menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k článku MML-TGI 3+4/2013: Poradie staníc opäť bez zmien

17 príspevkov
j (neregistrovaný, 95.105.227.xxx)
j (neregistrovaný, 95.105.227.xxx)
10.02.2014 03:27
0
0
je také príslovie že

za všetkým zlom hľadaj ž...

biscuit (neregistrovaný, 89.102.122.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 89.102.122.xxx)
09.02.2014 12:48
0
0
@Miro

Mne ani nejde o samotneho Rostatsa. Nech si tie svoje bludy kludne hlasa, mame demokraciu (aj ked niektore jeho teorie hlavne tykajuce sa Zidov su uz fakt za hranou a vhodne na trestne oznamenie). Tu ide hlavne o jeho fanatickych citatelov/posluchacov, ktori odmietaju akukolvek diskusiu a argumenty vyvracajuce konspiracne bludy. Automaticky ta hned oznacia za zmanipulovanu ovcu a nie su schopni viest, akykolvek dialog postaveny na kritickom mysleni. Nikdy som netvrdil, ze vsetko co napisu v Sme ci HN (bulvar zamerne nespominam, ten ja necitam/nesledujem), ale o tom je prave to kriticke myslenie, aby si clovek vedel vyselektovat, co je pravda a co je manipulacia. A vacsina citatelov Sme, HN ci Tyzdna kriticke myslenie pouziva. A este sa vratim k vyssie napisanemu. Rostas skoro zo vsetkych zlych veci co sa tu deju obvinuje Zidov. Zeby podobnost s istym Adolfom H. ciste nahodna?

Miro (neregistrovaný, 91.127.91.xxx)
Miro (neregistrovaný, 91.127.91.xxx)
08.02.2014 13:49
0
0
biscuit

Problém rádia HEY! si prvou vetou vystihol úplne presne, k tomu nemám nič, len s tým súhlasiť. Ako sa bude vyvíjať prípad Vivy, to sa necháme prekvapiť. Čo som ale chcel, trošku reagovať na toho Rostasa. Prečo zrovna jeho hneď označovať za manipulátora alebo psychopata??? Vydáva svoje periodikum, ktoré ale nikomu nevnucuje. Je na každom, či si jeho časopis kúpi, alebo nie, rovnako ako, či si kúpi SME, Pravdu, Hosp. Noviny, Plus sedem dní, Nový čas alebo čokoľvek iné. Keď si kúpim hociktoré z vyššie spomínaných periodík, ešte automaticky nemusím súhlasiť so všetkým, čo sa tam píše a práve naopak je dôležité sa nad všetkým aj trošku zamyslieť. Také SME napríklad hodne drukuje pravici, pokiaľ by som bol nekritický Ficov obdivovateľ, mohol by som ich označovať za manipulátorov, to isté sa týka týždenníka Trend. Čiže to, že Rostas nikde spochybňuje očkovanie neznamená, že po prečítaní tohto článku sa nedám zaočkovať napríklad proti otrave krvi alebo že budem rakovinu liečiť bylinkami. Rovnako ako nebudem súhlasiť s neustálym presviedčaním zo strany SME ako treba všetky štátne podniky sprivatizovať alebo ako majú podľa nich byť homosexuáli privilegovaná skupina obyvateľstva.

Robert (neregistrovaný, 85.216.245.xxx)
Robert (neregistrovaný, 85.216.245.xxx)
08.02.2014 09:35
0
0
Rostas

Najlepsi vtip je, ked niekto tvrdi, ze Rostas nieco zverejnil. On nema pristup k ziadnym exkluzivnym informaciam, ako napr. wikileaks alebo Guardian. On moze akurat odpisovat z webu alebo fabulovat.

Robert (neregistrovaný, 85.216.245.xxx)
Robert (neregistrovaný, 85.216.245.xxx)
08.02.2014 09:32
0
0
@biscuit

Konspiracne teorie su neraz o biznise, inymi slovami, sposob, ako sa zarobit na zivobytie, ked uz dany jedinec asi nevie robit ziadnu uzitocnu pracu. Nedavno som narazil na konspiracnu teoriu, ze Titanic, ktory sa potopil, nebol Titanic, ale uz predtym poskodena lod Olympic, ktorej sa lodna spolocnost potrebovala sikovne zbavit, tak vymenili insignie a zaranzovali jej potopenie, akurat sa im nevysla zachranna akcia, lebo Titanic/Olympic sa odklonil od svojej trasy a pripravena zachranna lod bola prilis daleko. Olympic, ktory normalne dosluzil, bol vraj povodne Titanic. Vsetko toto zacalo by celkom jasne, ked som sa docital, ze autor tejto konspiracnej teorie vydal o tomto knihu, ktoru potrebuje predavat.

biscuit (neregistrovaný, 46.135.126.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 46.135.126.xxx)
07.02.2014 16:05
0
0
@Miro

