menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Rádio Twist

12.10.2001
Ranné vysielanie Rádia Twist, alebo Twist so Zuzanou Šikulovou...

On-Air je už tretie meno, ktoré nachádzate pri recenziách ranných vysielaní na Radia.Sk. Je to výraz, ktorý je v rozhlasovom odbore dosť známy. V mojich recenziách nájdete veľké množstvo odlišností oproti predchádzajúcim recenzentom. Hodnotenie nebude prezentované len z uhlu pohľadu poslucháča nezasväteného do problematiky rozhlasového vysielania, ale chcem recenziám oproti predošlým šablonám používaných tu, aj konkurenciou dať novú dimenziu. Vynechané budú rubriky ako správy, hudba atď... Väčší dôraz bude kladený na samotný prejav moderátorov a redaktorov. Všetko dôležité bude popísané heslovite, podľa dôležitých udalostí tak, ako za sebou nasledovali [napr. moderátorský vstup, pesnička, správy a podobne]. Dôležité momenty vysvietené a zvýraznené v texte obsahujú aj audio ukážku vo formáte MP3, aby ste napr. jednotlivý vstup, problém vo vyjadrovaní prípadne niečo iné, mohli posúdiť aj sami. Dátový tok je kvôli kvalite zvolený vyšší a zvuk je komprimovaný do režimu mono. Klady a zápory budú hodnotené zvlášť v závere. Dúfam, že sa vám spôsob hodnotenia, štýl akým budú recenzie pod mojou autorskou značkou písané, budú páčiť, tentokrát by to mali posudzovať iní. Vaše názory a pripomienky rád privítam na mojej mailovej adrese: on-air@journalist.com. Toľko úvod a teraz k samotnému hodnoteniu.

Samotné rádio počúvam už niekoľko rokov, aj ked nepavidelne. Pri počúvaní som mal na mysli jeho vysokú kvalitu či už po moderátorskej, spravodajskej, ale hlavne jazykovej stránke oproti ostatným komerčným staniciam. Ako prvé som si zobral na mušku v Bratislave najpočúvanejšie Rádio Twist a zvolil deň – piatok 12.10.2001.

- 6.00 - hodinový džingel “Zastav stres, radšej obráť list, s Rádiom Twist.” Po ňom nasledujú správy s Máriou Škarohlídovou, ktoré obsahujú hneď v úvode, tak ako sa to už zaužívalo v mnohých rozhlasových staniciach štyri tzv. headlines, alebo titulky. Tie obsahujú a vystihujú najdôležitejšie udalosti správ. Pani Škarohlídová číta plynule a veľmi príjemne pracuje s hlasom, až na malé zamotanie sa, použitie slovíčka: “v JaponGUsku”, miesto Japonsku. V závere správ upozornila na prehľad tlače, viem teda čo ma čaká a nasleduje počasie, ktoré ukončil džingel “Twist-tanec do kazdého počasia.”

- starý song Good times odpálil hodinu

- prvý ranný vstup začína presným časom, bolo 6.06 a zisťujem, že počúvam dvojicu Maťo Kovačič a Zuzana Šikulová. Vadí mi tu, 2x počuteľný nádych a neskôr 2x použitý výraz nateraz, opravený za odteraz. Stále to však beriem, ako ráno, a nakoniec aj moderátor je len človek, po ktorom sa takto hneď ráno vyžaduje, aby bol pohotový, bystrý a vedel, o čom hovorí.

- nasleduje Phil Collins-Easy Lover, veľmi fajn pesnička stredného prúdu
- džingel rádia Twist
- ešte jedna pesnička

- vstup o tom, čo ktorý kolega sleduje v Žurnále o 7-mej a k týmto informáciám bolo nelogicky zaradené blahoželanie oslávencom, teda Maximiliánom. Spájať tragédie- bombardovanie v USA s blahoželaním, radšej by som volil samostatný vstup [sama moderátorka nakoniec v tom vstupe povedala, že ako prvé treba zablahoželať oslávencom, no bolo to zaradené na záver vstupu]. Oslavovať vtedy, tak sa asi urazím a ako som počúval informácie v danej hodine a ich frekvenciu, miesto na blahoželanie by sa bolo našlo aj samostatne. Ťahanie dĺžňov napr. “USAAAAAAAAA” nie je veľmi príjemne znejúci zlozvyk. Breptíkom to okorenila…”ak sa potešia z peknej piesne skupiny IMT Smile budeme vermi, veľmi radi…Maximilián, všetko najlepšie!” Blahoželá, posiela pesničku a nezdvorilo za tým ide reklama, za ňou upútavka na Grand Prix Rádio 2001 a až potom spominaná pesnička.

