menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k článku Komentár: Rádiu Viva chýba dlhodobo jasná vízia

14 príspevkov
Pe3k (neregistrovaný, 80.87.209.xxx)
Pe3k (neregistrovaný, 80.87.209.xxx)
26.05.2010 14:58
0
0
...

Asi sa viaceri zhodneme, ze zauzivany nazor o pocuvanosti radii kvoli hudbe, je mylny. Osobne zapinam radio kvoli informaciam, nie prioritne kvoli pesnickam. Na to mam mp3. Tych nam vela radii neponuka, tak preferujem R. Slovensko. Obcas mi ide na nervy vyber hudby, obcas zaspaty prejav bez dynamiky (aku ma napr. CRo 1), no kedze nemam adekvatnu nahradu, nepreladujem.

Pocuvat otrepane songy prekladane reklamou a sporadickym vstupom na niektorom radiu (vsetko na jedno kopyto) nemam chut. Kym tu nebude nieco zaujimave, veru ani nebudem menit link...

A ze ludom treba Ciernu skrinku? To teda hej, pokym este necitia uplnu apatiu k dianiu a zbytocnost nieco hovorit, ci konat voci praktikam sudov, vlady, uradov... Je to smutne, no spolocnost je presne tam, kde bola pred 12. rokmi :-(

PALO (neregistrovaný, ip-91.191.115.179.o2inet.xxx)
PALO (neregistrovaný, ip-91.191.115.179.o2inet.xxx)
26.05.2010 11:41
0
0
@hemendex

presne si mi to "vzal z úst" . Tá hudba by ušla(aj keď by sa žiadalo,viac iných starších hitov, nie opakovať stále to isté).Taký víkend s legendou na Twiste bol super,podobne by sa večer ujalo niečo ako Pekná hudba-večer by to mohlo bývať aj špecializovanejšie-pritom večer aj tak ľudia zvyknú venovať TV,takže tie špeciálky by sa uchytili pre to minimum poslucháčov.A pod.....

hemendex (neregistrovaný, 213.151.234.xxx)
hemendex (neregistrovaný, 213.151.234.xxx)
25.05.2010 22:05
0
0
...

Aj Twist hral podobnu hudbu ako Viva... cize starsie poctive skladby a melodicke hity vtedajsej sucasnosti. Ja by som s hudbou az taky extremny problem nevidel, Vive chyba dynamika a zaplava zaujimavo podanych informacii, ako mal Twist v casoch najvacsej slavy. Napr. preco znovu nespojazdnia Ciernu skrinku? Neverim, ze by to nemalo uspech, ved zase je tu doba, kedy sa ludia potrebuju vyventilovat cez eter. Dalej - jednoznacne silnejsie ranne vysielanie, teraz je to tragedia, mozno to napravi pripravovany konkurz na novych moderatorov, aj ked... co ja viem... Expres a Fun zrejme konkurenciu nedostanu. Dalsia zmena - zvukova grafika - maloktore radio si drzi jingle tak dlho, hlavne ak ich je len par a uz sa opocuvali. Taktiez by bolo vhodne zlepsit zvuk - neviem ako ostatne vysielace ale stredoslovenske 105,1 a 106,6 viac chrcia ako hraju. Okamzite treba ukoncit majetkove spory a venovat sa skutocne naplno vysielaniu. Moderatori - preboha ziveho, trosku menej toho trapneho dopoludnajsieho vtipkovania, radsej nech sa seriozne venuju temam, ktore posluchacov ich cielovej skupiny zaujimaju. Vybornym napadom kedysi bola rubrika Jana Meciara o novinkach vo vede. Preco neskusit zase nieco taketo. Alebo uz nizsie spominane Milenium - prudko pocuvatelna relacia. A co sa uz zabudnutej zabavy a la Twist tyka, tak preco neoslovit napr. Rasta Piska, ktory teraz riesi len Horny Vyplach v Pravde a neurobit mu priestor na nejaky nedelny zabavnik... jednoducho sa posnazit urobit nieco pre zvysenie kvality a nie nasadit do studia moderatora s tym, ze - medzi kazdou tretou skladbou daco povedz...
Ja viem, je to o prachoch... :)

Laco (neregistrovaný, 87.197.161.xxx)
Laco (neregistrovaný, 87.197.161.xxx)
25.05.2010 19:28
0
0
Viva

@romannitra
Treba sa na to pozrieť takto: Ak bude rádio Viva všeličo skúšať a ponúkať kadejaké hudobné mixy, ostane tam, kde je teraz - teda v r... (v prdeli, som chcel napísať)
Faktom je, že kým Viva neinvestuje do poriadnej mapping study - ktorá jej ukáže, aké sú možnosti slovenského rozhlasového trhu - zatiaľ bude len priemerným neúspešným rádiom. Ak to jej majitelia nepochopia, nech radšej predajú rádio niekomu, kto má na to, aby urobil z Vivy úspešné rádio. Inej cesty niet...

romannitra (neregistrovaný, 85.248.203.xxx)
romannitra (neregistrovaný, 85.248.203.xxx)
25.05.2010 19:01
0
0
Hudba na Vive

Viva by to podľa mňa mala vyskúšať s formátom r.Best alebo ponúknuť také niečo ako bývalá B1.Teraz, keď občas Vivu počúvam/mimo domu, keď nechytím Best/, tak je to pre mňa taký mix a často si musím zapnúť mp3 na mobile, kde mám to, čo sa mi páči.Len nech sa neriadi rôznymi výskumami , lebo potom to dopadne tak, že budeme počúvať xy krát to isté a to samé ako na iných nemenovaných rádiách.

