menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Hlada sa majitel byvaleho radia KiKs

39 príspevkov
DJ Catman (neregistrovaný, 87.197.130.xxx)
DJ Catman (neregistrovaný, 87.197.130.xxx)
22.04.2009 08:36
0
0
to Pepo

ak ti to pomoze:
netname: BRATISLAVA-CUSTOMERS-CABLE
descr: UPC Slovakia
descr: Customers in Bratislava

takze niekto kto sa snazi zalozit v BA radio.. hmm bude mat uspech ked ziska viac jak 25W frekvenciu a bude tak vysielat aj mimo svoje sidlisko :)

Robert (neregistrovaný, 89.173.45.xxx)
Robert (neregistrovaný, 89.173.45.xxx)
17.04.2009 07:57
0
0
@pepo

Cool down, little boy.

kull (neregistrovaný, 85.216.214.xxx)
kull (neregistrovaný, 85.216.214.xxx)
17.04.2009 00:59
0
0
doplnenie

a co sa tyka na pravopis, Ty sa pozri na svoje prispevky, a potom komentuj druhych. napr: KISKS je to cellle, cize novy SK jazyk (huraaaa) Alebo si taky vzdelany s IQ 97,02? ale to bude asi minus 97.02, tak sa pozri na seba a neries ak nevies! good night :o)

kull (neregistrovaný, 85.216.214.xxx)
kull (neregistrovaný, 85.216.214.xxx)
17.04.2009 00:51
0
0
pre pepo

Tak jednoducho vypni, co komentujes a co sa zapajas, ked sa to neda pocuvat? Ak si si nevsimol, toto je verejna diskusia - Kazdy ma PRAVO vyjadrovat nazor atd. bez toho aby mu v tom branila druha alebo ina osoba (hovori to aj zakon o vyjadreni nazoru). Takze neviem, co ti prekaza... NEMOZES ROZKAZOVAT DRUHYM!

pepo (neregistrovaný, 195.91.83.xxx)
pepo (neregistrovaný, 195.91.83.xxx)
16.04.2009 23:39
0
0
KULL a pravopis

zistite uz niekto odkial ten clovek vypisuje take blbosti. To sa neda pocuvat.

kull (neregistrovaný, 85.216.214.xxx)
kull (neregistrovaný, 85.216.214.xxx)
16.04.2009 20:36
0
0
xixi

Len nepraskni :o) ak chces ti poslem. Ale ruku na srdce, na co by ti to len bolo? Asi nevies ako to vyzera, co? Poslem, nemam s tym problem. Ale problem je v tom, ze ani e-mail adresu si nezadal, ale hlavne ze chces vidiet. Super :o)

hmhm (neregistrovaný, 213.160.189.xxx)
hmhm (neregistrovaný, 213.160.189.xxx)
16.04.2009 20:19
0
0
hm

Ja puknem clovece.. rad by som videl Tvoj zivotopis...

kull (neregistrovaný, 85.216.214.xxx)
kull (neregistrovaný, 85.216.214.xxx)
16.04.2009 18:22
0
0
pre jump

jj... okik mozem napisat cez gmail??

jump (neregistrovaný, 78.98.88.xxx)
jump (neregistrovaný, 78.98.88.xxx)
16.04.2009 17:29
0
0
Pre KULL

nazdar ,,kull,, neries tu deti, takto nezalozis nic ked budes stale odpovedat na ich nechapave otazky. napis na koncert@centrum.sk pokecame !

kull (neregistrovaný, 85.216.214.xxx)
kull (neregistrovaný, 85.216.214.xxx)
16.04.2009 17:23
0
0
...

