menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k článku Lengyel: sieť rádií spustíme 1. februára

56 príspevkov
rebeka susanova (neregistrovaný, 87.197.96.xxx)
rebeka susanova (neregistrovaný, 87.197.96.xxx)
23.10.2008 14:54
0
0
ja ako rebeka

ja sa volam rebeka a mam svoje meno rada

diana (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
diana (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
11.02.2006 21:54
0
0
kto nezazil, nepochopi

Rebeca bola radio, ktore nas (rebekacov) rano paradne nastartovalo, v nadupanom rytme este nadupanejsieho playlistu sme s nim prefrcali pracovnym dnom (ini na dobytie energie potrebuju Presso v eteri + par zalievanych "smrtakov" v krvi) a vecer sme vsetci stretli "doma" v pesnickach na zelanie.
Ked clovek do vysielania zavolal, cakal ho familiarny rozhovor - nie usmev cislo n. Rebeca bola radio, ktore ludia krvnej skupiny "R" pocuvali "aktivne". Skalni posluchaci-telefonisti sa doslova stretavali v eteri, clovek ich poznal uz podla hlasu a vytusil, co si (nam) ktory da zahrat. A moderatori tuto domacku atmosku iba podporovali.
Tento nadpriemer by stal aj za koncesionarske poplatky. Kto ale takyto "vysoky standard" nezazil, nikdy nepochopi a kludne si necha 24 hodin denne vyhravat tie iste opocuvane hity (ale su to predsa hity - nostalgia by mala na ludi zabrat!) a nadalej hlucho ochudobnuje svoj obzor (ak nie cely svoj zivot) o vynimocny jazzik & blues, unikatnu world music & etno, prachom zapadnute starinky, ci zbrusu novu muziku mladych kapiel. Dufajme, ze nam cas prinesie Rebecu naspat :)

JIva (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
JIva (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
10.02.2006 10:54
0
0
Pre @-naca

Pre mna bola rebeca vynimocna svojim playlistom - jedine radio na SK ktore som vydrzal pocuvat (nie vsetky mam moznost pocut). Samozrejme kazdemu vyhovuje nieco ine. Ja si opat robim celodenny play list sam. To ci mali sancu na prezitie, ci sa vedeli predat to je ina tema. Cisla hovoria o komercnom uspechu radia a vobec nemusia znamenat kvalitu. Dufam, ze este pride cas, projektov ako Radio Rebeca (aj ked komercne uspesnejsich). Mozno tomu pomoze digitalne vysielanie, mozno vysielanie cez internet. Uvidime co prinesie cas.

@ (neregistrovaný, 195.91.54.xxx)
@ (neregistrovaný, 195.91.54.xxx)
10.02.2006 10:04
0
0
JIva

Nerob tu z podpriemerneho radia nieco vynimocne... Cisla hovorili za vsetko. Rebeca nemala sancu na prezite. Vysoke mesacne prevadzkove naklady uz len kvoli vysielaniu cez 2 silne vysielace Radiokomunikacii a smiesny objem reklamy.

JIva (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
JIva (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
10.02.2006 09:23
0
0
Je mi za Rebecou smutno

Ked som pocul na frekvencii radia Rebeca zvucku B1 skoro ma porazilo. Teraz uz vobec nemusim radio zapinat. Nik tu nema taky dobry playlist. Zas som odkazany na mp3 player a satelitne radia (bez slovenciny).

ripper (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
ripper (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
07.02.2006 19:59
0
0
Jana REBECA

vdaka aj za taku salamunsku odpoved :o)
S Oliverom som sa spojil v jednej z jeho poslednych relacii, co mal vo vecernych hodinach.

Jana Rebeca (neregistrovaný, 87.197.172.xxx)
Jana Rebeca (neregistrovaný, 87.197.172.xxx)
07.02.2006 08:45
0
0
ripper odpoved

Vieš, čo sa týka hospodárenia v Rebece, tam by som sa nechcela vyjadrovať, pretože nie som ten kompetentný. Ale jedno je isté, predstavy na začiatku boli oveľa veľkolepejšie, ako boli potom samotné investície na rozvoj programu. Takže asi tak. A rok je veľmi krátky čas na to, aby sa regionálne rádio dostalo z červených čísel... Navyše finančne živoriace. Bez potrebného obchodného zázemia. A čo sa týka práce v iných rádiách. Neodpovedám za Olivera, ale za seba. Možno šalamúnsky, ale čas ukáže. Ahoj

ripper (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
ripper (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
06.02.2006 21:42
0
0
Jana, Oliver

jedno by som chcel vedieť či tí ľudia čo rozbehli vysielanie rebecy mali teraz rozumný zisk z toho predaja? Mala rebeca malé zisky alebo bola úplne stratová? Tieto otázky smerujem len na Olivera a Janku, tí čo v rebece nepracujete ani sa nasnažte prosím. A ešte niečo chystáte sa ako moderátori do nejakých iných rádií?
zatial vdaka

