menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Samohrajky v etéri

39 príspevkov
nanuk (neregistrovaný, 95.102.213.xxx)
nanuk (neregistrovaný, 95.102.213.xxx)
08.03.2010 18:45
0
0
NUZ?

Nesuhlasim s tym, ze radio vychod je zabudnute. Svojho casu hralo vsade, doma, v robote , u zubara aj v banke ....nieco take domace a hlvane KVALITNE robene regionalne radio chyba...

Pe3k (neregistrovaný, 80.87.209.xxx)
Pe3k (neregistrovaný, 80.87.209.xxx)
08.03.2010 07:35
0
0
nuz

A co im to pomohlo? Vychod je davno zabudnute a Kiss/Kiks nevie, ci vlastne zije, ci nie. Nevidiet ho, nepocut ho... S jeho pokrytim by toho malo predvadzat viac, nemyslis? Taketo "radia" nech kludne pozeru tie samohrajky..., nik si to ani nevsimne :-)

* (neregistrovaný, 188.112.122.xxx)
* (neregistrovaný, 188.112.122.xxx)
08.03.2010 00:50
0
0
Na Rádiu Kiks a Rádiu Východ bolo najviac moderovania...

Tí, ktorí ste mali možnosť počúvať Rádio Kiks, dáte za pravdu, že najviac moderovaných a kontaktných relácii bolo na Rádiu Kiks - nonstop.

Ranný Kiks - ráno
Panoráma – dopoludnia
Živý čas – poobede
Piesne na želanie – večer
Nočný jazdci do 02.00 hod. – noc
Reprízy relácii (tiež moderované) – v noci

Všetky relácie boli moderované a najlepšie Panorámy boli s Dankou Roháčovou – Špankovou (terajšia hovorkyňa ministerstva školstva), Martinou Hornou – Mečiarovou (moderátorka Reflexu a rosnička TV Markíza), Luciou Makovou - Stráňavovou (TV Joj), Marekom Petrášom (TV Joj, Rádio Hey!) a Vierkou Miškovičovou (Rádio Hornet). Dobre sa dali počúvať aj Katarína Čižmáriková (neskôr poslankyňa Národnej rady SR), Marek Petráš, Ivan Lukáč, Miloš Gesker Petráš, Málka Sykorová, Dušan Hrabovský... Bolo tam množstvo známych ľudí, ktorí sa neskôr dostali do celoštátnych médii do Bratislavy a do politiky. Kiks malo všetky druhy relácií, 7-krát do týždňa hitparády, športová a motoristická relácia, detské relácie, počítačová relácia, hráme jubilantom, spravodajstvo, relácie o zdraví, hudbe, knihách, kultúre... Moderátori mali úroveň, energiu, dalo sa to počúvať, malo to úroveň a spád. To isté bolo aj na Rádiu Východ - bola to špičková kvalita - množstvo moderovania, spravodajstvo... nie ako ten odpad, čo sa dnes vysiela.

Palo (neregistrovaný, 195.98.8.xxx)
Palo (neregistrovaný, 195.98.8.xxx)
22.02.2010 21:04
0
0
milos

Obycajny winamp ktory si stiahnes na ich stranke ti to vie urobit..

Pe3k (neregistrovaný, 80.87.209.xxx)
Pe3k (neregistrovaný, 80.87.209.xxx)
22.02.2010 18:48
0
0
@milos

MP3 je kvalitativne uplne inde, nez CD... Teda z horsieho lepsie nikdy neurobis...

miloš (neregistrovaný, 80.81.232.xxx)
miloš (neregistrovaný, 80.81.232.xxx)
22.02.2010 15:41
0
0
MP3

Aky Program potrebujem na prerobenie z MP3 na CD

Peto7 (neregistrovaný, 213.151.208.xxx)
Peto7 (neregistrovaný, 213.151.208.xxx)
18.10.2009 23:23
0
0
HEY

Radio Hey! mi pripada samohrajka-kedysi moderovali od 6 do 24.00,teraz od 6 do 10 a potom od 14 do 18,vikend je este skromnejsi o 2hodiny menej.Pocuvam toto radio rad,ale viac moderovania mi tam chyba.Horsie to tam ma Dodo Hlbocan od 6 do 18 kazdy den-okrem vikendu-12hodinova sichta to je trochu pridlho.

