktuálneho natankuj.sk (len či majú nejakú dohodu s portálom)
Ja som si naschvál pozrel už niekoľko-krát či sa zhoduje to čo je na natankuj a v L-Radiu a prišiel na to, že v L-radiu je to aktuálne na rozdiel od portálu, len škoda, že to vysielajú len jeden krát v týždni - v sobotu

Peter z Rbk (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Peter z Rbk (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
29.03.2010 17:57
0
0
Iný názor

Prečítal som si Vaše názory na môj príspevok a tu je moja odpoveď.
V mojom príspevku som chcel poprosiť poslucháčov ktorí fandia tomuto rádiu aby sme mu nejakým spôsobom pomohli ak je to alebo bude v našich silách.Ak má niekto iný názor ako já prosím ja ho budem rešpektovať ale ak niekto chce miesto pomoci poslať pohrebnú sanitku miesto reklamného vozidla tak potom bude lepšie
ak nemenovaný poslucháč zabudne na toto rádio a nech mu zostane spomienka na tých poslucháčov ktorí sú ochotní nejakým spôsobom pomôcť tomuto rádiu.Že niekto má rád iný štýl vysielania aj to som schopný rešpektovať pretože na to má každý právo ale na druhej strane že já mám rád iný štýl vysielania tak to ja nemám právo súhlasiť s vysielacou štruktúrou L-rádia?Jednou obrovskou chybou je to že bratislavský centralizmus sa preveľmi ťažko opúšťa bohužiaľ aj v mediálnom smere čo sa týka rádii a len ťažko sa dáva dýchať zo strany už zabehnutých poslucháčov niečo novému ale hlavne nášmu Liptovskému!!!! Kto chce pomôže.

martin (neregistrovaný, 204.208.244.87.in-addr.xxx)
martin (neregistrovaný, 204.208.244.87.in-addr.xxx)
29.03.2010 16:22
0
0
ceny PHM

obavam sa, ze ceny PHM uz davno riesi Zelena vlna SRo- dokonca to rozdeluje podla regionov - a ta ide na niekolkych "celoploskach". A dalsia vec: akekolvek pravidelne dopravne informacie v regionalnom/lokalnom radiu su podla mna odsudene na neuspech/zanik

Majo (neregistrovaný, 95.102.233.xxx)
Majo (neregistrovaný, 95.102.233.xxx)
29.03.2010 13:10
0
0
Jaso

Hit fm by som za samohrajku nepovažoval,moderované vysoielanie tam je od 6:00-20:00 a cez víkend od 7:00-20:00,ale zase neviem súhlasím s Adamom,že je lepšie menej rozprávania ako veľa a o ničom...

jaso (neregistrovaný, 178.41.16.xxx)
jaso (neregistrovaný, 178.41.16.xxx)
28.03.2010 22:50
0
0
Adam

to bol môj osobný názor, ktorý sa nemusí zhodovať s tvojím, ale
čiastočne s tebou súhlasím - je to síce bordel, ale keby sa na ňom pracovalo!!! tak by to skutočne mohlo byť zaujímavé, aj keď ja si v tom bordele nájdem to čo ma zaujíma a nielen hudbu, ktorú Funko predeľuje zvučkami, aby to vyznelo... však vieš ako to myslím.
a Adelu+ Cifru, kt. len trepú do vetra a nič sa od nich nedozviem... len ďalšiu hlúposť vôbec nemusím.
ja patrím k trochu inej skupine a tak práve preto je vysielanie L-ka pre mňa zaujímavé. (to bol opäť môj názor)
ponúkne Ti (obyčajnému človeku, kt. počíta každé euro) celoploška napríklad ceny najlacnejších pohonných hmôt? kdeže!!! - také niečo by mohli riešiť napríklad aj iné lokálne rádiá, lebo v SR to určite nemá obdobu a nápad je to za melón - zaujímavý, len s ním nevedia pracovať - mňa by to zaujalo aj v Blave, samozrejme lokalizované ( podľa mňa je to ako, keď prišiel expres s dopravou) a L-ko by malo ceny PHM kludne riešiť, aspoň dvakrát do dňa
nič to však nemení na tom, že majú potenciál, len skutočne treba, aby si zaplatili profesionála, ktorý im to naplánuje a ak chcú byť pre celý Litptov, tak aj signál tomu musí zodpovedať, lebo napríklad v Ružomberku je to skutočná bieda.
a som sa nejak rozbehol, tak už radšej sklapnem
pekný deň

