menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k článku Martin Lengyel: S výsledkom Jemných Melódií sme spokojní

58 príspevkov
SDX (neregistrovaný, 85.216.195.xxx)
SDX (neregistrovaný, 85.216.195.xxx)
24.11.2006 20:50
0
0

Oblubene pesnicky na zelanie? Oblubene pre toho kto si ich zela. Nemoze radio hrat nieco preto ze nejaky exot si to zmysli..

ludacris2 (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
ludacris2 (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
19.11.2006 12:14
0
0
fuck you

lengyel, znicil si b1. diky.

Matej (neregistrovaný, 213.81.194.xxx)
Matej (neregistrovaný, 213.81.194.xxx)
18.10.2006 21:09
0
0
Nespokojnosť

S Rádiom Jemné Melódie nie som vôbec spokojný a už merozumiem tomu ako niekto mohol prebrať, či skôr ukradnúť také dobré rádio, akým bolo Rádio Východ skoro žiadne vstupy, ankety.Je to vyslovene hnus a chrapúňstvo zo strany Jemných Melódií.Rádio Východ malo viac poslucháčov, ako jemné melódie, ktoré tu na východe republiky skoro nikto nepočúva.Jemné Melódie nemajú skoro žiadne vstupy, ani ankety, o spravodajstve a o pesničkách na želanie ani slovo, iba pomalá hudba pre buzerantov.Skoro všetky rádia na slovensku sú si podobné, všetky hrajú podobnú hudbu, ako keby im to niekto nariadil.Takmer vymizli obľúbené pesničky na želanie a keď nejaké sú, tak moderátor nedá veľký výber, ale to není v éteri.Jemné Melódie je jedno najhoršie rádio na Slovensku.

kexxx (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
kexxx (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
18.10.2006 16:09
0
0
@Vlado

Jasne, uz sa rozumieme. :))))
No ohladom tej konstruktivity, sam asi vies kolko konstruktivnych nazorov tu padne, je to tak cca 20%. Niektore su navyse tak absolutne od veci, ze mam pocit, ze to dotycny prispievatel pisal z nejakeho ustavu :))))
A drviva vacsina su nazory postavene len na dojmoch jednotlivych prispievatelov a vobec sa neopierajucich o fakty....

kexxx (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
kexxx (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
18.10.2006 16:04
0
0
2bilig

Hehe zobral si mi slova z klavesnice :))))

billg (neregistrovaný, 192.108.125.xxx)
billg (neregistrovaný, 192.108.125.xxx)
18.10.2006 16:00
0
0
to Vlado

"...Takze mi je jasne, ze to, co pusta teraz, je vyslovene na rozkaz majitelov a veducich predstavitelov radia..." Len pre upresnenie, vo Funradiu sa playlist zostavuje a upravuje na zaklade call-out study, takze nie na zaklade prikazov riaditelov radia, ale podla spatnej odozvy od posluchacov.

petE.R. (neregistrovaný, 213.215.94.xxx)
petE.R. (neregistrovaný, 213.215.94.xxx)
18.10.2006 12:57
0
0
:: Stano

Mal si pravdu, JM musia obnovit vysielanie Radia Vychod vraj v plnej miere - tak sa uvadza v titulku medialne.sk ( http://medialne.etrend.sk/radia/spr ava.php?sprava=2487) - medzery si treba vymazat. Som taktiez zvedavy, ako si s tym pan Lengyel poradi ... ale ako clanok prezradza, najradsej by bol za modernizaciu zakona o vysielani ... cize inymi slovami najst taky sposob, aby svoje prazvlastne kroky legalizoval.