Problem radia Hey bol skor v tom, ze hralo od socpopu a kadejakych prespievanych slagrov az po interpretov ako Para ci Le Payaco. Takze nebolo poriadne ani pre starych ani pre mladych + samozrejme marketing ich ceskeho vedenia, ktori si mysleli, ze vedia, co slovensky trh chce (mimochodom ani v Cechach tak oblubene slager radia hrajuce "hezky cesky" maju v playliste cca 30% podiel zahranicnej hudby, nehraju len ceske a slovenske veci). Navrat Vivy na frekvenciach Radia Kiss mozny je, ale RVR to velmi rychlo zarazi, ako to uz urobila v pripade Best FM, ktore si prenajalo frekvencie vtedajsieho Melody FM. Ad. Rostas- ten clovek je bud vyborny manipulator (k comu sa zacinam priklanat, pretoze sice tak horlivo kritizuje kapitalizmus, podnikanie mu ale ocividne nesmrdi a nevidno, zeby vsetky zisky daval na charitu) alebo psychopat. Ja ako typicky skeptik nikdy nebudem verit jeho blabolom o chemtrails a skodlivosti ockovania atd..., kedze som tieto veci tvrdo studoval a mam za sebou niekolko vedeckych prac.

Miro (neregistrovaný, 91.127.91.xxx)
Miro (neregistrovaný, 91.127.91.xxx)
07.02.2014 14:39
0
0
biscuit

Ja som dokonca presvedčený, ale je to samozrejme len môj názor, ktorý by sa len veľmi ťažko dal dokázať v praxi, že pokiaľ by zostalo pôvodné HEY! na súčasných frekvenciách teraz už Antény, ktorých je už viacej ako keď prišlo k zmene, malo by väčšiu počúvanosť ako dnes Anténa, čoby absolútne tuctové rádio, akých je na Slovensku kopu. To HEY! ponúkalo aspoň nejakú alternatívu voči ostatným. A svojich poslucháčov si to určite našlo. No nebol to ktovie ako úspešný projekt a tak si niekto myslel, že úspech sa dostaví keď zapadne do priemeru ale aj to je ako sa ukazuje veľký omyl. A som zvedavý, kedy pochopia, že ani toto nemá zmysel. No a pán Weiss... škoda reči... ten stojí za veľkým množstvom úspešných projektov :D :D .
PS1: Hej osoba je tá istá, medzičasom som trošku vychladol zo straty obľúbeného rádia, samozrejme existuje stále veľa tém, kde sa nezhodneme, ale keď je normálna debata, načo ich vyťahovať.
PS2: Som veľmi zvedavý, čo je pravdy na tých stále viac sa šíriacich rečiach ohľadom návratu Vivy. Je jasné, že na pôvodných frekvenciách to tak skoro nebude ak vôbec niekedy... Inak na FB sa jeden užívateľ vyjadril, že aj na Rostasovom profile videl, že sa má Viva vrátiť nejakým spôsobom, ale že sám Rostas to potom odtiaľ stiahol a na otázku, či vie, ako ďalej Viva povedal, že vie, ale že zatiaľ sa k tomu nebude vyjadrovať. Viem, že si na neho alergický, ale po pravde, k vedeniu Vivy má asi bližšie ako ty či ja...

biscuit (neregistrovaný, 46.135.126.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 46.135.126.xxx)
07.02.2014 12:05
0
0
@Miro

Antena je ten isty pripad ako Viva-velkohube vyhlasenia, konzultacie im robia nakoniec nejaki Slovinci-aj ked studiu urobila povodne BCI. No a ich najvacsi problem su ich kampane a komunikacia. Akoze ked si niekto da na bilboardy slogany, ze nas ani nemusite pocuvat a ze nas pocuvaju aj v Exprese, tak ten nema podla mna vsetkych pohromade. O vypadkoch vysielacov by sa toho tiez dalo popisat. Antena je bohuzial tiez len pracka. Ved za nou stoji Weiss, ten isty politicky skrachovanec, co stal za "novou" SDL a hnutim 99%.
PS: pozeram, ze s tebou moze byt aj rozumna diskusia, pokial teda si stale ten isty Miro :)

biscuit (neregistrovaný, 46.135.126.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 46.135.126.xxx)
07.02.2014 11:58
0
0
@juraj

Ty si uplne mimo, pozri si aka je pocuvanost cez interenet ci na smartphonoch a ake velke prekvapenie- v TOP3 su tie iste stanice, akurat v prehodenom poradi :) takze o akych klamstvach to tu trepes?

Juraj (neregistrovaný, 85.237.224.xxx)
Juraj (neregistrovaný, 85.237.224.xxx)
07.02.2014 11:12
0
0
Počúvanosť

Je to somarina, tieto výsledky. Tie rádia čo sú počúvané nemajú žiadne čísla a tie čo počúva naozaj málokto sa tu predvádzajú číslami, ktoré by im mohli závidieť aj v zahraničí. Celý prieskum je jedná veľká "LOŽ".

