menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k článku Stanovisko ANRTS k neudeleniam výnimky z kvót

38 príspevkov
rastaman
rastaman
29.01.2019 21:29
0
0
@MUSIC SK

"Napr. niekto povie, ze jazz je slusna hudba, no vieme, ze mainstream jazz nehrava :-)"

A to je veľká škoda!
https://www.youtube.com/watch?v=Q8Tiz6INF7I

rastaman
rastaman
29.01.2019 18:07
0
0
@Szekeres, MUSIC SK

Ja by som povedal, že Slovákom (= slovenským hudobníkom) chýbajú najmä dobrý MANAŽMENT (= MARKETING) a vôľa investovať čas, úsilie, ale aj peniaze do prezentácie.

Napr. nedávno som jedným známym v zahraničí (i keď v slovanskej krajine) posielal (odkazy na) Roba Grigorova - a ich 7-ROČNÝ(!) syn sa do jeho hudby údajne priam zamiloval! Všetkých ich oslovila najmä svojou "VESELOSŤOU".

Tu netreba zabúdať, že napr. taká MTV si za zaradenie (Vašej) skladby vypýta nemalé peniaze - kedysi spomínal Jožo RÁŽ, že od nich chceli (v prepočte) stovky tisíc Kčs/Sk.

*

@Szekeres, nie je to nič osobné - na názor máš právo.

Nebudem tu pitvať dôvody (z Tvojho pohľadu) "nedostatočného úspechu" v U.S.A., ale Hansi (FALCO) mal (žiaľ) už v 80. rokoch problémy s alkoholom (a pracovnou morálkou), a napriek tomu dosiahol úspech, ktorý mu mnohí americkí "domorodci" mohli závidieť - o "fiasku" by som teda určite nehovoril.

*

@MUSIC SK: "... neviem, ci si dostatocne uvedomujes , ze slovencina je mensinovy jazyk. "

CHORVÁTČINA a RUMUNČINA sú snáď jazykmi svetovými?
https://www.youtube.com/watch?v=QKu4tRWlkVE
https://www.youtube.com/watch?v=YnopHCL1Jk8

*

@MUSIC SK: "za socializmu anglictina nebola predmetom ani na zakladnych ani strednych skola"

To je LOŽ!

Už v 60. rokoch bola POVINNÁ na SVŠ-kách (dnešných gymnáziách) a v rokoch 80. už dokonca existovali BILINGVÁLNE ZŠ s vyučovacím jazykom ANGLICKÝM!

MUSIC SK
MUSIC SK
29.01.2019 14:47
0
0
@Szekeres Dodatok - za socializmu anglictina nebola predmetom ani na zakladnych ani strednych skola

Pisal si: Takmer kazdy skandinavec sa s tebou vie rozpravat po anglicky..
Vedia, lebo odmalicka maju v skolach anglictinu. Na Slovensku anglictinu nemohli zakazat, tak to riesili tak, ze vsak mozu byt kruzky alebo v Domoch pionierov a pod, kde sa to nepovinne mohlo ucit. Rusi napr. boli rozumnejsi, ja som len valal oci, ked mi povedali, ze u nich sa anglictina normalne uci.

MUSIC SK
MUSIC SK
29.01.2019 14:42
0
0
@Szekeres

Suhlasim s viacerými tvojimi nazormi, no tvrdit, ze nejaka hudba je zla hoci aj slovenska je velmi odvazne. Pausalne tvrdenia vzdy komplikuju akukolvek serioznu diskusiu. Napr. ak tvrdis pausalne, ze kvoty su prave na to, aby vytlacali slusnu hudbu, tak by si mal najskôr zadefinovat, ktoru slusnu hudbu a co to slusna hudba je. Napr. niekto povie, ze jazz je slusna hudba, no vieme, ze mainstream jazz nehrava :-)

Szekeres (neregistrovaný, 87.197.184.xxx)
Szekeres (neregistrovaný, 87.197.184.xxx)
29.01.2019 14:35
0
0
ad. rastaman.

