menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k článku Fun Rádio začalo vysielať pred dvadsiatimi rokmi

34 príspevkov
decard (neregistrovaný, 62.245.114.xxx)
decard (neregistrovaný, 62.245.114.xxx)
21.05.2015 21:16
0
0
Staré dobré FUN

Líbí se mi příspěvek od Patrika. Já byl schopen nejít do práce a pořád jsem je poslouchal. Neuvěřitelné Silvestry !!!! Zvonec, Šesťo, Rentgen, Julo, Mravec, Tibor, Martin, Duško, Arieli, Dalila, Truhlík, Reklamy, Jingle, Znelky, Sůťaže, Headline.....Byla v tom radost( mrkněte na youtube,je tam cca 15 min vysílání-zaznamenal Juloaliaspython ). Dnes je mi z těch radií na blití.Fun je trapný, Sajfa mluví tak blbě,že si myslím, že si píchá před moderováním metadon.
Prosím, mám zájem o jakoukoliv nahrávku starých relací FUN.Odměním se.

PALO (neregistrovaný, 185.50.213.xxx)
PALO (neregistrovaný, 185.50.213.xxx)
12.05.2015 10:48
0
0
jun sa blizi......

vie sa nieco viac, ci nieco FUN chysta?

Patrik (neregistrovaný, 188.112.112.xxx)
Patrik (neregistrovaný, 188.112.112.xxx)
14.01.2015 23:50
0
0
FUN RADIO

Poviem to takto. Niekedy v roku 1991 som koli FUN radiu vyslapal na 1200 metrov vyskoky predny Choc nad Ruzomberkom kde bol jeho signal uz zachytitelny na mojom prvom CCIR prijimaci GRUNDIG aby som si vypocul tie fantasticke znelky a hlasky. Dnes by som sa koli jeho vysielaniu neobtazoval ani vyviezt vytahom...

MAJAK (neregistrovaný, 78.141.116.xxx)
MAJAK (neregistrovaný, 78.141.116.xxx)
11.01.2015 14:41
0
0

presne tak palo :)

PALO (neregistrovaný, 188.167.250.xxx)
PALO (neregistrovaný, 188.167.250.xxx)
10.01.2015 22:04
0
0
dobre urobil

vsak v juni to bude predsa STVRTSTOROCNICA vysielania nasej prvej komercky :)

LuboTS (neregistrovaný, 82.145.216.xxx)
LuboTS (neregistrovaný, 82.145.216.xxx)
10.01.2015 19:47
0
0
@MAJAK

Nemáš k téme čo povedať, ale aj tak ako dobre že si ju dostal do popredia :-)

MAJAK (neregistrovaný, 78.141.116.xxx)
MAJAK (neregistrovaný, 78.141.116.xxx)
10.01.2015 16:53
0
0


dalsia vyborna diskusia, vyborne nazory. klasici hemendex, robo, palo, pe3k, dokonca majlo a rasto prispeli.. :) takto ma byt. a normalne nazory normalna debata..

precital som si to po case a ani si nepamatam ze uz som to niekedy cele cital. nemam vsak co k teme dodat - vsetko bolo uz vyslovene

Pe3k (neregistrovaný, 80.87.209.xxx)
Pe3k (neregistrovaný, 80.87.209.xxx)
02.01.2014 00:05
0
0
90. roky

Nezabúdajme na dosť dôležitý faktor: v počiatkoch vysielania súkromných rádií - Fun, Rock FM, Tatry, DCA, Forte, N atď. sme boli väčšina tak oblbnutá tou hŕbou "hudby" zo západu, že sme tie "naše rádia priam "žrali". Mladí moderátori boli novým fenoménom, mládežnícke vysielanie Vety Malachovskej z verejnoprávneho rozhlasu zrazu dostalo "nové dimenzie" práve v slobodných rádiách. Nevedeli sme porovnávať a preto boli moderátori pre nás "polobohmi" a dodnes si pamätáme ich mená a nezabudnuteľné diskotéky.