... vyberat! Preto chcem nieco nove - dat na Slovensku! Pre mladych. Ved si popocuvajte tie radia, ved hudba tam ide pre taku gvekovu generaciu, ze mlady sa dobre nezosali. Kde je radio, ktore by hralo hudbu, ktora je v sucastnosti moderna pre moderne a mladsie generacie? Na slovensku nie je, bolo KiKs, ono hralo vzdy v rytme, program pre starsich, pre mladych... a teraz? Radia na Slovensku su tak akurat na pohreb :o) A ak nechcete aby som sa o to pokusil, mozem spravit ine, internetove, satelite (digitalne)... radio nemusim prave aj na FM. Nemusim prave Kiks sa cvolat, mozem aj iny nazov, inych moderatorov, iny styl hudby... ale vzdy tu bude moja odpoved. Robym to pre ludi, nie pre seba.

kull (neregistrovaný, 85.216.214.xxx)
kull (neregistrovaný, 85.216.214.xxx)
16.04.2009 17:17
0
0
doplnenie

Sorry... zabudol som na nieco! Zalozenie radia a spustanie radia, nie je prve ani posledne, co robim. Uz som raz spustal radio na pasme fm, este ked som na Slovensku nezil, bolo to v roku 2003-2004. A pustal som aj cez internet v HD kvalite, cize nie je to nieco, co by mi malo robit problem. A teraz sa mozno ptate, preco uz nevysielam? Lebo som musel prist z istych dovodov na Slovensku, a tym padom radiu som musel dat zbohom. (a dios) A teraz sa zda, ze na Slovensku ostanem dost dlho, neviem mozno navzdy, km neotocim kopitom :o) o 60. rokov (co ja viem)... a to sedavanie a nic nerobenie doma, ma uz nebav... tak chcem zacat nieco robyt, a to uz zacinam. Ak spekulujete nadtym, preco by prave ja som mal zaujem obnovit KiKs, mozem povedat, ze ani nemusim. Radio sa moze volat vseliako. Len problem na Slovensku je taky, ze neni z coho vyberat!

kull (neregistrovaný, 85.216.214.xxx)
kull (neregistrovaný, 85.216.214.xxx)
16.04.2009 17:10
0
0
pre biscuit

To otkial budem mat peniaze, to si myslim, ze by ta nemalo zatazovat a zaujimat. Otazka je potom, odkial maju ine radia peniaze? Jednoduche skus porozmislat. pre DJ Catman: Ak ja mam 16alebo18 rokov, tak potom som majka z guru! :o) xixi

DJ Catman (neregistrovaný, 87.197.130.xxx)
DJ Catman (neregistrovaný, 87.197.130.xxx)
16.04.2009 15:59
0
0
to biscuit

tak mne to cele pripada ako krasny utopicky sen 16-18rocneho zapaleneho radiofanusika s hlavou v oblakoch, ale tak nechcel som byt taky kruty :)

pepo (neregistrovaný, 195.91.83.xxx)
pepo (neregistrovaný, 195.91.83.xxx)
16.04.2009 15:31
0
0
KISKS

zabudnite na ten KISKS je to cellle koko...a.

kiks (neregistrovaný, 78.98.54.xxx)
kiks (neregistrovaný, 78.98.54.xxx)
16.04.2009 14:49
0
0
hudba

ono pisat o style hudby, ktoru by tam planoval mat je uplny nezmysel v tejto chvili. Je uplne na zaciatku - A k cielu je cesta velmi daleka.Ak niekto v minulosti dostal lokalnu frekvenciu, vacsinou bol rad, ze to do roka stihol rozvysielat. Potrebujes investora v prvom rade a v case krizy ozaj silneho, alebo bohateho otecka - a styl hudby vyber az potom - aby to nedopadlo, ako udajne najpocuvanejsie radio ze.. hraaame iba shity :-) Dovolim si tvrdit, ze keby dnes existovalo KIKS v takej podobe ako v rokoch 1994/1995 a malo celoslovenske pokrytie, tak je jednoznacne najpocuvanejsie.

biscuit (neregistrovaný, 195.113.65.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 195.113.65.xxx)
16.04.2009 13:28
0
0
@DJCatman

Mna by zaujimalo, odkial vezme nas kullo tolke prachy na start radia. Argumenty typu, ze som v znameni byka a mam ekonomicku skolu su na smiech :)))

DJ Catman (neregistrovaný, 87.197.130.xxx)
DJ Catman (neregistrovaný, 87.197.130.xxx)
16.04.2009 13:25
0
0
dobra rada pre Kulla

ja len tak mimochodom, ze velmi dobry podnikatel nebudes, ked budes aj v buducnosti takto vypisovat vsetky svoje obchodne plany este pred ich realizaciou, aby si ich pekne precitala vsetka konkurencia.