- IMT Smile-Tajné milovanie

- “Dopravné informácie prináša a šťastnú cestu praje….”, tak sa začali dopravné informácie. Po sponzorskom džingli nasledovalo uvedenie informácií a presný čas 6.20. Musím vytknúť to, čo sa u Z. Šikulovej objavuje pravidelne, teda počuteľné nadychovanie. Dosť mi vadilo zlievanie informácií, boli čítane husto za sebou bez medzier pre oddelenie jednotlivých problémov na cestách. So želaním šťastnej cesty a presný čas 6.22 boli ukončené dopravné informácie.

- pesnička
- reklama
- upútavka na Duel, alebo dialóg
- Sheryl Crow-If it makes you happy

- nasledoval prehľad tlače, uvedený presným časom 6.30 a dátumom. Hneď v úvode bolo badateľné slovné zamotkanie sa správarky M. Škarohlídovej: “sedeli sme na hlinomonom múre”, nasledovalo ďalšie: “čitateľov Hospodárskych Novín prebkvapí”, potom: “kozie podnikanie he sa Jozefa A.” a nakoniec: ”čítajte v najdnovšom čísle Profitu.” Džingel Rádia Twist vystriedala pesnička.

- “Je šesť hodííííín…..”, pridlhý dĺžeň a za tým šokujúci výrok moderátorky “no koľko-no už pomaly 6-hodín 37-minút, teda pol siedmej aj...”- takto začala vstup a ani sa na tie hodinky nepozrela. Tento vstup, bol dôkazom toho, že ani nerozmýšla nad tým, čo ide hovoriť a nemá predom premyslenú koncepciu vstupu. Uviedla telefonickú želačku a vo vstupe som našiel toto: ”dlhé roky sa u nás chodí na ééé-ôsmu do školy...” V krátkom vstupe bolo 5x použité slovíčko “možno” a z toho 4x za sebou, čo dosť vadilo. V médiu, akým je Twist by sa to nemalo stávať. Obsahom bolo vyzvanie decák a Annie Lennox-Why sa rozohrala. Pravdupovediac som tomu vstupu nerozumel, lebo bolo po pol siedmej a hovorila o tom, ako decká chodia do školy o ôsmej a aby telefonovali. Hľadal som pointu, no nenašiel. Išlo skôr o len-také kecanie.

- vstup začína oslovením: ”na linke máme Maťku…” a pokračuje: ”zrejme už teda riadne éééé prebudená, či nie? Lebo na hlase treba pridať…” -to nemá logiku, mľasknutie moderátorky pôsobí akoby práve raňajkovala. Vadilo mi opäť sa opakujúce naťahovanie slovíčok typu: “aleeeee”, rovnako aj niečo neidentifikovateľné ako fúknutie do mikrofónu. Neviem, išlo o zvláštny zvuk, málo pustila poslucháčku k slovu, čo vyznelo ako prezentovanie svojich myšlienok v očakávaní ich potvrdenia pošlucháčkou. Dýchanie jej robilo opäť zjavné problémy, mala by sa to naučiť. Ešte jedna technická poznámka k tomuto vstupu- podmaz na začiatku nepočuť neskôr pôsobil dosť otravne, pretože sa nehodil na daný typ vstupu, telefón ku koncu v ňom miestami až zanikal. Janek Ledecký-Proklínam -pravdepodobne  výber poslucháčky, no skoro som zaspal pri počúvaní.