Vlado (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Vlado (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
18.10.2006 09:01
0
0
kexxx

Ja som nenapisal ze by bol Bohus arogantny, namysleny alebo nieco podobne. Mozno som sa nevyjadril dost jednoznacne, ale mojim prispevkom som chcel povedat, ze ta otazka bola dost nestastna a v rozhovore urcenom pre internetovy portal sa ani nemala objavit. Vsetci ti, ktori sa do tychto diskusii zapajaju s rozumnymi prispevkami a postrehmi sa mozu citit dotknuti, ze boli fakticky oznaceni za hlupakov, ktori nicomu nerozumeju a na ich nazor nie je nikto zvedavy. Takyto prejav neucty zo strany servera voci vlastnym navstevnikom a citatelom je prinajmensom zarazajuci.
Na druhej strane vsak ludsky Bohusa trochu chapem. V case pred cca dvomi rokmi ked napr. v relacii "To najlepsie z hudby" este ovplyvnoval playlist moderator, tak boli prave tie Bohusove vecery po hudobnej stranke jedny z najlepsich. Takze mi je jasne, ze to, co pusta teraz, je vyslovene na rozkaz majitelov a veducich predstavitelov radia. Je to proste tvrdy biznis, on sa rozhodol, ze do toho pojde a tak musel prijat pravidla hry. To, co robi, sa snazi robit co najlepsie a ked sa prejde po forach a z kazdej strany sa na playlisty (a teda de facto jeho pracu) nadava, tak to cloveka rozladi, zamrzi a tou obrannou reakciou bola prave ta nestastna otazka.
Ak sa uz chcel spytat tuto otazku, mozno otazka pre Lengyela mohla zniet: "Ako reaguju vasi zamestnanci na kritiku noveho formatu stanice zo strany?" On by odpovedal, ze im odporucil necitat to atd atd. a nikto by sa nemohol citit urazeny alebo dotknuty.

petE.R. (neregistrovaný, 213.215.94.xxx)
petE.R. (neregistrovaný, 213.215.94.xxx)
17.10.2006 19:30
0
0
:: Stano

Toto znie zaujimavo ... kedy vyprsi tych 120 dni? Je na webe RVRky tato informacia?

Stano (neregistrovaný, 213.160.189.xxx)
Stano (neregistrovaný, 213.160.189.xxx)
17.10.2006 18:51
0
0

Prešovskej kultúrnej agentúre s.r.o. RVR zamietla zmenu licencie, prostredníctvom ktorej žiadala o zmenu názvu na Jemné melódie, ako aj programovej štruktúry. Agentúra dostala 120 dní na nápravu.

Tak teraz som zvedavy co bude dalej ...
Normalne ma rada prekvapila, hlavne ked minule udelila OKEYu dve frekvencie co sa prekryvaju jak svi... Bardejov a Lysu,.. sak cakajme :-)

Palo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Palo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
17.10.2006 18:49
0
0

Ak je to sieť,prečo potom vysielanie tak nevyzerá? To si trocha protirečí,nemyslíš?

KillBill (neregistrovaný, 89.173.6.xxx)
KillBill (neregistrovaný, 89.173.6.xxx)
17.10.2006 17:40
0
0

boris napisal:
"Mimochodom, prečo sa na Radia.sk medzi informáciami o Rádiu JM nenachádzajú údaje o licencii a vlastníkoch??"
-------
Lepsia sa pozri boro, je to siet 4 radii a kazde je tam zvlast rozpisane podrobne, vratane licencuu

Ludwig (neregistrovaný, 212.5.222.xxx)
Ludwig (neregistrovaný, 212.5.222.xxx)
17.10.2006 17:03
0
0
diskusia

Vazeni,

kazdy, kto si tuto diskusiu precita, pochopi, preco Bohus polozil tu otazku ohladom sledovania diskusii na temu JM.