Zuzana (neregistrovaný, 78.99.215.xxx)
Zuzana (neregistrovaný, 78.99.215.xxx)
10.08.2009 10:21
0
0
Stankovany..

..posli mi email adresu..vysvetlim.

PALO (neregistrovaný, 213.160.160.xxx)
PALO (neregistrovaný, 213.160.160.xxx)
07.08.2009 12:43
0
0
POLSKO

v PL nie je presne vymedzený pomer slova a hudby(asi ma niekto zle pochopil).len ke´d Rada vypíše konanie na voľnú freq.tak aj zároveň určí,o aký program by sa malo približne jednať.Tj.či by malo ísť o vysielateľa celoplošného,regionálneho,lokálneho, s hudobným,náboženským,informačným programom atd....Tým sa snažia(aj keď nie vždy úspešne) zabrániť,aby sa v určitom regióne nevyskytovali všetky stanice rovnakého charakteru.Ale tiež to obchádzajú ako sa dá.Príklad:RADIO CCM-(oficiálne by tam mal byť náboženský program,ten je však len v noci a čiastočne počas víkendov),ináč vysielajú info z regiónu SLiezska s hudbou 80´s(hlavne tzv.EURODISCO)).

palo zo Stankovian (neregistrovaný, 213.151.213.xxx)
palo zo Stankovian (neregistrovaný, 213.151.213.xxx)
07.08.2009 00:50
0
0
Zuzke

chcem, chcem a chcem :)

Zuzana (neregistrovaný, 78.99.215.xxx)
Zuzana (neregistrovaný, 78.99.215.xxx)
07.08.2009 00:10
0
0
Pali..

..este dobre, ze pocitac mas :)) ..ale predpokladam, ze vies, ako to bolo myslene :) Okrem toho..pocitac vzdy urobi len to, co mu kazu..tak je to aj s tym vyberom skladieb..da sa to upravit tak, ako chcu..das tam 400 dobre nastrihanych skladieb a tocia sa dookola..nastavis jingle, presne casy sprav..reklam, dohravok a vsetko hra samo a dodrziava cas. Chces ten program? Mozes si doma ponastavovat co chces za cim chces :))

palo zo Stankovian (neregistrovaný, 213.151.213.xxx)
palo zo Stankovian (neregistrovaný, 213.151.213.xxx)
06.08.2009 23:39
0
0
playlist 2

kedysi keď som počúval Beta rádio, keď vysielali ešte kvalitné pestré singlové obrátky, stalo sa, že niekoľko dní vysielali presne tie isté skladby, v tom istom poradí. Mali napríklad štyri playlisty, no a tie púšťali len nikdy sa nevedelo vopred uhádnuť, ktorý pustia. Potom to tak prestali robiť a už to podľa mňa nechali na výber počítača. Ale väčšinou bol takýto scenár: dve pesničky a potom jingel. Možno sa to dá nastaviť v nejakom programe, čo?
@Zuzana - ja som asi stará škola - ja si v mikrovlnke nič neprihrievam, ani polievku :)

krtko (neregistrovaný, 78.141.80.xxx)
krtko (neregistrovaný, 78.141.80.xxx)
06.08.2009 09:47
0
0
Technika

Myslím, že pri nemoderovanom vysielaní ide o vopred pripravené poradie skladieb, jinglov, reklám a pod.
Lebo cez webkameru v SiTy vidím, že býva po večeroch prázdne štúdio a vysielajú normálne relácie zo záznamu, pesničky, jingle a počasie zo záznamu tak, akoby tam bol DJ.
Ale zase na Rádiu Best, kde sa nemoderuje vôbec (len správy prebrané zo SiTy a dopravný servis), sa stalo, že dali po sebe dve pesničky od Abby a tri od Queenu. To mi zas nepripadá, že by to tak niekto pripravil.
Ale ani ja sa v tom nevyznám :)

LuboTS (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
LuboTS (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
06.08.2009 08:15
0
0
...

