menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme L-rádio

369 príspevkov
Peter Kotrčka (neregistrovaný, 95.103.156.xxx)
Peter Kotrčka (neregistrovaný, 95.103.156.xxx)
26.07.2010 21:29
0
0
@Peter z Rbk

Tak neviem, prave toto ja vo vysielani L-Radia nepocujem.

Peter z Rbk (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Peter z Rbk (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
25.07.2010 19:18
0
0
Peter Kotrčka

Peter ....) najskôr by som chcel poznať Tvoju predstavu ako by malo vysielať rádio Tvojich snov pretože jednoduchosť vysielania L-rádia môže vyhovovať mne a tak to rádio budem počúvať a jednoduchosť podľa povedzme Tvojho vzoru nespĺňa Tvoje kritéria pretože si náročným poslucháčom.Tak potom je východisko jediné:
ak Ti nevyhovuje vysielanie typu L-rádia proste si prelaď na inú frekvenciu a basta.Ale vieš čo ma teší?Veď Ty si vlastne poslucháčom tohoto rádia keď poznáš vysielaciu maličkosť z 24/7.!
A ešte jedno vysvetlenie:"pre mňa jednoduchosť vysielania je aj
v tom že keď si ráno zapnem L-rádio tak počujem najskôr prijemné hlasy redaktorov ktorí ľudským spôsobom privítajú svojích poslucháčov bez žiadnych jinglov či zvukových šokových tónov ktoré by prebudili aj mŕtveho ako to používajú iné rádia či je to Funko Exspres a človek ani nevie k čomu by sa tie tóny hodili prirovnať.A keďže som proti takému privítaniu poslucháčov jednoducho som odpálil tieto rádia z môjho adresára a basta .A tie frajerské prihovárania sa niektorých moderátorov z bratislavských rádii sa mi jednoducho hnusia pretože nám dávajú jasne najavo v akom veľkom rádiu pracujú že proste znamenajú niečo.Tak nech si to produkujú pre Bratislavčanov nám stačí L-rádio!

blavak (neregistrovaný, 178.40.5.xxx)
blavak (neregistrovaný, 178.40.5.xxx)
24.07.2010 19:38
0
0
Peter Kotrčka

Peter? treba ladit aj rano a zistis, ze ide napriklad aj v sobotu relacia nazivo. A k si porovnas ostatne stanice ako taku Vivu, ktora ide v lete tiez takmer len s hudbou, alebo dalsie stanice, ktore pchaju do vysielania kopec jinglov, aby to znelo akoze.... asi vies co myslim... a okrem relacie Pozor zakruta v Sro1 poznam len l-radio, ktore ide s relaciou o motorizme nazivo

Peter Kotrčka (neregistrovaný, 95.103.216.xxx)
Peter Kotrčka (neregistrovaný, 95.103.216.xxx)
24.07.2010 18:46
0
0
@Peter z Rbk

myslis jednoduchost typu "vysielacie prazdniny", kedy ide 24/7 len hudba a (otrasne) jingle?

Peter z Rbk (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Peter z Rbk (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
24.07.2010 16:59
0
0
metafyzik +Hugo + Vodo

Súhlasím s Vašim vyjadrením.Ja tiež som toho názoru že L-rádio urobilo riadny skok dopredu. Ale zároveň netvrdím že nieje nič na vylepšenie.Niekomu sa to bude zdať smiešne že keď poviem že už si asi nenavyknem na iné väčšie rádia prečo? Nuž preto a to sa budem opakovať už po sto krát že pre jednoduchosť.Vysielanie to neznamená len a len vsunuté jingle aby mal niekto radosť alebo aby to spôsobilo nejakú šokovú terapiu ale vysielanie má mať ukludňujúce pôsobenie a toto rádio ho má či sa to bude alebo nebude niekomu páčiť.Chvála Bohu že sa ešte nájdeme nejakí jedinci ktorí dokážu podporiť toto rádio pýchu Liptova áno dobre čítate "PÝCHU LIPTOVA" .Ja neviem prečo každý vidí v osobe
ktorý spustí rádio milionára.Veď predsa bez úveru to nikto nikdy
nezvládol ba ani nezvládne a hádzať pod nohy polená len preto že niekomu toto rádio nesadlo si myslím je veľmi zbabelé.Prečo sa niektorí ktorí vehementne okydávajú toto rádio sa nezachovajú chlapsky a povedia si "dosť a idem na iné počuvanie rádia"!!Vi sa tu niektorí hráte na obrovskýh ba až neuveriteľných odborníkov porovnávania ohľadom vysielania a kto je najlepší a kto najhorší
a pritom Vám unikla jedna maličkosť tohoto rádia oproti umelo uznávanejším rádii a to je "JEDNODUCHOSŤ VYSIELANIA" pre ktorú toto rádio počúvam či počúvajú niektoré podniky o ktorých ste to spomínali.L-rádio želám Vám aj napriek niektorým kriklúňom
skoré odstránie niektorých chýb a podporujte rozmach jednoduchosti vysielania Vášho rádia pretože máte pre koho vysielať a bude nás viac a viac aj napriek neprajníkom

