menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Top Radio

82 príspevkov
JaSomJa
JaSomJa
29.01.2024 21:21
1
1
Totosz

Asi Top rádio nie je classic rock, ale skôr taký modernejší rock. Rock je dosť veľký hudobný záber

Jazz_Laco
Jazz_Laco
29.01.2024 21:19
0
2
Totosz

Čakajú na DAB+ vysielanie, aby tu mohli vzniknúť špecializované rádiá. Napríklad také, ktoré budú hrať presne ten "classic rock" ktorý (nielen) Ty požaduješ......

JaSomJa
JaSomJa
29.01.2024 21:18
0
2
Jazz_Laco

Zatiaľ čisto teoreticky keby Top rádio dostalo výnimku z kvót na slovenskú hudbu, tak svojim programom, v ktorom je iba hudba a pravdepodobne nijaká reklama, asi ťažko môže konkurovať rádiám, ktoré majú nejaký obsah a ešte k tomu aj reklamu. Myslím že práve Ty by si to mohol vedieť. Mimochodom som len reagoval na príspevok ktorý bol úplne mimo reality

Totosz
Totosz
29.01.2024 21:16
2
0
Classic rock

Kde sú klasické rockové hity zo 60. a 70. rokov? (black sabath, led zeppelin, beatles, T. Rex, deep purple, troggs, animals, queen)

Jazz_Laco
Jazz_Laco
29.01.2024 21:12
1
2
JaSomJa

Ty tie slovenské pesničky tak veľmi obhajuješ.....

Normálne si začínam myslieť že sa bojíš aby nevzniklo také rádio, ktoré SK hudbu bude hrať len veľmi málo, len kvalitné skladby a ľudia prídu na to, že je to super, je tu skutočne dobré hudobné rádio ktoré sa dá konečne počúvať......

JaSomJa
JaSomJa
29.01.2024 20:57
0
2
Thom

Ty asi Expres veľmi nepočúvaš, že nám tu chceš nahovoriť že sú tam slovenské skladby v červených číslach, však? Len tak mimochodom, slovenské skladby z top 10 najdlhšej hitparády boli alebo stále sú na Exprese vo vysokých rotáciách. Tak tu prosím nezavádzaj, keď o niečom nemáš prehľad

Thom
Thom
29.01.2024 20:45
3
2
Janis

Naformatovane radia maju dobry prehlad, o spravani sa slovenskej slovenskej hudby a o tom, ako sa to paci/nepaci ich posluchacom. To ze v nejakej hitparade sa jednorazovo umiestnia nejake slovenske skladby neznamena, ze by sa takto umiestnovali aj v ramci rotacii. Mapping study vseobecne ukazuju slovensku hudbu v rotaciach ako cervene cisla. Az na par vynimiek.

Jazz_Laco
Jazz_Laco
29.01.2024 20:31
1
2
Janis

No keďže rádio Expres nepočúvam, nemám ani tušenia kto vyhral tú hitparádu. Pri slove Kali mi behá mráz po chrbte, lebo to nie je spevák, ale škriekajúci chmuľo, ktorý je počúvaný len preto, lebo je vulgárny a jeho piesne majú nulovú úroveň

Len tak mimochodom, ja nie som liberál, ale človek s pravicovými hodnotami. Ako napríklad Margaret Thatcherová ...

Janis
Janis
29.01.2024 20:19
3
2
jazz laci

a ty vieš kto vyhral hitpáradu 2024 hitov na Exprese? Kali/ Imt Smile- Nič sa nemení. Takže ludia majú radi slovenskú hudbu, to len liberáli neznášajú všetko Slovenské. Celkovo v top 10 skončili až štyri slovenské veci.

Jazz_Laco
Jazz_Laco
29.01.2024 16:55
1
4
JaSomJa

Vyhýbavá odpoveď, ale OK venujme sa rádiu TOP, kým ešte vysiela.....