Súčasní moderátori (či čítači textu?) sa porovnávať nedajú, nakoľko takmer nevedia (a nepotrebujú vedieť) konverzovať. Potom v prípade výpadku PC len hapkajú a nevedia, čo povedať. Kedysi bolo vysielanie čistou improvizáciou a neschopní sa neudržali. Pre mňa je také trápenie vysielanie E2, kde v snahe byť vtipní sú akurát trápni :-( Na Exprese zväčša vrieskajú a žvania o hlúpostiach a Fun už je tak zFujavený, že človeku je až smutno. Lokálky sa hrajú na svojom piesočku a tak pre mňa pár schopných registrujem na RS a RR...

Ale Fun z obdobia prvej invázie - BB a KE - by som bral, to bola špica.

tm (neregistrovaný, 94.74.217.xxx)
tm (neregistrovaný, 94.74.217.xxx)
01.01.2014 19:44
0
0
FUN radio

Pamatuji Fun od roku 1990. To bylo opravdové radio.Dokonce jsem byl ochoten stran jejich vysílání ani nejít do práce nebo dovolenou.
Jingle,moderátoři ,soutěže ,neuveritelna sranda....co bych dal za možnost vrátit čas.Martin,Dalila ,Python,Mravec ,.......skvělí technici .....Dnes je to už jen komerční sracka .

PALO (neregistrovaný, ip-91.191.80.187.o2inet.xxx)
PALO (neregistrovaný, ip-91.191.80.187.o2inet.xxx)
25.07.2010 18:11
0
0
reklamné extrémy

neboli na FUN ale na Radiu Koliba; každú nedeľu v programe Mravenisko/nedeľné Oné

Maybach (neregistrovaný, 78.98.102.xxx)
Maybach (neregistrovaný, 78.98.102.xxx)
24.07.2010 21:56
0
0
zabava

Vie mi niekto povedat, kde by sa dali zohnat nahravky zabavneho programu Funradia, ktoreho sucastou boli aj Reklamne extremy? Na youtube som to nenasiel, neviem, ani ako sa volala ta relacia. Islo o hlasky : Tarzan - o pici muz, Vyvestite mi z gule - vylestim vam gule a pod.

jopo (neregistrovaný, 195.160.182.xxx)
jopo (neregistrovaný, 195.160.182.xxx)
19.07.2010 12:14
0
0
Funko mám rád.

Neviem presne kedy to bolo,ale asi začiatkom marca 1990, keď som len tak náhodou naladil na mojom "Východonemeckom príjimači" v pásme VKV II na frekvencii 94,3 nejakú zašumenú muziku. Keďže ešte neboli rádia s RDS,nevedel som identifikovať,čo je to za stanicu. Dokonca ani moji známi mi nevedeli poradiť. Bol som celkom zmätený,lebo som až z Prievidze a koho by napadlo,že zachytím signál až z ďalekej Blavy. Tak som si ho pomocou nejakých prídavných drôtikov upevnených na feritovú anténku dokázal aspon čiastočne vyladiť. ( mono hralo super ) Dovtedy som počúval O3,Danubius takže som čakal,kto a akou rečou začne hovoriť. Ten francúzsky jazyk ma posadil do stoličky. Ale hudba bola skvelá,akoby som počúval O3. Potešil som sa. Všetky noviny čušali až niekedy do konca apríla,kedy denník Smena priniesol malý šlánok o začatí vysielania vlastne prvého súkromného rádia po novembri 89. Najskôr vysielali len od 6.00 - do 9.05 a od 14.00 - do 16.05,ale potom to začalo viac a viac až nakoniec začali 24 hodín non-stop. Moderátori nasadili už od začiatku vysokú laťku kvality a tá nebola prekonaná takmer dvadsať rokov. Špičkoví speakri ako Dáška Jurkovská,Mravec,Eva,Martin N.,Tibor,Duško M.,Rasťo,Oľga,Dalila,Julo,Šarkan, Vilo to je len časť ľudí,ktorí ho robili skvelým rádiom. Je len škoda,že časom toto všetko začalo upadať a naberať na stereotype. Jednoducho nemali šťastie na rovnako špičkový manažment. No a na chybách,ktoré sa v ňom udiali,sa poučili iní. A že na veľké výročie sa neudiali pompézne oslavy so všetkým,čo k tomu patrí,môžem len tíško zaplakať. Toto rádio si ho zaslúžilo.

