menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Rock FM Rádio

Verejnoprávny rozhlas má stále slušnú počúvanosť, či aj kvalitu som sa rozhodol vypočuť. V utorok 25. septembra zapínam rádio. Tentoraz padla voľba na tretí okruh verejnoprávneho rozhlasu- Rock FM rádio.

Asi o 6.50 začíname príjemnou skladbou. Nikdy pred tým som ju nepočul, ale celkom ujde. Nasleduje pravidelný vstup Stalo sa (ak sa nemýlim, číta ho bývala moderátorka košického Fun a B1 Adriana Forgáčová). Celé by to bol v pohode až na rozprávanie o tom, ako sa člen skupiny Led Zeppelin udusil vlastnými zvratkami. Pred siedmou dosť ľudí raňajkuje a tá predstava mi s chutným jedlom akosi nejde dokopy. Ale čo uz. Ďalšia neznáma skladba s výrazným refrénom /I wanna be in love?/. Po nej začne zostrih niekoľkých hitov premiešaných z Austin-powerovskými výkrikmi Jéé Bejbéé. Akosi nejdú do ucha.

Pred správami sa ešte ozve hlas moderátorky / Ivana Hrubá - pozn. redakcie/. Síce sa tak ako po celú ďalšiu hodinu zabudla predstaviť, ale aspoň ohlásila ďalšiu pieseň Mavericks /Here comes my babe/. Nedoznela do konca, lebo do stiahnutého refrénu sa už začali odpočítavať posledné sekundy šiestej hodiny. Nasledujú správy. Číta ich Igor Štefuca. Správy majú tri hedlajny, začína domácou informáciou po nich niekoľko zahraničných, ako ináč všetky sa točia okolo následkov útokov na obchodné centrum. Čítané sú do ticha, veľmi profesionálne no Igor, tak ako všetci správari Rock FM rádia, sa podľa mňa hodí viac na konzervatívnejšie okruhy Slovenského rozhlasu ako sem. (Ináč povedané - sem sa ten hlas nehodí vôbec).

Novú hodinku otvorila nová Janet Jackson /Someone to call my lover/. Nasleduje mdlý dzingel „Zelená vlna Stella servisu" O príjemných dzingloch v tomto rádiu zrejme nepočuli, alebo sa riadia repeťáckym čo bolo dobré to stále dobré je. Ivana prečítala informáciu o nehode pod Strečnom so zdrzaním 30 minút. Po predele pokračovala vstupom čo mala pripravený zrejme na otvorenie hodiny o tom čo si budeme v ďalšej hodine hrať. Po piesni reklama ohraničená dzinglom. Skladba ani tentoraz nepatrí medzi ziadne bombastické hity spieva sa v nej síce dozblbnutia rescue me -rescue me no Madonna, Cher ani U2 to nieje. Znie to ako dajaká 90-ka, ale môze to byť aj niečo nové.

Nasleduje šport /čítaný I. Štefucom/ oproti správam číta šport rýchlejšie a dynamickejšie, mozno aj kvôli rýchlejšiemu podmazu. Až na malý breptík /zdolal-zvolal/ to bolo v pohode. Napriek tomu niekoľko minút pre šport sa mi zdá o takomto čase veľa. Šport zakončil presný čas. /7.18/ A ide Miro Žbirka s aktuálnou novinkou Bezchybná. Ozvala sa opäť Ivana vrátila sa k Žbirkovi a uviedla aj Kylie Minoque /Can´t get you off my head/, no celý vstup bol (aj teraz) dokopy o ničom.

O 7.24 sa ešte do piesne ozvala opäť moderátorka, na začiatok vstupu povedala presný čas potom po otázke čo hovorí dnešný humorný poznatok škôlkára? Začala čítať rozdiel medzi školou a škôlkou. /odpoveď - v jednej sa spať nesmie a v druhej musí/ ak to malo byť vtipné tak nebolo. A ak to malo byť niečo iné tak to bolo zbytočné. Nakoniec ešte ohlásila počasie o pol. A opäť sa spustila ďalšia skladba.

Začalo počasie čítané I. Hrubou. Do predpovede povsúvala aj vlastné komentáre o tlaku veď prečo nie, ako televízna rosnička sa tomu rozumie nezabudla na presný čas /7.28/. Vstup po nasledujúcej piesni Cranberries /Analyse/ vyplnilo uvedenie ďalšej Servisonics? /Over my head/, aj teraz pripomenula aktuálny čas /7.32/.