Adam (neregistrovaný, 85.216.176.xxx)
Adam (neregistrovaný, 85.216.176.xxx)
28.03.2010 21:24
0
0
Jaso

Fun nie je low cost - sačí sa naučiť rátať. Je lepšie mať menej moderovaného vysielania, ako toľko moderovaného bordelu. Nezmyselné relácie s ľuďmi, čo ani nepatria za mikrofón. Interaktivitu ma kazde radio a originalita v sutazach, ci hlasovani, nebud smiesny... Nic svetoborne. Dedinský rozhlas po drôte v hornej dolnej je na rovnakej urovni.

jaso (neregistrovaný, 178.41.16.xxx)
jaso (neregistrovaný, 178.41.16.xxx)
28.03.2010 20:53
0
0
l-ko

suhlasim, ze hudbu treba riesit, ale skus vysielat v regione len jeden format... region potrebuje mix kvalitnej hudby a ludi.
skus zohnat v malom regione kvalitu v ludoch, alebo prestahuj dobreho moderatora do regionu.... kukni sa napriklad na radio Metropola v Ba a zistis, ze tam mozu byt - boli ludia, ale aj tak z toho prd.
Osobne nemam skusenost, ze by nejaka napriklad relacia o autach, alebo IT isla na nejakom radiu nazivo (mozno Sro zakruta)
a pponuknuta interaktivita, sutaze, rozne hlasovania to v slovenskom eteri nema obdobu. mimichodom nedavno som po vyzve moderatora v relacii o autach obdrzal paradnu fotku na osviezovac do auta.... sa zabavalo este 20 ludi, kt som mail preposlal ( fotka zo zavesenou slaninou na vnutornom spatnom zrkadle)
a ludia, ak chcete o nich vediet viac, staci jednoducho vygooglit meno a zistite vela!!!! napriklad ten moderator, petko bol aj vo Funku, calik radio fajn Misa herecka, a moderator relacie o autach je skutocny exspert vo svojom obore, aj ked hlas na to velmi nema, ale to je pre mna fuk, ked sa dozviem vzdy v predstihu o tom ca sa deje, cize oproti ostatnym, maju naskok min 2 týžne - tiez maju dobre spravy s nejakou novou spravarkou, ak ked tie ich regionalne informacie nemusim
ja osobne im drzim palce, lebo to nie je samohrajka ako napr One, Metropola. Hit fm, Tour, a taktiez Fun radio, ktore je poriadny low cost, ale to si malokto uvedomuje

Majo (neregistrovaný, 178.40.146.xxx)
Majo (neregistrovaný, 178.40.146.xxx)
28.03.2010 20:01
0
0
Pre-Peter

To je síce pekné,ale L radio proste po hudobnej stránke je niečo strašné extremne strašné neuveriteľný miš.maš a moderatori to tu ani nebudem rozvádzať,takže súhlasím s Milanom,pokiaľ sa L-rádio nezlepší nikro o nich ani nezakopne...

Milan (neregistrovaný, 95.102.211.xxx)
Milan (neregistrovaný, 95.102.211.xxx)
28.03.2010 19:38
0
0
Peter

Darmo je Liptovské, keď to nemá hudobne ani programovo ani hlavu, ani pätu.... Nulová práca s moderátormi, ich pobiednejší výber, hudba bez koncepcie, obal ako z roku 93 a dalo by sa pokračovať... V podstate buď sa zmení všetko, alebo panika bude stupňovať. Neviem dokedy to v tomto stave budú schopní finančne ťahať, aby vôbec vysielali pre rodinných príslušníkov...

mno... (neregistrovaný, 195.91.81.xxx)
mno... (neregistrovaný, 195.91.81.xxx)
28.03.2010 18:57
0
0
VOZITKO-vozidko reklamneee

snad pohrebna sanitka ?