hugo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
hugo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
19.07.2010 10:54
0
0
radio L

po hudobnej stranke to az tak zle nie je, len to chce mierne vycistit a popracovat aj na programe.
dokonca aj na facebooku maju slusne dianie, ked si to porovnate s ich podobnou konkurenciou je to omnoho lepsie ci poctom ludi, alebo obsahovo.

Pe3k (neregistrovaný, 80.87.209.xxx)
Pe3k (neregistrovaný, 80.87.209.xxx)
16.07.2010 13:01
0
0
L

Sa netvarte, ze je rok 1993, kedy radia zacinali a neboli ziadne vacsie skusenosti s fungovanim sukromnych medii. Vyhovarat sa po 20. r vysielania na nieco ako "spoznavanie regionu a poziadaviek ludi" je zufalstvo. Ak ma niekto miliony /Sk/ na zalozenie a rozbeh radia, ak to mysli seriozne, mohol by mat aj na aspon mensi prieskum, prip. analyzu uspechov a neuspechov radii v regione. Inak tu budu donekonecna vznikat amaterske stanice, vytvarajuce dlhy a krachujuce po par rocnom trapeni...

Rovnako suhlasim s nazorom, ze radio NESMIE poznat "prazdniny"! Prave teraz je najlepsi cas na propagaciu - kupaliska, aquaparky, letne terasy..., vsade je kopec ludi a ti bazia viac po info z regionu, nez o zvastoch celoplosiek. Radio ma prinasat info o podujatiach, dobe prevadok oblubenych miest, akciach, koncertoch, festivaloch... Je toho kopec a jedine lokalne radio sa rozhodne "vys*at na to"! Nepochopitelne!

Peter Kotrčka (neregistrovaný, 178.40.246.xxx)
Peter Kotrčka (neregistrovaný, 178.40.246.xxx)
16.07.2010 11:42
0
0
@metafyzik1

1. to radio bezi ako projekt neviemcoho, co chcelo vychovavat moderatorov - ak sa nemylim, pojdem si to overit. no ja by som sa teda na taky kurz neprihlasil, ked vidim (pocujem) vysledky v live vysielani.

2. zvukovy obal. ja nehovorim, ze to maju dat urobit topformatu, ale zasa to, co pocujem medzi skladbami (nastastie pomerne zriedka), to je hnus. uroven IRS, mozno aj horsia.

3. radio ma letnu prestavku - to co je za blud, vtedy sa v regione nic nedeje? prave, ze ano, ovela viac, je leto. a oni si pokojne hraju 24/7 len hudbu.

aj ja sa snazim byt optimistom, ale po roku to malo byt ine. predpokladam koniec - a co je najhorsie, zrejme dalsia lokalka nevznikne a frekvenciu si zaberie niekto celoplosny.

metafyzik1 (neregistrovaný, 188.123.102.xxx)
metafyzik1 (neregistrovaný, 188.123.102.xxx)
15.07.2010 18:32
0
0
pre všetkych

s kazdym s vas sa da suhlasit, lokalky na rozdiel od celostatnych nestartuju so silnymi partnermi a uz vobec nie s rozbehnutym biznisom, chcem tym povedat, ze na liptove je radio novinka a myslim si, ze casom bude okresavat a vylepsovat vsetko co sa da. Ja som vecny optimista a ked si porovnam aku uroven malo to radio v prvych dnoch (to bola totalna katastrofa) a teraz, tak musim potvrdit ze sa zlepsilo, ale zo dna na den nemoze lokalka spravit to, co ste tu vsetci popisali. Ano vsimol som si aj ja, ze radio hra v mnohych podnikoch a to je sanca na to, aby urobilo dalsie kroky k zlepseniu, ale bolo by naivne si mysliet, ze takto male radio pojde s tazkymi profikmi na mesiac do studia vyrobit grafiku za pol mega. Budme realisti a verme, ze urobi vsetko aspon na taku uroven, aby nesposobovalo posluchacom sokove situacie