biscuit (neregistrovaný, 195.113.65.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 195.113.65.xxx)
16.04.2009 13:20
0
0
Reakcie

@bianco: Pojem hitova/mainstreamova alternativa je asi taky nezmysel ako "vyprazany lad". Bud je nieco mainstreamove alebo alternativne.Samozrejme, ze je to dost individualne.To, co je u nas povazovane za alternativu, moze byt napr. v UK typicky mainstream :)
Inak Marek ma pravdu v tom, ze sucasny playlist _FM v case 6:00-18:00 ma daleko blizsie k ceskemu Expresradiu nez k Radiu1 alebo FM4.
@Marek: Takmer 100% suhlas s Tvojim prispevkom nizsie az na 1 dost dolezity detail. 90-te roky nemozu byt ani len nahodou povazovane za oldies :)
PS. Tu sme naozaju silno off-topic. Navrhujem bud zalozit nove forum, alebo sa presunut do fora o Radiu_FM :)

Marek (neregistrovaný, 84.47.30.xxx)
Marek (neregistrovaný, 84.47.30.xxx)
16.04.2009 08:39
0
0
Progresivne?

Naozaj Ti nerozumiem. Veď len z toho, čo má Expresradio v Top, hráva Rádio_FM 90%. Novinkový prekryv je skoro totožný - i keď jasné, že FM hrá novú slovenskú hudbu, čo mieša karty inak a naopak, Expresradio musí byť komerčnejšie, pretože v trhovom priestore Prahy je aj alternatívne Rádio 1, či Spin. Viď. novinky na FM:

http://www.radiofm.sk/fresh

alebo Top FM:

http://www.radiofm.sk/content/view/full/59733

Z uvedeného vyplýva, že Rádio_FM je momentálne najprogresívnejšie slovenské rádio ako v hľadaní novej domácej hudby, tak i v nasadzovaní noviniek - s výnimkou tzv. shitty music, kam patrí to celé tuctové Rihanovsko-Usherovské rnb podľa môjho názoru. Porovnaj si novinky na FM napríklad s novinkami na NME, ak chceš dôkaz. Chyba je len tá, že FM nemá reklamné a propagačné kampane. Brit pop mi tiež niečo hovorí, keďže mám celú diskografiu Oasis. Kedysi sa tak označovala nová vlna britskej hudby na čele práve s Oasis, Blur, či Verve. To všetko FM hrá. No a nový brit pop je označovaný ako indie rock, ak Ti to niečo hovorí. Kaiser Chiefs, Franz Ferdinand, Kills a podob. Čiže myslím, že si FM nepočul najmenej rok. A to všetko tiež strieda so staršími skladbami, veď len tie v mojom výbere z playlistu boli celkom staré a hitové. Len sa snažím nájsť kľúč, podľa ktorého vyčleňuješ FM na okraj, keď pritom hrá jednoznačne to, čo si vymenoval, teda hitovú alternatívu až ku Kravitzovi a stačí kliknúť na playlist a je prekryv s Expresrádiom je viac ako čitateľný. To len na okraj. Ale na túto debatu sme v zlom fóre. Len som vyjadril svoj názor ako okoloidúci, takže proti Tvojmu gustu ako sa vraví, žiaden dišputát.

bianko (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
bianko (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
16.04.2009 06:03
0
0
Progresívne hitové rádio