JaSomJa
JaSomJa
29.01.2024 16:45
0
3
Jazz_Laco

Počúvanosť rádia vôbec nemusí mať súvis s počúvanosťou. Naše druhé najpočúvanejšie rádio je Rádio Slovensko. Pod ním je veľa rádií, ktoré hrajú oveľa menej slovenskej hudby. Opačný prípad, také Melody alebo Vlna hrajú veľa slovenskej hudby a nad nimi sú rádiá, ktoré hrajú menej slovenskej hudby. Teda podiel slovenskej hudby nie je jediná vec, ktorá rozhoduje o počúvanosti rádia. A je tu ďalšia vec, nejaké zákony. Tie jednoducho platia. Bez ohľadu na to, či sa páčia všetkým. Naša spoločnosť má veľa rôznych zákonov, ktoré nie sú ideálne. Ale dodržiavať ich musíme. Ale už sme mimo Top rádia, aby sme sa k téme vrátili, tak zopakujem, že Top rádio slovenskú hudbu hrávať bude musieť. Už len preto, lebo zákony platia. Aj pre tých, ktorým sa možno nepáčia

Jazz_Laco
Jazz_Laco
29.01.2024 16:16
2
2
JaSomJa

To že neznášam slovenskú hudbu je len tvoja domnienka postavená na vode. Ja som len proti nezmyselným kvótam. Rovnako ja sa Ťa môžem spýtať, na základe akých faktov tvrdíš, že pri niektorých formátoch by SK hudbu akceptovali a pri iných nie. Ak chceme podporovať Slovenskú hudbu, nech sa páči, máme tu verejnoprávny rozhlas, čoskoro ho budú mať pod palcom národovci, a môže vyhrávať celý deň SK hudbu. Môžeme si brať príklad za Maďarska, ktorí tak fungujú už v rádiu Petöfi a Dankó.....

Ale položím Ti jednu otázku. Myslíš si, že rádio, ktoré by hralo len absolútne minimum SK hudby by mohlo byť úspešnejšie a počúvanejšie ako rádio kde by sa často hrali SK pesničky?

JaSomJa
JaSomJa
29.01.2024 15:43
0
1
Jazz_Laco

To že ty neznášaš slovenskú hudbu ešte neznamená že ju nechce počúvať nikto. Akceptovanie slovenskej hudby je pri rôznych žánroch rôzne. Najhoršie je to pri aktuálnom popu a dance. Najlepšie pri retro hudbe, tam poslucháči nemajú absolútny problém akceptovať slovenskú hudbu. Keby sme tu čisto teoreticky mali hip-hopové rádio, tam si myslím že by nebol nijaký problém akceptovať slovenskú hudbu. Podľa mňa pri rocku tiež problém nebude. Takí rockeri by nemali problém ísť na koncert napríklad Horkýže slíže. Rockeri podľa mňa problém so slovenskou ani českou hudbou asi nemajú. Myslím že v Top rádiu ešte nemajú vybratý ten správny katalóg slovenskej hudby, ktorý budú chcieť používať. No a podiel slovenskej hudby v nijakom prípade nebude riešiť ministerka kultúry či predseda SNS. Na to tu máme nejaké orgány. Ktoré budú musieť toto riešiť, ak by padla nejaká sťažnosť. No a ten podiel slovenskej hudby musí byť za nejaké obdobie, asi mesiac, neviem presne, dá sa to v zákone vyhľadať. To že dva dni tú slovenskú hudbu nevysielali, ešte problém nemusí byť, skôr či neskôr ju však vysielať budú musieť

Jazz_Laco
Jazz_Laco
29.01.2024 15:20
2
2
Kvóty....

Myslím si, že Top nie je jediné rádio, ktoré nedodržiava kvóty......

Fanúšik hudby
Fanúšik hudby
29.01.2024 14:54
3
0
@Jazz_Laco

"Zrútil sa svet alebo nás napadli kanibali z Polynézie že tam nie je slovenská hudba?"