Jana Rebeca (neregistrovaný, 84.47.16.xxx)
Jana Rebeca (neregistrovaný, 84.47.16.xxx)
06.02.2006 09:08
0
0

Dlho som premýšľala, či sa vôbec oplatí reagovať na niektoré odznené príspevky, ale slušnému človeku to naozaj nedá. Sú veci, ktoré považujem za doslova choré. Jednou z nich je , keď v diskusii komunikujem anonymne a ešte púšťam do sveta myšlienky, ktoré sa nezakladajú na faktoch, ale dojmoch a vlastnom neodbornom pohľade na prácu iných. Je pravda, že sú zamestnania, ktoré sú pod verejným drobnohľadom a každý sa môže púšťať do kritiky a hodnotenia, ale aj to by malo mať svoju úroveň. Práca moderátora a vysielanie rádia sú takýmito verejnými vecami, ale tiež to má svoje hranice. Myslím, že o tom, že nastalo ich prekročenie svedčí aj to, že sme sa ozvali už aj my, čo v Rebeke pracujeme.Aj keď sme doteraz tak neurobili, napriek obvineniam, že pod anonymom si bránime Rebecu. Čo je však dôležité napísať je , že trvám na tom, že Rebeca nie je podpriemerné rádio moderátormi, ani hudbou, ale od začiatku finančne. A v tom bol základný problém. A tak nastal postup, ktorý je všade vo svete úplne normálny: predaj. A s novými ,
majiteľmi aj nová filozofia vysielania. Tu naozaj niet čo riešiť. Diskutovať by sa dalo, prečo až taká nedôstojná a miestami až urážajúca "kampaň" proti ľuďom , čo si v Rebece sadajú za mikrofón , hudbu a podobne. Tým smerom sa skúste zamyslieť.Je jasné, že jeden moderátor nemôže vyhovovať všetkým, ale tu by som použila Oliverov výraz: komu je to voda na mlyn?A na záýver len toľko: kritériá na kvalitných moderátorov sú tak pohyblivé, ako je kto ovplyvniteľný a nechá manipulovať vlastným názorom.

oliver rebeca (neregistrovaný, 62.168.116.xxx)
oliver rebeca (neregistrovaný, 62.168.116.xxx)
06.02.2006 08:37
0
0
@

ja by som dokonca navrhoval sa prestat zapajat vobec do tychto for.absolutne nic sa tym nevyriesi,a ako to tak sledujem zacinam mat toho plne zuby.vazim si kazdeho posluchaca,v konecnom dosledku je vsak pravdou ze za zanik rebecy nemoze b1,ale ti ktori sa ju rozhodli pred viac ako rokom vratit do eteru a niektore veci nedotiahli.prave tymto ludom sa treba podakovat a mozno ich aj prefackat.ak chcete na nich kontakt-s radostou poskytnem.nech sa hanbia oni,ja sa za nehanbim,namam sa za co.myslim si totiz ze svoju robotu som si robil tak ako sa ma.a vazne vas prosim vykaslite sa uz na to a nepiste na tieto fora.niektorym je to totiz voda na mlyn.

oliver rebeca (neregistrovaný, 62.168.116.xxx)
oliver rebeca (neregistrovaný, 62.168.116.xxx)
06.02.2006 08:27
0
0
pre anonyma

1,radio rebeca nema zamestnancov-su to externi spolupracovnici-co znamena ze kazdy pracuje a o svoju pracu nepride.

2,ked chces pocut slovom podpriemerne radio-skus naladit obcas aj nejake ine...

3,pokial ide o format-definuj slovo jednoliaty,a posli mi na moj mail rockovy playlist na 3 dni,potom sa mozeme bavit o tom kto je v com odbornik.

4,mam pocit ze radiu sa rozumies asi tak ako ja chovu pstrosov...

@ (neregistrovaný, 195.91.54.xxx)
@ (neregistrovaný, 195.91.54.xxx)
05.02.2006 23:33
0
0
ripper

Rebeca nie je uspesne radio...pozri si cisla a uz tu tolko neobhajuj neobhajitelne:)

ripper (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
ripper (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
05.02.2006 22:20
0
0
pre: Anonym - bez nazvu

nabuduce si skus uvedomit co za hlupost sa chystas napisat. Ziadny moderator, nepotrebuje pisat prispevky do fora pod inym meno, ver tomu, ze oni na to vazne nie su odkazani. Rebeca je jednoznacne rockove radio, niektori sa tu s chutou obuvate do toho, ze hrala aj nejaky ten pop... ano ale ten pop tam mal minoritne zastupenie a to presne take ako v komercnych radiach rock.