Marek nepochopil si ma. Ja som síce uviedol staršie skladby, známe najmä z Fun radia, ale to zámerne. Aby si ľudia po čase vedeli zrekapitulovať a uvedomiť, čo sa asi hrávalo za čias progresívneho hitového Fun radia, a čo je také dobré a kvalitné, a má čo povedať aj v dnešnej dobe. Samozrejme, pre dnešnú aktuálnu dobu je jasné, že sa musia hrať aj nové progresívne či alternatívne hity. Treba to však správne prestriedať s tými staršími, až potom je to dokonalé. Jasná vec, že sa nevyhýbam novej trendy hudbe, lebo to by už potom nebola alternatívna ani progres, však že? Tak to len preto, aby si ma rozumel. České Expresradio nie je len také hocijaké "popové rádio", ako to nazývaš ty. Hrajú predovšetkým kvalitný brit pop, ak ti to čosi hovorí. A ktomu samozrejme aj progresívne tanečné hity, či kvalitné oldies Je to tak správne prestriedané vo vysielaní. Ja by som nezatracoval toto Expresradio. Najlepšie sa mi totiž počúva zo všetkých slovenských či českých rádii. Hrá presne takú hudbu ako bývalé progresívne Fun rádio + aktuálne songy. Takže mňa sa Marek neboj, pravdaže sa nevyhýbam aktuálnejšej či vysoko aktuálnej hudbe, ale musí to byť kvalitná hudba, čiže: brit pop, progres dance, dance hits, hitová alternatíva, funky, urban music, dancefloor, hause, techno, elektro. Proste niečo medzi mainstreamom a alternatívou - takto to je najlepšie povedať.

kix (neregistrovaný, 85.135.196.xxx)
kix (neregistrovaný, 85.135.196.xxx)
16.04.2009 03:08
0
0
Ex Kiks
Marek (neregistrovaný, 84.47.30.xxx)
Marek (neregistrovaný, 84.47.30.xxx)
16.04.2009 00:46
0
0
Bianko

Aha, čiže ty hľadáš hitové rádio s oldies tanečnými skladbami. Pretože táke Rádio_FM skutočne nie je. Je to rádio hudobné, zamerané na súčasné trendy i súčasný kvalitný pop, ktorý žiaľ naše komerčné rádia kašlú a nie je alternatívne. Ako alternatívne by muselo hrať zásadne inak. Možno tak, ako ešte pred pol rokom, kedy nebol počas dňa výnikou Aphex Twin. Uvedom si, že hudba staršia ako 10 rokov je už pomaličky v kategórii oldies a ty si vypísal väčšinu takej hudby. Chápem, že si na nej vyrastal, to ja tiež, ale to čo nazývaš alternatívou, je v skutočnosti už pop - a to čo progresom uvedeným v zozname, je žiaľ či chceš či nie stará hudba. Pre dnešného mladého poslucháča je fit niečo iné. Veď si vybehni na inetrnáty. To treba rozlíšiť. Expresradio poznám veľmi dobre. Je to popové rádio. Trendy určuje v Prahe Radio 1. Okrem toho všetkého má aj Rádio_FM takýto "oldies" program. Volá sa 90's_FM a je tam presne to, čo uvádzaš.

bianko (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
bianko (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
15.04.2009 23:28
0
0
Progresívne hity, nie alternatíva

Ja rozlišujem medzi pojmami progres a alternatíva. Ale je to čiste moje ponímanie, takže to neplatí všeobecne. Za progresívne hity ratám také hity, ktoré kedysi vysielalo Fun radio. Teda ešte vtedy, keď bolo progresívne. Vysielalo vtedy kvalitnú hudbu, obrovské progresívne hity, či tanečné progresívne hity ako napr.:

Wisdome - Off the wall
Powerhouse - What you need
Basement Jaxx - Just 1 kiss
Chili Hi Fly - Is it love
Supercar - Tonite
Ice Cream - Fly away
Moloko - The time is now
David Morales - Needin you
Phats and Small - Tonite
MJ Cole - Sincere
Cassius - Cassius 98
Puding pani Elvisovej - Hopa, hopa
Junior Jack - My feeling
Chemical Brothers - Hey boy, hey girl
Madison Avenue - Don´t call me babe
Spiller - Groovejet
Armand Van Helden - You don´t now me
Artful Dodger - Woman trouble
Faithless - God is a DJ