Hej, rasti, nemusis mi posielat linky na Falcove skladby. Ja ich poznam. Nevedel som, ze si priaznivec Falca. Keby som bol byval vedel, ani by som sa k nemu nevyjadroval. Ja som nespochybnoval, ze falco sa stal v Oe velmi popularny...kedysi v osemdesiatych. Prave v tom bola pointa, ze ked ho rakusania s valkym humbukom posielali na turne do usa, boli presvedceni, ze inak to nemuoze byt, ako ze ..sa urodila svetova hviezda. Ale ...potom to bolo vsetko inak. A v tomto su rakusania velmi podobni tunajsiemu ludu a to prave ilustrovalo to co som dole pisal, ze jednotlive lokalne hudobne pa/kultury v tejto casti kontinentu su do seba uzavrete ...rezervacie. Pocuvaju svoje "hviezdy" iba domaci, a nikto iny, ani v susednej rezervacii. Ano, skandinavia, to je uuuplne iny level. Akoby skandinavia ani nebola na EU kontinente.. Neviem, cim to je. ...kulturna naviazanost na anglosasku scenu. Takmer kazdy skandinavec sa s tebou vie rozpravat po anglicky..

MUSIC SK
MUSIC SK
29.01.2019 14:32
0
0
@Rastaman

> Poznáš nejakého Slováka, ktorý to dosiahol?
Rastaman, neviem, ci si dostatocne uvedomujes , ze slovencina je mensinovy jazyk. Falco je genialny spevak, ale piesne naspieval v rodnom jazyku, okbdobne ako napr. Nena. No a slovensky hudobny trh je v porovnani s nemeckym trpaslik.

MUSIC SK
MUSIC SK
29.01.2019 14:25
0
0
@JaSomja Chlapi pozor - nie je test ako test:-)

Chlapi pozor, ak z mainstreamu povedia, ze nejaka piesen presla testom, tak to nikdy nie je objektivny test. Totiz to co ide na test nezavisi od toho, ze ci je slovenska piesen kvalitna alebo nie - oni si urcuju, ktore piesne tam daju. Napr. Radio Europa 2 do testu nedali slovenske piesne, ktore sme im ponukli my zdola. Ako dovod uvadzaju - ze posluchaci nechcu slovenske piesne a do testu ich nedaju, lebo vedia, zeby testom nepresli a testy, ze su drahe. - ja len citujem.

rastaman
rastaman
29.01.2019 12:22
0
0
@Szekeres

A čo taký ISLAND?
https://en.wikipedia.org/wiki/Bj örk

rastaman
rastaman
29.01.2019 12:22
0
0
@Szekeres

NÓRI už tiež bodovali, a to vo veľkom štýle:
https://en.wikipedia.org/wiki/A-ha

rastaman
rastaman
25.01.2019 18:41
0
0
@Szekeres

Ale zas je pravdou, že takí ŠVÉDI sú omnoho, oveľa úspešnejší:
https://en.wikipedia.org/wiki/Popular_music_in_Swe…

;-)

rastaman
rastaman
25.01.2019 18:39
0
0
@Szekeres

Omega - Gyöngyhajú lány
https://en.wikipedia.org/wiki/Gy öngyhajú_lány
https://www.youtube.com/watch?v=CGt-rTDkMcM

nemecká cover verzia od
SCORPIONS - White Dove
https://www.youtube.com/watch?v=sXIwiMYb-gY

*

POROVNANIE: Aktuálna POČÚVANOSŤ OMEGA vs. ELÁN (Last.fm)
https://www.last.fm/music/Omega
https://www.last.fm/music/El án

= = =

Chápeš?

;-)

rastaman
rastaman
25.01.2019 18:35
0
0
@Szekeres

Opus - Live Is Life

umiestnenia v hitparádach:
https://en.wikipedia.org/wiki/Live_Is_Life#Charts_…

= = =

Poznáš nejakého Slováka, ktorý to dosiahol?

;-)

rastaman
rastaman
25.01.2019 18:32
0
0
@Szekeres

FALCO v Hitparáde USA
*najvyššie dosiahnuté priečky

SINGLE
Rock Me Amadeus *1
Vienna Calling *18
Der Kommissar *72

ALBUMY
Falco 3 *3
Einzelhaft *64

= = =

Poznáš nejakého Slováka, ktorý to dosiahol?