- nasleduje reklama
- pesnička

- predpoveď počasia ohlási sponzoring. Je uvádzané moderátorkou s meteorológom Peťom Kováčom, ktorému zaželá dobré ráno. Neskôr nabehol podmaz, začali do ticha, čo pôsobilo dosť amatérsky. Opäť tam do toho vzdychá Zuzana, akoby práve dobehla do štúdia. Dvakrát za sebou bol použitý výraz teda: “čo je teda rrr na radosť mnohých ľudí, o to aktuálnejšie teda vyznieva…” Otázka na meteorológa: “povedz čo nás k nej prevedie, ako to počasie vyzerá teraz?” ma vyslovene prekvapila, pretože čo nás prevedie k predpovedi počasia nedáva zmysel, rovnako ako aj ďalšia myšlienka: “Takže treba myslieť naaaaa to skutočné osvetlenie vozidla”, teda tu by som sa opýtal, či existuje aj neskutočné. Jej myšlienkový pochod pri ďalšom komentovaní situácie vyznel, akoby sme si mali dávať kvôli hmle na chodníkoch pozor a nevrážali do seba hlavami, pred víkendom by to nebolo dobré. Inteligentné vtipkovanie, kde sa sama aj zasmiala a s ňou aj pospolitý robotnícky ľud. Potvrdzovanie hmmmkanííím je prírastkom do série zlozvykov Zuzky Šikulovej, profesionálom by sa niečo podobné stávať nemalo, ak áno, tak niekde v teenagerských rádiach a nie v rádiu pre strednú generáciu. Táto predpoveď bola na môj vkus veľmi dlhá, skôr by som uvítal niečo kratšie a výstižnejšie [postupy frontu a podobne zaujímajú určite hromadu ľudí]. Tichý podmaz sa zmenil na rachot pesničky, ktorá štartovala veľmi nahlas, moderátorka išla do intra a ja som skoro vyskočil z postele, že čo sa deje, kde čo spadlo pri ostrom nábehu skladby - necitlivý mix. Do intra povedala toto: ”no aaaaa čo môzem povedať v tejto chvíli to je blížiaci sa žurnál…”, mal som chuť odpovedať, aby mi ho povedala, keď vetu formulovala takto. Opakovala informácie o obsahu žurnálu, ktoré som už raz počul spolu s meninovými oslávencami druhýkrát v hodine. Nemala o čom hovoriť??? Nebol vlastný vstup pomaly v celej hodinke. Ešte spomenula čiernu skrinku a číslo do nej. Chýba presný čas za celú tu dlhú dobu neodznel ani na začiatku, ani na konci vstupu a v hodine bol veľmi málo, čo považujem za nedostatok, vzhľadom na jeho zvýšenú potrebu pri rannom vstávaní do práce, či školy.

- upútavka na Milánium s Milanom Markovičom
- reklama
- časák “Rádio Twist-je dobré vedieť viac”

- žurnál s Jánom Mečiarom, obsahoval štyri titulky, teda headlines, po ktorých zaželal dobrý deň a pripomenul dátum. Začal sa udalosťami z USA. Redaktor Lukáš Diko, ktorý pripravoval prvý príspevok nevie čítať a mal by na sebe ešte popracovať v oblasti čítania. V ukážke môžete napríklad počuť tvrdé: „podla“ a nie podľa. Pokračovalo to opäť Amerikou a pridala sa i kolegyňa Škarohlídová, pomáhajúca pri čítaní správ. Predel medzi správami jednoznačne oddeloval jednotlivé správy a podmaz sa úplne hodil k informáciam. “Počúvate žurnáaaal” – džingel oddelil domáci blok a opäť čítal Ján Mečiar. Uviedol blok s príspevkom Petra Sámela z Námestova referujúceho o rómskych problémoch. “Žurnál Twist” -opäť predelujúci džingel a Ján Mečiar uvádza príspevok redaktora Michala Farkašovského o sťahovaní Najvyššieho súdu. Presný čas po džingli sa mi rátal, lebo v správach ho bežne rádia nepoužívajú. Ráno sa mi navyše aj hodil. Nasledovalo uvedenie príspevku Maroša Havrana o daniach. Srdcová slabosť 14-ročnej divečiny počas telocviku v ČR bola následujúcim problémom rozoberaným v Žurnále redaktorkou Michaelou Filipovou. “Čo nás čáka a čo nie - a čo nás uz neminie”, tento break mi vyčnieval z celého Žurnálu, kvôli tomu, že tam bola dvakrát použitá spojka a. Na programe bol aj krátky prehľad očakávaných udalostí s Jánom Mečiarom. “Bude teplo, bude zima? Počasie…”, džingel vystriedal priliehavý podmaz, do ktorého číta M. Škarohlídová. Ján Mečiar sa na záver za všetkých rozlúči, celé to bolo bez breptov.