biscuit (neregistrovaný, 89.103.249.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 89.103.249.xxx)
19.06.2010 11:57
0
0
narodky

Tak predsa sa len spomina, sice az o tyzden neskorsie, ale prave cely tento vikend je venovany najvacsim hitom a momentom z historie FR :)

MAJAK (neregistrovaný, 92.52.1.xxx)
MAJAK (neregistrovaný, 92.52.1.xxx)
19.06.2010 10:14
0
0
v skratke:

expres zmenil nas rozhlasovy trh..

hemendex (neregistrovaný, 213.151.234.xxx)
hemendex (neregistrovaný, 213.151.234.xxx)
15.06.2010 17:08
0
0
a mozno to bolo aj takto...

- Šéfe, máme tu výročie, nebolo by dobré pripomenúť si ho vo vysielaní?
- V žiadnom prípade! Povedal som, že zvýšim počúvanosť?!
- Áno, šéfe.
- A ako som povedal, že to dosiahneme?!
- No... že máme sledovať čo hrá Expres, urobiť z toho Top 20 a púšťať to dookola.
- A ešte čo?
- No... že žiadne spomienky na minulosť...
- A výročie vo vysielaní je čo?
- Spomínanie na minulosť...
- Takže čo urobíme v deň výročia?!
- Top 20, ako tradične, šéfe.
- Tak marš do štúdia a tú tortu okamžite zlikvidovať!
- Rozkaz, šéfe.

PALO (neregistrovaný, ip-91.191.103.253.o2inet.xxx)
PALO (neregistrovaný, ip-91.191.103.253.o2inet.xxx)
15.06.2010 11:11
0
0
hemendex má pravdu

tiež si myslím, že kôli jednému spomienkovému dňu, by FUNko určite nestratilo poslucháčov. Veď potom by tu bolo aj riziko pri vypnutí-a následnej údržbe vysielačov. Áno, väčšinou bývajú v noci, ale niekedy aj cez deň. Veď je to práve FUN, ktoré v 90.rokoch nasadilo pomyselnú laťku privátneho vysielania.to nie sú 2 alebo 3 mesiace retrospomienok v kuse, to by bola naozaj asi samovražda. A keď sa to dalo na 15. výročie." MAITENANT CE N´EST PAS FUN :( "

hemendex (neregistrovaný, 95.103.141.xxx)
hemendex (neregistrovaný, 95.103.141.xxx)
15.06.2010 09:20
0
0
@biscuit

Ja teda neviem, ale ked mala Markiza vyrocie, urobila Den otvorenych dveri a cely den (spravidla vikendovy) totalne prekopala svoje vysielanie a venovala sa oslavam a retrospomienkam. Detto STV, ked oslavovala 50. vyrocie vzniku, ci ostatne spolocnosti, nielen medialne. Ved nikto nechcel, aby cely den vysielalo Fun radio z archivu. Stacilo by zavolat do studia starych moderatorov a v obcasnych vstupoch pospominat. A pustit najzabavnejsie situacie z celej 20-rocnej historie. Jingle a hudba pomedzi by mohla ist kludne sucasna - hoci, jeden den by nikoho nezabil a nech sem napise jediny stabilny posluchac FR, ci by pri takejto spomienke preladil a uz znovu nenaladil. Tak potom zrusme narodeninove oslavy, torty, chlastacky a žime kazdy den dla nalinkovaneho stereotypu.
Ak sa mylim, tak sa ospravedlnujem, ale nepoznam cloveka, ktoreho by nezaujala historia svojho oblubeneho radia, ak uz nie kvoli samotnym narodeninam, mohli to urobit kvoli ludom, ktori sa pricinili vobec o to, aby sucasne Fun radio vobec existovalo.
Ale aj toto je forma vdaky, budiz...