No nebol by som si istý že pri nemoderovanom vysielaní ide o náhodný výber v ktorom nám počítač púšťa skladby. Je dopredu naprogramované poradie skladieb ale aj ako pôjdú jingle, reklamy, upútavky, podmazy a všetko... Aspoň podľa mňa, ak sa mýlim, nech mi to niekto napíše... Ináč minimálne na Exprese sa od septembra celodenné moderované vysielanie vráti, teda aspoň na jedno rádio nadávať nebudete že je to samohrajka

čaky (neregistrovaný, 95.105.170.xxx)
čaky (neregistrovaný, 95.105.170.xxx)
06.08.2009 04:50
0
0
@palo zo Stankovian

radsej hudbu z prehravaca ako zle moderovanie.na naplnenie programu na to aby mal hlavu a patu potrebujes ludi ktorych treba zaplatit.a to stoji peniaze.ver tomu ze ked radia ktore nemoderuju budu mat z reklamy dost penazi na to aby pokryli okrem vynosov aj rozsirenie vysielania zacnu moderovat aj v case ked teraz nemoderuju.radio je biznis ako vsetko ine a investicia do moderovaneho plnohodnotneho programu je naozaj velka.a viac reklamy ako bez moderovania ti neprinesie.zatial je to bohuzial tak.a preco si odoberat zo zisku?ak chces moderovany program-nech sa paci-slovensko atd.,si koncesionar mozes pripomienkovat.a aj kedysi ked sa islo z cd ako si niekto mysli sa islo podla playlistov,nie z hlavy.alebo z pasov kde bolo vsetko nahrate.to ze dnes radia pouzivaju pocitace nie je preto ze by to chceli flakat,jednoducho je to nieco co priniesla doba,a podstatne to skvalitnuje vysielanie.

Zuzana (neregistrovaný, 78.99.215.xxx)
Zuzana (neregistrovaný, 78.99.215.xxx)
06.08.2009 01:45
0
0
..ale Palo..

..vsak ani Ty si neprihrievas polievku na spahriete..ale das do mikrovlnky :)

palo zo Stankovian (neregistrovaný, 213.151.213.xxx)
palo zo Stankovian (neregistrovaný, 213.151.213.xxx)
06.08.2009 01:28
0
0
playlist

a čo myslíte, ako púšťajú rádiá hudbu, keď nemoderujú. Nechávajú to na počítač, ktorý vyberá z playlistu. To už nie je ako kedysi, že museli mechanicky dávať CD-čka alebo platne do prehrávača a rozmýšľať, čo pustia ďalej, takže už sa stali rádiá mp3-kami.

LuboTS (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
LuboTS (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
05.08.2009 15:01
0
0
...

Asi by to nebolo správne aby sa v rádiách určil aký má byť podiel hovoreného slova. Takéto veci nech rieši trh. V našich rádiách je len časť programu kde sa nemoderuje, moderované bloky sú vo všetkých rádiách. A keď bude požiadavka trhu že nemoderovaný program nikto nechce, stane sa to čo je bežné všade vo svete, že rádiá budú musieť cez deň vysielať moderovaný program. Ale to musí riešiť trh, nie nejaký zákon ktorý by sa vlastne neviem na základe čoho mal vytvoriť.

mc (neregistrovaný, 89.173.48.xxx)
mc (neregistrovaný, 89.173.48.xxx)
05.08.2009 14:30
0
0
polsko

urcime nutny pomer slova ako v polsku, zakazeme interupcie ako v polsku... som rad, ze RVR v tomto nediktuje a je to na slobodnej voli vysielatela

PALO (neregistrovaný, 213.160.160.xxx)
PALO (neregistrovaný, 213.160.160.xxx)
05.08.2009 13:51
0
0
skôr by to chcelo....

chcelo by to asi nové pravidlá.Tzn.,že by v licencii mal byť určený aj približný pomer slova,živého v ysielania a hudby.tak je to v Poľsku-netvrdím,že je to "the best solution",ale aspoň by sa v niektorých staniciach uvedomili.Preboha,veď rádio je tu aj od toho,aby bolo v kontakte s poslucháčom.potom predsa máme CD/MP3

LuboTS (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
LuboTS (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
05.08.2009 13:09
0
0
@Robert

Aj pri počúvaní mp3 môžeš zažiť to že nevieš aká skladba bude nasledovať. Keď si dáš do playlistu nejakých 300 skladieb a pustíš si ich v náhodom poradí, máš také isté čaro ako pri počúvaní rádia :-))))

krtko (neregistrovaný, 78.141.80.xxx)
krtko (neregistrovaný, 78.141.80.xxx)
05.08.2009 12:35
0
0
SiTy