- reklama
- Breakfast in America??? Prijemná pesnička na začiatok hodiny…
- reklama

- šport začal po reklame nevýrazne, rachotom a úderom tenisovej loptičky+potleskom. Žiadny úvod, hneď sa bez akéhokoľvek uvedenia začali čítať výsledky. Samotný šport zo začiatku dosť splynul s reklamou, lebo začal hneď po predelovacom breaku. Reklama bola čítaná, break a čítaný šport. Vďaka archivácii celého vysielania som si to, ako nakoniec všetky vstupy, prehral niekoľkokrát a či som chcel, či nie, stále mi to tam splývalo. Mohol sa na začiatku minimálne slušne pozdraviť, prípadne zaželať dobré ráno. Stále som teda nevedel s kým mám tú česť, až na konci som sa to dozvedel: “7-hodín 22 aj pol minúty, príjemný a úspešný deň želá Miroslav Škrha”. Čítal príjemne, bez motania sa a breptov, dobrým tempom. Musím pochváliť aj peknú farbu hlasu a dobré zdôrazňovanie faktov.

- reklama
- Tom Jones a Heather Small-You need love like i do

- úvodný vstup o ničom a potom toto: “najmä po žurnále, ktorý je tradične toho veľa neponúka” -asi nevedome, ale predsa Zuzana povedala takúto blbosť!!!

- džingel “Twist so Zuzanou Šikulovou”
- pokračovanie vstupu do intra o obsahu hodinky, tradične bez presného času a štartuje Aerosmith
- reklama
- GP Rádio 2001
- M. Žbirka-Letím tmou za tebou…

- Trendy v ekonomike s reportérom týždenníka Trend, Jánom Záborským, moderované Šikulovou. Nesedel mi tu výraz: “…u ktorých poisťovní je možné uzatvoriť...”, by som vymenil za “v ktorých…” Počuť, že rozhovor je dobre pripravený, k redaktorovi sa výhrad zdržím, nie je profesionálnym moderátorom. Pár otázok a rozlúčka…

- džigel “Rádio Twist”
- novinková pesnička od skupiny James

- opäť sponzorované dopravné informácie, kde vstup začína slovíčkom: “Anóó” , pokračuje to: “tvrdého človeka ááá pevné nervy ááá”, kde si 2x za sebou zopakovala dlhé áááá. Musím, aj keď sa opakujkem vytknúť dýchanie. "Inak dobré dopravné obmedzenia máme hlásenéééé štyri…”, byť vodičom tak asi preladím. Dvakrát tam bolo použité v tesnej blízkosti slovíčko dobre. Odkedy sú dopravné informácie dobré? Breptík ešte v tom istom vstupe: “uzavren-uzavretria”. Obmedzenia s dosť obmedzeným pokecom bol ukončený želaním pevných nervov a šťastnej cesty. Zopakujem výhradu z predošlého dopravného servisu, kde tiež boli málo oddelené samotné obmedzenia a tak splývali.

- pesnička

- celkom som bol zvedavý na volnejší a normálny moderátorkou pripravený vstup. Prišla však pozvánka z ktorej citujem: “sa ten nasledujúciiíí, vraj slnečný víkend sa hodláte prežiť za riekou Moravou.” Tu bolo badateľné nie príliš príjemné, nazval by som to vykrúcanie hlasom a navyše nešťastná formulácia vety, stačilo porozmýšľať. Celé to bolo o púšťaní šarkanov s nahratou pozvánkou organizátora.

- reklama
- pesnička
- “Rádio Twist”-džingel
- Simply Red-Stars

- časák, kde už za ním želá dobré ráno Mária Škarohlídová a nasledujú správy s ňou. Začínajú sa so štyrmi titulkami, vrátane počasia. Na začiatku sa nachádzala správa zo Žurnálu nelogicky s príspevkom. Číta bez problémov a breptov. Zvláštny pocit vo mne vyvolalo akurát to, ze išlo o opakovanie príspevkov, ktoré obsahoval už Žurnál pred necelou hodinou.