Peter z Rbk (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Peter z Rbk (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
28.03.2010 17:34
0
0
Neprepadať panike

Mnohí poslucháči si myslia že momentálna sledovanosť L-radia je malá.Neprepadnime panike a uvedomme si všetci poslucháči že každé jedno nové rádio musí prejsť sitom novosti a trvá to niekedy až vyše roka pokiaľ L-rádio padne do povedomia stálych a nových poslucháčov. A to aby naše prvé liptovské rádio bolo čím skôr na vrchných priečkach sledovanosti to veru závisí aj na nás poslucháčov .Ja navrhujem aby každý jeden poslucháč ktorému záleží na tomto rádiu aspoň trošku aby každý jeden poslucháč verejne prezentoval svojím známym a priateľom vysielacie frekvencie tohoto rádia pretože mnohí ľudia ani nevedia že nejaké L-rádio existuje aby sme ďalej hovorili o jeho ľudsky blízkom vysielaní ktoré môžu počúvať všetky generácie a hlavne aby sme z duplikovali že vo vysielaní niet žiadnych nepremyslených vysielacích frajerín ako to býva v iných rádiach Exspres Fan rádio či v ostatných bratislavských rádiach.Doporučujem menegmentu L-rádia aby zvážilo použitie nejakého reklamného vozidla ktoré by prezentovalo existenciu a frekvenciu tohoto rádia v okolí Ružomberka, Liptov.Mikuláša a celého Liptova.možno že mi bude niekto oponovať ale ja tvrdím jedno že bez účinnej reklamy sa ľudia nedozvedia to že existuje niekto kto splodil naše PRVÉ LIPTOVSKÉ RÁDIO ktoré je prvé nezávislé rádio od všetkých bratislavských rádii.Musí nám predsa na ňom záležať pretože je jednoducho naše LIPTOVSKÉ!!!!!!! Nedajme mu zahynúť a porozmýšľajme všetci ako mu pomôcť ako ho zviditeľniť a ako ešte vylepšiť jeho vysielanie v spokojnosti všetkých poslucháčov i samotného vedenia L-rádia

metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
23.03.2010 16:11
0
0
hitparada

tam je, ale iba jedna, aktivita vo vysielani je spestrena hostami a sutaziami, ale mnoho sa da vylepsit tym ,ze moderatori sami tvoria, ale na to treba vela rokov a skusenosti, na druhej strane mnohe radia a nielen lokalne maju moderatorov-informatorov, ktorym ked vypnete internet, tak nemaju o com hovorit.....to je fakt a pevne verim, ze ak tieto slova poniektori aj citaju, tak vedia ze mam pravdu.

leon (neregistrovaný, 193.200.150.xxx)
leon (neregistrovaný, 193.200.150.xxx)
23.03.2010 15:34
0
0
leon

Toto rádio má niekoľko problémov. Najhlavnejším je absencia programov a hitparád... Nieje tu takmer žiadna relácia za ktorou by človek šiel...Takéto rádiá volám že sú "bez duše" jednoducho nemám pocit že sa tam niečo deje...chcelo by to viacej aktivity do vysielania...
Ako napísal Metafyzik tak čo sa týka hudby došlo k výraznému zlepšeniu...
Asi by pomohlo viacej nadšencov pre rádio alebo interných zamestnancov ktorí by to nebrali len ako robotu.... to je samozrejme otázka financií ktoré zrejme niesú...
A podľa toho čo písal Robert by sa asi patrilo vyškrtnúť v prvom rade vedenie rádia (pokiaľ je to pravda)
Ak má byť toto rádio úspešné v regióne tak to chce veľa zmien

metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
22.03.2010 14:37
0
0
no,

kazdy ma v niecom pravdu, fakt je ten, ze to radio ma buducnost, ak by som hodnotil hudbu nejakou znamkou, tak po spusteni v oktobri by som dal 4- ,teraz je to tak okolo 2-, ak sa im podari slusne predavat reklamny cas, co samozrejme suvisi s tym ,ze sa vylepsi aj promo a marketing, tak po roku existenxie moze mat L-radio velmi slusne cisla, kedze je to v Liptove novy fenomen. Ak si uvedomime, ze po necelych 6 mesiacoch uz bolo skoro na 10% ,tak to nie je na zahodenie.