Anonym (neregistrovaný, 84.47.10.xxx)
Anonym (neregistrovaný, 84.47.10.xxx)
05.02.2006 15:16
0
0

Rebeca je tu pretriasana iba preto, lebo zamestatnci tu v ulohe posluchacov z domu, kaviarni atd. nariekaju ako im za radiom bude luto a to len preto, lebo pridu o pracu... Rebeca bolo hlboko podpriemerne radio hovorenym slovom, hudobne mierne ine, objavoval sa tam rock, co inde nie, ale nemalo jednoliaty format... Clovek co tam robil hudbu to nevedel. Bud je radio rockove, alebo hra aktualu hudbu, pop atd...nie gulas a nezmyselny format.

shizo (neregistrovaný, 62.168.73.xxx)
shizo (neregistrovaný, 62.168.73.xxx)
05.02.2006 14:06
0
0
reb versus b1

dovolim si tvrdit,ze rebeca bola ina ako vsetky sk radia-nielen hudbou. este trochu ine svojim stylom sa mi zda max,ale b1(aj ked ho pocuvam z BA radii najviac) nie je az take ine a uzasne. pocuval som istu chvilu aj vychod b1,aj ked nie je zle,je to take obycajne radio. lutujem,ze konci rebeca-tento mix radii to nevynahradi.

Bon-Cu (neregistrovaný, 217.75.76.xxx)
Bon-Cu (neregistrovaný, 217.75.76.xxx)
03.02.2006 22:57
0
0
ripper

No my tu dole, keby sme zili tam hore, tak by sme asi radsej b1 mali ako nic...

Palo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Palo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
02.02.2006 15:55
0
0

A zase iba sama Rebeka...

Anonym (neregistrovaný, 195.146.138.xxx)
Anonym (neregistrovaný, 195.146.138.xxx)
02.02.2006 13:20
0
0

Radio Rebeka pocuvam kazdy den a podla mna je tam uplne ina hudba ako na vsetkych ostatnych radiách. Takze ked ju zrusia tak je uplne jedno ktore radio si pustim, lebo vsade hraju a rozpravaju to iste. Najviac som sa pobavila na zrusení redakcie v B.Bystrici a naslednom vysielaní regionalnych sprav o strednom slovensku z Bratislavy. No tak na to som naozaj velmi zvedava. Podla mna rock bude chybat a mali by ste vazne uvazovat ako hudobne zameriate Vase "unikatne zosietovane radio". Aby som bola ale objektivna tak nabudem Rebeku len chvalit ale musim povedat ze podla mna sa redaktorka Janka z na rozpravanie do eteru vobec nehodila.

ripper (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
ripper (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
01.02.2006 21:43
0
0
Bon-Cu

aspon som sa zasmial, a uz viem ako tam dole myslite

Bon-Cu (neregistrovaný, 217.75.76.xxx)
Bon-Cu (neregistrovaný, 217.75.76.xxx)
01.02.2006 19:45
0
0
..

jaa teda neviem o co vam ide, byt vami tak som z prichodu b1 na cele Slovensko uplne ze vyteseny... Ked opustam BA kraj a signal b1 sa straca, radio vypinam, tako uz nebudem musiet ;) .. teda aspon dufam, snad z toho po par mesiacoch neurobia nejaky stvor-radiovy mix ...

ripper (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
ripper (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
31.01.2006 22:09
0
0
tesme sa aspon z tych 10 dni

prave som sa pridal k tym, ktori hovoria, ze je zbytocne kazit si naladu pre to, ze niekto ma peniaze a nevie co snimi od radosti. Rebeca tu bude pre nas este 10 dni a to uz cakal len malokto. Skalni posluchaci radia Rebeca cakaju stale na zazrak alebo nieco podobne, ale sami moderatori hovoria tesme sa ze sme este tu. Radio Rebeca je kvalitne radio, vsimnite si ze o radiu NAJ, ktore ide tiez zaniknut sa hovori menej a v prieskumoch malo vraj viac väcsiu pocuvanost. Dufajme, ze Rebeca sa ozaj vrati a uz navzdy a ze nejaka ta spravodlivost predsa len je a b1 padne na "hubu".