SDX (neregistrovaný, 85.216.195.xxx)
SDX (neregistrovaný, 85.216.195.xxx)
17.10.2006 16:43
0
0

4ABDC: keby si bol aspon trochu schopny tak nedavas Borisovu IP do googla, ale ju das do IP WHO IS, takze sa tu prosim nehraj na machra
---------------------------- ------------------------------------ -------------------------
Inak zaujimalo by ma prepojenie Radia.sk <-> Jemné Melódie, kedze tento rok je tu s Lengyelom uz treti rozhovor zatial co s nikym inym tu tento rok este rozhovor nebol (neratam linky na ine servre)...

Palo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Palo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
17.10.2006 14:21
0
0

Myslim si, ze ABCD je inom rozhrani uvazovania a tak nikdy nepochopi to, co sa tu snazia ludia, ktory maju negativne pripomienky k JM.. Jednoducho a jasne, Jemne porusili to, co slubovali a na co im bola udelena licencia... To je jednoducho fakt, ktory nikto nicim neospravedlni, moze pisat hocico... Lebo prax je ina, ako avizoavali...

Boris (neregistrovaný, 217.73.23.xxx)
Boris (neregistrovaný, 217.73.23.xxx)
17.10.2006 13:25
0
0
pre anonyma abcd

Mňa by zasa zaujímalo, kto si dá tú námahu pátrať po mne v diskusiách, avšak mám dojem, že si moju identitu zistil iným spôsobom. To už je jedno, ja nemám s nikým problém vecne diskutovať.
Na to aby som zistil, že niektorí držitelia licencií pod ktorými vysielajú Jemné melódie porušujú licenčné podmienky nepotrebujem právnické vzdelanie, stačí si prečítať, čo sa v nich píše a aká je skutočnosť. Emócie do toho nezaťahujem. A keď nevieš, čo bolo obsahom môjho podnetu na Radu, tak ma hneď neosočuj, kľudne Ti ho celý zašlem, ak mi bude známe o koho sa jedná. Podobný podnet som nepodal len ja, ale aj Slovenský syndikát novinárov. Ide mi len o to, aby sa pravidlá vzťahovali na každého rovnako, vôbec mi nevadí ak je niekto úspešný a dosiahol to čistými prostriedkami.
Mimochodom, prečo sa na Radia.sk medzi informáciami o Rádiu JM nenachádzajú údaje o licencii a vlastníkoch??

abcd (neregistrovaný, 212.5.193.xxx)
abcd (neregistrovaný, 212.5.193.xxx)
17.10.2006 12:19
0
0
pre Borisa este raz a naposledy

Boris, nepracujem ani pre JM a ani v JM. Len ma zaujalo, kto moze byt clovek, ktory je schopny dat podnet na Radu. A tak som najprv do google zadal tvoju IP adresu z tejto diskusie 217.73.23.56. Hned prva linka je na diskusiu na radia.sk kde hovoris ako ste merali vo Viedni. Zadaj si z tvojho prispevku ako prve slovo "DAB", potom zadaj vyhladavanie na najdenych strankach, daj slovo "Wien", potom zadaj "Boris" a tam sa najdes v prvom odkaze. Tolko teda k tvojej identite. Na strankach som sa ale dozvedel, ze pravnik asi nebudes tak ma prekvapuje tvoja bohorovnost v tvrdeni "o poruseni" zakona. Kazdy by sa mal drzat svojho remesla a nezavidiet inym. Ci to je nieco co slovenska malost a jesitnost nepozna, Boris???

billg (neregistrovaný, 192.108.125.xxx)
billg (neregistrovaný, 192.108.125.xxx)
17.10.2006 11:21
0
0
to petE.R.

mas pravdu v tom, ze Mooby na pozicii Markizy alebo Jojky by som si predstavit nevedel. ale tiez si myslim, ze ani prevadzkovatelia tejto tv by si to nevedeli predstavit (ufinancovat 5 vykonnych vysielacov nieco stoji, ci uz cez Radiokomunikacie alebo cez vlastnu servisnu organizaciu). Jemne Melodie a Mooby by som vsak neporovnaval. To ze Jemne Melodie vysielaju soft AC (pomale skladby) nemusi nutne znamenat, ze maju rovnako minoritny zaner, ako ma Mooby TV (alebo taky Nautik)... samostatnou kategoriou su regionalne radia, ktore vysielaju samy pre seba a svojich majitelov, ktori ich dotuju... vlastnenie masoveho media sa na Slovensku stava takym sportom...
Peace.