! (neregistrovaný, 95.102.221.xxx)
! (neregistrovaný, 95.102.221.xxx)
19.03.2010 22:59
0
0
dokoncenie

a tam je kamen urazu (marketing), bude viac eur na rozvoj aj pre ludi a mozno aj v Ruzomberku bude lepsi signal ako slubovali. v Liptovskom, kde maju dobry signal ich musia hrat vsade!!! ... sak sa kuknite ako je to zo zakonom, kde sa hra nejaka stanica a mnoho podnikov ma napriklad expres zluvne podchytene
Ak ich niekto nechce hrat, tak treba ist na to vlastnou cestou, len treba uvazobať a bude to silna lokalka, ktora bude mnoct argumentovat, ze tam sa premele kopa ludi a pocuvaju ich tam, aj ked to mozno bude stat na zaciatok niekolko eur.

! (neregistrovaný, 95.102.221.xxx)
! (neregistrovaný, 95.102.221.xxx)
19.03.2010 22:47
0
0
to je aj inde

o tomto tu na skle asi nik nerozhodne, ale ja ich obcas ladim, a postupom casu sledujem, ze sa to niekedy meni k lepsiemu, hlavne pokial ide o hudbu a ak prestanu hrat nezname blbosti znamej slovenskej spevackej ... tak to bude este lepsie. dnes ich pocuvam od 17-tej a hraju perfektne marketing im asi nic nehovori su dobry, len sa nevedia predat

Robert (neregistrovaný, 89.173.24.xxx)
Robert (neregistrovaný, 89.173.24.xxx)
19.03.2010 19:57
0
0
reakcia

No bohuzial ano a bohuzial niektori, akoze interni zamestnanci su tam od rana do vecera a popri tom polovicu dna vlastne nemaju ani preplatenu lebo nevysielaju, ale to, ze pracuju na prispevkoch ci na relaiach radia alebo inak prispievaju uz vedenie nezaujima. Bohuzial to je ten pistup, clovek robi obrazne povedane 12 dni za sebou teda vikend nevikend potom len dva dni volna, robi pomaly 13 hodin denne, ale nedostane zaplatene za svoju pracu ani nahodou. Je to tam viac nez alarmujuce a prvemu zamestnancovi to uz doslo, ze toto nema vyznam a preto sa hladal novy moderator redaktor. Ten moderator nebol velmi ferovi k veducim, tiez sa k nim nezachoval podla mojho nazoru fer. Zo zakulisia toho vyberu ani nejdem hovorit, lebo to je taktiez velmi smiesne. Clovek tam nema sancu uzivit sa, no niektore pozicie si vyzaduju neustalu pracu a nie je cas venovat sa niecomu inemu, ale to tam nikto nechape a plat je stale taky aky je, aj ked sa naslubovali hory doly, ale tak to uz chodi.

Hamo (neregistrovaný, 95.103.16.xxx)
Hamo (neregistrovaný, 95.103.16.xxx)
19.03.2010 16:26
0
0
to vazne?

ak to dobre chapem, tak to su honorare l-ka?
sa im cudujem, ze to robia :-), ale ak to maju ako konicka, tak je to v poriadku, nejake euro k dobru sa hodi
ostatne honorare v radiach budu asi podobne, aspon pokial ide o lokalky, ze?

Robert (neregistrovaný, 89.173.24.xxx)
Robert (neregistrovaný, 89.173.24.xxx)
19.03.2010 15:48
0
0
reakcia

za relaciu ma clovek 4 eura na hodinu a spravar ma 2.50 na hodinu, a za jeden prispevok, ale musi tam byt audio zaznam dalsej osoby ma 3 eura, inak nie je uznany nech sa na nom trapite akokolvek.

Počúvanosť
streda, 17.4.2024
1.
21,65%   + 0,23%
2.
19,57%   - 0,19%
3.
11,90%   + 0,03%
4.
8,97%   - 0,24%
5.
8,09%   - 0,03%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 17.4.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
XII. etapa 2023 - II. etapa 2024
1.
31,3%   - 0,2%
2.
22,2%   - 0,5%
3.
21,6%   ± 0,0%
4.
17,8%   + 0,4%
5.
16,2%   - 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, XII.-II./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
14. týždeň 2024 01.04.2024 - 07.04.2024
1.
Album
Dua Lipa
Houdini
2.
Album
Thirty Seconds To Mars
Seasons
3.
Album
Sia
Gimme Love
4.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
5.
Album
Cyril
Stumblin' In
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over