@ (neregistrovaný, 195.91.54.xxx)
@ (neregistrovaný, 195.91.54.xxx)
31.01.2006 13:08
0
0
Danny

WORLD MUSIC & ETHNO SOUND nikdy nebude robit cisla, to by v sukromnom radiu vysielal len ten, co sa chce potopit, mat nizku pocuvanost a tym padom produkovat sekeru, ako donedavna Rebeca.

jan (neregistrovaný, 194.160.82.xxx)
jan (neregistrovaný, 194.160.82.xxx)
31.01.2006 10:57
0
0
----

Rebecu pocuvame v praci kazdy den, ked skonci nebude co pocuvat, budeme musiet prejst na cd lebo rock sa v nasich radiach nehra.Fun, Expres a ine radia su hudobne tak akurat pre pubertakov.Ked skonci Rebeca skoncime aj mi s pocuvanim inych radii.Zas zvitazila hlupost nad rozumom, alebo peniaze vladnu svetom ? Je to smutne.

Danny (neregistrovaný, 62.168.101.xxx)
Danny (neregistrovaný, 62.168.101.xxx)
31.01.2006 10:09
0
0
WORLD MUSIC & ETHNO SOUND

...bola jedna uzasna relacia, ktora snad nema obdobu! Vzdy, ked som si na nu spomenul a zapol, tak ma potesila. Skutocne by niektore relacie v B1-tke MALI zachovat. Je trestuhodne, ak zanikne aj takato relacia, nieto cele rockove radio

diana (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
diana (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
30.01.2006 16:49
0
0
Žiadny strach!

Vekový priemer poslucháčov sladkých oldies na dobrú noc už lepší nebude a s istotou sa dá povedať, že postupne budú mať v poslucháčskej obci stále menšie a menšie zastúpenie. Potom možno aj čavovia z BA konečne otvoria oči a zistia, že rock sa na Slovesku skutočne počúva a keď si zložia "hluchátka" z uší, prídu možno aj na to, že niet nad dobrú rockovú muzičku a nostalgicky zaspomínajú na starú squelú Rebecu a jej (početných) skalných poslucháčov.

b1 sme už raz vysielať počuli, a preto si dovoľujem pochybovať o zázrakoch. Je mi len záhadou, prečo sa b1 nepoučila z predošlého fiaska ... veď všetci dobre vieme, kam to pri poslednej "invázii" na poslucháčov Rebecy veľmi rýchlo dotiahli (pre nepamätníkov eufemisticky upresňujem, že až pod hranicu počúvateľnosti).

Ak sa fúzia prezentuje ako zosieťovanie či spojenie 4 rádií, prečo sa nehovorí aj o "spravodlivom" rozdelení hudobných profilov všetkých 4 rádií a o zachovaní jedinečných hudobných relácií (napr aj World Music a Ethno Sound, Rockovnica a Demovnica ...)? Ak tomu tak naozaj nemá byť, tak nás aspoň nekŕmte tými kecmi, že "spájame sa pre vás" ... je mi z toho na grc, pretože v skutočnosti sa spájate PROTI nám a v konečnom dôsledku aj proti vám!

Dúfam, že pri plánovaných prieskumoch sa niekto konečne spýta aj na náš názor, pretože za celý môj život som sa už napočúvala somarín o tom, čo všetko si myslíme a nemyslíme na základe nejakých prieskumov, no nepoznám jediného človeka, ktorý by dostal príležitosť prispieť svojím názorom a usmerniť prieskumy, napríklad aj o tom, akú hudbu na Slovensku ľudia počúvajú (ľudia=osoby, ktoré majú vlastný úsudok a nepotrebujú v rádiu počúvať pravidelné info o tom, čo mala včera na sebe Britney, aby vedeli, čo si obliecť).

Verím, že sa Rebeca zase vráti ...a do tretice vštko dobré, priam to najlepšie !!!

Počúvanosť
štvrtok, 28.3.2024
1.
20,47%   - 0,30%
2.
17,26%   - 1,14%
3.
11,49%   - 0,38%
4.
8,90%   - 0,46%
5.
8,86%   + 0,68%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 28.3.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
XI. etapa 2023 - I. etapa 2024
1.
31,5%   ± 0,0%
2.
22,7%   - 0,1%
3.
21,6%   - 0,4%
4.
17,4%   + 0,3%
5.
16,4%   - 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, XI.-I./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
12. týždeň 2024 18.03.2024 - 24.03.2024
1.
Album
Dua Lipa
Houdini
2.
Album
Cyril
Stumblin' In
3.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
4.
Album
Teddy Swims
Lose Control
5.
Album
Thirty Seconds To Mars
Seasons
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over