Dnesny posluchac mozno ani netusi, ze FR je povodom francuzske radio, ze kedysi vysielalo len v BA, ze cez obed a v noci sa prepinalo na FR Paris, ze kopa ludi, ktori dnes uz nemaju s radiom nic spolocne, profesionalne vyrastla prave v tomto radiu a kopu zaujimavosti, ktore by staly posluchac mohol poznat. Nie je vsetko len o 20 hitoch pustanych dookola a nedajboze, ze by ich prerusila nejaka spomienka na minulost. Ved toto uz nie je ani RADIO a uz vobec nie FUN. fuj.
PS - kazdopadne, za ten retro-stream budem vdacny

biscuit (neregistrovaný, 89.103.249.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 89.103.249.xxx)
14.06.2010 21:34
0
0
@hemendex

Zareagujem na Tvoj prispevok nizsie. Ano, stalo by sa, ked prve tri mesiace tohto roka Fun nekomunikovalo, klesla mu pocuvanost o 2%!!! A to len preto, ze nemalo ziadnu reklamu a sutaze. Takze, ak by narusilo svoj bezny denny program nejakymi archivnymi spomienkami, tak tych posluchacov odladi este daleko viac. Skratka doba je teraz taka, ze do formatu, v ktorom je Fun sa momentalne tlacia dalsie 3 celoplosne radia.Jednoducho teraz kazda drobna chybicka znamena prepad v pocuvanosti. Preto sa ani vyrazne nevenovali narodeninam pustanim archivnych prispevkov, ktore sice zaujmu par pamatnikov, ale dalsi tisice preladia.
Stream na 80 a 90-te roky uz funguje, zatial iba hudba, archivne relacia pribudnu neskorsie, zatial je tam vraj nejaky technicky problem...

hemendex (neregistrovaný, 95.103.141.xxx)
hemendex (neregistrovaný, 95.103.141.xxx)
14.06.2010 14:49
0
0
stacilo by...

...keby urobili na nete dalsi stream - tzv. retro (ma to aj ceska E2). jednak by tam mohli pustat starsie skladby (90-tky), ktore maju v archive, ale uz ich nepustaju, rovnako povodne jingle a trebars v ramci nostalgie aj zopar moderatorskych vstupov, ktore urcite uz maju zempetrojkovane. Nestalo by ich to prakticky nic a ani len netusia, kolkym ludom by urobili radost.
Nocne vysielanie terestrialneho streamu urcite nebudu "prznit" archivom, podla mna maju zablokovany AudioVault na tri roky dopredu a preboha len ziadnu spontannost v predlinkovanom vysielani!!!

Ak si nedokazali pripomenut vo vysielani 20. vyrocie, CD-cko urcite nevydaju. Podla mna polovica zamestnancov FR ani netusi, kedy FR zacalo vysielat, zaujima ich len to, co som spomenul v mojom prispevku nizsie.

PALO (neregistrovaný, ip-91.191.104.238.o2inet.xxx)
PALO (neregistrovaný, ip-91.191.104.238.o2inet.xxx)
14.06.2010 13:47
0
0
ma tak napadlo.....

1. keby aspoň v noci púšťali niečo z archívu(00:00-05:00)
2.alebo pri príležitosti 20.výročia vydať mp3-nosič v štýle FUN best of 20 years(staré fun-hity,jingle, alebo útržky z najlepších programov)

hemendex (neregistrovaný, 95.103.141.xxx)
hemendex (neregistrovaný, 95.103.141.xxx)
14.06.2010 12:46
0
0
stare dobre fun...