- “Rádio Twist”, džingel vystriedala reklama- sponzoring a samotná predpoveď
- “Twist-tanec do kazdého počasia” - džingel
- Twist and Shout – príznačná pesnička pre Rádio Twist

- súťaž s Coca Colou oddelená rekl. breakom. Opakovalo sa tu naťahovanie koncov slovíčok, nádychy: “Európannn” a dal sa nájsť hlboký povzdych moderátorky do mikrofónu, aj počuteľné zaváhanie: “ste veľmi dobre vvvvv obstáli.“ Nie pozitívne pôsobilo toto: "povedal-povedať.“ Na záver break, keďže išlo o sponzorovanú súťaž.

- pesnička
- reklama
- upútavka Literárna revue
- džingel Grand Prix Rádio 2001
- pesnička od Vidieku
- reklama
- pesnička A.Keys-Fallin
- džingel
- pesnička

- a tu už mi lietali hlavou myšlienky, že prečo sa nám moderátorka neozvala tak dlhú dobu a išlo toľko skladieb. Veď je ráno... Nasledoval reklamný spot, ale pozor!!! Oddelený bol reklamým breakom iba na konci, na začiatku chýbal, išiel do pesničky, čo dokumentuje aj naša MP3 nahrávka. Rada SR pre vysielanie a retransmisiu by sa asi veľmi nepotešila, keďže tieto veci sa u nás musia ohraničiť na začiatku, aj na konci. Išlo o reklamý spot na kamerové systémy Panasonic, ktorý bol predzvesťou blížiacej sa Čiernej chvíle, čo je rubrika venovaná všetkým možným, aj nemožným krádežiam a podobne. Po reklame oddelenej na konci breakom nastupuje podmaz, do ktorého moderátorka privíta po konečne presnom čase pána majora Jána Bazovského, ktorý prezentuje kde a čo ukradli. Informácie tohto druhu sa mi ráno moc príjemne do uší netlačili, skôr by som podobnú rubriku zaradil na popoludnie a nie hurá za senzáciami, ako Nový Čas. Telefonický hosť sa nakoniec sám rozlúčil, veď prečo to zbytočne komentovať a nasledoval opäť reklamný break. Spot Panasonic bol nímoddelený teraz už pred i po.

- pesnička

- vstup, ktorý som už ani nečakal, vzhľadom na hromadu muziky pred Čiernou chvíľou, zrazu prišiel. Do konca skladby bolo uvedené bližšie nešpecifikované narodeninové rozprávanie a skladba dohráva.

- v reklamných breakoch odštartoval reklamný rozhovor jednej z bánk – to bolo potrebné uviesť?
- Cranberries-I can´t be with you

- 8.40 – takýto presný čas som počul do konca pesničky, kde bola prezentovaná blíziaca sa súťaž s denníkom Sme. Rátal sa mi vstup pred reklamou prezentujúci súťaž a tým aj zachovanie pozornosti poslucháča počas reklamy. Logický ťah.

- reklama

- hneď po reklame podmaz a do neho otvorená súťaž so Sme. Chybičky sa opakovali: "nula sedemmmm“, prípadne: "zaujímavé menóóó“, alebo takéto breptíky: "slo-sto Slovenských korún“, prípadne chyba spôsobená skôr neprečítaním otázok predom: "oper-osem hypermarketov.“ Rovnako bolo počuteľné aj dýchanie – kliknite tu, prípadne tu. Už len pre zaujímavosť pripomeniem, že na linke bola poslucháčka s menom Idea. Rozlúčila sa s ňou, poprosila ju aby ostala na linke a išla reklama.

- pesnička: Terence T. D´Arby-Wishing well. Osobne ma dosť potešila.

- sponzorované dopravné informácie pre vodičov a informáciami o situácii v Bratislave obnášali už vyššie spomínané nedostatky, tentokrát bez breptov a poznámok, pri ktorých sa akosi nedá nájsť zmysel.

- reklama

- nasledovala známa pesnička Mezzoforte-Gardenparty. Vadilo mi na nej iba to, že viac rádií ju používa ako podmaz a pri jej počúvaní som si predstavil konkrétnu reláciu, konkrétneho rádia, chýbal už iba moderátor. To je ale iba malá chybička krásy.