Rádio SiTy vysiela cez týždeň myslím, že od 7:00 a do 12:00. Potom 12:00 - 13:00 je tu Hitpanoráma Nonstop. Moderuje sa aj od 13:00 - 18:00. Od 18:00 do 24:00 sa vysielajú špecializované tanečné relácie, ktoré niesú vysielané naživo, ale hovorené slovo v nich je.
V sobotu sa moderuje naživo v časoch 7:00 - 12:00, 13:00 - 18:00 a zo záznamu 18:00 - 24:00.
V nedeľu sa od 8:00 do 12:00 vysiela Teenage Rádio zo záznamu, potom od 13:00 do 18:00 býva živé moderovanie a v čase 18:00 - 22:00 sú to relácie zo záznamu.

Bianko (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
Bianko (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
05.08.2009 11:43
0
0
Nezabudol som

Nezabudol som na toto rádio, viem, ako vysiela. Ale z časových dôvovodov som nemohol spomínať úplne všetky rádia na Slovensku. To by som tu musel byť dlho a dlho. To by som potom musel spomínať aj lokálne rádia ako Rádio Prešov, Rádio Košice, Rádio Go DeeJay, Hornet rádio, či celoštátne Rádio Okey. Tolerujte aj vy mňa. Nedá sa všetko v krátkom časovom horizonte povedať. Ja nie som dokonalý. Som taký ako vy všetci, jednoduchý človek z ľudu.

Alien (neregistrovaný, 91.127.48.xxx)
Alien (neregistrovaný, 91.127.48.xxx)
05.08.2009 11:15
0
0
Bianko

Zabudol si na HIT FM to tiež ponuka celodenné moderované vysielanie každý den od 6:00-20:00 a víkendy od 7:00-20:00

Bianko (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
Bianko (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
05.08.2009 10:21
0
0
Nemoderované vysielanie viac nie ako áno

Myslím, že rádio je od toho, aby sa moderovalo, aby sa naživo vysielalo. Kto chce počúvať čisto len hudbu, na to je CD, MP3, niektoré internetové portály, čo sa venujú hudbe. O tom to je. Rádio je fenomén, ktoré by malo mať aké také moderované vysielanie. Pretože je to podobný fenomén ako televízia, tam sa tiež vysiela v rôznych podobách, sú tam moderované relácie, talkshow, zábavné programy, šou, reality šou, filmy, seriály - myslím tým plnoformátové televízie.

Ešte aj na tých hudobných televíziach by malo byť aké také hovorené slovo. Aby sa divákom príliš neprejedla tá hudba, nikdy nekončiaca hudba, a nič iné než hudba.

Napríklad na českej hudobnej televízii Óčko majú aj niektoré živé kontaktné relácie, čo je myslím len dobre pre samotných poslucháčov. Na našich slovenských hudobných televíziach Musiq1 a Music Box takéto relácie akosi nezaznamenávam. Väčšinou vysielajú len samotné hity, jeden za druhým, bez slov, maximálne tak upútavka, reklama.

Samozrejme, že niekoho môže rušiť živé slovo pri práci. Môže to byť. Nevylučujem to. Každý sme na tom odlišne. Mňa to akurát neruší, ja dokážem tvoriť pri hudbe, i pri hovorenom slove. Mňa to neruší. Nemusí to však byť u každého. Práveže ma to posúva vpred, keď sa tam aj naživo vysiela, proste ma to neuspáva. Kdežto samotná nikdy nekončiaca hudba by ma len uspávala, deprimovala, dostávala do nečinnosti, apatie.

Také alternatívne Rádio_FM vyšlo v ústrety poslucháčom tým, že dalo program Bez slov_FM v čase každý pracovný deň od 9.00 do 12.00 hodiny. Vyšlo tým v ústrety počúvačom, ktorým viac menej škodí hovorené slovo, narúša ich prácu, že sa potom nemôžu sústrediť na robotu.

Tiež i Fun radio vyšlo v ústrety a dalo nemoderované vysielanie od 10.00 do 15.00 hod. Vysielajú vtedy len dopravné správy každú pol hodinu, a reklamu, ak sa toto dá rátať za nejaké hovorené slovo. Ale dopravné spravodajstvo je samozrejmosť, či politické správy v celú hodinu, to sa neráta u rádii za moderátorsky výkon. To má každé rádio tak, správy sú proste o tom, že sa dá potrebná časomiera, hodinový predel, poslucháči vedia, že je celá hodina, v krátkosti sa čosi povie zo sveta domácej či zahraničnej politiky, prípadne nejaké regionálne info či zaujímavosti, a ide sa ďalej. Asi tak.