Miro (neregistrovaný, 91.127.91.xxx)
Miro (neregistrovaný, 91.127.91.xxx)
07.02.2014 11:11
0
0
Počúvanosť

Určite to žiadne alternatívne rádio nebolo, o tom bez debaty. Ale na margo počúvanosti, tiež veľké vyhlásenia čím všetkým chcú byť a akosi výsledok neprichádza- rádio Anténa. Tie čísla asi nebudú o moc lepšie ako HEY! za najväčšej slávy a asi ani nikam neporastú. To pokrytie už je tiež mimoriadne slušné, dá sa povedať celoplošné ale výsledky sú také, že to aj Viva bola oproti ním kráľom. A tam po premenovaní a zmene formátu bola aj rozsiahla kampaň ale ako vidno, ani to nestačí. A ešte k cieľovke Jemných... aj časopisy ako Nový čas pre ženy alebo Báječná žena okupovali prvé miesta v predajnosti a tiež cieľovku širšiu nemali. A ešte taký bonbónik na záver... sú miesta, kde nič iné slovenské ako Jemné nehrá... Myjavská pahorkatina obce ako Krajné, Podkylava...

biscuit (neregistrovaný, 37.9.193.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 37.9.193.xxx)
06.02.2014 14:40
0
0
@Robert

Ano, s tym mozem len a len suhlasit :) Ono, keby majitelia nemali zo zaciatku tak silacke reci, tak by cela ta situacia okolo Vivy vyznela trochu inak. Ale ako som uz viackrat napisal, frekvencie po R. Viva by si zasluzili nejakeho ovela profesionalnejsieho nastupcu...

Robert (neregistrovaný, 85.216.245.xxx)
Robert (neregistrovaný, 85.216.245.xxx)
06.02.2014 13:48
0
0
@biscuit

Podla mojho nazoru nizka pocuvanost bola dosledkom vnutornych problemov radia. Viva vacsinu svojej existencie fungovala v znacnej neistote, ktora branila majitelom investovat tak, ako by bolo vhodne. nefungovali mnohe vysielace, nerobili promo kampane (aspon ja si teraz neviem spomenut), program bol castokrat dost rozpacity - nasadili rozne pofiderne relacie, asi na skusku, ktore potom dost rychlo stiahli, nerobili si mapping study, ktore tak rad spominas. :)

biscuit (neregistrovaný, 37.9.193.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 37.9.193.xxx)
06.02.2014 13:41
0
0
pocuvanost

Na to, ake mala Viva pokrytie a ze sa jednalo o typicku mainstreamovu stanicu (to, ze nehravali
Pitbulla ci Rihannu z nich automaticky nerobilo ziadnu altenativnu stanicu), boli tie cisla hodne tragicke. Pre porovnanie, Jemne s ovela uzsou cielovkou a horsim pokrytim mali hned po starte 2x viac posluchacov... Viva mala zo zaciatku dokonca horsie cisla, nez undergroundovo formatovane _FM :)

Miro (neregistrovaný, 91.127.91.xxx)
Miro (neregistrovaný, 91.127.91.xxx)
06.02.2014 11:01
0
0
...

Tak žeby okolo 200 000 denných poslucháčov bolo až tak málo??? Z toho sa určite nájde zopár ľudí, ktorým to rádio veľmi chýba, ktorí sa vyjadrujú... ale na základe nich určite nemožno robiť štatistiku. Na druhej strane vieme, ako sa tie prieskumy robia... nehovorím, že by iným spôsobom mala Viva lepšie čísla... práve naopak všetci by mali oveľa horšie čísla :) :) ... A čo sa smartov týka,,, snáď už cieľovka Vivy napovedá, že tadiaľto cesta nepovedie...

biscuit (neregistrovaný, 37.9.193.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 37.9.193.xxx)
06.02.2014 08:29
0
0
@Vivodychac

Ona Viva nemala nejake prevratne cisla ani v pocuvanosti cez internet ci smartphony. To len zopar fanatikov robi burku v nocniku :)

Vivodýchač (neregistrovaný, 83.208.252.xxx)
Vivodýchač (neregistrovaný, 83.208.252.xxx)
05.02.2014 10:15
0
0
Nechápem

Nechápem to poradie staníc, veď podľa tunajších diskusii by mala byť s obrovským náskokom Viva, ktorú mnohí poslucháči doslova "dýchali". To musí byť nejaký omyl.

Počúvanosť
štvrtok, 28.3.2024
1.
20,47%   - 0,30%
2.
17,26%   - 1,14%
3.
11,49%   - 0,38%
4.
8,90%   - 0,46%
5.
8,86%   + 0,68%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 28.3.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
XI. etapa 2023 - I. etapa 2024
1.
31,5%   ± 0,0%
2.
22,7%   - 0,1%
3.
21,6%   - 0,4%
4.
17,4%   + 0,3%
5.
16,4%   - 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, XI.-I./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
12. týždeň 2024 18.03.2024 - 24.03.2024
1.
Album
Dua Lipa
Houdini
2.
Album
Cyril
Stumblin' In
3.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
4.
Album
Teddy Swims
Lose Control
5.
Album
Thirty Seconds To Mars
Seasons
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over