- hodinový džingel ohlásil 9-tu hodinu, teda môj monitoring sa síce končí, no začal som to celé počúvať odznova dookola.

klady
- výborná strednoprúdová hudba, až na tú záverečnú pesničku [Ledecký bol ráno asi výber poslucháčky].
- veľmi kvalitné spravodajstvo a rovnako aj ľudia v ňom:-)
- džingle...
- počasie s meteorológom...
- Trendy v ekonomike...
- názov relácie dopĺňa meno moderátora...

zápory
- moderovanie Zuzany Šikulovej, ktorá má zjavný problém s dýchaním pri čítaní na mikrofón, dosť aj naťahovaním koncov slovíčok a vôbec ešte by mala na sebe popracovať čo sa týka hovorenia na mikrofón. Je to zarážajúce, doteraz som tomu nevenoval pozornosť, pretože keď som ju ráno počúval som sa na tieto veci nesústredil. Obsah správ stál niekedy tiež za zamyslenie. Neoddeľuje správy v dopravnom servise. Možno mala iba blbé ráno, to sa môže stať každému. Rovnako mi tu vadilo aj málo vlastných moderátorských vstupov.
- prvé správy po šiestej a prehľad tlače bol s niekoľkými chybami v interpretácii, ale asi to bolo spôsobené rannou hodinou, lebo p. Škarohlídová už od siedmej čítala jedna radosť.
- blahoželanie k meninám spájané s prehľadom Žurnálu a tým pádom aj tragédiami v USA, po odoslaní pesničky oslávencom išla reklama a až potom pesnička, ale to patrí k tomu moderovaniu, no zarazilo ma to. Ešte spomeniem vstup, kde bolo uvedené, že v dnešnom Žurnále vraj nič nové nenájdeme a ostatné vstupy radšej nechám tak...
- džingel: "Čo nás čaká a čo nie - a čo nás dnes neminie.“ Ten sa mi nepáči vďaka tomu sloganu, kde bola použitá dvakrát spojka a.
- chýbajúci reklamný break pred spotom...
- nie veľmi správne narábanie s časom, kde bol začiatok hodiny prázdny a hrala sa hudba, džingle a reklama a koniec bol preplnený aj vstupmi.
- Čierna chvíľa...

Autor článku: On-Air, 21.10.2001. Autor kritizuje autorskú prácu jednotlivých rádií.
Tento článok sa nemusí stotožňovať s názorom autorov serveru RADIA.SK.

pridať príspevok  Diskusia k článku: 3 príspevky

PALO (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
PALO (neregistrovaný, 0.0.0.xxx) 20.09.2005 13:16

kde sú tie časwy,keď pojem TWIST niečo znamenal.Bol to pojem sám o sebe.

milannco (neregistrovaný, 93.185.104.xxx)
milannco (neregistrovaný, 93.185.104.xxx) 20.09.2005 10:13

no teraz ranne vysielanie vyzera uplne inak...

on-air (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
on-air (neregistrovaný, 0.0.0.xxx) 16.02.2005 22:03

zamindrakovany

Aktuálne články

Počúvanosť
nedeľa, 26.9.2021
1.
18,76%   + 0,36%
2.
15,69%   + 0,51%
3.
9,59%   - 1,40%
4.
7,48%   - 0,12%
5.
4,62%   - 0,48%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 26.9.2021
podiel [%] celkovej počúvanosti
1. + 2. vlna 2021 (kĺzavé dáta)
1.
16,90%   - 0,04%
2.
14,41%   - 0,15%
3.
10,27%   + 0,14%
4.
7,71%   ± 0,00%
5.
7,10%   + 0,03%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
1. + 2. vlna 2021 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
VI. - VIII. etapa 2021
1.
34,7%   - 0,6%
2.
23,5%   ± 0,0%
3.
22,5%   - 0,6%
4.
17,6%   ± 0,0%
5.
16,6%   - 0,4%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, VI.-VIII./2021
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
37. týždeň 2021 13.09.2021 - 19.09.2021
1.
Album
Ed Sheeran
Bad Habits
2.
Album
Tom Grennan
Little Bit Of Love
3.
Album
Coldplay
Higher Power
4.
Album
Imagine Dragons
Follow You
5.
Album
Justin Wellington
Iko Iko (My Bestie) (Feat. Small Jam)
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over
Hosting pre vaše podnikanie. Pre vás.
×