Je tých opravdivých, naozajstných progresívnych hitov ešte ďaleko viac. Takže už asi chápeš ako to myslím. Alternatívna hudba nie je vždy už hitová, niekedy je až príliš nekomerčná, a takú hráva Rádio_FM. Samozrejme, niektoré progresívne hity, ktoré sa teraz hrávajú na _FM hrávalo kedysi aj Fun radio. Ono sa to trocha, viac či menej aj prekrýva. Progres je alternatíva, alternatíva je progres, ale niekedy aj nie. Závisí už od konkrétnej pesničky a interpreta. Takže to len pre to, aby sme sa rozumeli, čo je progres, a čo je alternatíva. Samozrejme, rozlišuje sa komerčná alternatíva, nekomerčná alternatíva, progresívne hity, progresívne nehity, alternatívny mainstream, kvalitné hity medzi mainstreamom a alternatívou, a tak ďalej. Podobnú hudbu, akú kedysi hralo Fun radio, hrá teraz české Expresradio. Nájdeš ho na http://www.expresradio.cz. Takže tu zistíš, ako to myslím s tým progresom. Expresradio je totiž moderné európske progresívne hitové rádio. Tam to už budeš cítiť, aký je tam rozdiel od Rádia_FM.

Marek (neregistrovaný, 84.47.30.xxx)
Marek (neregistrovaný, 84.47.30.xxx)
15.04.2009 23:00
0
0
pre Bianka

Progresívne hity? Myslíš napríklad aj takéto?

The Chemical Brothers - Block Rockin' Beats
Röyksopp - Happy Up Here
Roisin Murphy - Overpowered
Orbital - The Box
Mirwais - Naive Song
Dee-Lite - Groove Is in the Heart
Garbage - Trick Is To Keep Breathing
Gus Gus - Ladyshave
Kaiser Chiefs - Everday I Love You Less And Less
Olive - I'm Not in Love
Groove Armada - But I Feel Good

- ak myslíme to isté, tak toto som napríklad skopíroval z dnešného playlistu Voľnej jazdy_FM z Rádia_FM - od 12-18. A to ani nehovorím o Music Education, dennej rubrike. Tu je podcast:

http://www.radiofm.sk/podcasting/musiceducation

Asi hľadáš niečo, čo máš priamo pod nosom /ušami/ a to nepokračujem v elektro, hauz, progressive, world music, hip-hop a ďaľších špecializovaných večerných a nočných reláciách.

bianko (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
bianko (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
15.04.2009 21:41
0
0
Treba kvalitné rádio

Samozrejme, že ti treba pomôcť. Také rádio ako KiKs treba na Slovensku, je to vysoko aktuálne. Budúce smerovanie Rádia KiKs by sa mohlo sústrediť aj na kvalitnú hudbu, na vynikajúce progresívne hity, a progresívne tanečné hity, presne ako kedysi vysielalo Fun radio. Je nanajvýš potrebné vybudovať na Slovensku rádio, ktoré bude hrať hudbu o niečo lepšie, kvalitnejšiu, vkusnejšiu a štýlovejšiu. To by pekne dokázalo KiKs, si myslím. Pretože dosť je už na Slovensku rádii, čo hrajú otrepané, ošúchané, ničím nezaujímavé, príliš všedné, takzvané "hity", viď: Expres, Fun radio, Okey, One, Hit FM, Jemné Melódie. Trebalo by však na Slovensku vytvoriť rádio, čo by udávalo trendy v hudbe, malo svoj štýl a smerovanie. Pamätám si, ako to kedysi bolo na progresívnom Fun radiu. Jaj, to bolo počúvaníčko. Celý deň, či celú noc sa dalo počúvať toto rádio, a nikdy sa hudobne neopočúvalo. Pretože takéto prepracované, neodfláknuté, moderné a ´de luxe´ hity chutili za každých podmienok.

Počúvanosť
štvrtok, 28.3.2024
1.
20,47%   - 0,30%
2.
17,26%   - 1,14%
3.
11,49%   - 0,38%
4.
8,90%   - 0,46%
5.
8,86%   + 0,68%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 28.3.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
XI. etapa 2023 - I. etapa 2024
1.
31,5%   ± 0,0%
2.
22,7%   - 0,1%
3.
21,6%   - 0,4%
4.
17,4%   + 0,3%
5.
16,4%   - 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, XI.-I./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
12. týždeň 2024 18.03.2024 - 24.03.2024
1.
Album
Dua Lipa
Houdini
2.
Album
Cyril
Stumblin' In
3.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
4.
Album
Teddy Swims
Lose Control
5.
Album
Thirty Seconds To Mars
Seasons
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over