Peter Kotrčka (neregistrovaný, 178.40.196.xxx)
Peter Kotrčka (neregistrovaný, 178.40.196.xxx)
15.07.2010 18:20
0
0
@saxo

problem je, ze ten rok vdaka tomu nezarabaju - ze sa to mozno hra v podnikoch je pekne (neviem, pocuval som cez net, nebyvam v LM).

ja neviem, aj ked si odmyslim strasne spracovanie, chyba mi akasi pridana hodnota pre region. plus samozrejme vsetko, co som spominal. je to pokus-omyl. problem je, ze 2-3 omyly = krach.

podobne, len vo vacsom je taky slepy vystrel E2. dobre, hudbu maju od cechov, tak mozno aspon nejakej casti vyhovuju, ale zvysok? strielanie od pasa, nahle zmeny. proste dva paskvily - jeden lokalny a jeden celonarodny :-)

ale opakujem, ja by som bol len a len rad, ak by silna lokalna stanica existovala. uz len preto, aby ukazali, ze sa to naozaj da. bojim sa vsak, ze tato kombinacia zlych veci v jednom radiu ich zabije.

uz len pre tu srandu si mozno dam tu namahu a nahram jingle - proste hroza.

saxo (neregistrovaný, 222.58.227.xxx)
saxo (neregistrovaný, 222.58.227.xxx)
15.07.2010 16:48
0
0
regionalka

neskladajme za nich zbrane. na to, ze je to podla Vas "slabe" ludia to pocuvaju a co je podstatne hra to v podnikoch, kde sa premelie mnoztvo ludi, takze si myslim, že je to slusny zaklad. stanica este tusim nema ani rok.... mozno postupom casu zacne vsetko fungovat ako ma.

von (neregistrovaný, 193.200.150.xxx)
von (neregistrovaný, 193.200.150.xxx)
15.07.2010 15:22
0
0
von

Peter to už dostatočne vysvetlil. Samozrejme že by som bol rád keby sa toto rádio udržalo. Liptov si rádio zaslúži. No takto to asi nepôjde.
A aby som dodal ešte čosi pretože vlastne všetko bolo povedané. Z tohto rádia nemám pociť že sa v ňom niečo deje.
Dokonca tam chýba aj nadšenie pre túto prácu. Možno tam skutočne je ale to necítim. Skôr mám dojem taký že " no nech je to už za nami a poďme domov..." Môžem sa mýliť samozrejme. Už len sám Vodo uznaj že si vymenoval dosť vecí ktoré treba urobiť. A už sa dávno mali riešiť .. a samozrejme nerieša sa. A ako povedal Peter - ktorýkoľvek hudobný nadšenec (keby nemusel spať ) tak by spravil omnoho lepšiu zostavu. Ešte raz chcem povedať že nechcem zhadzovať nikoho prácu alebo názory ale pozrime sa triezvo na tieto veci.

Peter Kotrčka (neregistrovaný, 178.40.196.xxx)
Peter Kotrčka (neregistrovaný, 178.40.196.xxx)
15.07.2010 11:41
0
0
@vodo

napísal si to presne. táto stanica má potenciál, len musí v podstate zmeniť všetko :-D

zapol som si lradio znova, aby som nepísal veci vycucané z prsta. hudba je megamix všetkého - štýl "synovec moderátora doniesol CD, tak hráme z neho a zajtra sa uvidí". jingle sú katastrofa (ani v 1992 by s nimi neprerazili), identifikácia stanice nikde (raz za 5 skladieb - aj keď s tými jinglami jeto možno skôr ich plus). ide teraz "špecializovaná" relácia Cinema-revue (LP - teda má letnú pauzu - teda to je ako keby markíza vysielala Televízne noviny a išla by Smotánka - keď už som bol na ňu odkázaný v predchádzajúcich príspevkoch) bez jediného vstupu.

