menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Top Rádio

18. apríl 2002, 6:01 - 7:01, Ranné vysielania s Vierkou Ihnátovou

Jubilejná 10. recenzia ranného vysielanie padla opäť na východ. Na ráno na rádiu Top som si musel trošku privstať. Úplne prvá skladba raňajšieho vysielania, ktorou chcelo Top rádio v štvrtkové ráno prebudiť bol
- Richard Müller - V tom istom meste
- ešte do doznievajúcich tónov sa po prvý-krát prihlásila moderátorka Vierka Ihnátová. Okrem úvodných informácii o náplni vysielania spomenula presný čas a svoje meno. Popriala pekné ráno, pokračuje muzika:
- Alanis Morissette - Hands Clean
- Anastacia - Freak of Nature
- do pesničky začala Vierka hovoriť obsah vysielania, zo začiatku si ju však vôbec nestiahla a tak sa niekoľko sekúnd navzájom zbytočne prekrikovali. Informácie z prvého vstupu rozvila do jednotlivých rubrík - teda monitoringu tlače, počasie, historický kalendár a dopravný servis, teda všetko, čo poslucháč zrána potrebuje. Netreba sa však ponáhľať a tak nič konkrétne zatiaľ neprezradila. Teda až na presný čas: [6.13].

- Janko Kuric feat. Věra Bílá - Poštári - do tretice aktuálna novinka, no opäť pomalá skladba. Dosť zaujímavá taktika hudobného dramaturga ako zrána budiť poslucháčov.

- džingel počasie. O 6.16 moderátorka začala čítať predpoveď, no už po pár slovách ma zarazila jej tvrdá výslovnosť: napr. "Dnes BUDE teda polooblačno... ...DVACATjeden stupňov... ...sa môžu ZNYŽOVAŤ..." V kratučkom texte úplne odignorovala päť mäkkých slabík.

- Lenka Dusilová - Kouzelná moc
- džingel Top Radio Reklama - tento džingel, tak ako mnoho iných, má anglickú výslovnosť napriek tomu, že v angličtine neexistuje slovo "reklama," v topku mu dali veselo poangličtenú výslovnosť "riklama." Po komerčných informáciach opäť rovnaký džingel, len tentoraz slová Top a „riklama" zazneli v opačnom garde.
- neznáma pieseň

- džingel: "V tomto vstupe budú použité reklamné informácie - počúvate dopravný servis"
- po tichej afére vykrádania dopravných informácii z vysielania Rádia Expres používa už niekoľko mesiacov Top rádio celkom originálne vstupy dispečerov košických taxi služieb. Tentoraz dispečerka Lucky Taxi - Drahuška sebavedomo začala svoj ranný vstup. Na odľahčenie si aj zavtipkovala so svojim menom, a tak aj keď pred pol siedmou nič aktuálne pre vodičov nemá, je príjemným spestrením ranného vysielania. Aby predsa len využila svoje dve minútky, pripomenie niekoľko dlhodobých dopravných obmedzení. Vierka pridá presný čas a ideme ďalej:
- džingel - "Použité reklamné informácie - Top Radio," opäť s anglickou výslovnosťou
- Tarkan - Simarik - konečne dynamická vec!
- nasleduje neznáma pieseň

- ďalší vstup je venovaný aktuálnym kurzovým lístkom. Moderátorka celkom obmieňa slová stojí/si kúpite a tak vstup pôsobí príjemne dynamicky. Ani tentoraz nezabudla na presný čas [6:33].

- Placebo - Slave to the Wage
- džingel "Top Radio - this is top radio - v tomto vstupe budú využité reklamné informácie"
- prehľad tlače v podobe reklamnej informácie - regionálny denník Korzár - pútavé hedlajny - napriek tomu, že ide o platený vstup pôsobí viac informačne, ako komerčne. Ani teraz nechýba presný čas.
- džingel "You are listening Top Radio"
- pieseň, akú som nikdy predtým nepočul.