;-)

Szekeres (neregistrovaný, 87.197.184.xxx)
Szekeres (neregistrovaný, 87.197.184.xxx)
25.01.2019 17:54
0
0
ad. rastaman pred 22 min

dik za testovacie vzorky. Ale bohuzial ja nemam ani nahodou cas si to pustat. Hudbu sledujem uz dost dlho a moje nazory su postavene na celkom dlhodobom pozorovani. Leda ze by sa nieco v poslednej dobe zmenilo ... Ale napr. ako sa pozeram, prave falca by som si vuobec nepustal. Toho fakt nemusim. Kedysi to mozno znelo celkom progresivne, ale iba v obmedzenom regione a iba docasne. Dnes mi jeho hurby znbie ako total odrhovacka. Prave Falco je celkom dobra ukazka zlyhania vyvoja rakuskej pop.music. Neviem ci sa pamatas, kedysi, potom ako sa stal popularnym v Oesterreichu a i v okolitych krajinach pokusil sa ist presadit do usa. A...dopadlo to celkom fiaskom.

Szekeres (neregistrovaný, 87.197.184.xxx)
Szekeres (neregistrovaný, 87.197.184.xxx)
25.01.2019 13:02
0
0
Ad. JaSomJa včera 15:37..este k madarskej versus slovenskej

Nerobil som analyzu kvality madaarskej hudby. ale domnievamn sa, ze je to asi takto. S madarskou, slovenskou a i ceskou, rakuskou hudbou je to v zasade narovnako. Je to mizeria! Kriterium? Nikto iny okrem prislusnej narodnej posluchacskej obce ju nepocuva. Nie je to signifikantne? Vsetko su to iba take male prirodne rezervacie, ako napr. zubria obora, alebo ZOO. A samozrejme, ocakava sa, ze ZOO byva obohnana plotom (=kvoty).

Szekeres (neregistrovaný, 87.197.184.xxx)
Szekeres (neregistrovaný, 87.197.184.xxx)
25.01.2019 12:45
0
0
Ad. JaSomJa včera 15:37

Haloo janiTuNic! Nechcem by som aby nasa vymena nazorov skllzla do muojho hodnotenia Expresu. Neviem sa k Expresu vyjadrit, lebo som ho vlastne nikdy nejak ..prierezovo nepocuval. Ani Funko. Pravdepodobne budeme mat odlisne kriteria na posudzovanie kvality hudby (a nielen hudby v v pripade expresu aj funu ..) Ano, muoj postoj ku kvalite slov. hudby zvadza k podobnym stanoviskam ako si uviedol, t.j. ze ju odmietam z principu. Ale nie je to tak. Existuje aj pomerne slusna slov./ceska hudba. Prave kvotovanie sluzi k tomu, aby bola tato dobra z povinneho podielu vytlacana A tak sa v radiach hrava zriedkavo. Tento stav je udrzovany mafianskym systemom ovladania terestrialneho priestoru a pridelovania licencii (frekvencii) ktory ma za ciel betonovat degresivne tendencie. t.j. smer k upadku/stagnacii a nie smer k progresu. Faktom ale zostava, ze kto chce vytvorit dobru (v zmysle: aby to bolo kompatibilne aj inde vo svete..) hudbu s pouzitim slov. textu, ma to tazke slov. jazyk nie je prave optimalnym nastrojom. Proste, vis co chcem povedat. Ak je do povinnej kvoty narodnej hudby pretlacana pradovsetkym zla hudba, je logicke, ze to opticky vypada, ze nemam rad slov. hudbu.

Pe3k
Pe3k
25.01.2019 10:15
0
0
@tysity

Človeče, čoraz viac túžim poznať toho, kto vie tak fundovane a objektívne porovnávať a hodnotiť kvalitu hudby, relácii a vysielania... Ty máš logo Expresu hádam aj na toaleťáku!

FM (neregistrovaný, 84.245.121.xxx)
FM (neregistrovaný, 84.245.121.xxx)
25.01.2019 03:14
0
0
@Szekeres

aj pes chodí sr.ť na koniec záhrady, tak aby ho nikto nevidel, tam sa skrúti... a takto to dopadlo aj s kvokvotami...