I regionálne One radio vysiela prúd hudby bez slov v pracovné dni od 09.00 do 15.00 hod. Až od 15-tej hodiny je kontaktné vysielanie do 19-tej hodiny. Tiež i Rádio Kiss zaradilo trojhodinový neživý prúd hitov od pondelka do piatka v čase od 10.00 do 13.00 hod.

Rovnako i žilinské Rádio Frontinus vysiela bez slov v bežné dni od 9-tej do 14-tej. Maximálne na poludnie dajú spravodajskú reláciu Na pravé poludnie, ktorá trvá pol hodinu. Naživo vysielajú až od 14-tej hodiny až do polnoci. Niekedy potiahnú so živým vysielaním aj od polnoci do bieleho rána. Ale to len niekedy, keď im to pasuje, a vyhovuje.

Viaceré rádia dali na svojich poslucháčov, ktorí nechceli počas predpoludnia, či poludnia hovorené slovo. Alebo jednoducho sa im nechce v tomto čase naživo vysielať, že by nezaplatili svojich moderátorov a tak. Ale veď tu sa jedná u lukratívny rozhlasový čas, takzvaný prime time. No to je už potom na nich, čo očakávajú od rozhlasového média ako takého.

Takisto regionálne Rádio Zet vysiela len prúd hudby v bežné dni od 10-tej do 14-tej pod názvom Siesta. Skoro všetky tieto lokálne či regionálne rádia akosi počas predpoludnia či poludnia vysielajú na jedno kopyto, keď to už mám tak povedať.

Také Rádio Beta zasa stavilo na iný vkus, naživo sa nevysiela v čase od 15.00 do 18.00 hodiny v pracovné dni. Tak tomu sa vraví inakosť na Slovensku. Tí radšej naživo vysielajú predpoludním a na poludnie, než by mali popoludní vysielať. Tak stavili na niečo iné, a majú s tým úspech. Je to najpočúvanejšie regionálne/lokálne rádio na Slovensku, to hovorí za všetko. Každé rádio si to nastaví po svojom, ako jemu vyhovuje. Samozrejme prikladá na názor poslucháčov, preto to asi tak urobilo, alebo by malo zvažovať aký taký názor bežného konzumenta.

Najlepšie je najnovšie najpočúvanejšie rádio na Slovensku, Expres, kde sa vysiela počas celého leta bez slov v čase od 10.00 do 18.00 hod. No tomuto vravím sila. To nepotrebuje komentár. Tak rádio, ktoré je najvyhľadávanejšie médium na Slovensku, urobí toto? A vyhovára sa, že je letný režim, dovolenky, prázdniny? No to by už každé rádio tak mohlo hovoriť a urobiť, čo spravil Expres.

Ale vidíte, rádio ak je súdne, či je to lokálne, regionálne, alebo celoštátne to neurobí tak ako Expres, lebo by tým zradil a podrazil poslucháčov. Cez deň proste poslucháč má nárok na moderované vysielanie. I keď je pravda, že veľa rádii už predpoludním nevysiela naživo, alebo okolo poludnia. Aspoň na to popoludnie.

Výnimkou sú už len Rádio Viva, kde sa naživo vysiela aj predpoludním, až do 15-tej hodiny. Od 15-tej do 19-tej ide len prúd hudby počas tohoto leta. Ale asi vedeli, prečo to tak teraz urobili. Od septembra nabiehajú na novú vysielaciu štruktúru, kde bude viac kontaktných relácii, kde sa už môžu jednotliví poslucháči vyblázniť a žiť s rádiom prakticky stále, aj v neskorých večerných hodinách, či do polnoci.

Moderované, celodenné vysielanie má na Slovensku už iba zo súkromných rádii len Jemné Melódie. To vysiela naživo prakticky od 5-tej hodiny rannej až do polnoci nepretržite v istých 4- či 5-hodinových moderátoskych blokoch. Toto jediné rádio sa teda ešte snaží, hoci je, podotýkam, letný režim, a to je čo povedať na súčasnú rozhlasovú scénu. I keď ten moderátosky výkon na Jemných Melódiach je však viete aký. Nebudem to ďalej rozpytvávať.