Vidis, a presne o taketo spomienky ma podla mna aj sucasny posluchac zaujem, ved nie je vsetko len o nonstop hitoch, mohli zaspominat - jediny den by sa nedrzali striktneho harmonogramu - co by sa stalo?! Trt.
Vabank a vlastne vsetky vikendove specialy som pocuval na chalupe s rodicmi, ti nechapali, preco sa furt zeniem na vikend s nimi na vidiek, len ja som vedel, ze novobansky kopec ma idealne podmienky na prijem "fanka" :)
V studiu som bol jedinykrat v zivote, v roku 1993, kedy sme v okoli Leskovej oslavovali uspesne maturity. Viem, ze sme jemne rozjareni vtrhli do studia, ujala sa nas Eva Bacigalova a ochotne nas povodila po interieri vtedy neskutocne popularneho radia. A to vtedy nebol ziadny playlist ani extremna technika, vsetky zvuky a jingle sa pustali z prehistorickych kotucakov a za mixpultom sedeli PANI technici. A vo vysielani skveli moderatori a kopa zabavy, ktora je urcite este niekde archivovana... zial, dnesnym grafo-žrútom uz tato nostalgia nehovori nic, v hlavach maju len kolaciky pocuvanosti a konstantnu liniu vysielania, ktoru nenarusi ani tak okruhle vyrocie, ake ich postihlo minuly tyzden...

Rastislav T.Lehotský (neregistrovaný, 217.73.20.xxx)
Rastislav T.Lehotský (neregistrovaný, 217.73.20.xxx)
13.06.2010 17:48
0
0
SiTy gratuluje

...pochopil som na stretavke funka , ze kto tam nebol ani neexistoval ... moj prvý kontakt len 2 mesiace po spusteni boli s Palom Hanzelom - prvým sefom a potom nezabudnutelne sedenie na drevach neupraveneho priestoru na Leskovej s Ivanom Mičkom ... prvý nenapodobitelný smiech Petra Kočiša , trasúca sa ruka Tatranky pri jej prvom fun-news , notorický výherca a štatista Martin Pyco Rausch nasho nedelnajsieho programu Vabanku ...a a a . Fakt mile obdobie prveho ozaj nezavisleho cool radia

Laco (neregistrovaný, 87.197.161.xxx)
Laco (neregistrovaný, 87.197.161.xxx)
12.06.2010 20:01
0
0
Rádiá a televízie v USA

V Severnej Amerike má každá televízia pridelený svoj "prefix" zloženy z minimálne troch znakov. V USA tieto znaky začínajú na W - východná časť a K - západná časť USA. Tieto prefixy má pridelený každý štát (Česko OK, OL, Slovensko OM, Poliaci SP, Nemci DL, Maďari HA, HG. Ak by sa tieto pravidlá používali aj v Európe, mohla by nastať situácia, že napríklad bratislavský vysielač rádia Expres by sa musel hlásiť ako napríklad OMEX - v rádiu by to znelo ako: Dobrý deň, počúvate rádio OMEX, Vaše rádio Expres...). V USA sa stanice tiež musia v pravidelných intervaloch hlásiť ako napr. Radio WXRK, potom oznámia, že je to vlastne rádio Now FM. Rovnako to platí aj o televíziach, kde každý vysielač má pridelenú vlastnú značku. Napríklad vysielač v New Yorku televízie NBC má pridelený prefix WNBC, alebo vysielač televízie CBS v NY má prefix WCBS....
Podrobnejšie informácie o US rádiách (frekvencie + vysielače + základné informácie + odkazy na web) nájdeš na stránke http://www.radiostationworld.com

Robert (neregistrovaný, 89.173.42.xxx)
Robert (neregistrovaný, 89.173.42.xxx)
12.06.2010 19:24
0
0
@Hemendex

Americke krokovanie po 200kHz ma svoju logiku a asi je vysledkom nejakych vypoctov. Teoreticka sirka stereofonneho kanalu na CCIR je 200 kHz, takze je otazne, ci sa da realne docielit vacsia hustota vysielacov povolenim akychsi medzikrokov, ako je tomu vlastne u nas. Povodne CCIR dokonca pripustala krok po 50 kHz.