PALO (neregistrovaný, ip-91.191.84.43.o2inet.xxx)
PALO (neregistrovaný, ip-91.191.84.43.o2inet.xxx)
25.05.2010 07:52
0
0
@Robert

máš pravdu,ale VIVA potom musí hľadať nejaký formát,ktorý tu nikto neponúka.Kopírovať EXPRES či FUN nemá zmysel.Preto som písal o Oldies formáte v kombinácii s jazzom,alebo niečim menšinovým.Jednoformátové rádio s celoplošným pokrytím by bola samovražda.Ešte tu chýba news-talk radio.Ale už nech je formát akýkoľvek,mali by zostať pri staršej hudbe...niečo v štýle holandského RADIO 10 GOLD.

Robert (neregistrovaný, 89.173.42.xxx)
Robert (neregistrovaný, 89.173.42.xxx)
24.05.2010 20:57
0
0
Zlucenie Viva a Best

nepripada do uvahy. Format, aky prevadzkuje Radio Best, je Viva schopna nasadit smahom ruky. To vsak nespravia. Radio Best ma urcity biznismodel, ktory perfektne funguje pre male nizkorozpoctove radio. Viva je v porovnani s nim transoceansky kriznik. Ako je napisane v clanku, Viva potrebuju silneho investora, ktory v prvom rade investuje do studii a prieskumov.

Laco (neregistrovaný, 87.197.161.xxx)
Laco (neregistrovaný, 87.197.161.xxx)
24.05.2010 20:22
0
0
Viva

@Hemendex
Článok si "kompetentní" prečítajú, neboj sa, ale čo ďalej? To už v článku napísané nie je a oni to nevedia...

Pokiaľ sa neobjaví nový investor, ktorý sa bude rádiu Viva intenzívne venovať, tak toto rádio bude stále tam, kde je teraz...

Rišo (neregistrovaný, 213.151.218.xxx)
Rišo (neregistrovaný, 213.151.218.xxx)
24.05.2010 18:36
0
0
TWIST - VIVA - (BEST)...

Konečne niekto ,,zabrdol" do pár percentnej počúvanosti rádia, ktorá je (ak zoberieme do úvahy že majú pokrytie bez mála od Kútov po Čiernu nad Tisou) vo veľmi žalostných číslach.
Na Rádio Twist si i napriek môjmu nízkemu veku pamätám veľmi dobre a bola to moja prvá alternatíva voči vtedy sa rozbiehajúcemu Expresu. Ako tu už bolo spomenuté, mali výborný spravodajský servis a nie nadarmo používali slogan ,,Informačné Rádio" ktorý sa mi do dnes spája práve z Rádiom Twist, hoci momentálne ho používa Rádio Slovensko. Zmena na Rádio Viva (zdá sa mi to dávnejšie ako v roku 2006) nebola podľa mňa príliš šťastným riešením, viď prieskumi. Viva má neskutočnú sieť vysielačov, za ktorú by mnohé menšie stanice snažiace sa expandovať dali určite nemalé peniaze. Neviem koľko vysielačov presne momentálne Viva vlastní, ale viem, že už vyše roka má pridelených 8 nových, zväčša na východnom Slovensku, ktoré nie sú schopný rozvisielať.
Myslím si, že ten, kto Vive môže uštedriť ,,posledný klinec do rakvy" je Bratislavské Rádio Best, ktoré má výhodu v tom, že Bratislavu už pokrytú má a pomaličky sa rozširuje do ďalších regiónov. Priznám sa, že som čakal, že BEST sa bude uchádzať o Nitriansku frekvenciu 105,9 MHz, no zrejme tam už niečo koordinujú.
A na záver, hoci som to tu už pár krát načrtol, koniec VIVI by mohol byť jej zlúčenie z BESTOM s tým, že by sa vrátili frekvencie v tých mestách, kde BEST už pokrytie má, teda Bratislava, Žilina a (dúfajme že čoskoro) Banská Bystrica. Myslím si, že záujemcov o lukratívne frekvencie v troch krajských mestách by bolo hneď niekoľko.

y (neregistrovaný, 178.41.127.xxx)
y (neregistrovaný, 178.41.127.xxx)
24.05.2010 15:54
0
0
Jakub

...ved to, ze sa nedaju porovnat, lebo Viva nurobila nic aby rastla, ako o tom clanok hovori:D

jakubS (neregistrovaný, 5.231.244.87.in-addr.xxx)
jakubS (neregistrovaný, 5.231.244.87.in-addr.xxx)
24.05.2010 15:24
0
0
OK

ok ja suhlasim s vasim clankom, ale ved nemozete porovnavat cisla EXPRESU a VIVI.