Nie, kanibali z Polynézie počúvajú Te Vaka. :)

Ide skôr o to, že pravidlá by mali platiť pre všetkých rovnako, a to naozaj nie som zástancom kvót na slovenskú hudbu.

Jazz_Laco
Jazz_Laco
29.01.2024 12:20
2
4
janis

No pozri si playlist. Nič, nula, zéro - žiadna SK hudba.

Zrútil sa svet alebo nás napadli kanibali z Polynézie že tam nie je slovenská hudba?

Ministerka kultúry nemá čas, vymazáva Facebook a Danko zasa hľadá nejaký atraktívny semafor pripravený na náraz....

Janis
Janis
29.01.2024 12:01
0
3
Jazz laci

ako to, že žiadna slovenská hudba??? Pre toto rádio kvoty na slovenskú hudbu neplatia??? Však máme plno slovenských rockerov. Už aj treba informovať ministerku kultúry a vlastenca Danka. Však aj Tublatanka vydala vlani nový album, single z tohto albumu hráva radio Slovensko.

Jazz_Laco
Jazz_Laco
29.01.2024 11:17
1
5
Top

No, toto rádio má jedno pozitívum. Žiadna slovenská hudba. Takže žiadne tantiémy pre SK spevákov. Ráž a spol. asi budú jesť suché rožky.....

JaSomJa
JaSomJa
29.01.2024 04:58
1
1
Fanúšik hudby

Určite budú musieť doplniť playlist o slovenské skladby. Bratislavské rádio slovenskú hudbu hralo, hrá ju aj Rádio Rock a určite ju bude hrať aj Top rádio

krtko original
krtko original
28.01.2024 23:33
1
1
@Fanúšik hudby

Podľa mňa je to zatiaľ taký playlist a la Rádio Rock s občasnými pozostatkami Bratislavského rádia, resp. The End.

Laik
Laik
28.01.2024 23:16
1
3
Plynárenská 1
Fanúšik hudby
Fanúšik hudby
28.01.2024 23:03
1
1
Playlist

Mňa by zaujímal názor tunajších rockerov: Ako hodnotíte playlist Top Rádia v porovnaní s Rockom? Nie je pre vás opäť príliš popové/pop-rockové? Privítali by ste väčšiu pestrosť interpretov?

PS: https://www.radia.sk/radia/top/playlist - Ako vlastne plnia povinné kvóty na slovenskú hudbu? Príliš mi to nevychádza.

krtko original
krtko original
28.01.2024 20:27
3
1
...

V čase kedy som písal príspevok som napočítal tri pesničky, ktoré od polnoci zahrali dvakrát. To je pre mňa osobne príliš. Môj názor. Chápem systému rotácií, ale to neznamená, že som toho zástancom. Navyše ak sa nejedná o rádio hrajúce novinky ako povedzme E2.

JaSomJa
JaSomJa
28.01.2024 18:29
2
4
Krtko

Čo to znamená zopakovať? Skladby boli dva krát za hodinu, za dve hodiny, za 5 hodín, za 10... Za aký čas sa zopakovali že Ti tak to vadí?

krtko original
krtko original
28.01.2024 18:06
1
1
...

Už stihli niektoré pesničky aj zopakovať... zase raz jedno rádio "ako stvorené" pre mňa...

Počúvanosť
štvrtok, 16.5.2024
1.
21,00%   - 0,27%
2.
19,65%   + 0,95%
3.
11,74%   - 0,21%
4.
9,24%   - 0,20%
5.
9,02%   - 0,12%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 16.5.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
I. - III. etapa 2024
1.
31,4%   + 0,1%
2.
21,8%   - 0,4%
3.
21,7%   + 0,1%
4.
18,1%   + 0,3%
5.
16,1%   - 0,1%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, I.-III./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
19. týždeň 2024 06.05.2024 - 12.05.2024
1.
Album
Cyril
Stumblin' In
2.
Album
Sia
Gimme Love
3.
Album
Ella Henderson
Alibi Ft. Rudimental
4.
Album
Dua Lipa
Houdini
5.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over