Vsimol som si, ze v USA sa dost pouziva "hrebenove" pridelovanie kmitoctov. Napr. v Chicagu bol rozstup vo vacsine pasma 400 kHz, iba na jednom mieste sa to "lamalo", kde bolo 600 KHz. Radia, ktore "dociahli" do mesta z okolitych aglomeracii, zase boli odsadene o 200 kHz, takze sa dali pocuvat v tych "skarach". Jedina vaznejsia vynimka z toho systemu bol spodok pasma, ktory je vyhradeny komunitnym radiam. Tam sa dalo dokonca najst viacero radii na jednom a tom istom kmitocte, takze tie pokryvali len cast mesta.

To "divne" znacenie rozhlasovych, ale aj televiznych stanic vyplyva z toho, ze komercne licencie dostavaju "volacie znaky" tak isto ako radioamaterske licencie. Tento menny priestor je podeleny medzi staty sveta podobne ako telefonne predvolby. USA patria vsetky "volacky" zacinajuce pismenami "K" a "W".

hemendex (neregistrovaný, 213.151.234.xxx)
hemendex (neregistrovaný, 213.151.234.xxx)
12.06.2010 13:53
0
0
frekvencie i funko

Aha... dakujem za vysvetlenie k tym vysielacom, doteraz som bol v tom, ze slo jednoducho o nahodu. Zaujimave je napr. aj to, ze v USA sa prideluju len neparne desatinne cisla frekvencii a tomu je dokonca prisposobeny i tuner radioprijimacov, napr. v autoradiu sa mi dalo krokovat pri ladeni len systemom 87.7, 87.9, 90.1 :) Dokonca aj radia, ktore sa v nazve hrdia zaokruhlenou frekvenciou - napr. KISS 102 FM - vysielaju na (v tomto pripade) 101,9. Doteraz som neprisiel na dovod, ale v USA je vsetko inak - napr. nazvy radii su zlozene z kodoveho oznacenia, takze dajme tomu moje oblubene bostonske STAR 93.7, je oficialne vedene ako WQSX (co je teda uplne genialy nazov) :)))) Tiez som neprisiel na pricinu...

Co sa ale toho pripomenutie 20.-tych narodenin tyka, ludia vo Funku si uz skutocne myslia, ze ich posluchaci su dementni. Chapal by som to, keby vypustili zo sprav politiku alebo sa nevenovali vaznejsim temam - ved sa hrdia, ze su FUN - ale ak uz kaslu na pripomenutie si roboty tych, ktori roky toto radio budovali a davali do neho vsetko, aby bolo tam, kde je (resp. kde bolo), tak to povazujem za nieco prinajmensom chore. Alebo uz skutocne su tie ich A-rotujuce hity tak dolezite, aby medzi ne nevlozili akukolvek veselu spomienku na svojich niekdajsich moderatorov? Fakt uz mam pocit, ze keby sem drbla atomova bomba a kazde prezivsie medium by akutne riesilo dany problem, Fun radio by hralo Gladiatora, Rytmusa, lebo vsak viaaaac hudby, viaaaac fun...

Počúvanosť
pondelok, 15.4.2024
1.
21,34%   - 1,26%
2.
19,44%   + 5,34%
3.
12,06%   + 5,63%
4.
9,10%   - 0,89%
5.
8,19%   + 1,53%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.4.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
XII. etapa 2023 - II. etapa 2024
1.
31,3%   - 0,2%
2.
22,2%   - 0,5%
3.
21,6%   ± 0,0%
4.
17,8%   + 0,4%
5.
16,2%   - 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, XII.-II./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
14. týždeň 2024 01.04.2024 - 07.04.2024
1.
Album
Dua Lipa
Houdini
2.
Album
Thirty Seconds To Mars
Seasons
3.
Album
Sia
Gimme Love
4.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
5.
Album
Cyril
Stumblin' In
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over