- v ďalšom vstupe nasleduje športová správa z prostredia slovenského futbalu.
- Garbage - Breaking up the girl
- Cranberries - live verzia zložená z niekoľkých hitov
"Želám vám pekné slnečné ráno, je 6 hodín 50 minút," povedala Vierka vo svojom poslednom vstupe.
- džingel "Top radio Riklama"
- dve reklamy
- ďalší džingel uzavrel inzerciu, a do konca hodiny sme si už len zahrali. Správy sa už na Topku istý čas nevysielajú a tak plynule začína ďalšia hodina oznámením presného času moderátorkou.

Muzika
Hudba Top rádia obsahuje, aspoň pre mňa, mnoho neznámych a neobohratých skladieb. Na jednej strane je to pozitívne, že dostanú šancu aj veci, na ktoré by si celoplošné rádia netrúfli, no na druhej ľudia predsa len majú radi aj notoricky známe hity.

Moderátor
Vierka patrí k moderátorkám, na ktorých sa mi veľmi ťažko hĺadá niečo, čo by sa jej dalo vytknúť. Má príjemný hlas, tvrdá výslovnosť sa v iných vstupoch neprejavila a tak snáď išlo len o jednorázové pošmyknutie. Nezabúda na presný čas, možno by sa zišlo sem-tam uviesť niektorú skladbu aj názvom.

Hudobný obal rádia
V maličkom regionálnom rádiu sa mi zdajú komplet anglické džingle ako zlý vtip. Aj mnohí speváci to už pochopili dávnejšie, na Slovensku sa boduje slovenčinou.

Správy
Spravodajstvo sa pre finančné problémy na začiatku roka zrušilo. Množstvo servisných informácii rozvrhnutých do každej hodiny však poslucháčovi dávajú výborný prehľad o všetkom, čo na začiatku dňa potrebuje vedieť.

Celkový dojem
Rádio Top už dlhšie obdobie vymetá v rebríčkoch počúvanosti suterén. Na mňa zapôsobilo akosi chladne. Málo známa hudba, miestami pôsobiaca príliž ťažko, anglický zvukový obal v lokálnom rádiu dosť dráždiaci a chýbajúce spravodajské informácie sú asi tri možné veci, pre ktoré Top nedokáže osloviť košických poslucháčov.

Autor článku: Aircheck, 30.4.2002. Autor kritizuje autorskú prácu jednotlivých rádií. Tento článok sa nemusí stotožňovať s názorom autorov serveru RADIA.SK

pridať príspevok  Diskusia k článku: žiadny príspevok

K tomuto článku zatiaľ nie je žiadny diskusný príspevok.
Pridajte prvý príspevok!

Aktuálne články

Počúvanosť
nedeľa, 26.9.2021
1.
18,76%   + 0,36%
2.
15,69%   + 0,51%
3.
9,59%   - 1,40%
4.
7,48%   - 0,12%
5.
4,62%   - 0,48%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 26.9.2021
podiel [%] celkovej počúvanosti
1. + 2. vlna 2021 (kĺzavé dáta)
1.
16,90%   - 0,04%
2.
14,41%   - 0,15%
3.
10,27%   + 0,14%
4.
7,71%   ± 0,00%
5.
7,10%   + 0,03%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
1. + 2. vlna 2021 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
VI. - VIII. etapa 2021
1.
34,7%   - 0,6%
2.
23,5%   ± 0,0%
3.
22,5%   - 0,6%
4.
17,6%   ± 0,0%
5.
16,6%   - 0,4%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, VI.-VIII./2021
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
37. týždeň 2021 13.09.2021 - 19.09.2021
1.
Album
Ed Sheeran
Bad Habits
2.
Album
Tom Grennan
Little Bit Of Love
3.
Album
Coldplay
Higher Power
4.
Album
Imagine Dragons
Follow You
5.
Album
Justin Wellington
Iko Iko (My Bestie) (Feat. Small Jam)
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over
Hosting pre vaše podnikanie. Pre vás.
×