menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Rádio Dúha

Rádio Dúha začalo vysielat 8. augusta 1997. Čo sa za uplynulé obdobie zmenilo?

Zmenilo sa veľa. V súvistlosti s Rádiom Dúha, to boli väčšinou zmeny pozitívne, ktoré viedli k skvalitneniu vysielania. Existujeme 5 rokov a dnes môžeme s potešením konštatovať, že po poslednom prieskume trhu je Rádio Dúha spomedzi súkromných rozhlasových staníc na prvom mieste v počúvanosti v rámci trenčianskeho kraja, na ktorý je zamerané naše pôsobenie.

Nedávno ste sa uchádzali o frekvenciu po Rádiu Žilina. Budete aj ďalej pokračovat v snahách o rozšírenie svojho pokrytia? Budete sa uchádzat v licenčnom konaní o niektoré z frekvencií po Radiu Forte?

Po skúsenostiach s priebehom a s výsledkom licenčného konania na uvoľnenú frekvenciu Rádia Žilina, nemáme chuť zúčastňovať sa opäť podobného "divadla." Zbytočne môžete mať dobrý zámer a kvalitnú ponuku, keď o výsledku rozhodujú iné skutočnosti. Uvažujeme o skvalitnení signálu v lokalitách, kde je jeho kvalita znížená. Rizšírenie nášho dosahu pôsobnosti na väčšie územie nevidíme ako nutný krok. Chceme byť dobrý doma a dať svojmu poslucháčovi, všetko čo mu za jeho priazeň a dôveru patrí.

Aké technické vybavenie používate na odbavovanie vysielania?

V súčastnej dobe Rádio Dúha disponuje 3 štúdiami, v ktorých je možné realizovať rozhlasové vysielanie. 1. mája 2002 bolo uvedené do prevádzky nové vysielacie štúdio Rádia Dúha na vysokej technickej úrovni, ktoré zabezpečuje výborné pracovné podmienky pre technikov a moderátorov, čo prispieva k neustálemu skvalitňovaniu vysielania. Využitie najnovšej audio techniky - CD prehrávače, hard diskový systém, minidisky, analógový mixážny pult, počítačová technika, ISDN telefónne linky, mobilný telefón vo vysielaní, digitálne telefónne hybridy, mikrofóny AKG, kvalitné akustické úpravy, antistatické podlahy a nátery, osvetlenie riadené elektronikou s vlastným zdrojom energie, klimatizované prostredie - radia vysielacie štúdio Rádia Dúha k najmodernejším v Európe s porovnateľnou svetovou úrovňou. Technologická miestnosť je zabezpečená proti výpadkom elektrickej energie rovnako ako technológia na stožiari s plnou logikou informovanosti o stave technológie, čo zabezpečuje plynulý chod vysielania aj v prípade náhlych a neočakávaných situácií.

V mediálnom prostredí sa dlhodobo hovorí o malom reklamnom koláči pre regionálne rozhlasové stanice u nás. Pociťujete to aj vy?

Uživiť sa v dnešnej dobe na našom malom Slovensku v konkurencii nadmerného množstva rozhlasových staníc je naozaj zložité. My vsádzame na naše dlhoročné skúsenosti s pôsobením v mediálnej oblasti. Ja osobne pracujem v rádiu 10 rokov, takže som už skúsila mnoho príjemných ale i menej radostných chvíľ, ktoré prináša práca v médiu. Skúsený manažment a ľudia doslova závislí od tejto práce, ktorým záleží predovšetkým na plynulom chode Rádia Dúha, na spokojnosti zamestnancov a poslucháčov, nie na vlastnom prospechu - dokážu občas aj nemožné.

V čom vidíte zásadné rozdiely medzi vašim programom a dalšími komerčnými stanicami?

Nemyslím, že by sme sa zásadne líšili. Sú tu drobné odchýlky vyšpecifikované regionálnym zameraním a aktuálnymi potrebami poslucháčskej verejnosti. Možno máme k poslucháčom ľudskejší, bližší a úprimnejší vzťah a prístup, než vo "veľkých" rádiách.

Čo pripravujete do budúcnosti pre svojich poslucháčov?

Zmeny sú hybnou silou vysielania a sme si vedomí, že poslucháč očakáva od nás stále niečo nové a hlavne zaujímavé pre jeho uši, či dušu. Tak hovorí aj jeden náš slogan: "A je to v suchu - Rádio Dúha - láska Vášho sluchu!" O tú lásku zo strany našich poslucháčov ide predovšetkým a v programovej stránke vysielania sa snažíme aby takáto mediálna láska nestrácala na intenzite. Verím že, k upevneniu spomínaného vzťahu prispeje i naša nová hitparáda, ktorú vysielame od 1. októbra. Jej názov je "Odviate vetrom" a prináša skladby, ktoré neodvial čas.

Všetkým našim poslucháčom a Vašim návštevníkom prajeme veľa pekných dní. Možnože práve prší, ale každú chvíľu sa objaví Dúha a potom už bude fajn..........

Rozhovor pripravil Bohuš Mäsiarčik.

pridať príspevok  Diskusia k článku: žiadny príspevok

K tomuto článku zatiaľ nie je žiadny diskusný príspevok.
Pridajte prvý príspevok!

Aktuálne články

Počúvanosť
štvrtok, 16.9.2021
1.
23,61%   + 1,92%
2.
13,98%   - 0,09%
3.
13,26%   + 3,29%
4.
10,82%   + 0,85%
5.
4,65%   + 0,24%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 16.9.2021
podiel [%] celkovej počúvanosti
1. + 2. vlna 2021 (kĺzavé dáta)
1.
16,90%   - 0,04%
2.
14,41%   - 0,15%
3.
10,27%   + 0,14%
4.
7,71%   ± 0,00%
5.
7,10%   + 0,03%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
1. + 2. vlna 2021 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
VI. - VIII. etapa 2021
1.
34,7%   - 0,6%
2.
23,5%   ± 0,0%
3.
22,5%   - 0,6%
4.
17,6%   ± 0,0%
5.
16,6%   - 0,4%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, VI.-VIII./2021
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
36. týždeň 2021 06.09.2021 - 12.09.2021
1.
Album
Ed Sheeran
Bad Habits
2.
Album
Tom Grennan
Little Bit Of Love
3.
Album
Imagine Dragons
Follow You
4.
Album
Coldplay
Higher Power
5.
Album
Justin Wellington
Iko Iko (My Bestie) (Feat. Small Jam)
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over
Hosting pre vaše podnikanie. Pre vás.
×