PALO (neregistrovaný, ip-91.191.123.109.o2inet.xxx)
PALO (neregistrovaný, ip-91.191.123.109.o2inet.xxx)
24.05.2010 14:32
0
0
VIVA?VIVA

najprv ku Twistu - aj keď bol braný ako opozičné rádio, tak stanica veľa dokázala aj pri podstatne menšom pokrytí ako dnes VIVA,a TWIST začal vysielať vo februári 1993,takže ešte nebol ladený protimečiarovsky a náhodou spravodajtvo mali vyvážené(ono sa zdalo ako protimečiarovské,lebo tam dostala slovo aj opozícia aj koalícia-ak sa rozhodli udeliť TWISTu rozhovor; na rozdiel od STV)
a teraz ku VIVE: nuž fugovať na tom ako EXPRES a FUN nemožno.Treba hľadať iný segment,ktorý tu na SK chýba(to urobili JM).Asi jeden striktný formát by neprežil dlho,tak by bolo možno treba nájsť nejakú prijateľnú kombináciu - npr.OLDIES&JAZZ alebo niečo podobné.OLDIES mám na mysli niečo, čo vysielalo npr. RADIO B1 alebo stále ponúka holandske RADIO 10 GOLD.To jest aj iné staršie hity a ich častejšie obmieňanie(nie stále to isté ako na VIVE) a večer sem tam niečo špecializované(jazz,smooth jazz...niečo v štýle peknej hudby na Twiste) a dobre urobená kontaktná relácia(nie to čo predvádzali)..ako za pokus by to aj stálo.Nemajú čo stratiť.Pokrytie majú už celkom slušné.

jojo (neregistrovaný, 83.168.173.xxx)
jojo (neregistrovaný, 83.168.173.xxx)
24.05.2010 13:05
0
0
jojo

twist fical len na tom, ze bol proti meciarizmu.
ak by to tak nebolo a mal taku uzasnu pocuvanost a spravodajstvo, relacie atd atd tak by prezil.
opak je vsak pravdou.

hemendex (neregistrovaný, 78.99.203.xxx)
hemendex (neregistrovaný, 78.99.203.xxx)
24.05.2010 12:55
0
0
twist - viva

Vynikajuci clanok, dufam, ze si ho precita aj niekto kompetentny z Radia Viva.
Vyhovarat sa na to, ze Twist bol pocuvany preto, ze bol jedinym opozicnym radiom v ere meciarizmu, je alibisticke, ved prakticky rovnaky stav politky panuje i teraz a Viva je apoliticka az strach. Kiezby bola kvalitna aspon v ostatnych smeroch, ale okrem specifickeho hudobneho zamerania, je to bieda vo vsetkom. Twist mal uzasne silny spravodajsky servis (Twist zurnal bol pocuvanejsi ako Radiozurnal SRo), kvalitne hudobne relacie (Dobra hudba P. Polanskeho, Vikendy s legendou), nedelne zabavniky (Apropo, Twister), bezkonkurencne nocne vysielanie (Nocni ftaci, Nocny bar), velke mnozstvo zaujimavych rubrik (cierna skrinka, milenium RT...), moderatorov ako stvorenych pre taketo radio, neprekonatelne jingle... to vsetko je uz minulost, Viva fakt ponuka kvalitu uz len vo vybere hudby (aj to len pre nas, milovnikov 80-tiek), nic ine, kvoli comu by clovek ladil radio v konkretnom case...
A hlavne totalna stagnacia v celom vysielani, nezrovnalosti medzi majitelmi radia, zopar napadov fungujucich systemom pokus-omyl, to skutocne nemoze stacit na dvojcifernu pocuvanost :(

Počúvanosť
piatok, 17.5.2024
1.
21,63%   + 0,63%
2.
19,06%   - 0,59%
3.
10,93%   - 0,81%
4.
9,42%   + 0,40%
5.
8,27%   - 0,97%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 17.5.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
I. - III. etapa 2024
1.
31,4%   + 0,1%
2.
21,8%   - 0,4%
3.
21,7%   + 0,1%
4.
18,1%   + 0,3%
5.
16,1%   - 0,1%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, I.-III./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
19. týždeň 2024 06.05.2024 - 12.05.2024
1.
Album
Cyril
Stumblin' In
2.
Album
Sia
Gimme Love
3.
Album
Ella Henderson
Alibi Ft. Rudimental
4.
Album
Dua Lipa
Houdini
5.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over