Táto stanica je v tomto nastavení katastrofa a zvládol by ju lepšie aj jediný človek, ak by nemusel spať. Podľa mňa bez šance - dôjdu mince, stanica skončí. A to píšem ako fanúšik lokálnych staníc - no nie za každú cenu, len nech tam niečo hrá.

vodo (neregistrovaný, 178.40.32.xxx)
vodo (neregistrovaný, 178.40.32.xxx)
15.07.2010 02:08
0
0
pre von [mail137.anonymouse. org]

preco topiaci? ja si myslim, ze tato stanica ma potencial, pocul som ju hrat v restauraciach v Liptovskom Mikulasi a v hojnom pocte, len to samozrejme chce este sa pozbavovat hudby od "hitov" typu Sklovskej, Final songu - Hudba z marsu atd, zainvestovat do programu, marketingu urcit presnu cielovku skvalitnit pokrytie a pojde to. Mozete vyrabat dobre topanky, ale pokial o vas nik nevie, alebo sa k vam musi dostat cez "zasumenu" zarubanu cestu, tak je to tazke

metafyzik1 (neregistrovaný, 188.123.102.xxx)
metafyzik1 (neregistrovaný, 188.123.102.xxx)
14.07.2010 13:05
0
0
to je

pravdepodobne na leto, ved v lete idu vsetky media na light rezim, firmy dovolenkuju, tak asi je to pochopitelne, ze v tomto obdobi sa nikto nehrnie do reklamy. Je to pochopitelne, ja by som to urobil takisto.

von (neregistrovaný, 193.200.150.xxx)
von (neregistrovaný, 193.200.150.xxx)
13.07.2010 17:51
0
0
topiaci

topiaci sa slamky chytá....

o (neregistrovaný, 187.60.253.xxx)
o (neregistrovaný, 187.60.253.xxx)
13.07.2010 17:33
0
0
kampan

Maju novu kampan za slusne ceny.

Peter Kotrčka (neregistrovaný, 178.40.27.xxx)
Peter Kotrčka (neregistrovaný, 178.40.27.xxx)
31.05.2010 09:48
0
0
@Peter z Rbk

ja sa urcite neriadim nejakou smotankou. proste si radio zapnem v "prime time", teda rano a poobede a ak tam nie je obsah, ktory by lokalnu stanicu odlisoval, tak nemozem napisat, ze sa odlisuje.

ze ma nejake zasite specializovane programy? nuz, vypocul som si aj ten pocitacovy (moja oblubena tema), ziadna slava - to radsej ziaden ako takyto.

Peter z Rbk (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Peter z Rbk (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
29.05.2010 17:34
0
0
Pre Petra Kotrčku

Ja Vám neberiem názor na toto rádio, ale ste príklad toho poslucháča z množstva poslucháčov, pre ktorého lokálne rádio znamená pravde podobne strata času ,ktorý nevie uznať robotu a lopotu, ktorá sa musí vynaložiť na rozbehnutie toho lokálneho rádia, ktoré Vy neuznávate.Viete o čo je príťažlivejšie L-rádio od
od známejších Vaších alebo Vášho rádia?Stačí si pozrieť na Markíze "Smotánku" a tam nájdete odpoveď.Pán Kotrčka ja si vážim a ctím vysielanie L-rádia na rozdiel od Vás nie preto,že žijem v lokalite, kde pôsobí toto rádio,ale že uznávam ľudský
jednoduchý prístup k svojím poslucháčom, kde si zatiaľ frajerina a namyslenosť nenašla miesto.Ale tieto hodnoty tohoto rádia ste nemohli zistiť pán Kotrčka pretože 2 hodiny počúvania L-rádia je preveľmi málo na to, aby ste si mohli urobiť svoj úsudok a prezentovať ho, ako podľa Vašich slov-mám ho na háku.Pravdepodobne patríte ku tým poslucháčom, pre ktorých je bohom ich vybrané rádio a ktorí majú obavu z toho , že sa postupne
derie dopredu zatiaľ menej známe médium s inými charakterovými
vlastnosťami ako majú Fun rádio, Expres alebo iné viac známejšie
rádia.A na záver pán Kotrčka:"Toto rádio som si vybral preto,lebo je majiteľom určitých ľudských vlastnosti ,ktoré šíria éterom jeho moderátori ,ktorí sa neobjavujú v rôznych časopisoch ako celebrity,
ba ani v "Smotánke"!!! A uisťujem Vás pán Kotrčka ,že ak by som zaregistroval takúto zmenu, určite si nájdem iné rádio, hoci by bolo lokálne a budem si ho brániť presne tak,ako si bránim teraz L-rádio ale s tým rozdielom, že skôr ,ako by som mal vysloviť ortieľ jestvovania alebo či ma niečim oslovilo musím si vypočuť najskôr celkovú vysielaciu štruktúru, hudbu........atď a nie po 2 hodinách,ako ste to urobili Vy, ale až po týždni počúvania (majú svoj vysielací týždňový program)môžem vysloviť svoj názor či budem alebo nebudem počúvať ono či tamto rádio.Preto pri tomto mojom výbere neuspeli omnoho známejšie rádia ako bolo , je a verím ,že aj bude toto naše lokálne rádio

metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
27.05.2010 14:27
0
0
Kotrcka

ja netvrdim, ze to radio je niecim vynimocne, aj ked sa nicim neodlisuje od inych a liptaci ho pocuvaju, tak na tom nie je nic zle, len som to spomenul na margho toho porovnavania pocuvanosti celostatnych a lokalnych radii.

Peter Kotrčka (neregistrovaný, 78.99.235.xxx)
Peter Kotrčka (neregistrovaný, 78.99.235.xxx)
27.05.2010 10:01
0
0
elradio

pravdupovediac, pocuval som to radio asi dve hodinky a neviem si predstavit, preco by som si ho mal vybrat. dobre, nie som z liptova, ale aj tak - pocet informacii z regionu bol minimalny, hudobny vyber je vecou vkusu (to neberiem ani ako plus a ani ako minus). tak preco? len preto, ze je to lokalne radio? ako sa vravi - mam na haku.

neoslovilo ma, nicim sa neodlisuje

metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
26.05.2010 20:48
0
0
Vyhodou

lokalneho radia je niekedy to, ze ani prieskum pocuvanosti nepotrebuje. V liptove su mesta male, zakazdym si vyberam kam pojdem na obed a 3 zo 4 restauraicii za posledne 2 tyzdne mali naladene l-radio. Chcem len poukazat na to, ze v malom regione sa vie hned, ci to radio ide, alebo nie, totizto da sa o tom presvedcit na kazdom kroku.

vodo (neregistrovaný, 95.103.252.xxx)
vodo (neregistrovaný, 95.103.252.xxx)
17.05.2010 09:12
0
0
Tabulka

Daj tabulku, alebo link. Konecne by som si pozrel aj ine male stanice, ktore.... budu na tom podobne, lebo oslovene posluchacske spektrum je z velkych miest, bolo by zaujimave zverejnovat aj kolko a v akom meste bolo oslovovan.....

x (neregistrovaný, 62.169.171.xxx)
x (neregistrovaný, 62.169.171.xxx)
16.05.2010 18:06
0
0
...

V MML 4+1 2010 má L-Rádio očakávanú štatistickú nulu.

урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
15.05.2010 11:03
0
0
pre petra z rbk

lumen ma uctu k posluchacovi iba od neho stale pyta a derie peniaze ked vyzije druhe sukromne radio z reklam nech vyzije aj radio lumen aj ono dava predsa reklamy

Počúvanosť
štvrtok, 28.3.2024
1.
20,47%   - 0,30%
2.
17,26%   - 1,14%
3.
11,49%   - 0,38%
4.
8,90%   - 0,46%
5.
8,86%   + 0,68%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 28.3.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
XI. etapa 2023 - I. etapa 2024
1.
31,5%   ± 0,0%
2.
22,7%   - 0,1%
3.
21,6%   - 0,4%
4.
17,4%   + 0,3%
5.
16,4%   - 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, XI.-I./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
12. týždeň 2024 18.03.2024 - 24.03.2024
1.
Album
Dua Lipa
Houdini
2.
Album
Cyril
Stumblin' In
3.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
4.
Album
Teddy Swims
Lose Control
5.
Album
Thirty Seconds To Mars
Seasons
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over