petE.R. (neregistrovaný, 213.215.94.xxx)
petE.R. (neregistrovaný, 213.215.94.xxx)
17.10.2006 09:17
0
0
:: billg

Da sa povedat, ze s Tebou v niektorych nazoroch suhlasim, ale napr. forma prispevkov casto hovori aj o ich prispievateloch, mam s tym skusenost uz z minulosti na tejto stranke. O NAJku so sa uz vyjadril, tam na 100% splyvaju nase nazory. Co vsak budem tvrdit, ze JM vysielaju ten isty program. Ak odpajaju nejaky vysielac a pustia tam inu reklamu, toto nie je siet. To iste robi napr. aj FUN a netvaria sa ako siet. Hadam mi nechces povedat, ze veris tym (s prepacenim za vyraz) zvastom, ako idu vysielat pre ten ktory region. JM nerobia nic regionalne, ked si cez den kedykolvek pustis nejaku frekvenciu JM a v tom case by si ich pocuval aj na druhej strane republiky, pocujes na 99,9% to iste (pokial nejde regionalna reklama). Prevadzkovatel JM radu RTV pekne obabral, a my sa dokonca ideme tvarit, ze je to OK a ze naozaj sietuju. Tiez si myslim (ale toto je cisto moj subjektivny nazor :-) ) ze JM skutocne nepatria na FM pasmo. Predstav si, ze by napr. televizia Moooby (vysiela reklamu na mob.telefony a zvonenia) dostala licenciu na terestrialne vysielanie na nejakych 5 vykonnych vysielacoch. To by uz len bola dobra sranda. Preto je dobre, ze vysielaju na satelite a televizne pasmo s terestrialnymi vysielacmi nechavaju hodnotnejsim vysielatelom. To iste by bolo dobre urobit v pripade JM. Cokolvek by som povedal teraz dalsie tak sa len opakujem, ale prosim, treba to brat ako moj subjektivny pohlad na vec ... ani inak sa to predsa neda ;-)
Have a nice day!

billg (neregistrovaný, 192.108.125.xxx)
billg (neregistrovaný, 192.108.125.xxx)
17.10.2006 08:40
0
0
to petE.R.

1. nevsimaj si formu prispevkov, ale obsah, kto a co pise (keby niekto spisovne pisal blbosti, tak je jedno, ako to napise, si myslim)
2. radio NAJ bolo od svojho znovuzrodenia odsudene na zanik
3. Jemne Melodie nevysielaju ten isty program, pre ozrejmenie odporucam clanok na konkurencnom serveri: http://medialne.etrend.sk/radia/clan ok.php?clanok=1598 (ak by tam boli medzeri, prosim vymazte si ich v prehliadaci)
4. nie Ty, ale pocuvanost rozhoduje o tom, ci drzitel licencie so svojim vysielanim prezije (ked maju pocuvanost a uzivia sa, preco by mali byt na live-streame?)
5. skus menej vnasat emocie a viac fakty...

Palo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Palo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
17.10.2006 08:05
0
0
:: nespokojny s JM

S tymi dlhmi suhlasim, ale presne ako napisal petE.R, RTV im udelila liceniu ako siet a nie na takyto druh vysielania... A inak to co si pisal o ludoch, co robili v tych radiach, ze im poplatili vyplaty, tak ja som sa tiez rozpraval s ludmi co tam robili a ti mi povedali presny opak, ze vyplatu nevideli v case, ked uz radio vlastnil novy majitel... Tak neviem, kde je potom pravda..