Spomenul som si, že metropolitné tanečné Rádio SiTy sa snaží počas celého bieleho dňa vysielať naživo. Myslím, že od nejakej 6-tej hodiny do 20-tej, potom idú špecializované tanečné relácie. Tam si napríklad môžete vychutnať, myslím, skvelého moderátora, ktorého prezývajú Učiteľ. Páči sa mi jeho moderátorske vystupovanie. Počas obednej pauzy sa vysiela len hudobný záznam, tak by to nejako malo byť. Však dajte vedieť, ktorí presne viete, ako ponímajú celodenné vysielanie.

Ja neviem, či je to úplne najlepšia stratégia vysielať nonstop prúd hudby úplne bez slov počas bieleho dňa. Predsa denný návyk poslucháčov je iný, ako ten večerný a nočný. Predsa cez biely deň by mali mať aký taký nárok na hovorené slovo. Aby rádio žilo s nimi, a poslucháči s rádiom. Aby to bolo vzájomné, a prepojené. Veď od toho sú rádia, aby mali moderátorske vstupy. To už naozaj si pustite nejaký internetový stream, kde sa bude vysielať len samá hudba, a nič iné. Alebo si pustiť MP3 či CD.

Lenže rádio budú poslucháči vždy chcieť počúvať, vždy to budú uznávať. Pretože rádio je médium, kde to žije, alebo by malo žiť. To je takzvané spolupodieľanie sa na niečom. Spoločne sa počúva jedna vec na celom Slovensku, ak sa jedna o celoštátne rádia. Že tú istú pesničku, či to isté hovorené slovo počúvajú masy poslucháčov, viac ľudí naraz. Môžete si tam dať i venovať pesničku na želanie, poslať smskový odkaz, pozdrav, vyjadriť sa do éteru k danej téme, a podobne. Kdežto cez CD či MP3 sa toho nikdy nedožijete. O tom to je.

Preto ľudia radšej počúvajú rádio než nejaké internetové čisto hudobné streamy, hudobné portály, cédečka či mp3-ky. Takto to je. Preto má rádio a rozhlas naďalej taký úspech ako aj za starších dôb. A bude to tak stále. Rádio je proste médium, ktoré zastrešuje mnoho a mnoho poslucháčov, ktorí spoločne počúvajú jednu a tú istú vec v danom časovom okamihu.

Preto je rádio oveľa zaujímavejšie na počúvanie než nejaké prosté CD či MP3. Samozrejme, nemusíte so mnou všetci súhlasiť. Niekto si radšej bude púšťať len hudbu sám pre seba, aby to nikto iný nepočul, iba on, a môže si púšťať čo len chce.

Takže toto som mal na srdci vám všetkým povedať. Už sa takáto téma kedysi v minulosti rozoberala na týchto stránkach. Ale nikto to tak nenapísal, že prečo poslucháči radšej uprednosťnujú rádia, a prečo nie CD-čka, ako práve ja som to napísal, či vystihol. Myslím, že som to dobre vystihol a vecne. Takto by to asi malo byť.

Počúvanosť
streda, 17.4.2024
1.
21,65%   + 0,23%
2.
19,57%   - 0,19%
3.
11,90%   + 0,03%
4.
8,97%   - 0,24%
5.
8,09%   - 0,03%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 17.4.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
1.
16,07%   - 0,08%
2.
14,06%   - 0,09%
3.
9,85%   + 0,31%
4.
8,52%   + 0,30%
5.
7,62%   - 0,40%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
3. + 4. vlna 2023 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
XII. etapa 2023 - II. etapa 2024
1.
31,3%   - 0,2%
2.
22,2%   - 0,5%
3.
21,6%   ± 0,0%
4.
17,8%   + 0,4%
5.
16,2%   - 0,2%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, XII.-II./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
14. týždeň 2024 01.04.2024 - 07.04.2024
1.
Album
Dua Lipa
Houdini
2.
Album
Thirty Seconds To Mars
Seasons
3.
Album
Sia
Gimme Love
4.
Album
Ofenbach
Overdrive Ft. Norma Jean Martine
5.
Album
Cyril
Stumblin' In
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over