Džingel: „Rock FM rádio uvádza postavu rána tentokrát Miroslav Žbirka." Pôvodné odpovede z rozhovoru zostrihali spolu s komentárom /zrejme Erika Mádera/ do „vtipných" súvislostí. Asi to malo byť zábavné, mne sa to však vtipné ani trochu nezdalo. Hlavne, že tvorcom hej.

Po novej Jenifer Lopez si Ivana spomenula aj na oslávencov- Vladislavov . Porozprávala aj niečo z pozadia tohto mena. Pred čítanou reklamou zaznela ešte jedna pesnička, síce povedala jej názov, no ani poniekoľkých vypočutiach som ho nerozlúštil. Nasleduje čítaná Reklama na Nový Čas, džingel Rock FM a Dante Thomas /Miss California/.

Ivana aj so svojimi kolegami mala zrejme v utorok dobrý deň lebo si pripravila ďalšie vtipné inštrukcie tentoraz to bola prvá časť ôsmeho dielu seriálu o Duševnom zdraví. Po „vtipných" radách ktoré dočítala Ivana s citeľne zlepšenou náladou (možno aj duševným zdravím) pozerám na hodiny - tentoraz u mňa doma a môžeme rekapitulovať.

Muzika
Je asi najväčším sklamaním z celého rána. Za celú hodinu ani jeden starší osvedčený hit napriek tomu, ze aspoň identifikovaní interpréti ich majú dosť. Všetko to boli buď skladby nové alebo nevýrazné. A ráno to chce podľa mňa niečo známe čo preberie a osvieži.

Moderátorka
Až na tie vtipné vložky, pôsobiace všelijako len nie vtipne, Ivane Hrubej niet čo vytýkať ma príjemný hlas- veď ju poznáte ak nie z rádia tak z počasia určite. Pozitívne boli názvy aspoň niektorých skladieb. Presný čas mohol zaznieť trochu častejšie.

Správy a servisné informácie
Na to, ze Rock FM je takmer komerčné rádio by to do spravodajstva chcelo mladé dynamické hlasy. Tá mdlosť v podaní všetkých ich správarov až trhá uši. Aspoň že profesionálne im niet čo vytknúť.

Hudobný obal rádia
Džingle Rock FM sa tuším púšťali len dva z aj tak chabého počtu. Tie ostatné boli zastaralé a nechutné.

Celkový dojem
Častejšie by sa zišla identifikácia stanice, meno moderátorky, živý kontakt s poslucháčmi a menej nevydareného humoru.

Autor článku: Aircheck. Autor autorsky kritizuje autorskú prácu jednotlivých rádií. Tento článok sa nemusí stotožňovať s názorom autorov serveru RADIA.SK.

pridať príspevok  Diskusia k článku: žiadny príspevok

K tomuto článku zatiaľ nie je žiadny diskusný príspevok.
Pridajte prvý príspevok!

Aktuálne články

Počúvanosť
nedeľa, 26.9.2021
1.
18,76%   + 0,36%
2.
15,69%   + 0,51%
3.
9,59%   - 1,40%
4.
7,48%   - 0,12%
5.
4,62%   - 0,48%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 26.9.2021
podiel [%] celkovej počúvanosti
1. + 2. vlna 2021 (kĺzavé dáta)
1.
16,90%   - 0,04%
2.
14,41%   - 0,15%
3.
10,27%   + 0,14%
4.
7,71%   ± 0,00%
5.
7,10%   + 0,03%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
1. + 2. vlna 2021 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
VI. - VIII. etapa 2021
1.
34,7%   - 0,6%
2.
23,5%   ± 0,0%
3.
22,5%   - 0,6%
4.
17,6%   ± 0,0%
5.
16,6%   - 0,4%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, VI.-VIII./2021
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
37. týždeň 2021 13.09.2021 - 19.09.2021
1.
Album
Ed Sheeran
Bad Habits
2.
Album
Tom Grennan
Little Bit Of Love
3.
Album
Coldplay
Higher Power
4.
Album
Imagine Dragons
Follow You
5.
Album
Justin Wellington
Iko Iko (My Bestie) (Feat. Small Jam)
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over
Hosting pre vaše podnikanie. Pre vás.
×