petE.R. (neregistrovaný, 213.215.94.xxx)
petE.R. (neregistrovaný, 213.215.94.xxx)
16.10.2006 23:52
0
0
:: nespokojny s JM

Teda kamarat, Tvoja gramatika a kompozicia su niekde na urovni ziaka prveho stupna ZS, preto pochybujem, ze zivis nejaku rodinu ... ale to si teraz z Teba trosku stielam, mozno ze fakt zarabas, no spominane aspekty Tvojho prejavu su naozaj mizerne. Taktiez je velmi diskutabilne, co si tu napisal, ale znie to zatial originalne :-))) Neviem, co sledujes vyjadreniami o tom, ze nevypisujes na ustavny sud, nepodavas ziadne trestne oznamenia... to som naozaj nepochopil. V tom Tvojom texte sa stracam. Co s Tebou suhlasim, su tie dlhy Rebecy a NAJ - to je vysoko pravdepodobne hraniciace s faktom. U mna ale neobstoji nejaka vyhovorka, ze JM zaplatili za nich dlhy a je to OK a maju narok tu teraz posobit. Pokial viem, rada RTV im dala licenciu ako programovej sieti, nie ako jednotnemu vysielatelovi toho isteho programu, a to je PODSTATNE! JM porusuju pravidla hry (co som napisal este velmi jemne) a v prieskume pocuvanosti nefiguruju ako JM - Bratislava, JM - Zilina, JM - Vychod ale proste ako JM. Po dalsie degradovali uroven rozhlasoveho vysielania na music player s kratkym playlistom a to doslova. Toto myslim ludi najviac hneva. Prosim, nech si vysielaju, ale na tento typ programu su urcene live-streamy na nete alebo signal cez satelit.

nespokojny s JM (neregistrovaný, 195.91.86.xxx)
nespokojny s JM (neregistrovaný, 195.91.86.xxx)
16.10.2006 21:47
0
0
ako to bolo??