JaSomJa (neregistrovaný, 84.47.23.xxx)
JaSomJa (neregistrovaný, 84.47.23.xxx)
24.01.2019 15:37
0
0
Szekeres

Expres ale hrá počas dňa kvalitnú slovenskú hudbu, ktorá normálne prešla testovaním. Zlú slovenskú hudbu si počas dňa nemôžu dovoliť hrať. Vo večernom vysielaní je tej slovenskej hudby viac, ale v porovnaní s Funkom je večer na Exprese oveľa menej takej hudby, ktorá sa v dennom vysielaní nehrá. Vo Funku je podiel slovenskej hudby vo večernom vysielaní ktorá sa cez deň nahráva, podstatne vyšší. A práve toto niečo hovorí o tom, ako je zvládnutá povinnosť hrať nejaký podiel slovenskej hudby. Podľa toho ako však píšeš mi to vychádza tak, že si hovoríš že slovenské pesničky sa Ti nepáčia nijaké, lebo sú slovenské. Je však podľa Teba slovenská hudba v slovenských rádiách horšia ako maďarská hudba v maďarských rádiách?

Szekeres (neregistrovaný, 87.197.184.xxx)
Szekeres (neregistrovaný, 87.197.184.xxx)
24.01.2019 13:17
0
0
ad. JaSomJa 22.01.2019 19:41

Ale no! Myslim, ze je to jasne z kontextu. Napriek tomu, aby nedoslo k omylu, upresnujem. Ta moja stanica ktoru pouzivam ako "zachranu pred zvracanim z SRO1" ja ten typ, ktory uplatnuje kvoty tak, ze SK produkciu koncentruje do po 22:00 (aj kraliky v zajacniku chodia spinit do kutika..). A sucasne sa priznavam, ze netusim ci expres vuobec vysiela celych 24 hodin, to som len tak ..trepol. Ale, samozrejme duovodov preco nemuozem pocuvat Expres je viac, ako len duosledky Kvotovania zavedeneho nacistickou legislativou

JaSomJa (neregistrovaný, 84.47.23.xxx)
JaSomJa (neregistrovaný, 84.47.23.xxx)
22.01.2019 19:41
0
0
Szekeres

A v ktorých hodinách nemôžeš počúvať Expres a prečo?

Szekeres (neregistrovaný, 87.197.184.xxx)
Szekeres (neregistrovaný, 87.197.184.xxx)
21.01.2019 12:51
0
0
ad. JaSomJa (neregistrovaný, 95.103.141.xxx) 17.01.2019 15:09

co je na tom dobre? Naopak, je to duovod, preco expres nie je mozne pocuvate CELYCH 24 hodin (jeden z mnohych). U stanice, ktoru obcas pocuvam vzdy viem, ze ju nemuozem pocuvat iba po 22:00. Ale muozem ju pocuvat 22 hodin.

technik,peťo (neregistrovaný, 85.248.74.xxx)
technik,peťo (neregistrovaný, 85.248.74.xxx)
19.01.2019 01:26
0
0
prestante davať kvôty.

teraz vás urobím silnú zábavu s kvotami aj vás pichcnem do čelá hlavy aj do noh aj celé kvpoty na slovenskú hudbu a chodte to zrušiť lebo pôjdete niekam do zlých vecí aj narazite do sltpov aj do stčky hlavovej do zeme cela vlada aj rada je banda zničujúca do vane sa kúpať a ponoriť sa do vody a prestaň dýchať aj dalej viete čo pokračuje a na 2 deň tu už nebudete vo vláde aj rade.

JaSomJa (neregistrovaný, 95.103.141.xxx)
JaSomJa (neregistrovaný, 95.103.141.xxx)
17.01.2019 15:09
0
0
david1

Nie všade večer je iba prúd hudby. Expres má slovenskú hudbu tak dobre poriešenú, že nie je nútený púšťať večer prúd slovenskej hudby. A myslím že podobne dobre to má zvládnuté aj Trnavské rádio. Ale napríklad taká E2 to je po 22:00 otras

Počúvanosť
streda, 27.3.2024
1.
20,77%   + 0,23%
2.
18,40%   - 0,71%
3.
11,87%   - 0,22%
4.
9,36%   + 0,08%
5.
8,18%   + 0,20%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 27.3.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
XI. etapa 2023 - I. etapa 2024
1.
31,5%   ± 0,0%
2.
22,7%   - 0,1%
3.
21,6%   - 0,4%
4.
17,4%   + 0,3%
5.
16,4%   - 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, XI.-I./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
12. týždeň 2024 18.03.2024 - 24.03.2024
1.
Album
Dua Lipa
Houdini
2.
Album
Cyril
Stumblin' In
3.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
4.
Album
Teddy Swims
Lose Control
5.
Album
Thirty Seconds To Mars
Seasons
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over