mily Boris a zvysok...
Ani ja niesom pracovnikom ziadneho z momentalne existujucich radii ale mozno raz davno som bol. Co sa tyka JM, ked som pocul a doonca si tu v tychto forach cital, za akych burlivych okolnosti vznikli tak som si povedal "ty kokso, to su ale svine"... ako t mozu urobit..ved ja sam som Kosican a preco to urobili...
..ale potom som zavolal jednemu kamaratovi, druhemu kamaratovi a zistil som, ze vela veci je trosku inac ako sa tu pise...
..tak za 1. (teda pre tych blbsich PO PRVE) ... zrusili radio NAJ ..hmm..ale nikto z Vas tu nepise, ze JM (a nech je za nimi ktokolvek) zaplatili dlhy toho radia, a verte mi, ja osobne dlho by som zarabal ( a teda vobec ci niekedy tolko penazi zarobim) tu sumu, co za radio NAJ zaplatili... a mozno zaplatili vyplatu za tri mesiace, co im predchadzajuci majitel nevyplatil... (teda taketo tvrdenie mi povedal byvali zamestanec toho radia, ktory samozrejme bol nasraty ze stratil pracu, ale aspon mu dali to co mu patrilo)
...za 2. (pre tych blbsich PO DRUHE) ... sranda je v tom, ze to iste sa opakovalo aj v radiu REBECA, a ked som tam raz bol na navsteve, tak je fakt len zazrak, ze to radio po technologickej stranke vysielalo (a to som uz videl kadeco)... hmm a sekera cca 3 miliony kade-kde, to samozrejme pre Borisa a tunajsich prispievatelov asi nieje problem hoc-kedy uhradit aj za to radio, len nech je regionalne a vysiela veselo dalej..
..za 3. (pre nas blbych vychnodniarov za tretie) ... mozno to bolo trosku zlozitejsie ako sa zda, ale tu ozno pan Lengyel ci ako si hovori urobil hlupost ze porozpraval to co porozpraval...ale... pozrel som si prieskum (teda MML) toho radia , a nechcem pisat ze to radio stracalo svoju tvar, ale stracalo svoje prijmi (a samozrejme aj s tym spojenu pocuvanost -> teda mozno naopak) ale skoda ze ste tu niektori z Vas nezanechali na seba telefonne cisla aby Vas zamestanci kontaktovali v pripade nevyplacania mzdy (z ktorej mozno existuju aj oni a nielen mi normalny smrtelnici) a to len preto, aby sa zachovalo REGIONALNE radio.....
... Nechcem sa nikoho zastavat, ani nikoho z JM ... ale mne sa nepaci, ze jetu tak prd ako FICO... a nevypisujem bludy do for atd...dokonca nevypisujem na ustravny sud a uz vobec nepodavam nezmyselne tresne oznamenia, lebo nadaval mojmu kamaratovi, ze je debil...
... skusim si najprv zistit, aka je realita a potom pisem...
... ja som si to radio naladil, a z toho co ponukaju je jasny ciel a samozrejme aj business tj. prisun penazi pre ich zamestancov a s tym spojene naklady....
..zavolal som dalsiemu kamosovi, a ten mi povedal, ze ako jediny vysielaju na digitalnom vysielacom system ktory sa vola Axia. Prekukal som to, ako to vyzera a dokoca som zistil, ze to radio to vyuziva akojedine v strednej europe na online vysielanie. Zvysne to maju ako produkce studia ... taakze zratane podciarknute, KAZDY Z NAS MA PRAVO NA SVOJ NAZOR, ale nie na urazky toho druheho...
ja aj moja rodina zijeme z penazi, ktore zarobime... mozno aj ti ludia ziju z penazi, ktore zarobia..mozno aj JM ziju z penazi, ktore zarobia z reklamy..mozno aj NAJ aj Rebeca aj Vychod chceli zit z penazi, ktore zarobili (teda skor nezarobili), a z ktory mohli investovat do rozvoja radia atd. Ale myslim, ze to vsetci, co sa tu rozdrapujete viete....
..len tolko... inac ste super a ked uz sa fakt nevjem ako zabavat, tak si rad precitam VAse "reakcie" k JM ...

Miro (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Miro (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
16.10.2006 20:00
0
0

Tak ale načo keď sú primitívne,ich treba podporovať?

Boris (neregistrovaný, 87.197.155.xxx)
Boris (neregistrovaný, 87.197.155.xxx)
16.10.2006 19:36
0
0
pre abcde a podobných anonymov

Ja sa neskrývam za nikoho, nepracujem pre žiadne rádio, ani agentúru a prečo mi JM ležia v žalúdku je jasné napr. z môjho podnetu, ktorý som zaslal Rade pre vysielanie. Je to preto, že spoločnosti vysielajúce program JM porušujú hrubým spôsobom licenčné podmienky. Keďže ma poznáte, určite ste s tým podnetom oboznámený.
Ja sa za svoje meno nehanbím, ale vy zrejme áno, pretože pravdepodobne pracujete pre spomínané JM. Pekný večer.

Počúvanosť
štvrtok, 28.3.2024
1.
20,47%   - 0,30%
2.
17,26%   - 1,14%
3.
11,49%   - 0,38%
4.
8,90%   - 0,46%
5.
8,86%   + 0,68%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 28.3.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
XI. etapa 2023 - I. etapa 2024
1.
31,5%   ± 0,0%
2.
22,7%   - 0,1%
3.
21,6%   - 0,4%
4.
17,4%   + 0,3%
5.
16,4%   - 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, XI.-I./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
12. týždeň 2024 18.03.2024 - 24.03.2024
1.
Album
Dua Lipa
Houdini
2.
Album
Cyril
Stumblin' In
3.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
4.
Album
Teddy Swims
Lose Control
5.
Album
Thirty Seconds To Mars
Seasons
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over